Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ΤΙΜ δηλαδή ΚΑΛΟαντέγραψε το Vodafone χωρίς πάγιο που είχε ΚΑΚΟαντιγράψει το ΤΙΜ1 το οποίο ήταν ΑΚΡΙΒΕΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ του Q1 !!!

 

Η cosmote άργησε λίγο να την "πέσει" αλλά εκεί παίζει η νοοτροπία δημοσίου, οπότε λογικό να αργούν !!!

Υπομονή και θα δούμε ποιό αντίγραφο θα αντιγράψουν !!! :lol: :lol: :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να καταλαβω για πιο λογο δεν καταλαβενετε οτι το ΤΙΜ1 δεν ειναι εμπορικο, αλλα απευθυνεται στους Q1. Με το ΤΙΜ1 δεν μπορει να βγαλει κερδος η εταιρια, οποτε απο μονο του το προγραμμα δεν εχει ελπιδες, ειναι καμενο.
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να καταλαβω για πιο λογο δεν καταλαβενετε οτι το ΤΙΜ1 δεν ειναι εμπορικο, αλλα απευθυνεται στους Q1. Με το ΤΙΜ1 δεν μπορει να βγαλει κερδος η εταιρια, οποτε απο μονο του το προγραμμα δεν εχει ελπιδες, ειναι καμενο.

 

Στο πρωτο σκελος συμφωνω, ομως γιατι δε μπορει να βγαλει κερδος;

Link to comment
Share on other sites

to ΤΙΜ1 είναι πολύ καλύτερο, και ελάχιστη χρέωση δεν έχει και φθηνότερα sms, και ίδια τιμή στα sms εξωτερικού και πολύ φθηνότερες διεθνείς κλήσεις. αυτή η ελάχιστη χρέωση των 30 δευτ πολύ μου την δινει....:wacko:

 

Και εμένα αυτό μου τη δίνει!:D

Το ξέρεις ότι έχει περάσει εντολή απο ΕΕΤΤ να καταργηθεί η ελάχιστη χρέωση των 30'. Για αυτό το λόγο έχουν οι εταιρίες (εκτός ακόμη απο την Cosmote) διαθέσιμό τέτοιο πρόγραμμα με χρέωση ανα δευτερόλεπτο.

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί άραγε να μεταφερθεί κάποιος υπάρχων συνδρομητής εκεί μέσω αλλαγής προγράμματος χρήσης;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Στο πρωτο σκελος συμφωνω, ομως γιατι δε μπορει να βγαλει κερδος;

 

Λαθος διατυπωση. Δεν εχει εξασφαλισμενο κερδος.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί άραγε να μεταφερθεί κάποιος υπάρχων συνδρομητής εκεί μέσω αλλαγής προγράμματος χρήσης;

 

 

ΝΑΙ. στανταρ αυτο που σου λεω.

 

Και με το zero πως εχει;

 

Με το να σε υποχρεωνει οπως και στην VF με ελαχιστη καταναλωση το εξαμηνο!

Link to comment
Share on other sites

Με το να σε υποχρεωνει οπως και στην VF με ελαχιστη καταναλωση το εξαμηνο!

 

Αυτο!

Και επιπλεον η εταιρια οταν καλει αλλα δικτυα πχ Cosmote, δεν χρεωνεται πλεον ελαχιστο χρονο, αλλα χρεωνει εσενα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...! Τελικά απο εδώ το είχα απο κει το είχα πάλι στην ΤΙΜ πήγα :lol: έκανα πριν 20 μέρες συμβόλαιο στο πρόγραμμα Maxx θέλω να ρωτήσω η δωρεάν πλοήγηση ισχύει και με το πρόγραμμα mini opera μπορεί να είναι ηλίθια σαν ερώτηση αλλά στο κατάστημα Γερμανός του Ευόσμου μου είπαν ότι μόνο μέσο του TIM Plus τελικά τι ισχύει? Και αν τελικά είναι δωρεάν μπορώ να σερφάρο από το laptop χρησιμοποιόντας το κινητό ως modem? :shifty:

 

Ευχαριστώ, προκαταβολικά

 

P.S. Bilakoss για άλλη μια φορά είχες δίκιο που μου είπες να μην φύγω από την ΤΙΜ...

fake! :X
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και σε σενα! :happy:

ναι κανονικα ισχυει με τον οπερα...μπορεις να δεις το ακριβως απο κατω θεμα απο αυτο που ανοιξες.

αλλα δες λιγο με τις συσκευες τι παιζει.

 

υ.γ οι αλλοι σου φερθηκαν σκληρα?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!Ερώτηση..Έχω κλείσει τα 18,έχω ταυτότητα και ΑΦΜ (όχι δήλωση απλά αποδεικτικό απόδοσης ΑΦΜ).Μπορώ να κάνω σύνδεση στο ΤΙΜ 140 στο όνομα μου ή πρέπει να έχω φορολογική δήλωση? :D
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!Ερώτηση..Έχω κλείσει τα 18,έχω ταυτότητα και ΑΦΜ (όχι δήλωση απλά αποδεικτικό απόδοσης ΑΦΜ).Μπορώ να κάνω σύνδεση στο ΤΙΜ 140 στο όνομα μου ή πρέπει να έχω φορολογική δήλωση? :D

Φυσικά και μπορείς, αρκεί η ταυτότητά σου και το αποδεικτικό ΑΦΜ :)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!Ερώτηση..Έχω κλείσει τα 18,έχω ταυτότητα και ΑΦΜ (όχι δήλωση απλά αποδεικτικό απόδοσης ΑΦΜ).Μπορώ να κάνω σύνδεση στο ΤΙΜ 140 στο όνομα μου ή πρέπει να έχω φορολογική δήλωση? :D

εσυ γι'αυτο με ηθελες στο μσν? :lol:

οτι λεει ο Πετρος απλα το αφμ σου να ειναι των 2 τελευταιων ετων. πχ 2005-6-7

αλλα εσυ θα σαι μεσα σιγουρα! και φυσικα εγκριση σιγουρα! :happy:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

:lol: Σε ήθελα και αυτό :p Τον Ιούνιο του 2005 το έβγαλα το ΑΦΜούλι αλλα ντάξ..αφού έχουμε τα μεγάλα μέσα δεν αγχώνομαι :lol: Ευχαριστώ παίδες :D
Link to comment
Share on other sites

Για ρώτα για συγκεκριμενο τηλεφωνο. πολλοι στα καταστηματα απλα αναφερουν ενα ποσο που ουδεμια πρακτικη σημασια εχει για τον πελατη, αφου ειναι στην χονδρικη τιμη, και το φπα κτλ, με αποτελεσμα επιδοτηση 75 ευρω αν διαλεξεις ενα μεσο τηλεφωνο να ειναι πανω απο 120 μειον απο την τιμη λιανικης.Ποτε μου δεν μπορουσα να καταλαβω γιατι το κανουν αυτο μερικοι πωλητες. Το ποσο που βλεπει στο συστημα του ειναι καθαρα για δικη του ενημερωση για να ξερει σε ποια κατηγορια αναβαθμισης ειναι. Καμια σχεση με την τελικη εκπτωση σε συγκεκριμενο τηλεφωνο. Σε καμια περιπτωση δεν παει διαλεξε οποιο τηλεφωνο θες και υπολογισε μειον 86 ευρω! ποτε!Αλλα τι γκρινιαζω εγω τωρα..anyway.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μαθαίνουμε το κόστος τρέχοντος λογαριασμού με μια κλήση κάπου ή ένα sms; Να ξέρουμε ανά πάσα στιγμή σε τι ποσό κυμαίνεται ο λογαριασμός μας; Υπάρχει αυτή η δυνατότητα;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μαθαίνουμε το κόστος τρέχοντος λογαριασμού με μια κλήση κάπου ή ένα sms; Να ξέρουμε ανά πάσα στιγμή σε τι ποσό κυμαίνεται ο λογαριασμός μας; Υπάρχει αυτή η δυνατότητα;

Αν εννοείς για ΤΙΜ με ενα κενο μήνυμα στο 1112 δωρεάν έως 2 φορές τη μέρα

Πρέπει να έχεις μεταφερθείς στα νέα πακέτα χρόνου ΤΙΜ 20-1000 ή στα νέα πακέτα Flexy Που έχουν λίγότερα sms/mms ενσωματεμένα...

Στο site της ΤΙΜ δεν υπάρχει τίποτε... (από όσο βλέπουν τα κουρασμένα μου ματάκια):ninja:

 

Μπορεί άραγε να μεταφερθεί κάποιος υπάρχων συνδρομητής εκεί μέσω αλλαγής προγράμματος χρήσης;

 

Ναι μόλις λήξει το συμβόλαιο σου!

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε παλιό πακέτο, υπάρχει κάτι παρόμοιο για τα παλιότερα ή όχι;

οχι,δεν υπαρχει.ισχυει μονο για τα καινουρια..

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο ΤΙΜ 120 (εδώ και δύο μήνες, μεταφορά από καρτοκινητό) και θέλω να μεταφερθώ είτε στο ΤΙΜ 140 είτε στο ΤΙΜ 180. Αυτό γίνεται τηλεφωνικά ή πρέπει να πάω σε κατάστημα; Επίσης χρεώνεται αυτή η αλλαγή; Μπορώ να κάτω την αλλαγή τώρα ή πρέπει να περιμένω 4 μήνες, και αν κάνω την αλλαγή την κάνω μία μέρα πριν την έκδοση λογαριασμού, ή οποιαδήποτε μέρα και τους επισημένω οτι θέλω την αλλαγή με την έκδοση του επόμενου λογαριασμού;

Thanks.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

mporeis kai tilefonika alla mporeis kai apo katastima me tin taytotita sou.

den xreonesai tipota gia tin allagh.

kalo einai na kaneis thn allagh mia imera prin tin imerominia ekdosis tou logariasmou sou.

den xreiazetai na perasoun 4 mines.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε παλιό πακέτο, υπάρχει κάτι παρόμοιο για τα παλιότερα ή όχι;

 

Εάν δεν έχεις επιπλέον πάγιο (οικογενειακό ή για σταθερά) και μπορείς να ελεγξεις τον δωρεαν χρόνο ομιλιάς δεν βλέπω τον λόγο να αλλάξεις πακέτο μόνο και μόνο για να μαθαίνεις το υπόλοιπο σου το οποίο είναι της μορφής έχεις καταναλώσει 10,68 απο τον χρόνο ομιλιάς του κινητού σου

ΟΠΟΤΕ:

Ειδικά αν ανήκεις στο πολύ παλιο ΤΙΜ 130, 190 κλπ. που έχει δωρεάν κλήσεις προς Q Και μειωμένο πάγιο (που πλέον δεν δίνεται στο 2ο έτος σε κανένα συμβόλαιο ιδιώτη) να παραμείνεις εκεί που είσαι...

Αν παρόλα αυτά θελεις να αλλάξεις πάγιο σου προτείνω μία κλήση στο 1260 (€0,024/κλήση) το βραδυ πριν την ημερομηνια έκδοση του λογαριασμού φροντίζοντας να έχεις καταναλώση τον δωρεάν χρόνο και το επόμενο πρωι να ξεκινήσεις να μιλάς με το νέο σου πάγιο.

Μου έχει τύχει να αλλάξω πάγιο ή να προσθέσω το ΤΙΜ προς σταθερα από κατάστημα και τελικά πέρασε στα συστήματα της ΤΙΜ την επόμενη μέρα. Τόσο αξιόπιστα είναι τα Καταστήματα ΤΙΜ... (και μη μου πείτε για λάθος πωλητή! Δεν υφίσταται τέτοια περίπτωση.)

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΔΩΡΕΑΝ ΧΡΟΝΟΥ ΟΜΙΛΙΑΣ (ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΝΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ Η ΤΙΜ)...

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

ta katastimata tim einai online sinexws me tous mainframe sthn kifissias kai den iparxei periptosi na min egine h allagh ektos an ekane kapoios lathos o politis!

epimenw se auto giati eimai se thesi na gnorizo....

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...