Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μηπως στο ΤΙΜ max η ομιλια και τα σμς πρεπει να περιλαμβανουν και τα Q τηλεφωνα???? μηπως?

 

 

Μήπως κάτι ξέρεις; Μήπως;:lol:

Link to comment
Share on other sites

επιασε κατι το ματι μου για το U600 δωρεαν σε κατι ....

 

μπορει καποιο (τσιρακι) καλο παιδι της εταιριας (μπιλακος :P) να μας πει σχετικά?

:X
Link to comment
Share on other sites

επιασε κατι το ματι μου για το U600 δωρεαν σε κατι ....

 

μπορει καποιο (τσιρακι) καλο παιδι της εταιριας (μπιλακος :P) να μας πει σχετικά?

δεν παιζει δωρεαν...

οτι του φανει του λολοmplip!

 

και πως μιλας ετσι? φραγη στο κινητο σου για 2 ωρες!:lol:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Μπορεί συνδρομητής του ΤΙΜ1 να μεταφερθεί στο FLEXY Zero παίρνοντας και την επιδότηση συσκευής;

 

Και άλλη παρόμοια ερώτηση:

Αν συνδρομητής του ΤΙΜ1 μεταφερθεί σε πρόγραμμα FLEXY (FLEXY 20 ή 25) θα έχει επιδότηση συσκευής?

 

Ναι και στις δύο περιπτώσεις αλλά θα υπογράψει συμβόλαιο σαν να κάνει νέα σύνδεση στο κάθε πρόγραμμα.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Den einai mono to F2G San kartokinito... Cosmokarta pronomiakh...Alacart paketa omilias(ana defterolepto xwris elaxisti xrewsh sta paketa ths) klp klp...

Oso gia SMS de xrisimopoiw afto..xrisimopoiw vyke.com ! ara? :) eipame mono to tim plus non stop me krataei... :) Yparxei k enalaktikh lysh.. 2h syskevh gia fthines kliseis! :)

 

f2g έβαλα γιατί ήταν για την αλλαγή σε f2g από ΤΙΜ1. Αν δεις σε τι απάντησα θα καταλάβεις γιατί δεν έβαλα άλλα πακέτα.

 

Τώρα, για την προνομιακή,πακέτα κλπ. όλα αυτά καλώς ή κακώς σε δεσμεύουν! Και ισχύουν για ένα μήνα φυσικά... Το ΤΙΜ1 δεν σε δεσμεύει για τίποτα! Ένα απόλυτα free πακέτο συμβολαίου με τρομερά προνόμια...Δες και τις υπόλοιπες απαντήσεις των άλλων φίλων σε συνέχεια του δικού μου και θα καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και στις δύο περιπτώσεις αλλά θα υπογράψει συμβόλαιο σαν να κάνει νέα σύνδεση στο κάθε πρόγραμμα.

 

Κρατάς τον ίδιο αριθμό ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Κρατάς τον ίδιο αριθμό ή όχι?

Φυσικά και κρατάς τον ίδιο αριθμό!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

f2g έβαλα γιατί ήταν για την αλλαγή σε f2g από ΤΙΜ1. Αν δεις σε τι απάντησα θα καταλάβεις γιατί δεν έβαλα άλλα πακέτα.

 

Τώρα, για την προνομιακή,πακέτα κλπ. όλα αυτά καλώς ή κακώς σε δεσμεύουν! Και ισχύουν για ένα μήνα φυσικά... Το ΤΙΜ1 δεν σε δεσμεύει για τίποτα! Ένα απόλυτα free πακέτο συμβολαίου με τρομερά προνόμια...Δες και τις υπόλοιπες απαντήσεις των άλλων φίλων σε συνέχεια του δικού μου και θα καταλάβεις.

 

Οπως και να εχει ομως δεν παυει να ειναι συμβολαιο... χρεωνει 0.24 το λεπτο και συν τον φορο του κρατους ερχεται ιδια η χρεωση με μια κοσμοκαρτα προνομιακη ΠΧ ... 0.27 .. η με τα προπληρομενα πακετα των f2g kai alla carte .. !! Με λιγα λογια μας κοροιδευουν και τους τα ακουμπαμε...αυτο εχω καταλαβει!ολο και καπου μας περνουν παραπανω...Ξυπνηστε Έλληνες....!

[sIGPIC][/sIGPIC] Αγαπώ Σουηδία!
Link to comment
Share on other sites

Ξυπνιοι ειμαστε.

Το να συγκρινεις χρεωσεις ΤΙΜ1 με f2g η alacarte, κανει οποιοδηποτε σχολιο .....αχρηστο.

 

Το οτι το ενα χρεωνει 0.24 και το αλλο 0.58 το λεπτο, δεν σου λεει κατι?

Το οτι το συμβολαιο εχει επιπλεον φορο κινητης, 2Ε + φπα = 2,38 ξερεις τι σημαινει?

 

 

Πως εαν μιλησω ΜΟΛΙΣ 10 λεπτα το ΜΗΝΑ, εχω χρεωση στο ΤΙΜ1

10 χ 0.24 = 2.4 Ε, + 2,38 το τελος = 4,78

 

Στο f2g 10 χ 0.58 = 5,8 ευρώ.

 

Οπότε βλεπεις, πως ακομα και για μικρή χρηση, 10 λεπτων, εχεις οφελος.

Να μην πω για τα 30 δευτερολεπτα ελαχιστη χρεωση που εχει το f2g.

 

Γιατι εαν παμε παραπανω, στα 20 Ε που χρειαζεται η προνομιακή το μηνα,

ειναι 0.27 το λεπτο. μιλας δηλαδη 74 λεπτα.

Στο ΤΙΜ1, μιλας το ιδιο (μαζι με το τελος μιλαμε παντα) , μιλας 73,58 λεπτα.

 

Και το ΤΙΜ1 δεν σε υποχρεωνει να σκας 20Ε το μηνα για να εχεις αυτη τη προνομιακή χρεωση.

 

Μήπως πρεπει να αναθεωρησεις μερικά πράγματα?

Link to comment
Share on other sites

Ξυπνιοι ειμαστε.

Το να συγκρινεις χρεωσεις ΤΙΜ1 με f2g η alacarte, κανει οποιοδηποτε σχολιο .....αχρηστο.

 

Το οτι το ενα χρεωνει 0.24 και το αλλο 0.58 το λεπτο, δεν σου λεει κατι?

Το οτι το συμβολαιο εχει επιπλεον φορο κινητης, 2Ε + φπα = 2,38 ξερεις τι σημαινει?

 

 

Πως εαν μιλησω ΜΟΛΙΣ 10 λεπτα το ΜΗΝΑ, εχω χρεωση στο ΤΙΜ1

10 χ 0.24 = 2.4 Ε, + 2,38 το τελος = 4,78

 

Στο f2g 10 χ 0.58 = 5,8 ευρώ.

 

Οπότε βλεπεις, πως ακομα και για μικρή χρηση, 10 λεπτων, εχεις οφελος.

Να μην πω για τα 30 δευτερολεπτα ελαχιστη χρεωση που εχει το f2g.

 

Γιατι εαν παμε παραπανω, στα 20 Ε που χρειαζεται η προνομιακή το μηνα,

ειναι 0.27 το λεπτο. μιλας δηλαδη 74 λεπτα.

Στο ΤΙΜ1, μιλας το ιδιο (μαζι με το τελος μιλαμε παντα) , μιλας 73,58 λεπτα.

 

Και το ΤΙΜ1 δεν σε υποχρεωνει να σκας 20Ε το μηνα για να εχεις αυτη τη προνομιακή χρεωση.

 

Μήπως πρεπει να αναθεωρησεις μερικά πράγματα?

 

Ρε μαστορα δεν μιλησα για τις χρεωσεις των καρτοκινητών απλα ομως...αλλα και αν το παρεις αλλιως στα 10 λεπτα μου κοστιζει λιγοτερο με το αλα καρτ! 0.39χ10 = 3.90 ... αλλα και παλι λεμε οτι με μια προνομιακη ή επιλογη 120λεπτα αλακαρτ ή 100λεπτα f2g 0.27χ10 = 2.70 ...ασε που αν περασεις ενα οριο το τελος του κρατους ανεβαινει στα 5 ευρω... Αρα δε μας κοροιδευουν εν ολιγεις? Για βαλτα κατω...

[sIGPIC][/sIGPIC] Αγαπώ Σουηδία!
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έφερα τον αριθμό μου στην ΤΙΜ απο την Cosmote

Με ενδιέφερε το πρόγραμμα ΤΙΜ ΜΑΧ για τις 600 κλήσεις τον μήνα προς κινητά ΤΙΜ και σταθερά, απεριόριστης διάρκειας...

Ψάχνοντας λοιπόν το νέο μου κινητό, βρήκα στο ΤΙΜ plus τον πλοηγό Opera mini τον οποίο τον εγκατέστησα και μπορώ να σερφάρω όποτε θέλω...

Το ερώτημά μου είναι... Είναι δωρεάν η πλοήγηση μέσω του Opera? Ρωτάω για να είμαι σίγουρος 100%, μην μου έρθει καμμία κεραμίδα με τον επόμενο λογαριασμό!

• Η απεριόριστη πλοήγηση στο TIM Plus που περιλαμβάνεται στην ενσωματωμένη χρήση του προγράμματος αφορά περιήγηση μέσω GPRS που πραγματοποιείται εντός Ελλάδας σε όλες τις ενότητες (χρεώσιμες και μη χρεώσιμες) του WAP της ΤΙΜ, καθώς και τρίτων μερών μέσω του δικτύου της ΤΙΜ.

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαστορα δεν μιλησα για τις χρεωσεις των καρτοκινητών απλα ομως...αλλα και αν το παρεις αλλιως στα 10 λεπτα μου κοστιζει λιγοτερο με το αλα καρτ! 0.39χ10 = 3.90 ... αλλα και παλι λεμε οτι με μια προνομιακη ή επιλογη 120λεπτα αλακαρτ ή 100λεπτα f2g 0.27χ10 = 2.70 ...ασε που αν περασεις ενα οριο το τελος του κρατους ανεβαινει στα 5 ευρω... Αρα δε μας κοροιδευουν εν ολιγεις? Για βαλτα κατω...

 

μα φίλε, αν βάλεις μια προνομιακή αυτόματα χρεώνεσαι 20 ευρώ. Αυτό είναι καρτοκινητό, κατ'ουσία? Επίσης,το άλλο πακέτο έχει εξαρχής πάγιο(από το κράτος) 2,38 και κατόπιν καλύτερες "με τα μπούνια " χρεώσεις... Στο κάτω κάτω εσύ αποφασίζεις. Για μένα δεν θα υπηρχε καν η σκέψη. Και μόνο η ελάχιστη χρέωση των 30δευτ σε όλα τα καρτοκινητά που λες, ενώ στο ΤΙΜ1 μιλάς 1δευτ χρεώνεσαι 1δευτ. στα αντικρούει όλα τα επιχειρήματα...;)

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έφερα τον αριθμό μου στην ΤΙΜ απο την Cosmote

Με ενδιέφερε το πρόγραμμα ΤΙΜ ΜΑΧ για τις 600 κλήσεις τον μήνα προς κινητά ΤΙΜ και σταθερά, απεριόριστης διάρκειας...

Ψάχνοντας λοιπόν το νέο μου κινητό, βρήκα στο ΤΙΜ plus τον πλοηγό Opera mini τον οποίο τον εγκατέστησα και μπορώ να σερφάρω όποτε θέλω...

Το ερώτημά μου είναι... Είναι δωρεάν η πλοήγηση μέσω του Opera? Ρωτάω για να είμαι σίγουρος 100%, μην μου έρθει καμμία κεραμίδα με τον επόμενο λογαριασμό!

Εφόσον σερφάρεις με προφίλ το TIM Plus, είσαι ΟΚ.

Για να είσαι 100% σίγουρος, διάγραψε τελείως το προφίλ TIM-Internet. ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έφερα τον αριθμό μου στην ΤΙΜ απο την Cosmote

Με ενδιέφερε το πρόγραμμα ΤΙΜ ΜΑΧ για τις 600 κλήσεις τον μήνα προς κινητά ΤΙΜ και σταθερά, απεριόριστης διάρκειας...

Ψάχνοντας λοιπόν το νέο μου κινητό, βρήκα στο ΤΙΜ plus τον πλοηγό Opera mini τον οποίο τον εγκατέστησα και μπορώ να σερφάρω όποτε θέλω...

Το ερώτημά μου είναι... Είναι δωρεάν η πλοήγηση μέσω του Opera? Ρωτάω για να είμαι σίγουρος 100%, μην μου έρθει καμμία κεραμίδα με τον επόμενο λογαριασμό!

 

Εφόσον σερφάρεις με προφίλ το TIM Plus, είσαι ΟΚ.

Για να είσαι 100% σίγουρος, διάγραψε τελείως το προφίλ TIM-Internet. ;)

 

Ακριβώς, εφόσον όμως έχεις ενεργοποιήσει και το ΤΙΜ plus non stop. Αλλιώς θα πληρώνεις 0,42 ευρώ ανά είσοδο. αν το χρησιμοποιείς συχνά συμφέρει περισσότερο το non stop με 3 ευρώ και κάτι το μήνα και απεριόριστη πρόσβαση.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, εφόσον όμως έχεις ενεργοποιήσει και το ΤΙΜ plus non stop. Αλλιώς θα πληρώνεις 0,42 ευρώ ανά είσοδο. αν το χρησιμοποιείς συχνά συμφέρει περισσότερο το non stop με 3 ευρώ και κάτι το μήνα και απεριόριστη πρόσβαση.

δεν χρειάζεται να ενεργοποιήσει τίποτα αφού αυτό είναι πρόνοια του νέου προγράμματός του...;)

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζεται να ενεργοποιήσει τίποτα αφού αυτό είναι πρόνοια του νέου προγράμματός του...;)

 

A ο.κ τότε!

Link to comment
Share on other sites

μα φίλε, αν βάλεις μια προνομιακή αυτόματα χρεώνεσαι 20 ευρώ. Αυτό είναι καρτοκινητό, κατ'ουσία? Επίσης,το άλλο πακέτο έχει εξαρχής πάγιο(από το κράτος) 2,38 και κατόπιν καλύτερες "με τα μπούνια " χρεώσεις... Στο κάτω κάτω εσύ αποφασίζεις. Για μένα δεν θα υπηρχε καν η σκέψη. Και μόνο η ελάχιστη χρέωση των 30δευτ σε όλα τα καρτοκινητά που λες, ενώ στο ΤΙΜ1 μιλάς 1δευτ χρεώνεσαι 1δευτ. στα αντικρούει όλα τα επιχειρήματα...;)

Δεν γνωριζω για την προνομιακη 100% αλλα στο αλα καρτ απ οσο θυμαμαι στα πακετα χρονου ομιλιας ειναι ανα δευτερολεπτο χωρις ελαχιστη χρεωση!και κατι αλλο... αν ξεπερνας τα 20 ευρω τον μηνα δεν σε ενδιαφερει να χρεωνεσε 20 ευρω οπως λες !!Δεν θελω να μειωσω την ΤΙΜ Συγκεκριμενα γιατι ΤΙΜ εδω κ 6 χρονια χρησιμοποιω,απλα προσπαθω να αναλυσω την λογικη τους...Γιατι αν κατσεις και υπολογισεις πανω κατω οι χρεωσεις ειναι αναλογες..Ελπιζω να με καταλαβενεις...Γιατι αυτο το 2.38 οπως λες .. αν μιλησεις παραπανω γινεται 5+ ... αρα παλι σου αυξανεται ο μεσως ορος που θα πληρωσεις στο καθε συμβολαιο .. αρα αν διαιρεσεις παλι εχεις μεγαλυτερη χρεωση ανα λεπτο!:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC] Αγαπώ Σουηδία!
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω για την προνομιακη 100% αλλα στο αλα καρτ απ οσο θυμαμαι στα πακετα χρονου ομιλιας ειναι ανα δευτερολεπτο χωρις ελαχιστη χρεωση!και κατι αλλο... αν ξεπερνας τα 20 ευρω τον μηνα δεν σε ενδιαφερει να χρεωνεσε 20 ευρω οπως λες !!Δεν θελω να μειωσω την ΤΙΜ Συγκεκριμενα γιατι ΤΙΜ εδω κ 6 χρονια χρησιμοποιω,απλα προσπαθω να αναλυσω την λογικη τους...Γιατι αν κατσεις και υπολογισεις πανω κατω οι χρεωσεις ειναι αναλογες..Ελπιζω να με καταλαβενεις...Γιατι αυτο το 2.38 οπως λες .. αν μιλησεις παραπανω γινεται 5+ ... αρα παλι σου αυξανεται ο μεσως ορος που θα πληρωσεις στο καθε συμβολαιο .. αρα αν διαιρεσεις παλι εχεις μεγαλυτερη χρεωση ανα λεπτο!:ninja:

 

File, an kaneis panw apo 35eyrw log/mo(afairontas kai to 5% ekptosi pou exeis) tha exeis kanei me to TIM1 35/0.24=145 lepta(+5%=152.5) KATHARA xronou omilias... Mexri ekei den mbainei o foros(6 eyrw). Valta katw me opoiodipote paketo kartokinitis kai tha deis oti den simferei me kartokinito opoio paketo kai na valeis.. Tsekarismeno apo xilies meries.;)

Link to comment
Share on other sites

File, an kaneis panw apo 35eyrw log/mo(afairontas kai to 5% ekptosi pou exeis) tha exeis kanei me to TIM1 35/0.24=145 lepta(+5%=152.5) KATHARA xronou omilias... Mexri ekei den mbainei o foros(6 eyrw). Valta katw me opoiodipote paketo kartokinitis kai tha deis oti den simferei me kartokinito opoio paketo kai na valeis.. Tsekarismeno apo xilies meries.;)
Ontos filtate h diafora einai 2.5 euro akrivoterh...An omws kseperaseis to 35 kai pas me foro 6 euro? ... pali vgenei mia h allh!!

Einai simferon gia kapoion pou milaei sto styl "pare me til" 2 sec "ela kateva" 3 sec ... :) Gia afto k to ekana...alla vlepw oti den to ypologizeis!!Kai distixos gia thn TIM Den mas dinoun to dikaioma na mathenoume ypoloipo opws edine h vodafone!!!(edwse sta flexy mono:mad: )

[sIGPIC][/sIGPIC] Αγαπώ Σουηδία!
Link to comment
Share on other sites

Να ανοίξω τώρα ένα νέο θέμα συζήτησης;

το θέμα λέγεται αναβάθμιση συσκευής

Σήμερα βγήκε η αναβάθμισή μου και είναι μόλις 90Ε σε εταιρικό πακέτο...ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΗ σχετικά με εποχές προηγούμενων χρόνων:worry: Τι γίνεται?!?!!? Γιατί έτσι; Εν των μεταξύ όταν είπα στο κατάστημα ΤΙΜ γιατί έχουν πέσει οι επιδοτήσεις τόσο πολύ μου είπαν "γιατί έτσι κάνουν τα κεντρικά,βλακείες, και μετά την πληρώνουν τα καταστήματα που αντί να κάνουν ανανεώσεις συμβολαίων,όλο διακοπές και φορητότητες γίνονται..."

Η μητέρα μου τουλάχιστον,κάτοχος του εταιρικού,μου είπε να προχωρήσω σε φορητότητα σε vodafone/cosmote.Και μάλλον θα την ακούσω,η tim πάει από το κακό στο χειρότερο. Οι χρεώσεις στα εταιρικά είναι πανάκριβες σε σχέση με τα οικογενειακά αλλά και σε σχέση με τα εταιρικά της cosmote/vodafone ενώ δίνει τις χειρότερες επιδοτήσεις

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να ανοίξω τώρα ένα νέο θέμα συζήτησης;

το θέμα λέγεται αναβάθμιση συσκευής

Σήμερα βγήκε η αναβάθμισή μου και είναι μόλις 90Ε σε εταιρικό πακέτο...ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΗ σχετικά με εποχές προηγούμενων χρόνων:worry: Τι γίνεται?!?!!? Γιατί έτσι; Εν των μεταξύ όταν είπα στο κατάστημα ΤΙΜ γιατί έχουν πέσει οι επιδοτήσεις τόσο πολύ μου είπαν "γιατί έτσι κάνουν τα κεντρικά,βλακείες, και μετά την πληρώνουν τα καταστήματα που αντί να κάνουν ανανεώσεις συμβολαίων,όλο διακοπές και φορητότητες γίνονται..."

Η μητέρα μου τουλάχιστον,κάτοχος του εταιρικού,μου είπε να προχωρήσω σε φορητότητα σε vodafone/cosmote.Και μάλλον θα την ακούσω,η tim πάει από το κακό στο χειρότερο. Οι χρεώσεις στα εταιρικά είναι πανάκριβες σε σχέση με τα οικογενειακά αλλά και σε σχέση με τα εταιρικά της cosmote/vodafone ενώ δίνει τις χειρότερες επιδοτήσεις

 

Δεν φαντάζομαι να έκανες μικρότερη χρήση... Πάντως αν κάνεις αίτηση διακοπής/φορητότητας θα σε πάρουν πίσω και ίσως σου την ανεβάσουν!!! ;) Τώρα αν δεις ότι και πάλι είναι χαμηλότερη από αυτή της Vodafone ή της Cosmote τότε φορητότητα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαντάζομαι να έκανες μικρότερη χρήση... Πάντως αν κάνεις αίτηση διακοπής/φορητότητας θα σε πάρουν πίσω και ίσως σου την ανεβάσουν!!! ;) Τώρα αν δεις ότι και πάλι είναι χαμηλότερη από αυτή της Vodafone ή της Cosmote τότε φορητότητα...

Δε μου έχει τύχει σε ΤΙΜ να κάνω φορητότητα ή διακοπή και να μου πουν τι και πως. αντίθετα σε vodafone παίρνουν τηλέφωνο,σε ρωτάνε τι παραπονο έχεις και γενικότερα ακόμη και αν φύγεις η εικόνα από την εταιρία είναι αρκετά καλή(δείχνουν ενδιαφέρον,ακόμα και αλλαγή επιδότησης κάνουν) Στην ΤΙΜ δε θα μπουν στον κόπο...:(

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...