Jump to content

Υπηρεσίες δικτύου [SMS/MMS/κλπ]


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας .

Σε κινητό lenovo , με κάρτα wind 4g (το κινητό είναι 3g),ενώ είχα κανονικά και χρησιμοποιούσα τα δεδομένα κινητής της εταιρείας μας ,μετα από επανεκκίνηση εργοστασιακών ρυθμίσεων που έγινε κατά λάθος από το παιδι μου έχασα αυτή την δυνατότητα !!!Δεν απέδωσε ότι και αν προσπάθησα .Δείχνει ότι ενεργοποιείται αλλά δεν ανάβει το σηματακι δίπλα από το σήμα .

Την βοήθεια σας σας παρακαλώ !

Ευχαριστώ .

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 388
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας .

Σε κινητό lenovo , με κάρτα wind 4g (το κινητό είναι 3g),ενώ είχα κανονικά και χρησιμοποιούσα τα δεδομένα κινητής της εταιρείας μας ,μετα από επανεκκίνηση εργοστασιακών ρυθμίσεων που έγινε κατά λάθος από το παιδι μου έχασα αυτή την δυνατότητα !!!Δεν απέδωσε ότι και αν προσπάθησα .Δείχνει ότι ενεργοποιείται αλλά δεν ανάβει το σηματακι δίπλα από το σήμα .

Την βοήθεια σας σας παρακαλώ !

Ευχαριστώ .

 

800 500 0200 χωρίς χρέωση

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Γεια σας θα ήθελα να ρωτήσω πόσο κοστίζει να στείλω ένα ΜΜS με f2g. Μπορώ να στείλω MMS μεσω WiFi;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θα ήθελα να ρωτήσω πόσο κοστίζει να στείλω ένα ΜΜS με f2g. Μπορώ να στείλω MMS μεσω WiFi;

Βάσει του τιμοκαταλόγου στοιχίζει 0,4588 ευρώ.

Πάντως μέσω wifi ΔΕΝ μπορείς να στείλεις mms.

Γίνεται μέσω δικτύου κινητής τηλεφωνίας.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Καλη χρονια και χρονια πολλα!εστειλα μηνυμα sms και μου ρθε αναφορα παραδοσης εληξε και με χρεωσε κιολας δεν εγραφε παραδοθηκε.Σημα ειχα τη στιγμη που το στειλα.Δεν πιστευω να φταιει η καρτα σιμ την αλλαξα τον περασμενο νοεμβριο.Εχω το Samsung galaxy young 2.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Γεια σας, ενεργοποίησα σήμερα από φορητότητα ένα f2g αλλά δεν επιθυμώ να έχω τηλεφωνητή. Θέλω μόνο όταν είναι κλειστό ή κατειλημμένο να μου έρχεται μήνυμα ενημέρωσης όταν με καλέσουν. Μπορεί να με ενημερώσει κάποιος φίλος πως θα απενεργοποιήσω τον τηλεφωνητή? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ενεργοποίησα σήμερα από φορητότητα ένα f2g αλλά δεν επιθυμώ να έχω τηλεφωνητή. Θέλω μόνο όταν είναι κλειστό ή κατειλημμένο να μου έρχεται μήνυμα ενημέρωσης όταν με καλέσουν. Μπορεί να με ενημερώσει κάποιος φίλος πως θα απενεργοποιήσω τον τηλεφωνητή? Ευχαριστώ!

 

Δοκίμασε κλήση στο ##002#

Link to comment
Share on other sites

αυτο σε πρωτη φαση απενεργοποιει ολες τις προωθησεις (και τον τηλεφωνητη). Σε δευτερη φαση πρεπει να σταλει μηνυμα ΝΑΙ στο 1265 αν θελετε ο καλων να ενημερωνεται για το οτι θα ειδοποιηθειτε με μηνυμα ή ΚΡΥΦΑ ΝΑΙ στο 1265 αν δεν θελετε να ενημερωνεται ο καλων για την ειδοποιηση. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Καλησπέρα. Θα ήθελα τη βοήθεια σας. Εδώ και καιρό φαινεται σαν να υπάρχει ένα εισερχόμενο mms στο κινητό μου, μη ανάγνωσμενο, (ενώ έχω κάνει διαγραφή όλων) και στην ειδοποίηση γράφει "κρυφή διεύθυνση αποστολέα". Ξέρει κανείς πως θα απαλλαγώ από αυτό
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα τη βοήθεια σας. Εδώ και καιρό φαινεται σαν να υπάρχει ένα εισερχόμενο mms στο κινητό μου, μη ανάγνωσμενο, (ενώ έχω κάνει διαγραφή όλων) και στην ειδοποίηση γράφει "κρυφή διεύθυνση αποστολέα". Ξέρει κανείς πως θα απαλλαγώ από αυτό

 

Αν θες να το ξεφορτωθεις μια και καλη Factory reset της συσκευης.Αλλιως παιζει να ειναι αποθηκευμενο στην sim.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπέρα. θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος για απόκρυψη αριθμού μόνιμα σε κάρτα Q. έχω μια συσκευή(dongle) που δεν υποστηρίζει #31# και θέλω να στείλω απόκρυψη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος για απόκρυψη αριθμού μόνιμα σε κάρτα Q. έχω μια συσκευή(dongle) που δεν υποστηρίζει #31# και θέλω να στείλω απόκρυψη.

 

Ρωτα τον παροχο..Για μονιμη αποκρυψη μονο αυτος μπορει να το ρυθμισει .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα σε όλους

Γνωρίζει κάποιος αν και πως μπορώ για εξερχόμενα e-mail, να ρυθμίσω τον SMTP server της WIND (έχει ή δεν έχει τέτοιο server) σε κινητό με λειτουργικό Android και εφαρμογή Κ9. Στη WIND που πήρα τηλέφωνο έχουν άγνοια!!!!

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Από τα DNS entries, φαίνεται να είναι τα 212.152.70.42 και 212.152.70.41

Δοκίμασε να βάλεις ένα από τα 2 χωρίς authentication, μέσα από 3g/4g της Wind.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...