Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, Chrischal1908 said:

Δηλαδή σε συμβόλαιο Unlimited all 19,10€ 7μηνο συμβόλαιο. Τι αύξηση να αναμένω;;

Πότε πήρες αυτήν την καταπληκτική τιμή;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Οι αρχές οφείλουν να κάνουν καθημερινούς και συστηματικούς ελέγχους σε όποια επιχείρηση για την οποία είναι αρμόδια. Αν λοιπόν ήξερε η Nova και η κάθε Nova ότι γίνονται σωστοί  έλεγχοι δεν θα είχαμε τέτοιες αυξήσεις,όπως επίσης αν ήξεραν οι εταιρείες ότι αν μπλοκάρουν διαδικασίες,όπως για παράδειγμα την ατελή καταγγελία της σύμβασης και ανάγκαζαν τον πολίτη να στρέφει προς την αρμόδια αρχή,θα έτρωγαν γερό πρόστιμο δεν θα το έκαναν. 

Αν το ΕΣΡ ήταν σωστό θα υποχρέωνε τα πανελλαδικής εμβέλειας κανάλια(τα οποία έχουν αδειοδοτηθεί)να μεταδίδονται δωρεάν μέσω των συνδρομητικών πλατφόρμων(καθώς το επίγειο δίκτυο δεν μπορεί να φτάσει παντού)και έτσι δεν θα είχαμε τον ANT1 και τον κάθε ANT1 να ζητά αμπέλια ατρύγητα από τις συνδρομητικές πλατφόρμες

Δυστυχώς όμως η τωρινή κατάσταση των αρχών αυτών είναι ο καθρέφτης της χώρας μας

Πέστα χρυσόστομε! 

Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ την παρέα.

Έκανε ο πατέρας της κοπέλας μου το καρτοκινητό του Cosmote συμβόλαιο σε αυτό με τα 13€ (2gb, απεριοριστα λεπτα κτλ). Του ήρθε η SIM και υπέγραψε την Τετάρτη, αλλά ακόμα δεν έχει ενεργοποιηθεί στο ΄δικτυο. Πρέπει να πάρει τηλ τη NOVA για να τον ενεργοποιήσουν ή όταν πάνε τα συμβολαια πίσω ενεργοποιείται? 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ParafronGR said:

χαιρετώ την παρέα.

Έκανε ο πατέρας της κοπέλας μου το καρτοκινητό του Cosmote συμβόλαιο σε αυτό με τα 13€ (2gb, απεριοριστα λεπτα κτλ). Του ήρθε η SIM και υπέγραψε την Τετάρτη, αλλά ακόμα δεν έχει ενεργοποιηθεί στο ΄δικτυο. Πρέπει να πάρει τηλ τη NOVA για να τον ενεργοποιήσουν ή όταν πάνε τα συμβολαια πίσω ενεργοποιείται? 

Θεωρητικά αυτά πήγαν πίσω την Πέμπτη, Οπότε λόγω των ημερών και εφόσον δεν τον κάλεσαν από cosmote , αν όχι την Τρίτη, πιστεύω την Τετάρτη, θα γίνει η αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, sou_d said:

Θεωρητικά αυτά πήγαν πίσω την Πέμπτη, Οπότε λόγω των ημερών και εφόσον δεν τον κάλεσαν από cosmote , αν όχι την Τρίτη, πιστεύω την Τετάρτη, θα γίνει η αλλαγή.

τον ήπιαμε γιατί σήμερα (31/12) του λήγουν οι παροχές στο whatsup. 

μου είπε ότι μέσα στο φακελο κάπου έγραφε "όταν το παραλαβετε, καλέστε μας για ενεργοποιηση" ή κάτι τέτοιο και γι'αυτό είπα να ρωτήσω εδώ πριν πάρει την εξυπηρετηση. 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ParafronGR said:

τον ήπιαμε γιατί σήμερα (31/12) του λήγουν οι παροχές στο whatsup. 

μου είπε ότι μέσα στο φακελο κάπου έγραφε "όταν το παραλαβετε, καλέστε μας για ενεργοποιηση" ή κάτι τέτοιο και γι'αυτό είπα να ρωτήσω εδώ πριν πάρει την εξυπηρετηση. 

Δυστυχώς θέλει να αφήνεις καβάντζα κανένα 10ήμερο. Δεν έχει αυτά τα πάρε δώσε; Ή να του στείλει κανείς 3-4€ για το τριήμερο; Και φυσικά ας καλέσει την εξυπηρέτηση, ποτέ δεν ξέρεις, αν και δύσκολο τώρα σε αργία να αλλάξει

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, ParafronGR said:

τον ήπιαμε γιατί σήμερα (31/12) του λήγουν οι παροχές στο whatsup. 

μου είπε ότι μέσα στο φακελο κάπου έγραφε "όταν το παραλαβετε, καλέστε μας για ενεργοποιηση" ή κάτι τέτοιο και γι'αυτό είπα να ρωτήσω εδώ πριν πάρει την εξυπηρετηση. 

Ας καλέσει στην εξυπηρέτηση πελατών,αλλά νομίζω από Τετάρτη-Πέμπτη ότι είναι να γίνει θα γίνει. Λογικά θα σας πάρουν και από την πράσινη για αντιπρόταση 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, aektzhs 1 said:

Ας καλέσει στην εξυπηρέτηση πελατών,αλλά νομίζω από Τετάρτη-Πέμπτη ότι είναι να γίνει θα γίνει. Λογικά θα σας πάρουν και από την πράσινη για αντιπρόταση 

Παίρνουν για αντιπροτάσεις και στα καρτοκινητά; Δεν το ήξερα αυτό 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Gv2008 said:

Παίρνουν για αντιπροτάσεις και στα καρτοκινητά; Δεν το ήξερα αυτό 

Βέβαια και προτείνουν:

1)1000' και 3GB

2)10 ευρώ υπόλοιπο και 1000'

3)10 ευρώ υπόλοιπο και 3GB

Για εμένα η καλύτερη επιλογή είναι η 3)

Αν το παλέψεις στο δίνουν με ένα τηλεφώνημα στο τηλ φορητότητας

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, aektzhs 1 said:

Βέβαια και προτείνουν:

1)1000' και 3GB

2)10 ευρώ υπόλοιπο και 1000'

3)10 ευρώ υπόλοιπο και 3GB

Για εμένα η καλύτερη επιλογή είναι η 3)

Αν το παλέψεις στο δίνουν με ένα τηλεφώνημα στο τηλ φορητότητας

Συμφωνώ η καλύτερη επιλογή είναι η 3. Και για πόσο καιρό δίνονται αυτά;

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Gv2008 said:

Παίρνουν για αντιπροτάσεις και στα καρτοκινητά; Δεν το ήξερα αυτό 

Ναι αυτοί παίρνουν για αντιπροτάσεις. 

Η Nova αντιθέτως δεν παίρνει. Λες και εχει ηδη πολλούς πελάτες και προσπαθεί να ξεφορτωθεί ορισμένους.  Δεν καταλαβαίνω τη λογική αυτή. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panos.k2 said:

Ναι αυτοί παίρνουν για αντιπροτάσεις. 

Η Nova αντιθέτως δεν παίρνει. Λες και εχει ηδη πολλούς πελάτες και προσπαθεί να ξεφορτωθεί ορισμένους.  Δεν καταλαβαίνω τη λογική αυτή. 

Συμφωνώ. Ούτε εμένα με ειχαν πάρει όταν είχα κάνει φορητότητα στη vf ένα από τα νούμερα της εταιρείας 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, aektzhs 1 said:

Βέβαια και προτείνουν:

1)1000' και 3GB

2)10 ευρώ υπόλοιπο και 1000'

3)10 ευρώ υπόλοιπο και 3GB

Για εμένα η καλύτερη επιλογή είναι η 3)

Αν το παλέψεις στο δίνουν με ένα τηλεφώνημα στο τηλ φορητότητας

Σε 2 φορητοτητες με πηραν τηλ για αντιπρόταση μετά που ολοκληρωθηκαν οι φορητοτητες, αυτό θα πει ταχύτητα!

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

Παίρνει και η νόβα. Σε γνωστό μου με συμβόλαιο ακριβό, του είπα να φύγει να πάει vf απεριόριστα όταν έδινε το cu. Μόλις έκανε το αίτημα τον πήραν αμέσως με προσφορά σουπερ, δωρεάν τρεις μήνες και ανανέωση συμβολαίου στη μισή τιμή. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, hercoulis said:

Παίρνει και η νόβα. Σε γνωστό μου με συμβόλαιο ακριβό, του είπα να φύγει να πάει vf απεριόριστα όταν έδινε το cu. Μόλις έκανε το αίτημα τον πήραν αμέσως με προσφορά σουπερ, δωρεάν τρεις μήνες και ανανέωση συμβολαίου στη μισή τιμή. 

Είναι όμως πιο δυσκίνητη σε αυτό το κομμάτι 

 

40 minutes ago, Gv2008 said:

Συμφωνώ η καλύτερη επιλογή είναι η 3. Και για πόσο καιρό δίνονται αυτά;

Για 24 μήνες συνήθως 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, aektzhs 1 said:

 

Για 24 μήνες συνήθως 

Εμενα για 12 μήνες μου είχαν πει. Τους λέω ήδη έγινε η φορητοτητα, αργησατε. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, VIPdriver said:

Εμενα για 12 μήνες μου είχαν πει. Τους λέω ήδη έγινε η φορητοτητα, αργησατε. 

Μπορεί να το μπερδεύω με την προσφορά με φορητότητα με σταθερό μαζί

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Gv2008 said:

Παίρνουν για αντιπροτάσεις και στα καρτοκινητά; Δεν το ήξερα αυτό 

Η cosmote με κάλεσε σε 4 αριθμούς μου, για αντιπρόταση

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωσα το σταθερό για δύο χρόνια. Στην ίδια τιμή γιατί ήταν ακατέβατοι. Τους ρώτησα αν θα υπάρχει αύξηση λόγω πληθωρισμού ή κάποια άλλη και μου απάντησε με σιγουριά η υπάλληλος ότι η τιμή θα είναι σταθερή και για τους 24 μήνες του νέου συμβολαίου,δηλαδή μέχρι τις 2 Ιανουαρίου του 2026. Βέβαια αν γίνει καμία στραβή η κλήση έχει καταγραφεί και θα προχωρήσω το θέμα. Το μόνο αρνητικό είναι ότι από τον Νοέμβριο δεν σταμάτησε να χτυπάει και το σταθερό και το κινητό(του πατέρα μου και τα δύο)ακόμα και την παραμονή της Πρωτοχρονιάς(ημέρα Κυριακή)

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνουμε συμβόλαιο είναι αδύνατο να κάθεται ο πελάτης να διαβάζει όλες τις σελίδες του συμβολαίου πριν υπογράψει. Όπως, αδύνατο είναι και να του το διαβάσουνε. Αυτή η πίεση του χρόνου, είναι υπέρ του πολίτη, (αλλά και της εταιρείας), και ο πωλητής πρέπει να αναφέρει τα σημεία ενδιαφέροντος/ιδιαιτερότητες του συμβολαίου (αν υπάρχουν). 

Μπορείτε να ρωτήσετε και κάποιο νομικό για αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, aektzhs 1 said:

Ανανέωσα το σταθερό για δύο χρόνια. Στην ίδια τιμή γιατί ήταν ακατέβατοι. Τους ρώτησα αν θα υπάρχει αύξηση λόγω πληθωρισμού ή κάποια άλλη και μου απάντησε με σιγουριά η υπάλληλος ότι η τιμή θα είναι σταθερή και για τους 24 μήνες του νέου συμβολαίου,δηλαδή μέχρι τις 2 Ιανουαρίου του 2026. Βέβαια αν γίνει καμία στραβή η κλήση έχει καταγραφεί και θα προχωρήσω το θέμα. Το μόνο αρνητικό είναι ότι από τον Νοέμβριο δεν σταμάτησε να χτυπάει και το σταθερό και το κινητό(του πατέρα μου και τα δύο)ακόμα και την παραμονή της Πρωτοχρονιάς(ημέρα Κυριακή)

Η αύξηση για έως 3€ ευτυχώς δεν αναφέρει τέτοιο πράγμα στα συμβόλαια της σταθερής απ' ότι είχα δει.

Το γράφει στα της κινητής αλλά είδα πως ο όρος υπάρχει στα συμβόλαια από 03-01-2023.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά!

Υπάρχει κανένα τηλέφωνο μπας και δοθεί σε ειδική προσφορά το Unlimited All;

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, pluss said:

Καλησπέρα και καλή χρονιά!

Υπάρχει κανένα τηλέφωνο μπας και δοθεί σε ειδική προσφορά το Unlimited All;

2105100600.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...