Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, paanos said:

Όχι, δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο 

Κρίμα... για την εταιρία που ειναι η μονη που δεν την έχει. Περιττό να πω πόσο σημαντική είναι...

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, haforce1 said:

Κρίμα... για την εταιρία που ειναι η μονη που δεν την έχει. Περιττό να πω πόσο σημαντική είναι...

Ολοι αυτο λεμε αλλα μονοι μας τα λεμε μονοι μας τα ακουμε. Οι nova δεν κανει τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ilka71 said:

Οι αλλες εταιρειες την χρεωνουν την extra sim?

Εννοείται, γύρω στα 4 ευρώ τον μήνα. 

Ας βγάλει και η Νόβα και με χρέωση, είναι ανεπίτρεπτο να μην παρέχει την υπηρεσία. 

Όπως και να μην έχει e-sim. 

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, ilka71 said:

Οι αλλες εταιρειες την χρεωνουν την extra sim?

Η Vodafone εάν έχεις και σταθερό στην εταιρία στην παρέχει δωρεάν. 

Link to comment
Share on other sites

Λόγω εμπιστοσύνης με την ανανέωση του σταθερού σου μπλα μπλα μπλα η εταιρεία σας κάνει δώρο ένα καρτοκινητό με 1000’ το μήνα. 
 

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_2023-09-08-18-30-12-347_com.google.android_apps.messaging-edit.thumb.jpg.a1fbdcac6faf985eb82efacd7ffa928f.jpg

Μόνο η vodafone έμεινε να δώσει κάτι.

Αυτό είναι από άλλο νούμερο. Σε εμένα που έχω απεριόριστα ήδη δεν έδωσε κάτι.

Edited by dasnowy
δε δούλευε η φωτογραφία

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dasnowy said:

AIL4fc-tdpkxolA6IaJx3G82ADpohPmpJ8RXWCNhwZY9S_zYg6qCeiV-U3BpRn7IbziNlAHKH94U9Tz-jvJyyik6Hd85_QzlQxKQEIKnc1ycBT83UFmuIRoO4Fi35K4Z8ubd83RFM-UY8ZPEfSYJjRQuaivT34u3du8967i60p38Ep5YCa5MSAnimmpDR-o9kow3UwX5A17aTS-NbONMw_eJkgk2Mj0ziE6_pu4G2BZXE5VxYnKvp760nv5uQy5ooKCh7p7kG2YPNXWzA0tViCNQgGKZiGJdvT2VxdROBz3X3CqQe8wMCbP7Pzf6gDMwwXlQiCeXOmZFI0YN8Dn8n8g7kH-rP8EgqZBl6RCdH-1cEgPqpcTyxPUxu2sFiZHUPBW6SVhzbNgi3wpLoi8fcY90CZMHmytpIyspEl5PeezvfshnyTNHrCVrvB7FW8CHjaUd2Esi6t-Yzd6gMM2emE-gAT74bbe9-KuJiV5uvruER6JXBel7mxuUBwzu_m1yIPS4O8shgt9bTKcEtjLma9jAvwttQAlW3b8W5eMTgBXjHTSmKr3u8VFYSmhzMpuTaUyWLOrMKlqkY8OkGpfkBYu9wavi4kPUbOMMreeoqZLMWBIvZg4bvP5ByFVGL_Ej4qvYKmkdugcqWbVS6mkgdypcDEvCrESExHNuoSHCZDJBEpK1-x_bWwnB38JL8tGv7oW8yLvRIpHGiaH4pQkMXOZBbS32tkk5W_Z4ZQ-0hSl2mZh5dbSzZhX4-z7Orqw1aYEtw93tnDEsjVcPKVEIYfD7njQTaTR7oCcQ-zxGLVTiaEj01d_faKfm0kt--IR1zVDMG7ekhfxJGglG6PE8fcOFFu1QMnY46TlMQ3U4YaqxYwcLOfPNFXXpHIWB8AtP5YCZBKDZtAFScFH9Lj-RNerdCvOvwgoI4ijfGusYZfQ-PAhaodBgJzNSHlS4RgTw_bJ_BnkDcKrCDVV8HnGT38dq0R0bEb_RgMyt1RzAKbM-_4vLS41FFv_Yts2DnyhQ1-Jgxd5J=w996-h528-s-no?authuser=0

Μόνο η vodafone έμεινε να δώσει κάτι.

Αυτό είναι από άλλο νούμερο. Σε εμένα που έχω απεριόριστα ήδη δεν έδωσε κάτι.

IMG_20230908_1.thumb.jpg.74b75d5f4bddc73d84c42776dbb5b8f9.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, VIPdriver said:

IMG_20230908_1.thumb.jpg.74b75d5f4bddc73d84c42776dbb5b8f9.jpg

Περίεργο που δεν έδωσε στη Μαγνησία. Μαγνησία είμαι εγώ.

 

3 minutes ago, panos.k2 said:

Μόνο η Nova έδωσε απεριόριστα δεδομένα;

Ναι

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

εντάξει πλέον τα παρατάω. συνέδεσα με LAN το πισι του γιου, δείχνει σταθερά 200/20 και όμως όταν παίζει πχ fortnite ανεβαίνει το ping και ψιλολαγκαρει ακόμα και όταν εγώ απλά βλέπω online έναν αγώνα! δεν καταλαβαίνω! τι βάλαμε 200αρα και παπαρες εάν κολλάει όπως όταν είχαμε adsl 24αρα;;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ilka71 said:

εντάξει πλέον τα παρατάω. συνέδεσα με LAN το πισι του γιου, δείχνει σταθερά 200/20 και όμως όταν παίζει πχ fortnite ανεβαίνει το ping και ψιλολαγκαρει ακόμα και όταν εγώ απλά βλέπω online έναν αγώνα! δεν καταλαβαίνω! τι βάλαμε 200αρα και παπαρες εάν κολλάει όπως όταν είχαμε adsl 24αρα;;

Ζητά μήπως σου στείλουν το zyxel ή περίμενε μέχρι την 1/10 και αγόρασε δικό σου router για να ξεφορτωθείς το technicolor. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Ζητά μήπως σου στείλουν το zyxel ή περίμενε μέχρι την 1/10 και αγόρασε δικό σου router για να ξεφορτωθείς το technicolor. 
γιατί μέχρι 1/10; τι θα γίνει τότε; με ενδιαφέρει
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ilka71 said:
20 minutes ago, dasnowy said:
Ζητά μήπως σου στείλουν το zyxel ή περίμενε μέχρι την 1/10 και αγόρασε δικό σου router για να ξεφορτωθείς το technicolor. 

γιατί μέχρι 1/10; τι θα γίνει τότε; με ενδιαφέρει

Από 1η Οκτωβρίου και μετά θα μπορείς να βάλεις router της επιλογής σου πίσω από το ont και θα μπορείς να ρυθμίσεις κανονικά την τηλεφωνία απευθείας στο router σου.

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2023 at 11:36 ΜΜ, ilka71 said:

Οι αλλες εταιρειες την χρεωνουν την extra sim?

Η cosmote την χρεώνει 3,02 το μήνα.

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Για φοιτητές το πακέτο Internet 100 (VDSL) και το Unlimited All βγαίνουν συνολικά 44€ (42 με την απαλλαγή). Το VDSL έχει μόνο του 23€, άρα το κινητό βγαίνει 21 (ή 19). Αρκετά καλη προσφορά 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Ειμαι  συνδομητης Nova πολλα πολλα χρόνια (πριν Wind klp)

Ληγει το συμβολαιο μου αλλα νομιζω οτι πληρωνω πολλα

Αναλυτικα:

  1. Eon+ -19 ευρώ
  2. Fiber TTC 200/20 - 32 ευρώ (οι ταχυτητες που πιανω ειναι 205/21)
  3. Κινητο Συμβολαιο Unlimited - 42 ευρώ
  4. Κινητο 10Gb - 30 ευρώ

ΣΥΝΟΛΟ περιπου 130 ευρώ το μήνα

Ολα τελικές τιμές, σε καποια εχουν μπει και καποιες εκπτωσεις.

Στην Vodafone ενα αντιστοιχο πακετο μου βγαινει τελικη τιμη περίπου 71 ευρώ/μήνα , με 100αρα και VodafoneTv το οποιο γνωριζω οτι δεν εχει καμία σχεση με το Eon+

Δεν ειναι χαοτικη η διαφορά ?

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τα 2 τελευταία κινητά πέφτουν σίγουρα. Το Unlimited το παίρνεις στα 27 και το 15GB στα 21€. Έτσι γλιτώνεις 24€ τον μήνα. 

Επιπλέον, το πρόγραμμα σταθερής που έχεις αυτή τη στιγμή δεν διατίθεται εμπορικά. Επομένως, αν η ταχύτητα του FTTC πέσει στα 100mbps τότε παίρνεις EON+, απεριόριστα κινητά και σταθερα και 100mbps στα 45€.
Σύνολο 45+27+21=93€.

Στην Vodafone έχεις υπολογίσει και τα 2 κινητά; 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, paanos said:

Τα 2 τελευταία κινητά πέφτουν σίγουρα. Το Unlimited το παίρνεις στα 27 και το 15GB στα 21€. Έτσι γλιτώνεις 24€ τον μήνα. 

Επιπλέον, το πρόγραμμα σταθερής που έχεις αυτή τη στιγμή δεν διατίθεται εμπορικά. Επομένως, αν η ταχύτητα του FTTC πέσει στα 100mbps τότε παίρνεις EON+, απεριόριστα κινητά και σταθερα και 100mbps στα 45€.
Σύνολο 45+27+21=93€.

Στην Vodafone έχεις υπολογίσει και τα 2 κινητά; 

ναι και τα 2

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, StamAs7 said:

Καλημέρα σε όλους

Ειμαι  συνδομητης Nova πολλα πολλα χρόνια (πριν Wind klp)

Ληγει το συμβολαιο μου αλλα νομιζω οτι πληρωνω πολλα

Αναλυτικα:

  1. Eon+ -19 ευρώ
  2. Fiber TTC 200/20 - 32 ευρώ (οι ταχυτητες που πιανω ειναι 205/21)
  3. Κινητο Συμβολαιο Unlimited - 42 ευρώ
  4. Κινητο 10Gb - 30 ευρώ

ΣΥΝΟΛΟ περιπου 130 ευρώ το μήνα

Ολα τελικές τιμές, σε καποια εχουν μπει και καποιες εκπτωσεις.

Στην Vodafone ενα αντιστοιχο πακετο μου βγαινει τελικη τιμη περίπου 71 ευρώ/μήνα , με 100αρα και VodafoneTv το οποιο γνωριζω οτι δεν εχει καμία σχεση με το Eon+

Δεν ειναι χαοτικη η διαφορά ?

Σας ευχαριστώ

Είναι μεγάλη διαφορά, η κάλυψη είναι κάπως καλύτερη σε κάποιες περιοχές με τη Vodafone,διότι έχει πιο πολλές κεραίες από τη Nova. Παράδειγμα Κεφαλονια η Nova πατάει κατά πλειοψηφία σε θέσεις της Vodafone. Βέβαια σε άλλες περιοχές γίνεται το αναποδο στην επαρχια. 
Πάντως αν κανείς το συνδυαστικό 3play με απεριόριστα στο κινητό, 200αρα γραμμή και EON+ είναι 79€ με 3 πάγια δώρο. Και 21€ αν βαλουμε το κινητό με τα 10GB που θα γίνουν 15GB θα πας στα 100€ το μήνα. Το δεύτερο κινητό θα έχει ένα ή δυο πάγια δώρο και 3 μήνες απεριόριστα GB.

 

Προσωπικα θα ζητούσα προσφορά από Cosmote, που τη θεωρώ ως άμεσο ανταγωνιστή διότι το Vodafone TV δεν συγκρίνεται με Cosmote & Nova. Είναι μόνο για ταινίες και Disney+

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. Μιας και που δεν φαινεται στον οριζοντα η ενεργοποιηση των multi sim και επειδη τις εχω αναγκη σκεφτομαι να φυγω δυστχως απο την nova. Αν και ειναι εκτος τοπικ και συγχωρεστε με απλα θα ηθελα να ρωτησω μιας και που η voda και ο κοτε τις εχουν σε ποια απο τις δυο αξιζει να παω. Την eon θα την κρατησω. δεχτηκα μια πολυ καλη προσφορα απο την κοτε για δυο νουμερα κινητου και ενα στο σταθερο και αν και δεν θελω να ξανα παω στο κοτε το σκεφτομαι σοβαρα. Θα παρω και μια προσφορα απο voda.

 

YΓ: παντως εαν καποιος εχει καμια πληροφορια εκ των εσω οτι προκειται να ερθουν οι multi sim μπορω να κανω λιγο υπομονη ακομα αλλα μιλησα και μεσω chat σημερα και μου ειπαν οτι δεν εχουν καποια ενημερωση για το εαν θα γινει καποια στιγμη και ποτε.. Βλεπω και ενα μελος μας απο εδω που λεει οτι δεν θα ερθει μαλλον η multisim αλλα η esim εε οποτε δυστυχως μαλλον θα την κανω, Και ημουν ευχαριστημενος πολυ.

 

ΥΓ2: Τους ζητησα απο το chat να μου πουνε το κοστος αποδεσμευσεις να δω εαν με συμφερει αν φυγω και μου ειπαν οτι πρεπει να παω σε καταστημα. Οτι να ναι.

 

ΥΓ3: Κριμα και ημουν και ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την nova..

Edited by miltaros
Link to comment
Share on other sites

Το κόστος πρόωρης διακοπής είναι 2 πάγια για τους πρώτους δύο μήνες, και το 1/4 των υπολοιπόμενων παγίων για όλους τους επόμενους, εφόσον δεν πήρες επιπλέον επιδότηση σε χρήματα ή συσκευή.

Για επιλογή άλλου παρόχου, καλύτερα να αναζητήσεις τα αντίστοιχα θέματα του φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, η επιλογή άλλου παρόχου μπορεί να εξαρτηθεί από την κάλυψη στις περιοχές που κινείσαι.

Link to comment
Share on other sites

Έκδοση λογαριασμού στις 7 του μήνα. 

Σήμερα έχουμε 13 και δεν εμφανίζεται στην εφαρμογή. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ο λογαριασμός πλέον εκδίδεται την ημερομηνία τιμολόγησης. Η ημερομηνία έκδοσης είναι η μέρα που τραβάνε τις χρεώσεις (μέχρι τότε δηλαδή περιλαμβάνει πάγια)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...