Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μεχρι τους πρωτους εξι μηνες το ποσο της επιδοτησης μετα τους εξι μηνες τα παγια για τους επομενους 6.

 

Σίγουρο αυτό; Δεν υπάρχει termination fee κάτι σαν πρόστιμο όπως κάνουν και στο εξωτερικό;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως και τι; Συγγνώμη αν έχει ειπωθεί αλλά δεν βρήκα κάτι με την αναζήτηση.

αδερφε μου,σε περιπτωση διακοπης δεν πληρωνεις τα παγια για τους υπολοιπους μηνες.

πληρωνεις το αντιστοιχο ποσο επιδοτησης που σου απομενει απο τον χρονο παραμονης σου.

νομιζω οτι ως 6μηνες ειναι το 100% της επιδοτησης και καθε μηνας που περναει,ειναι πχ 70% στους 7 μηνες.

αυτα αναγραφονται στο αρχικο συμβολαιο ή αν εχεις παρει επιδοτηση..στο αντιγραφο που εχεις.

ειδαλλως μπορεις να επισκεφτεις ενα καταστημα wind και να ενημερωθεις για το ακριβες ποσό,εφοσον θελεις να διακοψεις απο το δικτυο (μας) . :)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

παιδια πρέπει να υπάρχει τρελό φακέλωμα ώστε να μας αλλάζουν τους αριθμους ταυτότητας εν αγνοία μας

THE BEST MOBILE PHONE FORUM !!!!

 

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphone_transparent.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως στο σύστημα υπάρχουν οι παλιές ταυτότητες; Ρωτάω γτ πλέον πάρα πολλοί τις έχουν αλλάξει με τις καινούριες...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια πρέπει να υπάρχει τρελό φακέλωμα ώστε να μας αλλάζουν τους αριθμους ταυτότητας εν αγνοία μας

Αποκλείεται να συμβαίνει κάτι τέτοιο και δεν υπάρχει και κάποια λογική στο να συμβαίνει. Δύο πιθανότητες υπάρχουν. Ή να άλλαξες ταυτότητα από τότε που έκανες τη σύνδεση ή να την καταχώρησαν λάθος στο κατάστημα στην αρχική αίτηση.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα παιδια..θελω να ρωτησω κατι οσον αφορα την επιδοτηση/αναβαθμιση συσκευης.

 

1) καθε ποσους μηνες δικαιουμαστε?καθε 12?

 

2) απο την προηγουμενη αναβαθμιση συσκευης που εκανα το γεναρη μεχρι και τωρα οι λογαριασμοι ειναι συνολικα περιπου 1100 ευρω, μπορω να ζητησω αναβαθμιση συσκευης?

 

3) περιπου τι ποσο επιδοτησης να περιμενω με συνολο λογαριασμων κοντα τα 1600 ευρω για ενα χρονο?

 

4) ασχετη ερωτηση...ειμαι ηδη στον 8ο μηνα απο την τελευταια ανανεωση συμβολαιου που εκανα, μπορω να φυγω με φορητοτητα?ή θα πληρωσω τιποτα επιπλεον?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Για πρόωρη διακοπή συμβολαίου ισχύει το εξής

Τους πρώτους 7 μήνες πληρώνεις 100% την επιδότηση .

Μετά για κάθε μήνα που περνά απαλάσεσε από το 16,6% περίπου .

Δηλαδή

μετά τον 7ο μήνα 84 %

μετά τον 8ο μήνα 67%

μετά τον 9ο μήνα 50%

μετά τον 10ο μήνα 33 %

μετά τον 11ο μήνα 16%

Μετά τους 12 μήνες δεν πληρώνεις τίποτα.

 

Όσο αφορά τις ταυτότητες Μήπως τώρα που η εταιρεία ενώθηκε με την Tellas ενημερώθηκε το αρχείο πελατών ?

Δεν γνωρίζω αλλά για να έχουμε τόσες αναφορές στο forum για αλλαγές ταυτότητας μόνο κάπως έτσι σκέφτομαι ότι μπορεί να έχει συμβεί , αν πράγματι έχει συμβεί.

Link to comment
Share on other sites

yiakoub η επιδότηση όπως είπες είναι κάθε 12 μήνες. Δε μπορείς να ζητήσεις από τον 8ο μήνα. Επίσης έχει παρατηρηθεί -τώρα τελευταία- σε πολλούς συνδρομητές της VF να "βγαίνει" η επιδότηση στον 10ο μήνα..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,θέλω να κάνω ένα αριθμό μου Vodafone φορητότητα στη Wind και θα ήθελα να μου πείτε πως πάει με τις επιδοτήσεις,γιατί όταν πάω στη Wind θέλω να πάρω το Sony Ericsson W380i και δεν θα ήθελα να το πληρώσω και ολόκληρο εφόσον κάνω συμβόλαιο.Στην Vodafone είμαι πολύ ευχαριστημένος απο τις επιδοτήσεις.Στην πρώτη μου,όταν έκανα και το συμβόλαιο μου έδωσαν επιδότηση 60€,και μετά ένα χρόνο μου έδωσαν επιδότηση 70€ για απλή συσκευή,ενώ άμα έπαιρνα συσκευή Vodafone Live! η επιδότηση θα έφτανε γύρω στα 100-110€.Για το σήμα θέλω να φύγω το οποίο δεν με καλύπτει όσο θα ήθελα στις περιοχές που κοινούμε σε σχέση με τη Wind η οποία έχει Full σήμα σχεδόν παντού στην Κέρκυρα.Ελπίζω με το που θα πάω στη Wind να βρω καμιά καλή επιδότηση.Το πρόγραμμα συμβολαίου που θέλω να κάνω είναι το Wind Flexy 20.

Θέλω τις γνώμες απο αυτούς που έχουν ήδη συμβόλαιο ή εργάζονται στη Wind.

Ευχαριστώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Guest johnvol_no1
Παιδιά,θέλω να κάνω ένα αριθμό μου Vodafone φορητότητα στη Wind και θα ήθελα να μου πείτε πως πάει με τις επιδοτήσεις,γιατί όταν πάω στη Wind θέλω να πάρω το Sony Ericsson W380i και δεν θα ήθελα να το πληρώσω και ολόκληρο εφόσον κάνω συμβόλαιο.Στην Vodafone είμαι πολύ ευχαριστημένος απο τις επιδοτήσεις.Στην πρώτη μου,όταν έκανα και το συμβόλαιο μου έδωσαν επιδότηση 60€,και μετά ένα χρόνο μου έδωσαν επιδότηση 70€ για απλή συσκευή,ενώ άμα έπαιρνα συσκευή Vodafone Live! η επιδότηση θα έφτανε γύρω στα 100-110€.Για το σήμα θέλω να φύγω το οποίο δεν με καλύπτει όσο θα ήθελα στις περιοχές που κοινούμε σε σχέση με τη Wind η οποία έχει Full σήμα σχεδόν παντού στην Κέρκυρα.Ελπίζω με το που θα πάω στη Wind να βρω καμιά καλή επιδότηση.Το πρόγραμμα συμβολαίου που θέλω να κάνω είναι το Wind Flexy 20.

Θέλω τις γνώμες απο αυτούς που έχουν ήδη συμβόλαιο ή εργάζονται στη Wind.

Ευχαριστώ.:)

 

από αυριο μειωνονται ολες οι επιδοτησεις νεων συνδεσεων απο 10-50 ευρώ ανάλογα την συνδεση:!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

από αυριο μειωνονται ολες οι επιδοτησεις νεων συνδεσεων απο 10-50 ευρώ ανάλογα την συνδεση:!::!::!:

Και συμπληρωνω οτι το ευχαριστο ειναι οτι ολες οι εταιριες θα κανουν το ιδιο.

που θα παμε...ενας θεος ξερει.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Guest johnvol_no1
Και συμπληρωνω οτι το ευχαριστο ειναι οτι ολες οι εταιριες θα κανουν το ιδιο.

που θα παμε...ενας θεος ξερει.

 

η vodafone to exei kanei ηδη..........

για cosmote den ξερω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,θέλω να κάνω ένα αριθμό μου Vodafone φορητότητα στη Wind και θα ήθελα να μου πείτε πως πάει με τις επιδοτήσεις,γιατί όταν πάω στη Wind θέλω να πάρω το Sony Ericsson W380i και δεν θα ήθελα να το πληρώσω και ολόκληρο εφόσον κάνω συμβόλαιο.Στην Vodafone είμαι πολύ ευχαριστημένος απο τις επιδοτήσεις.Στην πρώτη μου,όταν έκανα και το συμβόλαιο μου έδωσαν επιδότηση 60€,και μετά ένα χρόνο μου έδωσαν επιδότηση 70€ για απλή συσκευή,ενώ άμα έπαιρνα συσκευή Vodafone Live! η επιδότηση θα έφτανε γύρω στα 100-110€.Για το σήμα θέλω να φύγω το οποίο δεν με καλύπτει όσο θα ήθελα στις περιοχές που κοινούμε σε σχέση με τη Wind η οποία έχει Full σήμα σχεδόν παντού στην Κέρκυρα.Ελπίζω με το που θα πάω στη Wind να βρω καμιά καλή επιδότηση.Το πρόγραμμα συμβολαίου που θέλω να κάνω είναι το Wind Flexy 20.

Θέλω τις γνώμες απο αυτούς που έχουν ήδη συμβόλαιο ή εργάζονται στη Wind.

Ευχαριστώ.:)

 

από αυριο μειωνονται ολες οι επιδοτησεις νεων συνδεσεων απο 10-50 ευρώ ανάλογα την συνδεση:!::!::!:

 

Diladi gia epidotisi kalytera na meino sti vodafone.

Link to comment
Share on other sites

η vodafone to exei kanei ηδη..........

για cosmote den ξερω

 

Noμίζω πως εδώ και καιρό η Cosmote έχει χειρότερες επιδοτήσεις από τη Wind και τη Vodafone...:(

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους η wind εφερε το Ε71 αλλά στα 440 ευρώ από ό,τι μου είπανε. Αρκετά ακριβά θα έλεγα. Πόση είναι η έκπτωση που αναμένεται για έναν καινούργιο χρήστη στο wind 240?
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους η wind εφερε το Ε71 αλλά στα 440 ευρώ από ό,τι μου είπανε. Αρκετά ακριβά θα έλεγα. Πόση είναι η έκπτωση που αναμένεται για έναν καινούργιο χρήστη στο wind 240?

Αν εννοείς να κάνεις νέα σύνδεση, υπολόγισε να το πάρεις γύρω στα 300 ευρώ.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους η wind εφερε το Ε71 αλλά στα 440 ευρώ από ό,τι μου είπανε. Αρκετά ακριβά θα έλεγα. Πόση είναι η έκπτωση που αναμένεται για έναν καινούργιο χρήστη στο wind 240?

307 ευρω αν θυμαμαι καλα!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Θέλω να κάνω φορητότητα ενός συμβολαίου μου Vodafone στη Wind και θα ήθελα να μαθω το ποσό της επιδότησης που δίνουν στο πρόγραμμα ''Wind Flexy 20''.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Guest johnvol_no1
Γεια σας.Θέλω να κάνω φορητότητα ενός συμβολαίου μου Vodafone στη Wind και θα ήθελα να μαθω το ποσό της επιδότησης που δίνουν στο πρόγραμμα ''Wind Flexy 20''.Ευχαριστώ.

 

35 ευρώ + 10 (family) + 40 (για εκδοση visa) + 42 (μερικά shop που εχουν προσφορα)

 

συν ΦΠΑ φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

35 ευρώ + 10 (family) + 40 (για εκδοση visa) + 42 (μερικά shop που εχουν προσφορα)

 

συν ΦΠΑ φυσικά.

 

Έπεσαν πολύ οι επιδοτήσεις!:mad:.Οταν λές ''Μερικά shop που έχουν προσφορά'' τι εννοείς''?

Link to comment
Share on other sites

Έπεσαν πολύ οι επιδοτήσεις!:mad:.Οταν λές ''Μερικά shop που έχουν προσφορά'' τι εννοείς''?

 

Κάποια καταστήματα δίνουν €50 επιπλέον επιδότηση στις συσκευές για να διαφοροποιηθούν από τον τοπικό ανταγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βαρέθηκα:

 

- 1) Να κάνω 10 φορές την ίδια ερώτηση στο τηλ για να μ ακούσει κάποιος να μιλάω.

- 2) Να κόβονται οι κλήσεις μου στη μέση.

- 3) Να περιμένω 10λεπτα, 15λεπτα και 20λεπτα στην εξηπηρέτηση πελατών ακούγοντας χαζά ηχογραφημένα μυνήματα και να χρεώνομαι, τρώγωντας ταυτόχρονα ακτινοβολία, χρόνο και μπαταρία.

- 4) Να παίρνω κάθε μήνα και να ζητάω τα ίδια πράγματα από τη wind με τηλέφωνα και mail χωρίς να παίρνω καμία απάντηση με την πρόφαση ότι πήραν κάποια στιγμή και δε με βρήκαν (???, φαντάζομαι ούτε τον email server μου βρήκαν)

Πως να με βρείτε ρε παιδιά αφού δε πιάνει βλέπετε το δίκτυο σας.

- 5) Να με κάνουνε πάσα απο υπέυθυνο τμήμα σε υπέυθυνο τμήμα και να επαναλαμβάνω κασέτα για κάτι που έχω εξηγήσει και ξαναζητήσει ένα σωρό φορές, αυτονόητα πράγματα που αγνοήθηκαν.

- 6) Να πηγαίνω απ την τράπεζα στη wind κ απ τη wind στην τράπεζα και όλοι να μου λένε ότι όλα είναι σωστά και ενεργοποιημένα αλλά αποτέλεσμα 0.

- 7) Να πληρώνω @@σιάτικες sim επειδή θέλω να διακόψω 1 απ τα 2 τηλέφωνα του 2 σε 1 μου.

- 8) Να ακούω και το ύφος της υπεύθυνης που εχει το θράσος να μου λέει ότι όλα έγιναν και τι παράπονο έχω όταν γίνανε τα μισά μετά από 4 μήνες και χωρίς καμία ενημέρωση.

 

Είμαι στο πρόγραμμα wind100 στο 2σε1 (ο άλλος αριθμός είναι wincard).

Έκανα ανανέωση πριν 3 μήνες νομίζω.

 

Αυτό που θα ήθελα να μάθω από κάποιον αν γνωρίζει είναι αν μπορώ να διακόψω ΑΜΕΣΑ το συμβόλαιό μου, πόσα θα πληρώσω και τι είναι καλύτερο να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι θα θεσεις τα ερωτηματα σου στην ΕΕΤΤ για να παρεις μια υπευθυνη απαντηση.. Βεβαια κι αυτοι για τα μπαζα ειναι, αλλα τεσπα, ειναι οι αρμοδιοι.

Οσο για τη Wind.. δεν ηξερες, δεν ρωταγες ?:P

Link to comment
Share on other sites

Άμα έχεις πάρει την επιδότηση σου πρίν απο 3 μήνες και θες να φύγεις απο τη Wind θα πρέπει να πληρώσεις 100% το ποσό της επιδότησης.Το 100% της επιδότησης το πληρώνεις άμα φύγεις μέσα σε 6 μήνες.Απο 6 μήνες και μετά αυτό που θα πρέπει να επιστρέψεις στη Wind θα είναι λιγότερο ανάλογα με το μήνα (**π.χ στους 7 μήνες θα πρέπει να επιστρέψεις το 80%,στους 6 μήνες το 70%......)

Καλύτερα να περιμένεις μέχρι τον 7ο μήνα για να πληρώσεις λιγότερα,εάν όμως η κατάσταση δεν υποφέρεται <<σπάσε>> τώρα το συμβόλαιο σου και πλήρωσε όλο το ποσό.

 

**:Τα πόσα τις % μπορεί να διαφέρουν στην πραγματικότητα.Εγώ τα έβαλα μόνο ώς παράδειγμα.

 

Κάποια καταστήματα δίνουν €50 επιπλέον επιδότηση στις συσκευές για να διαφοροποιηθούν από τον τοπικό ανταγωνισμό.

 

O.K.Κατάλαβα.Thanks!:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...