Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οι αλλαγες στην ενσωματωμενη χρηση στα ηδη υπαρχοντα συμβολαια ΔΕ γινεται αυτοματα...πχ εχω φλεξυ 30 κ ειχα ενσωματωμενο χρονο 42,48 ευρω ενω εδω κ κατι μηνες εχει παει στα 44,88 κ τον ιουλιο παει 48,96.πηρα το 1260 σημερα κ μου ειπαν οτι πρεπει να περνω τηλ για αλλαγη...ξεφτυλες αφου τις χρεωσεις τις αλλαζουν αυτοματα ενω την ενσωματωμενη χρηση που ο κοσμος ο πολυς εχει μαυρα μεσανυχτα οχι...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι.....αν προσεξες την υπογραφη μου θα καταλαβαινες που εργαζομαι.

 

το καρτοκινητό που προήλθε απο μετατροπή/ακύρωση συμβολαίου είναι ανώνυμο ή καταχωρούνται αυτόματα τα στοιχεία που υπηρχαν απο το συμβόλαιο?

Link to comment
Share on other sites

το καρτοκινητό που προήλθε απο μετατροπή/ακύρωση συμβολαίου είναι ανώνυμο ή καταχωρούνται αυτόματα τα στοιχεία που υπηρχαν απο το συμβόλαιο?

Είναι ανώνυμο.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι να πάω με φορητότητα στη wind σε καρτοπρόγραμμα υπάρχει κάποιο επιπλέον πρόγραμμα που να μου δίνει συγκεκριμένο χρόνο ομιλίας ή απεριόριστο προς ένα άλλο αριθμό της wind?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως οχι. καλυτερα να μην πας σε καρτοπρογραμμα (δεν συμφερει) αλλα σε wind f2g. εχει φθηνοτερες χρεωσεις και απο συμβολαιο! + non stop στον αριθμο που θελεις! ;)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως οχι. καλυτερα να μην πας σε καρτοπρογραμμα (δεν συμφερει) αλλα σε wind f2g. εχει φθηνοτερες χρεωσεις και απο συμβολαιο! + non stop στον αριθμο που θελεις! ;)

 

Kαι 1000 λεπτα/SMS προς ολα τα f2g

 

 

Mηπως ξερει κανεις τι επιδοτηση δινεται με μηνιαιο λογαριασμο +-70 ευρω???

 

Kανεις δεν ξερει???:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

περιπου 130-150€. παντα προσεγγιστικα. μπορει και παραπανω/παρακατω.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

\Kανεις δεν ξερει???:confused:

 

Ο πατέρας μου κάνει λογαριασμός 80 ευρώ+ και του έδωσαν 102 ευρώ επιδότηση.Βέβαια αναλόγως την συσκευή που θα έπαιρνε θα μεγάλωνε η επιδότηση αλλά προτίμησε την έκπτωση.:)

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοεις????Οσο ποιο ακριβο κινητο τοσο μεγαλυτερη επιδοτηση???

Απ'ότι μου είπαν όσο μεγαλύτερη είναι η τιμή του κινητού που θα διαλέξεις τόσο μεγαλώνει και η επιδότηση.Μην σκεφτείς όμως καμία τεράστια αύξηση.:)

Link to comment
Share on other sites

επισης παιζει μεγαλο ρολο που σπαταλας τον δωρεαν χρονο σου. αν π.χ. καλεις μονο κινητα wind η επιδοτηση θα ειναι πιο μεγαλη!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

mporeite na mou peite pos diakopto ayta ta mynimata gia tis bmw kai to spiti?

me exoun spasei ta neyra...

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

mporeite na mou peite pos diakopto ayta ta mynimata gia tis bmw kai to spiti?

me exoun spasei ta neyra...

Κάλεσε στο cc της Wind (1260) και ζήτα απενεργοποιήση τέτοιων sms.;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, γίνεται να κλείσω 2 χρόνια συμβόλαιο και να πάρω μεγαλύτερη επιδότηση;
Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, γίνεται να κλείσω 2 χρόνια συμβόλαιο και να πάρω μεγαλύτερη επιδότηση;

οχι, η επιδοτηση ειναι για 1 χρονο και δεν συμψηφιζεται. παρα μονο με συνδιασμο avantage.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι μου είπαν όσο μεγαλύτερη είναι η τιμή του κινητού που θα διαλέξεις τόσο μεγαλώνει και η επιδότηση.Μην σκεφτείς όμως καμία τεράστια αύξηση.:)

 

λογικο μου φαινεται. αλλο το κινητο των 300 κ αλλο το κινητο των 800 ευρω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις τι σου είναι να είσαι "καλός" πελάτης. Πρίν καιρό (ούτε που το θυμόμουν. Μπορεί να έχει περάσει και ένας χρόνος) στο μέρος που βρισκόμουν είχε πέσει το δίκτυο της wind για 3 μέρες. Έστειλα μήνυμα και ζητούσα πίστωση του αντίστοιχου παγίου για το ****το μόνο και μόνο. Το ποσό των 3 ημερών είναι ασήμαντο. Καμία απάντηση και καμία πίστωση.

Σήμερα εκδόθηκε ο λογαριασμός μου 250 ευρώ. Με κάλεσε κάποια και με ενημέρωσε ότι είχα κάνει την αίτηση αυτή για πίστωση του ποσού και με ενημέρωσε ότι θα γίνει στον επόμενο λογαρισμό. Επίσης μετά από λίγη ώρα έρχεται μήνυμα που λέει ότι έχει αυξηθεί η επιδότησή μου κατά 15 ευρώ (δικαιούμαι επιδότηση εδώ και 1 μήνα αλλά δεν την έχω πάρει επειδή θεωρώ κοροιδία να πάρω 80 ευρώ).

Δηλαδή για να ενδιαφερθούν πρέπει να δουν τριψήφιους λογαρισμούς;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

μηπως σε εβαλαν στο avantage?

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

μηπως σε εβαλαν στο avantage?

 

Σύμφωνα με την ιστοσελίδα της Wind:

Αν είστε ενεργός συνδρομητής της WIND για διάστημα τεσσάρων συναπτών μηνών και έχετε μηνιαίο τελικό λογαριασμό τουλάχιστον 45 Euro, τότε γίνεστε αυτομάτως μέλος του προγράμματος Avantage

Δηλαδή, ο πατέρας μου που κάνει λογαριασμούς 80+ ευρώ/μήνα έχει ήδη εγγραφεί στο Wind Avantage;:confused:Που ακριβώς στο λογαριασμό βρίσκονται οι πόντοι;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Στον λογαριασμό επάνω αριστερά φαίνετε ο κωδικός AVantage .
Link to comment
Share on other sites

η μεταφορα του υπολοιπου ομιλιας εχει καταργηθει στα νεα συμβολαια?

 

Ισχύει, αλλά δε μπορεί να ενεργοποιηθεί από κατάστημα. Πρέπει να την ενεργοποιήσεις καλώντας στο 1260.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Mηπως ξερει κανεις τι επιδοτηση δινεται με μηνιαιο λογαριασμο +-70 ευρω???

 

Εμένα πάντως μετά τον πρώτο χρόνο με παρόμοιους λογαριασμούς μου έδιναν 49 ευρώ αν επέλεγα έκπτωση από τα πάγια...

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

ειναι στανταρ το ποσο τησ επιδοτησησ αναλογα τουσ λογαριασμουσ?γιατι καποιοσ χρηστησ ανεφερε οτι παιζει ρολο κ προσ ποιουσ αριθμουσ κ εταιριεσ κανεισ κλησεισ κ στελνεισ μηνυματα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η σύνδεσή μου εγεινε στης 1/6 στης 3/6 εκδίδεται λογαριασμός!!!!!

 

Μου ζητούν να προπληρώσω τα πάγια μου τα οποία δεν ξεπερνούν τα 80ε μαζί με το τέλος κιν τηλεφωνίας. Εγώ έχω λογαριασμό 110ε. Τι στο καλό είναι τα 30ε για τρεις ημέρες θα το δω στην ανάλυση...

Επίσης με ενημέρωσαν ότι ο δωρεάν χρόνος ομιλίας μου από της 1-3/6 είναι αναλογικός του μηνιαίου χρόνου ομιλίας μου.

 

ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ προς κάθε γνώστη

 

1. Καταρχήν είναι λογικό να σου ζητούν την προπλήρωση του παγίου;

2. Είναι λογικό να σου εκδίδουν λογαριασμό σε 3 ημέρες;

3. Είναι λογικό να σου έχουν ψαλιδίσει το χρόνο ομιλίας σου (αναλογικά) όπως αναφέρω παραπάνω και να μην έχεις καμία ενημέρωση για το γεγονός ότι χρεώνεσαι.

Δηλαδή, γιατί με ενεργοποιείς τρεις μέρες πριν από την έκδοση λογαριασμού και με αφήνεις να νομίζω ότι χρησιμοποιώ τον προπληρωμένο χρόνο ομιλίας μου; Άλλωστε δεν ζήτησα εγώ αυτή την ημερομηνία ενεργοποίησης.

 

 

Δεν ξέρω είχα και μέχρι να δω τον πρώτο λογαριασμό έχω μια καλή άποψη για τη wind. Ελπίζω να μην ξέπεσε η wind σε τερτίπια για να κερδίσει 25-30ε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...