Jump to content

Υπηρεσίες δεδομένων [GPRS/3G/HSDPA]


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Τhanx!

Κατι αλλο αυτο το edge μπαινει μονο του ή πρεπει να το ενεργοποιησω εγω?

Και χρεωνεσαι κανονικα ε? Απλα εχεις μεγαλυτερη ταχυτητα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τhanx!

Κατι αλλο αυτο το edge μπαινει μονο του ή πρεπει να το ενεργοποιησω εγω?

Θα πρέπει να είναι αυτόματα ενεργοποιημένο σε όλους.:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόνο στον Βόλο παίζει το edge μέχρι στιγμής?

Στην Αθήνα το έχει δει κανείς στο κινητό του?

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στο S.E.G502 δεν έχω δει ακόμα το "Ε"...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόνο στον Βόλο παίζει το edge μέχρι στιγμής?

Στην Αθήνα το έχει δει κανείς στο κινητό του?

 

υποθέτω ότι στο Βόλο εκτός από egprs ενεργοποιήθηκε και egsm για λόγους χωρητικότητας. Πάντως ταχύτητες ακόμη δε δοκίμασα.... Θα σας πω όταν δοκιμάσω. Λογικά καλά θα πάει(και η 3η γενιά πάει αρκετά καλά στην περιοχή λόγω οπτικών ινών;))

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να υπάρχει EDGE στον Βόλο ενώ στις άλλες περιοχές όχι;
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να υπάρχει EDGE στον Βόλο ενώ στις άλλες περιοχές όχι;

 

Υπερβολική κίνηση δικτύου; Δοκιμαστικοί λόγοι σε περιοχή υψηλής κίνησης για το δίκτυο; Δε μπορώ να φανταστώ άλλο λόγο...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ποτε δεν ξερεις!εσενα σου δειχνει edge?

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να το ετοιμάζουν για παροχή Push To Talk?

 

Μακάρι....:worry:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ικανοποιεί μόνο και μόνο ως υπηρεσία δικτύου...! :p Μόνο που θα μεγαλώσει η χωρητικότητα είναι πολύ καλό... Το ΡΡΤ καλή υπηρεσία αλλά να έχω ταχύτητες >200kbps σε οποιοδήποτε μέρος της Ελλάδος είναι ακόμα καλύτερα!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από οποιαδήποτε εικασία,όσοι έχουν δει το σήμα του EDGE δοκίμασαν downloading δεδομένων να δουν αν όντως στεκει κάτι τέτοιο; :confused: Μακάρι πάντως :D
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από οποιαδήποτε εικασία,όσοι έχουν δει το σήμα του EDGE δοκίμασαν downloading δεδομένων να δουν αν όντως στεκει κάτι τέτοιο; :confused: Μακάρι πάντως :D

 

Για να γράφει το κινητό E σημαίνει ότι βλέπει κάποια διαμόρφωση (8-PSK προφανώς) που δεν υποστηρίζεται από το απλό GSM...Σίγουρα μιλάμε για ενεργοποίηση του EDGE στο Βόλο! Μπράβο WIND:D Θα πάρει ανάσα το δίκτυο...ήδη φαίνεται ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ...Χωρίς υπερβολές!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΕΧΩ ΤΟ ΝΟΚΙΑ 5800 ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ,ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΑΠΟ ΤΗΝ WIND ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΕΧΩ ΤΟ ΝΟΚΙΑ 5800 ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ,ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΑΠΟ ΤΗΝ WIND ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ?

Μόλις λάβεις τις ρυθμίσεις θα πρέπει να κάνεις restart στο κινητό σου.Μόλις το ανοίξεις θα μπορείς να μπεις στο internet.Αν δεν μπορείς,έλεγξε μήπως έχεις άλλες επιλεγμένες ρυθμίσεις και όχι της Wind ή αν το παραπάνω ισχύει κάλεσε στο 1260 για να τους πείς και να σου δώσουν λύση στο πρόβλημα σου.:)

Link to comment
Share on other sites

Εχω κάνει restart αλλά τίποτα παλι..κάλεσα σήμερα στο 1260 και μου είπαν ότι δεν υπάρχουν ρυθμίσεις τελικα για ιντερνετ για το 5800. Ξέρεις μήπως που μπορω να βρω??

Πήγα και στην Νοκια και δοκίμασαν κάρτα αλλου παρόχου και δούλευε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες υπαρχει καμια υπηρεσια της wind που να εχεις δωρεαν internet σε καρτοκινητο λεω βεβαια,γιατι εχω το soul και θελω να εκμεταλευτω τις δυνατοτητες του.:rolleyes::p
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η χρεωση για gprs ποσο ειναι παιδια? 0,006 ανα kb? Για 3mb δηλαδη περιπου 3000kb ,η χρεωση ειναι γυρω στα 18 ευρω? Ή υπολογιζω κατι λαθος?

My soul is painted like the wings of butterflies,

Fairy tales of yesterday, will grow but never die,

I can fly, my friends!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς για κάποια αναβάθμιση που ετοιμάζει η WIND το Σάββατο βράδυ? Μου ήρθαν πριν λίγο κάποια SMS που αναφέρονται κυρίως στην υπηρεσία Blackberry...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

tο ποσταρω και εδω γιατι σε 5 μερες αλλαζει μηνας και μπορω να διακοψω και να αλλαξω εταιρια..................

λοιπον μενω πειραια και συχναζω νικαια-κερατσινι-νεαπολη-πασαλιμανι-καλιθεα-φαληρο.πληρωνω 2 χρονια συνδεσεις και τωρα τις εχω σε για ενα htc shift 30 ε - για htc hd 15 ε - xperiax1 15 ε παγιο στην τιμ για να εχω ιντερνετ.σημα 3g kai h εχω παντου .....αλλα η ταχυτητα που δινει η τιμ και στις 2 περιπτωσεις με φουλ σημα παιζει απο 0,1 εως 20 kb/sec.για να ανοιξει μια σελιδα θες μεγαλη υπομονη .τους παιρνω τηλεφωνο και κανουν οτι δεν καταλαβαινουν και οτι δεν ειναι οπως τα λεω .εχω παει σε 11 μαγαζια τιμ και τους εχω παρει απο εκει αλλα τα ιδια.

μηπως καποιος μπορει να με διαφωτισει η να μου πει στις περιοχες αυτες ποια ειναι καλυτερη εταιρεια ....και μιλαω για ταχυτητα...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον βρηκα ακρη και ας μου στοιχησε 140 ευρω , η τιμ ναι μεν εχει σημα αλλα τελικα απο ταχυτητα σερνεται.ατο 99% των περιπτωσεων η ταχυτητα ειναι απο 0 εως 5 κβ/δευτ. μεσο ορο δηλαδη gprs kai as υπαρχει ενδειξη 3g η και h . την ιδια στιγμη στην ιδια θεση η ταχυτητα σε κοσμοτε και βοδαφον ειναι εξαπλασια και πανω .δηλαδη η τιμ ειτε εχει σημα gprs η 3g - h η ταχυτητα ειναι ιδια με απλο σημα της κοσμοτε και βοδαφον.

μεταξυ κοσμοτε και βοδαφον σεν ειδα μεγαλες διαφορες .

η απατη της τιμ ειναι ολοφανερη................

συμπερασμα ............μακρυα απο τιμ.

οποιος ενδοιαφερεται για ακριβη στιχεια και μετρησεις μου λεει.......

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Και η δική μου εμπειρία από την Wind....Πρόσφατα χρησιμοποίησα το προπληρωμένο πακέτο ADSM των δύο ημερών για δοκιμή βασικά....Τα συμπεράσματά μου είναι αντίστοιχα του φίλου του προηγούμενου ποστ. Αν και το μόντεμ έδειχνε ταχύτητες 3G kai HSPDA (3,5G), εν τούτοις ήταν από αδύνατον μέχρι σπάνιο να ανοίξει σελίδα και υπέθεσα ότι αυτό πιθανώς να συμβαίνει μόνο στο προπληρωμένο πακέτο, αλλά μάλλον βλέπω πως είναι γενικότερο φαινόμενο στην Wind.

 

To καλοκαίρι και για έξι περίπου μήνες είχα ασύρματο ίντερνετ από την vodafone και σχετικά με την Wind πέταγε στην κυριολεξία....

 

Λυπάμαι που μιά εταιρεία που αυτοδιαφημίζει την αξιοπιστία της υποβιβάζεται και σέρνεται με τον τρόπο αυτό, γιατί δεν σέρνεται μόνο η υπηρεσία που "προσφέρει" αλλά η ίδια η εταιρεία....Είναι δε κοροϊδία να έχει ανακαλύψει τον τέλειο τρόπο να ξεγελά μόντεμ και χρήστες....Δοκιμή στην περιοχή Κ. Πατήσια, με σήμα 100% και ταχύτητα "HSPDA"....:mad:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά πάντως δεν έχω παράπονο σχετικά με την ταχύτητα.

Δεν ξέρω ακριβώς την ταχύτητα, αλλά οι σελίδες μου φορτώνουν λίγο πιο αργά από ότι με το wifi του σπιτιού μου. Περίπου στη μισή ταχύτητα. Αλλά είμαι ικανοποιημένος γενικά. Μένω Π. Φάληρο. Όλα καλά εκεί, το ίδιο και στο κέντρο (Σύνταγμα) που δουλεύω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...