Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

21 minutes ago, paanos said:

Δε θα επρεπε να χρεωνεται. 

Αυτή ήταν κι η δική μου αρχική εντύπωση, αλλά ο φίλος ανέφερε έχει κάνει το "στρατιωτικό" του, με καταγγελίες σε Nova, ΕΕΤΤ και Συνήγορο του Καταναλωτή. Δεν έχω υπόψη μου τέτοιους αριθμούς, αλλά χρήσιμη πληροφορία να έχουμε το νου μας.

@azuli η Nova τι σου είπε για αυτό το νούμερο; Ο ΣτΚ;

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι το 30 είναι κάποιο θέμα της αναγνώρισης… όχι μέρος του αριθμού. Εξάλλου η Nova όταν σε καλούν εμφανίζει το +30 μπροστά 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, paanos said:

Πιστεύω ότι το 30 είναι κάποιο θέμα της αναγνώρισης… όχι μέρος του αριθμού. Εξάλλου η Nova όταν σε καλούν εμφανίζει το +30 μπροστά 

νομιζω πως οχι χωρις βεβαια να ειμαι απολυτα σιγουρος,γιατι αλλα πενταψηφια στον αναλυτικο λογαριασμο εμφανιζονται χωρις προθεμα,μονο αυτο ειχε το 30 ως μερος του αριθμου.

Αλλα και παλι.Εισερχομενη,χωρις μηνυμα χρεωσης,χωρις κουμπι επιβεβαιωσης και το κλεινουν κατευθειαν.

Περισσοτερες μαρτυριες εδω https://www.tilefonikos-katalogos.gr/arithmos/3014614

 και εδω https://www.white-pages.gr/arithmos/3014614

 

5 ώρες πριν, minast said:

Αυτή ήταν κι η δική μου αρχική εντύπωση, αλλά ο φίλος ανέφερε έχει κάνει το "στρατιωτικό" του, με καταγγελίες σε Nova, ΕΕΤΤ και Συνήγορο του Καταναλωτή. Δεν έχω υπόψη μου τέτοιους αριθμούς, αλλά χρήσιμη πληροφορία να έχουμε το νου μας.

@azuli η Nova τι σου είπε για αυτό το νούμερο; Ο ΣτΚ;

Εντελως λακωνικα οτι η χρεωση ειναι νομιμη.Απο ΣΤΚ δεν εχω νεα.

Σε αντιστοιχη περιπτωση πριν 3 χρονια με sms αυτη τη φορα (παλι απο Wind) η Wind δεν επεστρεψε λεφτα,ο scammer,που τον ειχα βρει και μιλησα κατευθειαν μαζι του πηγε να με βγαλει τρελο,οτι και καλα εγω ζητησα να γινω συνδρομητης στα scam sms,και η ΕΕΤΤ δεν εκανε τιποτα.ΣΤΚ δεν ειχα απευθυνθει τοτε.

 

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Η ΕΕΤΤ γενικά δεν λύνει το πρόβλημα του πολίτη, αλλά μπορεί να βάλει πρόστιμα ή να αλλάξει κανονισμούς. Χρειάζεται να την συμπεριλαμβάνουμε σε τέτοιες συζητήσεις ως μέσο πίεσης, αλλά από εκεί δεν περιμένουμε κάτι.

Ο φορέας που συνήθως βοηθάει τον πολίτη είναι ο ΣτΚ, μάλιστα είναι εξαιρετικά ασυνήθιστο να μην απαντήσει σε καταγγελία. Δεν έχει εφαρμοστικό ρόλο όπως η ΕΕΤΤ, αλλά η γνωμοδότησή του, παρότι δεν είναι δεσμευτική, είναι νομικά τεκμηριωμένη, δημοσιεύεται σε περίπτωση που δεν ακολουθείται και έχει βαρύτητα για τους εμπλεκόμενους, ενώ μπορεί να αξιοποιηθεί ακόμη και σε περίπτωση δικαστικής αξίωσης.

Κάτι δεν δούλεψε καλά στην περίπτωση σου, κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

Από αρχές Φλεβάρη, όταν επιλέγετε στην ανανεωση επιδότηση WALLET (χρηματική αξία) μπορείτε να την εξαργυρώσετε και σε κατάστημα Κωτσόβολος. Το Subsidy παραμένει ως υπέρ επιδότηση σε συγκεκριμένες συσκευές όπως είχαμε πει 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, paanos said:

Από αρχές Φλεβάρη, όταν επιλέγετε στην ανανεωση επιδότηση WALLET (χρηματική αξία) μπορείτε να την εξαργυρώσετε και σε κατάστημα Κωτσόβολος. Το Subsidy παραμένει ως υπέρ επιδότηση σε συγκεκριμένες συσκευές όπως είχαμε πει 

Να και η συνεργασία Κωτσόβολος-Nova ως απάντηση στην συνεργασία Public-Vodafone. Τι να κρύβει άραγε η συνεργασία αυτή δεδομένου ότι ο Κωτσόβολος ανήκει στην ΔΕΗ;;;;Food for thought 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, aektzhs 1 said:

Να και η συνεργασία Κωτσόβολος-Nova ως απάντηση στην συνεργασία Public-Vodafone. Τι να κρύβει άραγε η συνεργασία αυτή δεδομένου ότι ο Κωτσόβολος ανήκει στην ΔΕΗ;;;;Food for thought 

Οσες φορες αγορασα συσκευη απο Κωτσοβολο δεν ειχα ποτέ θέμα. Απο Public ηταν λες και αγοραζα απο outlet...

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, VIPdriver said:

Οσες φορες αγορασα συσκευη απο Κωτσοβολο δεν ειχα ποτέ θέμα. Απο Public ηταν λες και αγοραζα απο outlet...

Το αντίθετο εγώ. Από Public έχω συσκευές 10ετιας,αντιθέτως από τον Κωτσόβολο έχω άσχημες εμπειρίες και τον αποφεύγω για αγορές 

Link to comment
Share on other sites

Με καλέσανε το πρωί από το 2111043967, προσφορες νόβα είδα στον τηλ κατάλογο. Το ξέρει κανείς το νουμερο;

Link to comment
Share on other sites

Έχω εον απλά φαντάστηκα καμια προσφορα επειδή πήγα στην κοσμοτε.

(Τζάμπα φαντάζομαι το ξέρω)

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξεκινήσει η εταιρεία και όσους είχαν βάλει τις γιορτές EON TV τους προσεγγίζει για να το βάλουν με συνδρομή 

Link to comment
Share on other sites

εγινε update  και το my account σε μενα πριν λιγο.. Με πεταξε  εξω μου ζητησε να κανω Login παλι. Ωραιο φαινεται , θα δω αν ειναι και χρηστικο

Link to comment
Share on other sites

Τραγικό είναι. Και δεν μπορείς να μπεις και στο παλιό. Σε κάνει ανακατεύθυνση στο καινούριο αν βαλεις το παλιο url.

 

Από τους 4 αριθμούς κινητής που έχω, μπορώ να δω τα υπόλοιπα μόνο στους 3.

Τον 4ο δεν τον εμφανίζει, ενώ στην αρχική σελίδα τον αναφέρει.

ΤΡΑΓΙΚΟΙ

Αι σιχτίρ πια με τους ερασιτέχνες.🤬

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Εδώ φαίνεται ο κύριος μου αριθμός, στην αρχική σελίδα

Untitled.thumb.png.d44ccc286fb797a08cde41fc7e837e0e.png

 

Και όταν πατάς υπηρεσίες, δείχνει τους άλλους 3, εκτός από αυτόν.🤬

Untitled2.thumb.png.26d415e101b455237bc0c9b0924f8d12.png

Edited by Bayern7
Link to comment
Share on other sites

Εμένα όλα καλά μόνο που ενώ δείχνει πω έχει γίνει ανανέωση του συμβολαίου τον Γενάρη, δείχνει ημερομηνία ενεργοποίησης και λήξεις τις παλιές.

Είδα πως έβαλαν την επιλογή για ανώτατο όριο ανά αριθμό, θετικό αλλά δεν δουλεύει εμένα, το πατάω και δεν φορτώνει κάτι.

Έβαλαν πίσω τον χάρτη με τα κοντινότερα καταστήματα στην εφαρμογή, το είχε η Wind αυτό. Τώρα όμως τα δείχνει όλα σε 1, καταστήματα και συνεργάτες μαζί. Επίσης δεν ζητάει ποτέ την τοποθεσία μου για να με δείξει ζωντανά στον χάρτη.

Στην επικοινωνία δείτε τις ρυθμίσεις γιατί η παλιά επιλογή έλεγε ότι ΔΕΝ επιθυμώ την επικοινωνία από την Nova, τώρα το δεν δεν υπάρχει οπότε έχει μείνει το ναι συμφωνώ από πριν.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Arinos said:

Εμένα όλα καλά μόνο που ενώ δείχνει πω έχει γίνει ανανέωση του συμβολαίου τον Γενάρη, δείχνει ημερομηνία ενεργοποίησης και λήξεις τις παλιές.

Είδα πως έβαλαν την επιλογή για ανώτατο όριο ανά αριθμό, θετικό αλλά δεν δουλεύει εμένα, το πατάω και δεν φορτώνει κάτι.

Έβαλαν πίσω τον χάρτη με τα κοντινότερα καταστήματα στην εφαρμογή, το είχε η Wind αυτό. Τώρα όμως τα δείχνει όλα σε 1, καταστήματα και συνεργάτες μαζί. Επίσης δεν ζητάει ποτέ την τοποθεσία μου για να με δείξει ζωντανά στον χάρτη.

Στην επικοινωνία δείτε τις ρυθμίσεις γιατί η παλιά επιλογή έλεγε ότι ΔΕΝ επιθυμώ την επικοινωνία από την Nova, τώρα το δεν δεν υπάρχει οπότε έχει μείνει το ναι συμφωνώ από πριν.

Και σε μένα τις παλιές ημερομηνίες έναρξης και λήξης του συμβολαιου δείχνει, προφανώς θα διορθωθεί στην πορεία.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πλέον το μενού για την διαχείρηση συσκευών για την Eon tv . Τα υπόλοιπα τα ίδια με πριν είναι . Τίποτε το ουσιαστικό . Ελπίζω σε νέο update.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Bayern7 said:

Έχεις παραπάνω από τρία νούμερα κινητής;

Όχι, 2 είναι.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, dr. said:

Δεν υπάρχει πλέον το μενού για την διαχείρηση συσκευών για την Eon tv . Τα υπόλοιπα τα ίδια με πριν είναι . Τίποτε το ουσιαστικό . Ελπίζω σε νέο update.

Από την καρτέλα οι υπηρεσίες μου (web) πατάς τηλεόραση και μετά την ΕΟΝ

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, paanos said:

Από την καρτέλα οι υπηρεσίες μου (web) πατάς τηλεόραση και μετά την ΕΟΝ

Στο WEB προφανώς δεν εμφανίζει σε όλους, όλες τις διαθέσιμες επιλογές. Για παράδειγμα σ' εμένα δεν υπάρχει αυτή η επιλογή για διαχείριση των συσκευών.

Επίσης δεν έχει αλλάξει το app στο android κινητό μου, (S24 Ultra). Αν και πήγα στο Google play δεν υπάρχει κάποια αναβάθμιση διαθέσιμη. Τουλάχιστον προς το παρόν μπορώ να τις διαχειριστώ από εκεί αν χρειαστεί, (τις συσκευές μου)...

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dr. said:

Δεν υπάρχει πλέον το μενού για την διαχείρηση συσκευών για την Eon tv . Τα υπόλοιπα τα ίδια με πριν είναι . Τίποτε το ουσιαστικό . Ελπίζω σε νέο update.

Έρχεται....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...