Jump to content

Κάλυψη δικτύου & αναφορές προβλημάτων [2.5G/3G]


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.....εφυγα απο βονταφον....κ χθες.ενεργοποιηθηκε η συνδεση wind που εκανα.....10gb 100' προς ολους με 20€

Αλλα απ οτι φαινεται....τα 10gb θα τα.βαλω.....μη πω....γτ τοδικτυο ειν αθλιο...μονο gprs και edge μεχρι τωρα..κ στο τσακιρ κεφι πιανει και λιγο H.....(3g)

Ερωτηση...εχει κανενας σε σαλαμινα μερια να μου.πει εντυπωσεις???

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια , δεν το ήξερα καθόλου αυτό το ορεινό χωριό της Κεντρικής Μακεδονίας . Θέλω να πάω κάποια στιγμή σύντομα εκεί .

 

Μπήκα στο google και λέει ότι τα Λιβάδια είναι ένα από τα ορεινότερα χωριά της Κεντρικής Μακεδονίας , χτισμένο πάνω σε οροπέδιο στο όρος Πάικο σε υψόμετρο 1200 μέτρα ! ! !

 

Απέχει 68 χιλιόμετρα από το Κιλκίς .

 

Είμαι πολύ περίεργος να δω την κάλυψη των δικτύων εκεί . (2G-3G) .

 

Θα πάω σύντομα . Όποιος έχει επισκεφτεί το χωριό , ας μας ενημερώσει για τις καλύψεις των δικτύων .

Είχα πάει πριν 12 χρόνια και δεν είχε καμία κάλυψη. Εχουμε σπίτι εκεί και σκέφτομαι για φέτος το καλοκαίρι... Ελπίζω και εύχομαι να έχουν αλλάξει τα πράγματα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν υπάρχει κάλυψη στα Λιβάδια του νομού Κιλκίς;

 

Mονο Cosmote. Πολυκαστρο Αξιουπολη θα βρεις και με vodafone μεσα στο πολυκαστρο πιανει και η wind 3G

Η κοσμοτε πιανει καμπανα γενικοτερα η wind λιγο πριν το πολυκαστρο (Σιταρια Λιμνοτοπος) μονο edge.

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάει πριν 12 χρόνια και δεν είχε καμία κάλυψη. Εχουμε σπίτι εκεί και σκέφτομαι για φέτος το καλοκαίρι... Ελπίζω και εύχομαι να έχουν αλλάξει τα πράγματα :)

 

Έχετε σπίτι στα Λιβάδια και έχεις να πας 12 ΟΛΟΚΛΗΡΑ χρόνια ? ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,το 3ήμερο 1-2-3-/05 θα είμαι Ιωάννινα όπως είχα πει.Ελπίζω η wind να έχει 3g εκεί αλλίως θα αναγκαστώ:p να πληρώσω χρυσάφι το 3g της cosmΟΤΕ:mad:

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε σπίτι στα Λιβάδια και έχεις να πας 12 ΟΛΟΚΛΗΡΑ χρόνια ? ! ;)

Και στη Μύκονο έχουμε κι έχω να πάω 3, :D

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλε χαρα στο κουραγιο σου πραγματικα!!! Περνουμε εικονα τι γινετε!!! Γιατι χαρτες δεν τους πιστευω

Ευχαριστω πολυ...εχω κ αλλα για Εγνατια απο Καστορια-Κλειδι Ημαθιας και για Ε.Ο. Αθηνων Θεσσαλονικης απο εξοδο για Βεροια,Κοζανη εως εξοδο για Περιφεριακο. Στην Εγνατια καλο H και H+ μεχρι Πτολεμαιδα οπου μετα γινεται H-3G και πεφτει σε Edge-Gprs το οποιο συνεχιζει εως τον Πολυμυλο και τα Τουνελ.3G-H ειδα λιγο εξω απ τη Βεροια και στην Κουλουρα.Ξαναγυρησε σε G και Αλεξανδρεια γυρισε για λιγο 3G και μετα Gprs.Στα διοδια των Μαλγαρων και

Χαλαστρα,Σινδο ειχε 3G-H-H+ με καλο σημα.Καλοχωρι εχει λιγο E στην εξοδο και μετα H.

το θέμα δεν είναι τι δείχνει το σύμβολο αλλά εάν κατεβάζει δεδομένα με καλές ταχύτητες.εδώ Κέντρο Πειραιά Μικρολίμανο δείχνει φουλ 3g η wind αλλά οι ταχύτητες ούτε gprs!

Γυρω στα 4-5mbps download.[ATTACH]60179[/ATTACH] Το τεστ ειναι πανω στον δρομο για τους Ψαραδες Πρεσπων.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Mονο Cosmote. Πολυκαστρο Αξιουπολη θα βρεις και με vodafone μεσα στο πολυκαστρο πιανει και η wind 3G

Η κοσμοτε πιανει καμπανα γενικοτερα η wind λιγο πριν το πολυκαστρο (Σιταρια Λιμνοτοπος) μονο edge.

Φιλε,το Edge παντως παλευεται για κανα chat...πολλα πολλα ομως δεν γινεται.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,το 3ήμερο 1-2-3-/05 θα είμαι Ιωάννινα όπως είχα πει.Ελπίζω η wind να έχει 3g εκεί αλλίως θα αναγκαστώ:p να πληρώσω χρυσάφι το 3g της cosmΟΤΕ:mad:

 

Φίλε MIKU , σου είχα ξαναπεί ότι αν είσαι μέσα στα Ιωάννινα , θα σε καλύψει το 3G της Wind . Αν είσαι έξω από την πόλη , πιθανόν να έχεις EDGE .

 

Η COSMOTE έχει 4G στα Ιωάννινα και σχεδόν σε όλο τον νομό 3G .

 

(είναι λίγο (έως αρκετά) πιο ακριβή όμως , είναι γεγονός) .

 

Καλό ανοιξιάτικο Πρωτομαγιάτικο τριήμερο να έχεις από μένα ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.....εφυγα απο βονταφον....κ χθες.ενεργοποιηθηκε η συνδεση wind που εκανα.....10gb 100' προς ολους με 20€

Αλλα απ οτι φαινεται....τα 10gb θα τα.βαλω.....μη πω....γτ τοδικτυο ειν αθλιο...μονο gprs και edge μεχρι τωρα..κ στο τσακιρ κεφι πιανει και λιγο H.....(3g)

Ερωτηση...εχει κανενας σε σαλαμινα μερια να μου.πει εντυπωσεις???

 

 

κλείδωσε το μόνο σε 3g. θα βελτιωθεί πολύ η όλη κατάσταση αφού δεν θα μεταπηδάει σε 2g. Αυτό ισχύει για όλα τα πακέτα δεδομένων. Τα κλειδώνεις σε 3g/4g σε όποια εταιρεία και εάν είσαι.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.....εφυγα απο βονταφον....κ χθες.ενεργοποιηθηκε η συνδεση wind που εκανα.....10gb 100' προς ολους με 20€

Αλλα απ οτι φαινεται....τα 10gb θα τα.βαλω.....μη πω....γτ τοδικτυο ειν αθλιο...μονο gprs και edge μεχρι τωρα..κ στο τσακιρ κεφι πιανει και λιγο H.....(3g)

Ερωτηση...εχει κανενας σε σαλαμινα μερια να μου.πει εντυπωσεις???

 

Ασε γιατι εψησα εναν φιλο μου να το βαλει,ειχε vodafone πριν.Τελικα ενα μηνα αντεξε λογω χαλια 3g και την εκανε προς cosmote.Μεχρι και -20% εκπτωση του προτειναν αλλα δεν...

Link to comment
Share on other sites

Πληρώνεις ότι γράφει το συμβόλαιο

Συνήθως την επιδότηση που πήρες ή την έκπτωση .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , στην περιοχή της Θέρμης που μένω σήμα έχει μόνο στο μπαλκόνι και γενικά ανατολική Θες/νίκη σήμα μάπα για 3g ούτε συζητηση. Το σκυλομετάνιωσα που έφυγα από την vodafone.Πάντως δεν με βλέπω για πολύ .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , στην περιοχή της Θέρμης που μένω σήμα έχει μόνο στο μπαλκόνι και γενικά ανατολική Θες/νίκη σήμα μάπα για 3g ούτε συζητηση. Το σκυλομετάνιωσα που έφυγα από την vodafone.Πάντως δεν με βλέπω για πολύ .

Ναι,εγω ειμαι συνεχως με 2/4 στην ενδειξη και καμια φορα 1 ή κοντα στο παραθυρο 3.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Speedtest κοντα στο ΙΙΕΚ Παστερ στην Τσιμισκη.

[ATTACH]60269[/ATTACH]

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα speedtest στο Ορφανοτροφειο Αγ.Στυλιανος στην Ανατολικη Θεσσαλονικη [ATTACH]60354[/ATTACH]

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]60360[/ATTACH]

 

Στο σπίτι μου (Κάτω Τούμπα) είναι απίστευτη, αλλά έξω από τη Θεσσαλονίκη η κατάσταση είναι τραγική.

 

Έχει πρόβλημα στο κέντρο του Βόλου.

 

Στη διαδρομή από Θεσσαλονίκη για Αλεξανδρούπολη ψάχνεις με το τουφέκι τα μερικές εκατοντάδες μέτρα που εμφανίζεται 3g.

 

Είμαι 13 χρόνια συνδρομητής της και είμαι στο όριο να αλλάξω.

Edited by djuan1988
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]60360[/ATTACH]

 

Στο σπίτι μου (Κάτω Τούμπα) είναι απίστευτη, αλλά έξω από τη Θεσσαλονίκη η κατάσταση είναι τραγική.

 

Έχει πρόβλημα στο κέντρο του Βόλου.

 

Στη διαδρομή από Θεσσαλονίκη για Αλεξανδρούπολη ψάχνεις με το τουφέκι μερικές εκατοντάδες μέτρα που εμφανίζεται 3g.

 

Είμαι 13 χρόνια συνδρομητής της και είμαι στο όριο να αλλάξω.

 

Ναι,το ιδιο εγινε και σε μενα ωστε να κανω το F2G σε What's Up.Εψαχνα στην διαδρομη της τριημερης μου 3G(Εγνατια Οδο) οπου μετα την Πτολεμαιδα εχει μονο Gprs...τραγικοτατο(εχω γραψει πιο πισω τι γινεται ακριβως) και Αθηνων-Θεσ/νικης σε Μαλγαρα,Χαλαστρα,Σινδο οπου ερχοταν και εφευγε για λιγο και ξανα παλι.Το ιδιο και στην διαδρομη μεσω της Ε.Ο. Θεσσαλονικης-Εδεσσας και μετα απο την Εδεσσα προς το Νυμφαιο και Καστορια.Επισης και στο χωριο μου(που ειναι μεσα στον Δημο Αλεξανδρειας Ημαθιας) εχει Gprs και ειναι γυρω στα 40-50 χιλιομετρα απο Θεσσαλονικη.Η πρασινη εκει εχει 3G και γενικα σε ολη την Ελλαδα τα τελευταια δυο χρονια με το 4G πλεον γαζωνει κυριολεκτικα.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πώς πάει η Wind από κάλυψη 3g στην Αθήνα; Ποιες είναι οι ταχύτητες πάνω κάτω;

Η Αθήνα είναι τεράστια, το θέμα είναι ανά περιοχή. Στο 1 χλμ από εμένα όλα full comple στο 3G αλλά εδώ που είμαι εγώ, πιάνω μπαλκονόπορτα για να μιλήσω...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Αυτη την ωρα θεσσαλονικη κεντρο εχετε σημα;

Εχω νεκρές δυο συνδέσεις κινητής και μια σταθερής τηλεφωνίας και δεν μπορω να παρω απο καμια τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...