Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν υπαρχει επιδοτηση.

 

Δεν υπάρχει επιδότηση στην αρχή και μετά το πέρας των 12 μηνών σου δίνουν επιδότηση ανάλογα με τους λογαριασμούς που κάνεις ή δεν σου δίνουν καθόλου επιδότηση (ακόμα και μετά το πέρας των 12 μηνών)??:worry:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Δεν υπάρχει επιδότηση στην αρχή και μετά το πέρας των 12 μηνών σου δίνουν επιδότηση ανάλογα με τους λογαριασμούς που κάνεις ή δεν σου δίνουν καθόλου επιδότηση (ακόμα και μετά το πέρας των 12 μηνών)??:worry:

Δεν υπαρχει ενημερωση για κατι τετοιο, εξαλου ο λογαριασμος ειναι στανταρ αφου μιλαμε για σταθερο ποσο πληρωμης καθε μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει ενημερωση για κατι τετοιο, εξαλου ο λογαριασμος ειναι στανταρ αφου μιλαμε για σταθερο ποσο πληρωμης καθε μηνα.

 

Ευχαριστώ.Απλώς θέλω να μάθω γιατί σκοπευω να κάνω το Wind καρτοκινητό μου επιδότηση.Thanks a lot για τις απαντήσεις σας.:)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Ευχαριστώ.Απλώς θέλω να μάθω γιατί σκοπευω να κάνω το Wind καρτοκινητό μου επιδότηση.Thanks a lot για τις απαντήσεις σας.:)

Αν θελεις επιδοτηση κανε την καρτοσυνδεση 25

Link to comment
Share on other sites

εμεις που εχουμε οικογενειακο με 2 νούμερα στο Flexy 25 και 2 νούμερα στο Flexy 35 και οι επιδοτησεις μας βγαίνουν μέσα στον Οκτωβρη αν θυμάμαι καλά μπορεί κάποιος παλλήκαρος να εικάσει ποιο είναι το ποσό της επιδότησης μας?

 

και μια άλλη ερώτηση: όταν κάνω χρήση επιδότησης για να αγοράσω συσκευή την αγοράζω στην τιμή χονδρικής?

 

EDIT: τρίτη ερώτηση: με την επιδότηση του οικογενειακου μπορώ να χτυπήσω το λαπτοπακι της Asus?

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

εμεις που εχουμε οικογενειακο με 2 νούμερα στο Flexy 25 και 2 νούμερα στο Flexy 35 και οι επιδοτησεις μας βγαίνουν μέσα στον Οκτωβρη αν θυμάμαι καλά μπορεί κάποιος παλλήκαρος να εικάσει ποιο είναι το ποσό της επιδότησης μας?

 

και μια άλλη ερώτηση: όταν κάνω χρήση επιδότησης για να αγοράσω συσκευή την αγοράζω στην τιμή χονδρικής?

 

EDIT: τρίτη ερώτηση: με την επιδότηση του οικογενειακου μπορώ να χτυπήσω το λαπτοπακι της Asus?

1. Ποτέ μην αρκείσαι σε εικασίες...

2. Ναι, από την τιμή χονδρικής αφαιρείται η επιδότηση.

3. Όχι

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Petro ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση... σίγουρα και να ήθελα δεν θα μπορούσα να αρκεστώ στη δική σου, ή όποιου άλλου, εικασία αφού την επιδότηση θα την πάρω ούτως ή άλλως από την Wind... απλά ρώτησα, ίσως κάποιους που ξέρουν καλύτερα να μου πουν γύρω σε ποιό ποσό θα κινείται για να κάνω και γω τα κουμάντα μου να διαλέξω συσκευή... :P

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Στα προγράμματα Wind MAX οι 300 και 600 κλήσεις είναι μόνο απλές κλήσεις ή και βιντεοκλήσεις?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στα προγράμματα Wind MAX οι 300 και 600 κλήσεις είναι μόνο απλές κλήσεις ή και βιντεοκλήσεις?

 

το 600 γίνεται 300 και το 300 150 (και πολλές λέω) μιας και οι κλήσεις αυτού του προγράμματος 'πέφτουν' για πλάκα με φουλ σήμα παίρνοντας σε ΣΤΑΘΕΡΟ!!

Εχω δοκιμάσει και τα δύο προγράμματα εδώ και 1,5 χρόνια..

Τελικα την περασμένη πέμπτη απελπισμένος πήγα και το έκανα καρτοκινητό μετά απο άπειρα παράπονα και χαμένες ώρες με το cc, αλλαγές καρτών και κινητών (Ps οι χαμένες κλήσεις αφαιρούνται κανονικά απο τις 600 η τις 300)

 

Αν ψάξεις λίγο εδώ μέσα υπήρχαν πολλά παρ'απονα γι`αυτό το θέμα

 

Μου έχει τύχει για να μιλήσω σε κάποιο σταθερό για 6 λεπτά να πάρω 8 φορές με φούλ σήμα!! (Αυτό που λέει το κινητό είναι το κλασσικό 'Σφάλμα σύνδεσης')

Link to comment
Share on other sites

Guest johnvol_no1
το 600 γίνεται 300 και το 300 150 (και πολλές λέω) μιας και οι κλήσεις αυτού του προγράμματος 'πέφτουν' για πλάκα με φουλ σήμα παίρνοντας σε ΣΤΑΘΕΡΟ!!

Εχω δοκιμάσει και τα δύο προγράμματα εδώ και 1,5 χρόνια..

Τελικα την περασμένη πέμπτη απελπισμένος πήγα και το έκανα καρτοκινητό μετά απο άπειρα παράπονα και χαμένες ώρες με το cc, αλλαγές καρτών και κινητών (Ps οι χαμένες κλήσεις αφαιρούνται κανονικά απο τις 600 η τις 300)

 

Αν ψάξεις λίγο εδώ μέσα υπήρχαν πολλά παρ'απονα γι`αυτό το θέμα

 

Μου έχει τύχει για να μιλήσω σε κάποιο σταθερό για 6 λεπτά να πάρω 8 φορές με φούλ σήμα!! (Αυτό που λέει το κινητό είναι το κλασσικό 'Σφάλμα σύνδεσης')

 

 

to exω ακουσει και απο αλλους.ευτυχως εμενα δεν πεφτει η γραμμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους :)

 

Σε λιγες μερες θα ενεργοποιηθει το συμβολαιο μου στην Wind και θελω να ρωτησω εμπειριες που εχετε (εαν εχει καποιος) με το προγραμμα Unlimited (καπως ετσι μου το ειπαν !!! )

 

Εχω βαλει 1 ωρα δωρεαν προς ολα τα κινητα και απεριοριστες κλησεις και SMS (Unlimited) προς εναν αριθμο Wind.

Εχει κανει κανεις καποιο παρομοιο προγραμμα;

Το Unlimited προς εναν αριθμο ειναι οντως απεριοριστο ή υπαρχει περιπτωση να ειναι "παγιδα";

 

Το παγιο που θα μου ερχεται ειναι 35ευρω...

Link to comment
Share on other sites

ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΕΛΟΥΣ ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗΣ - 3/10/2008

Η WIND ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε ανακοινώνει την εφαρμογή Τέλους Επανασύνδεσης από 13 Οκτωβρίου 2008, σε συνδρομητές συμβολαίου στις περιπτώσεις επανασύνδεσης από προσωρινή διακοπή λόγω ανεξόφλητου υπολοίπου. Το ποσό του Τέλους Επανασύνδεσης ορίζεται σε 5€ (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 19%) ανά λογαριασμό.

 

Πηγή: http://www.wind.com.gr/Listing.fds?langid=1&pageID=410&tablePageID=195&rec=260

Link to comment
Share on other sites

ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΕΛΟΥΣ ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗΣ - 3/10/2008

Η WIND ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε ανακοινώνει την εφαρμογή Τέλους Επανασύνδεσης από 13 Οκτωβρίου 2008, σε συνδρομητές συμβολαίου στις περιπτώσεις επανασύνδεσης από προσωρινή διακοπή λόγω ανεξόφλητου υπολοίπου. Το ποσό του Τέλους Επανασύνδεσης ορίζεται σε 5€ (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 19%) ανά λογαριασμό.

 

Πηγή: http://www.wind.com.gr/Listing.fds?langid=1&pageID=410&tablePageID=195&rec=260

Αυτό κι αν είναι τραγικό!!! Και κάτι μου λέει ότι είναι αποφασισμένο από όλες τις κινητές στο παρασκήνιο και θα δούμε και από voda και cosmote παρόμοια ανακοίνωση σύντομα...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Guest johnvol_no1
Αυτό κι αν είναι τραγικό!!! Και κάτι μου λέει ότι είναι αποφασισμένο από όλες τις κινητές στο παρασκήνιο και θα δούμε και από voda και cosmote παρόμοια ανακοίνωση σύντομα...

 

 

ετσι ειναι. θα ισχυει και στις τρεις εταιρειες.

επηρεαζει μόνο τους κακοπληρωτες και οχι αυτους που θα τυχει μια φορα να "φανε" φραγή.

Λογικό το βρίσκω αλλα περισσοτερο αδιαφορο γιατι ειναι στο χερι του καθε συνδρομητή να μην πληρωσει ποτέ αυτο ποσό!!! με την συνεπεια στους λογ/μους του.

 

Υ.Γ. Δεν το αναφερει η ανακοίνωση αλλα ισχύει το εξης: το ποσό αυτο θα πληρώνει μόνο αυτος που έχει "φάει" 3 φραγές μέσα σε 6 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει συμβόλαιο αλλά αντί συσκευής (επιδότησης) επέλεξα να αφαιρείται κάθε μήνα το αντίστοιχο ποσό από το λογαριασμό μου. Αν διακόψω πρίν από το χρόνο, πρέπει πάλι να πληρώσω αναπόσβεστο ποσό ή διακόπτω χωρίς να χρωστάω τίποτα;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει συμβόλαιο αλλά αντί συσκευής (επιδότησης) επέλεξα να αφαιρείται κάθε μήνα το αντίστοιχο ποσό από το λογαριασμό μου. Αν διακόψω πρίν από το χρόνο, πρέπει πάλι να πληρώσω αναπόσβεστο ποσό ή διακόπτω χωρίς να χρωστάω τίποτα;

Μπορείς να διακόψεις όποτε θέλεις χωρίς κόστος.

 

Καλημερα σε ολους :)

 

Σε λιγες μερες θα ενεργοποιηθει το συμβολαιο μου στην Wind και θελω να ρωτησω εμπειριες που εχετε (εαν εχει καποιος) με το προγραμμα Unlimited (καπως ετσι μου το ειπαν !!! )

 

Εχω βαλει 1 ωρα δωρεαν προς ολα τα κινητα και απεριοριστες κλησεις και SMS (Unlimited) προς εναν αριθμο Wind.

Εχει κανει κανεις καποιο παρομοιο προγραμμα;

Το Unlimited προς εναν αριθμο ειναι οντως απεριοριστο ή υπαρχει περιπτωση να ειναι "παγιδα";

 

Το παγιο που θα μου ερχεται ειναι 35ευρω...

Είναι πραγματικά απεριόριστος ο χρόνος ομιλίας και τα SMS. Μην ανησυχείς.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικά απεριόριστος ο χρόνος ομιλίας και τα SMS. Μην ανησυχείς.

Το επιβεβαιώνω. Απλώς η κάθε κλήση διαρκεί 2 ώρες, κάτι το οποίο δεν αναφέρονταν πουθενά στο συμβόλαιο.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιώνω. Απλώς η κάθε κλήση διαρκεί 2 ώρες, κάτι το οποίο δεν αναφέρονταν πουθενά στο συμβόλαιο.

Τι εννοείς "διαρκεί" 2 ώρες; Μετά τις 2 ώρες κόβεται η κλήση ή σε χρεώνει;

Link to comment
Share on other sites

Κόβεται. Δεν υπάρχει καμία χρέωση.

Μπορεί να σου έχει τύχει γιατί δεν υπάρχει τέτοια ενημέρωση. Έχω ακούσει κάτι παρόμοιο και για τα Max προγράμματα αλλά δεν συμβαίνει σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

το WIND προς Σταθερά πως το επιλεγεις? χρειαζεται υπογραφη και αιτηση?

μου το ενεργοποιησαν στο ενα μου νουμερο απο μονοι τους χωρις να το εχω ζητησει εγω

Link to comment
Share on other sites

Guest johnvol_no1
το WIND προς Σταθερά πως το επιλεγεις? χρειαζεται υπογραφη και αιτηση?

μου το ενεργοποιησαν στο ενα μου νουμερο απο μονοι τους χωρις να το εχω ζητησει εγω

 

μήπως όταν εκανες την συνδεση ειχε καποια προσφορα για μερικους μηνες? και ξεχασες να το απενεργοποιησεις με την ληξη αυτής? ή μηπως ξεχασε να στο πει ο υπαλληλος που εκανες την συνδεση? κοιτα το συμβολαιο στις υπηρεσιες και δες αν γραφει κλήσεις προς σταθερα...

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να βρω τον κωδικό μου στο avantage ώστε να εξαργυρώσω κάποιους πόντους;

Επίσης αν θέλω να προσθέσω την έκπτωση στο πάγιο αρκεί να πάρω τηλέφωνο το 1211 με τον κωδικό ή πρέπει να επισκεφτώ καταστημα;

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να βρω τον κωδικό μου στο avantage ώστε να εξαργυρώσω κάποιους πόντους;

Επίσης αν θέλω να προσθέσω την έκπτωση στο πάγιο αρκεί να πάρω τηλέφωνο το 1211 με τον κωδικό ή πρέπει να επισκεφτώ καταστημα;

 

Νομίζω μήνα παρά μήνα τον γράφει στο λογαριασμό σου.

Πολύ πιθανόν να τον δίνει και η εξυπηρέτηση πελατών φυσικά.

Αρκεί τηλέφωνο στο 1211 για την έκπτωση στο πάγιο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...