Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Na rotiso kati.Otan tou leo ekkinisi ploigisis afou exo sxediasei diadromi mou zitaei synexeia na kano agora odigou ploigisis.Apo oti katalava xwris ayto apla vlepeis to stigma sou ston xarti kathos kinisai.Alla gia na sxediasei kathe fora tin diadromi apo ekei pou esu pas me to amaksi den ginetai kai o mple grammi fainetai mono stin ''katagrafi''.

Kamia idea kaneis??

Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

jimgag υπομονή!!!!

παιδιά εαν ακολουθήσετε τις οδηγίες του δεν υπάρχει περίπτωση να μην φορτοθούν οι χάρτες μόνο λίγο προσοχή στις κινήσεις θέλει

 

εχεις δικιο θελει υπομονη......:p

παιδια αν μια φορα συνδεθείτε μετα ο χαρτης φορτώνει αυτοματα......:)

εγω χθες συνδέθηκα για πρωτη φορα και σημερα που ανοιξα το προγραμμα πηγα ακριβως στο σημειο που ειμαι.....:)

Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμίσεις πρέπει να βάλουμε για να βρίσκει μόνο του την γεωγραφική μας θέση γιατί τώρα μόνο χειροκίνητα μου δουλεύει...Η σύνδεση μου είναι vodafone
Link to comment
Share on other sites

otan eimai mesa stous xartes kai epilekso

ri8misis-genika-fotismos fontoy o8onis(panta anoixto)

i o8oni menei anoixtoi kai den xreiazete na pato sinexeia kapios pliktro

 

pos mporei na ginei to idio otan eimai kai sto dedomena gps ?

giati einai spastiko na patao sinexeia kapio koumpi gia na vlepo

 

kai kati akoma stin 8esi otan leei akriveia-ypsometro-akriveia upsous

ti akrivos einai ?

 

kai apo tis ri8misis to ba8monomimeno ipsometro ti xreiazete ?

 

euxaristo

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω το εξής πρόβλημα: Τον folder PRIVATE στην κάρτα τον βλέπω μόνο αν συνδεθω με mass storage και πάω στο My computer-> ΚΑΡΤΑ. Από το file manager του τηλεφώνου ή της PCSUITE, δεν βλέπω τίποτα! Ο δε MAPMANAGER δεν δείχνει απολύτως τίποτα. Διευκρίνηση: Εχω κατεβάσει τον χάρτη της Ελλάδας και ΔΟΥΛΕΥΕΙ. ΑΛΛΑ, πως βλέπετε τον private folder? Και εκεί, πως βλέπετε τους χάρτες? Με το όνομά τους? (πχ GREECE?). Θέλω να σβήσω έναν της shriLanka που κατέβασα για δοκιμή (είναι μικρός) αλλά δεν μπορώ να τον βρώ να τον σβήσω!

Thnx

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω το εξής πρόβλημα: Τον folder PRIVATE στην κάρτα τον βλέπω μόνο αν συνδεθω με mass storage και πάω στο My computer-> ΚΑΡΤΑ. Από το file manager του τηλεφώνου ή της PCSUITE, δεν βλέπω τίποτα! Ο δε MAPMANAGER δεν δείχνει απολύτως τίποτα. Διευκρίνηση: Εχω κατεβάσει τον χάρτη της Ελλάδας και ΔΟΥΛΕΥΕΙ. ΑΛΛΑ, πως βλέπετε τον private folder? Και εκεί, πως βλέπετε τους χάρτες? Με το όνομά τους? (πχ GREECE?). Θέλω να σβήσω έναν της shriLanka που κατέβασα για δοκιμή (είναι μικρός) αλλά δεν μπορώ να τον βρώ να τον σβήσω!

Thnx

Μα ειτε ετσι θα τον δεις ειτε εαν βαλεις την καρτα σ' ενα card reader, που ειναι το ιδιο!

Τωρα ο μονος τροπος που ξερω εγω για να σβησεις χωρες απο την καρτα ειναι να ανοιξεις το "MapLoader" και να επιλεξεις "Clear all maps on device" που βρισκεται διπλα στο "Download".

ΠΡΟΣΟΧΗ, θα σβησεις ολες τις χωρες, οποτε πρεπει να ξανα περασεις αυτες που θες!

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω το εξής πρόβλημα: Τον folder PRIVATE στην κάρτα τον βλέπω μόνο αν συνδεθω με mass storage και πάω στο My computer-> ΚΑΡΤΑ. Από το file manager του τηλεφώνου ή της PCSUITE, δεν βλέπω τίποτα! Ο δε MAPMANAGER δεν δείχνει απολύτως τίποτα.

 

Ετσι συμβαινει ,δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο

 

ΑΛΛΑ, πως βλέπετε τον private folder? Και εκεί, πως βλέπετε τους χάρτες? Με το όνομά τους? (πχ GREECE?). Θέλω να σβήσω έναν της shriLanka που κατέβασα για δοκιμή (είναι μικρός) αλλά δεν μπορώ να τον βρώ να τον σβήσω!

Thnx

 

Οι χαρτες βρισκονται στο Ε:/private>20001f63

και κατεβαινουν σε κομματια ,δεν ειναι ολοκληροι .

 

Για να σβησεις χαρτες ακολουθησε αυτο που ειπε ο φιλος jimgag,

ή τσεκαρε με την ημερομηνια ή το μεγεθος τους χαρτες που θες να σβησεις.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, διότι νόμιζα ότι είχα πρόβλημα... Ομως ο Map Manager γιατί δεν μου δείχνει τίποτα? Βρίσκει το τηλέφωνο, αλλα δεξια τα πεδία που υποτίθεται ότι θα έβλεπα τους χάρτες είναι άδεια...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, διότι νόμιζα ότι είχα πρόβλημα... Ομως ο Map Manager γιατί δεν μου δείχνει τίποτα? Βρίσκει το τηλέφωνο, αλλα δεξια τα πεδία που υποτίθεται ότι θα έβλεπα τους χάρτες είναι άδεια...

 

Δεν προκειται εκει να σου δειξει κατι,ειναι αδειο μεχρι να επιλεξεις καποιον χαρτη για κατεβασμα.

Στο συγκεκριμενο πεδιο

βλεπεις μονο τους χαρτες που προκειται να κατεβασεις καθε φορα .

 

Οπως ειπωθηκε και νωριτερα ,εχεις μονο την επιλογη

"Clear all maps on device

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, διότι νόμιζα ότι είχα πρόβλημα... Ομως ο Map Manager γιατί δεν μου δείχνει τίποτα? Βρίσκει το τηλέφωνο, αλλα δεξια τα πεδία που υποτίθεται ότι θα έβλεπα τους χάρτες είναι άδεια...

Τους χαρτες τους βλεπεις δεξια μονο και εφοσον τους εχεις διαλεξει(πατωντας το "+") για να τους κατεβασεις. Δεν σου δειχνει τι χαρτες εχει μεσα ηδη η καρτα σου!

 

EDIT: Sorry @Nervous, γραφαμε την απαντηση μαλλον μαζι, με προλαβες:D

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν προσπαθω να τρεξω το Nokia Maploader μου βγαζει το εξης μυνημα? [ TO RUN THIS APPLICATION , YOU FIRST MUST INSTALL ONE OF THE FOLLOWING VERSIONS OF THE .NET FRAMEWORKV2.0.50727 κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν προσπαθω να τρεξω το Nokia Maploader μου βγαζει το εξης μυνημα? [ TO RUN THIS APPLICATION , YOU FIRST MUST INSTALL ONE OF THE FOLLOWING VERSIONS OF THE .NET FRAMEWORKV2.0.50727 κτλ.

Θα πρέπει να κατεβάσεις από τη Microsoft το .Net Framework 2.0.

Μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ: http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=AEA55F2F-07B5-4A8C-8A44-B4E1B196D5C0&displaylang=en

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω κατεωασει τιις ελληνικες και τισς αγγλικες φωνητικες οδηγιες.οταν χρησιμοποιω τις αγγλικες δουλευοθν μια χαρα.στισ ελληνικες ομως τα λει μισα και οχι ολοκληρωμενες τις λεξεις .ξερει κανεις γιατι?
Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο επαιξε αμεσως στο 6290 (κατεβασα τους καρτες απ'ευθειας στην καρτα μεσω του maploader) αλλα χωρις να εχω συνδεσει το gps οταν ανοιξα το προγραμμα μου εμφανισε αμεσως τους δρομους της Πατρας !!

Ισως εγινε γιατι χτες ειχα χρησιμοποιησει το gps με αλλο προγραμμα και ισως ειχε κρατησει το στιγμα καπου

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να κατεβάσεις από τη Microsoft το .Net Framework 2.0.

Μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ: http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=AEA55F2F-07B5-4A8C-8A44-B4E1B196D5C0&displaylang=en

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει παιδιά περίπτωση να φορτωθούν χάρτες σε ΝΟΚΙΑ Ν95 απο το πρόγραμμα autoroute ή απο κάποιο παραπλήσιο πρόγραμμα;

 

Οχι...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

otan eimai mesa stous xartes kai epilekso

ri8misis-genika-fotismos fontoy o8onis(panta anoixto)

i o8oni menei anoixtoi kai den xreiazete na pato sinexeia kapios pliktro

 

pos mporei na ginei to idio otan eimai kai sto dedomena gps ?

giati einai spastiko na patao sinexeia kapio koumpi gia na vlepo

 

kai kati akoma stin 8esi otan leei akriveia-ypsometro-akriveia upsous

ti akrivos einai ?

 

kai apo tis ri8misis to ba8monomimeno ipsometro ti xreiazete ?

 

euxaristo

 

γνωρίζει κάποιος ?

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση σχετικά με την αναζήτηση μέσω διεύθυνσης. Σε σας λειτουργεί; Σε μένα πάντως όχι. Ότι κι αν δοκίμασα, βλέπω συνέχεια το μήνυμα: "Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα." Διάβασα όλο το topic σχετικά με το smart2go navigator. Τοποθετώ: "Χώρα: Ελλάδα"

"Πόλη ή Τ.Κ.: Athina" , (με greeklish diladi)

"Οδός: ............... " , (πάλι σε greeklish)

Και πάλι δε λαμβάνω καμία διεύθυνση. Δοκίμασα ακόμη να βρω τις ονομασίες των διευθύνσεων μέσω του χάρτη, αυτούσιες, και τις τοποθέτησα, αλλά τίποτα.

Γιατί μου συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση σχετικά με την αναζήτηση μέσω διεύθυνσης. Σε σας λειτουργεί; Σε μένα πάντως όχι. Ότι κι αν δοκίμασα, βλέπω συνέχεια το μήνυμα: "Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα." Διάβασα όλο το topic σχετικά με το smart2go navigator. Τοποθετώ: "Χώρα: Ελλάδα"

"Πόλη ή Τ.Κ.: Athina" , (με greeklish diladi)

"Οδός: ............... " , (πάλι σε greeklish)

Και πάλι δε λαμβάνω καμία διεύθυνση. Δοκίμασα ακόμη να βρω τις ονομασίες των διευθύνσεων μέσω του χάρτη, αυτούσιες, και τις τοποθέτησα, αλλά τίποτα.

Γιατί μου συμβαίνει αυτό;

 

και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω. τα δοκίμασα όλα και πάλι τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση σχετικά με την αναζήτηση μέσω διεύθυνσης. Σε σας λειτουργεί; Σε μένα πάντως όχι. Ότι κι αν δοκίμασα, βλέπω συνέχεια το μήνυμα: "Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα." Διάβασα όλο το topic σχετικά με το smart2go navigator. Τοποθετώ: "Χώρα: Ελλάδα"

"Πόλη ή Τ.Κ.: Athina" , (με greeklish diladi)

"Οδός: ............... " , (πάλι σε greeklish)

 

Πολύ περίεργο.

Όταν πραγματοποιώ μία αναζήτηση,κάνω ακριβώς την ίδια διαδικασία,η οποία πάντα αποφέρει αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση σχετικά με την αναζήτηση μέσω διεύθυνσης. Σε σας λειτουργεί; Σε μένα πάντως όχι. Ότι κι αν δοκίμασα, βλέπω συνέχεια το μήνυμα: "Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα." Διάβασα όλο το topic σχετικά με το smart2go navigator. Τοποθετώ: "Χώρα: Ελλάδα"

"Πόλη ή Τ.Κ.: Athina" , (με greeklish diladi)

"Οδός: ............... " , (πάλι σε greeklish)

Και πάλι δε λαμβάνω καμία διεύθυνση. Δοκίμασα ακόμη να βρω τις ονομασίες των διευθύνσεων μέσω του χάρτη, αυτούσιες, και τις τοποθέτησα, αλλά τίποτα.

Γιατί μου συμβαίνει αυτό;

 

και σε μενα τα ιδια κανει και δεν μπορω να βρω το λογο.

εχω δοκιμασει διαφορα αλλα τιποτα.:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά η αναζήτηση λειτουργεί μόνο όταν είμαι εντός ασύρματου δίκτυου οπότε λογικά χρειάζεται να είναι συνδεδεμένο με internet για να κάνει αναζήτηση.

 

Νομίζω κάποιος το είχε ξαναπεί σε κάποιο post

My Devices (Απ' όσες θυμάμαι δηλαδή) Philips DIGA/Ericsson 768/Ericsson 788/Ericsson T28/Nokia 3200/Siemens SL55/Nokia 6210/Nokia 6510/Ericsson W600/Nokia E52/Nokia E65/Sony Ericsson Neo V/Moto G/Xiaomi Redmi Note 3/Xiaomi Redmi Note 5
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Ξέρετε μήπως αν υπάρχει η εφαρμογή για OS7.1? Για 6.1 την έχω και λειτουργεί αλλά δεν μπορεί να την δει ο maploader για να κατεβάσω τους χάρτες της Ελλάδος. Σε περίπτωση που δεν υπάρχει για 7.1 υπάρχει τρόπος να βρω τους χάρτες από κάποιον άλλον που τους έχει κατεβάσει.

 

Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη αν ενοχλώ...

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε ρε παιδια? Εμενα βρισκει ΠΑΝΤΑ αποτελεσματα και δεν συνδεομαι ΠΟΤΕ στο δικτυο. Ολα greeklish... Thessaloniki ομως. Μηπως για Αθηνα θελει Athens ή κατι αλλο..

Το προγραμμα το βρισκω παρα πολυ καλο (αν εξαιρεσεις οτι απο poi δεν βρισκει τιποτα εκτος απο αεροδρομια, λιμανια, ελαχιστα βενζιναδικα, και οτι με στελνει απο μονοδρομους).....

 

Πώς θα ξερουμε οτι ανανεωθηκαν οι χαρτες για να ξερουμε να περασουμε καινουριους?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...