Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που με εκνευρίζουν όλες οι εταιρίες που αφήνουν ανοιχτό τον τηλεφωνητή. Απαράδεκτο εν έτος 2023 όταν υπάρχουν δεκάδες άλλοι τρόπο επικοινωνίας. Άσε που είναι πανάκριβος σε χρέωση ενώ θα έπρεπε να είναι εντελώς δωρεάν με την αλλαγή της τεχνολογίας.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εκεί στην nova μας κοροϊδεύουν; Είναι δυνατόν να μην δίνει δεδομένα στην ΕΕ η καλοκαίρι προσφορά στα συμβόλαια, ενώ η ίδια προσφορά να δίνει 10GB για χρήση στην ΕΕ στο free to go; 

Ελπίζω να είναι λάθος αυτού που εγραψε τους όρους στο πακέτο στα συμβολαια. Δεν βγάζει νοημα  

 IMG_7268.thumb.jpeg.89f7a2fcbdf42ea7dad57827c28ffaef.jpeg

Εντωμεταξυ στο free to goIMG_7269.thumb.jpeg.d795daacde4a798b1f646e18c1f2ca59.jpeg

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Εκεί στην nova μας κοροϊδεύουν; Είναι δυνατόν να μην δίνει δεδομένα στην ΕΕ η καλοκαίρι προσφορά στα συμβόλαια, ενώ η ίδια προσφορά να δίνει 10GB για χρήση στην ΕΕ στο free to go; 
Ελπίζω να είναι λάθος αυτού που εγραψε τους όρους στο πακέτο στα συμβολαια. Δεν βγάζει νοημα  
 IMG_7268.thumb.jpeg.89f7a2fcbdf42ea7dad57827c28ffaef.jpeg

Εντωμεταξυ στο free to goIMG_7269.thumb.jpeg.d795daacde4a798b1f646e18c1f2ca59.jpeg
Σχεδόν πάντα έτσι το θυμάμαι να το κάνει. Προφανώς είναι διαχειριστικό το ζήτημα και δεν ασχολούνται καν να το διευθετησουν..

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω και καμια 10ετια εχω nano sim νομιζω η καρτα πρεπει να ειναι 4G αλλα δεν ειμαι και σιγουρος.προσφατα πηρα κινητο 5G και οι ταχυτητες ειναι τραγικες.λετε να παιζει ρολο η sim?? φιλος μου εχει sim μαυρη (NOVA) και με κινητο 4G εχει καλυτερες ταχυτητες απο εμενα..

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω και καμια 10ετια εχω nano sim νομιζω η καρτα πρεπει να ειναι 4G αλλα δεν ειμαι και σιγουρος.προσφατα πηρα κινητο 5G και οι ταχυτητες ειναι τραγικες.λετε να παιζει ρολο η sim?? φιλος μου εχει sim μαυρη (NOVA) και με κινητο 4G εχει καλυτερες ταχυτητες απο εμενα..
Τι κινητό πήρες; και σε ποιες περιοχές κινείσαι. Ο φίλος σου στις ίδιες περιοχές κινείται;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ktikti said:

παιδια εδω και καμια 10ετια εχω nano sim νομιζω η καρτα πρεπει να ειναι 4G αλλα δεν ειμαι και σιγουρος.προσφατα πηρα κινητο 5G και οι ταχυτητες ειναι τραγικες.λετε να παιζει ρολο η sim?? φιλος μου εχει sim μαυρη (NOVA) και με κινητο 4G εχει καλυτερες ταχυτητες απο εμενα..

Πες τους ότι και καλά το κινητο σου γράφει WIND αντι για NOVA και θα σου δώσουν δωρεάν μια καινουρια. Δοκίμασε παλι και αν παραμείνει αυτο με την ταχύτητα τοτε ίσως φταίει το κινητο σου ή το δικτυο

Link to comment
Share on other sites

Έχω σταθερό με οπτική ίνα και κινητό όλα απεριόριστα σε ένα πακετακι και πλήρωνα στη wind-nova €60 το μήνα (μετά από αφαίρεση επιδότησης με sfbb...). Τέλειωσε η διετία και από την εφαρμογή μου εβγαζαν ως προσφορά να πληρώνω 72/μήνα +επιδοτηση συσκευής που όμως δε χρειάζομαι (+ το γεγονός ότι συνήθως οι τιμές στα καταστήματα nova είναι φουσκωμένες) που θα κατέληγε γυρω στα 52. 

Πήγα σε κατάστημα nova και μετά από διαβουλεύσεις και αλχημείες μου είπαν ότι μπορούν να μου το αφήσουν όπως έχει. Στη Vodafone με φορητότητα μου εδωσαν για τις ιδιες παροχές €42. Και μεταφέρθηκα εκει. 5 ημέρες αφού ολοκληρώθηκε η μεταφορά, αλλαγή των modem της οπτικής κλπ, με παίρνουν τηλέφωνο από τη wind για να ξαναγυρισω και μου προσφέρουν €30 για 2 χρόνια όλα απεριόριστα. 

Αρνηθηκα ευγενικά και τους είπα ότι με έχασαν και ας είναι φτηνότεροι γιατί δε με σεβαστηκαν.

Και θέτω το φιλοσοφικό ερώτημα: Δεν μπορούσαν να μου κάνουν πιο καλή προσφορά αρχικά; Αφού είναι διατεθειμενοι να κατέβουν τόσο χαμηλά για να με κρατήσουν. Και ας μην πρόσφεραν €30. Ας μην ηταν ούτε 42 που εδωσε η Vodafone. Και 50 να προσφερε η wind θα παρέμενα, και δεν θα έμπαινα στην ταλαιπωρία να αλλάζω. 

Κάτι δεν καταλαβαίνω...

 

 

Υ.Γ. Το κερασάκι είναι πως Vodafone έχει τελικά ένα κλικ καλύτερο σημα στα μερη που κινούμαι... 

 

Link to comment
Share on other sites

Τα ερωτήματα που θέτεις είναι εύλογα, αλλά δυστυχώς έτσι λειτουργεί το πράγμα σε οποιαδήποτε εταιρεία. 
Το μόνο πράγμα που τους αγγίζει είναι όταν πας να φύγεις, και γι αυτό κάνουν πολυ καλές προσφορές για να σε φέρουν πίσω. 
Έκανες πολυ καλά που έφυγες. 
Και εγω κάπως έτσι έφυγα από την πράσινη, αφού δεν σεβάστηκαν ούτε λίγο τα παράπονα μου για το δίκτυο στις περιοχές που κινούμαι. 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα.

Δυστυχώς είναι η χαζή τακτική των εταιρειών αλλά κυρίως της Wind-Nova. Σε Vodafone έχω διαπιστώσει ότι είναι πιο θετικοί στις διαπραγματεύσεις ώστε να σε κρατήσουν, σε Cosmote δεν ξέρω. Στην Wind-Nova το συνηθισμένο είναι να προτείνουν αύξηση (!) και μόνο αν φύγεις πετυχαίνεις πραγματικά καλή προσφορά. Είναι κρίμα όμως να μην θέλουν να κρατήσουν τους παλιούς και καλούς πελάτες τους και κυρίως να τους βάζουν σε ταλαιπωρία. Σε πολλές περιπτώσεις το αποτέλεσμα θα είναι αυτό που είχαν με εσένα, να σιχτιρίσει ο πελάτης και να φύγει.

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, όσες φορές είχα προσφορά για ανανέωση συμβολαίου, ήταν στην ίδια τιμή με το προηγούμενο.

Θα ήθελα επίσης να πω ότι ενώ πλήρωνα μέχρι τώρα πάγιο 35 περίπου ευρώ στο w unlimited, με την αλλαγή σε Nova τους ζήτησα να μεταφερθώ στο πάγιο των 27 ευρώ και έγινε δεκτό το αίτημά μου χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

Πολύ πριν λήξει το συμβόλαιό μου.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, p_k said:

Εγώ, όσες φορές είχα προσφορά για ανανέωση συμβολαίου, ήταν στην ίδια τιμή με το προηγούμενο.

Θα ήθελα επίσης να πω ότι ενώ πλήρωνα μέχρι τώρα πάγιο 35 περίπου ευρώ στο w unlimited, με την αλλαγή σε Nova τους ζήτησα να μεταφερθώ στο πάγιο των 27 ευρώ και έγινε δεκτό το αίτημά μου χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

Πολύ πριν λήξει το συμβόλαιό μου.

Καλά προφανώς βλέπουν το ποσό καιρό είσαι στην εταιρεία και δεν αντιμετωπίζουν το ίδιο όλους τους πελάτες. Και στην τελική δεν σου κάνανε και καμιά φοβερή τιμή όταν δίνουν με 6,5€ το ίδιο σε άλλους.

Έπρεπε να τους πεις ότι είσαι ο p_k από το myphone να σου το δώσουν τσάμπα 😉

Link to comment
Share on other sites

Το 6,5 το δίνουν υπό πολύ συγκεκριμένες προϋποθέσεις. Που έχουν αναφερθεί εδώ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

Το 6,5 το δίνουν υπό πολύ συγκεκριμένες προϋποθέσεις. Που έχουν αναφερθεί εδώ.

Το ξέρω αλλά το 6,5 από το 27 έχει μία μικρή διαφορά..

Link to comment
Share on other sites

Που για να το πάρεις πρέπει να φέρεις δύο άλλους αριθμούς με φορητότητα στη Nova και πάλι δεν είναι σίγουρο αν το πάρεις.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, p_k said:

Που για να το πάρεις πρέπει να φέρεις δύο άλλους αριθμούς με φορητότητα στη Nova και πάλι δεν είναι σίγουρο αν το πάρεις.

Πάντως σε αδικούν όπως και όλους τους ήδη πελάτες. Και δεν το κάνει μόνο η Nova φυσικά. Έχουν τους πελάτες που ως καλοί μ@@@@ες πληρώνουν και δεν τους ρίχνουν το πάγιο παρά μόνο αν κάνουν αίτηση φορητότητας.

Και το άλλο το χειρότερο.. τελειώνει το συμβόλαιο στη σταθερή και σε βάζουν σε αορίστου με πολύ μεγαλύτερα ποσά!!

Κι όλα αυτά επειδή είσαι πελάτης..

Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω ότι μου έριξαν το πάγιο, χωρίς να κάνω αίτηση φορητότητας.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, p_k said:

Ξαναλέω ότι μου έριξαν το πάγιο, χωρίς να κάνω αίτηση φορητότητας.

Και σου λέω και τέλος..

Σιγά το κατόρθωμα!!!

Τόσα χρόνια πελάτης και πήρες την εμπορική τιμή..  και τους το ζήτησες κιόλας αλλιώς ακόμα 35άρια θα πλήρωνες.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kalitexnis_g said:

Και σου λέω και τέλος..

Σιγά το κατόρθωμα!!!

Τόσα χρόνια πελάτης και πήρες την εμπορική τιμή..  και τους το ζήτησες κιόλας αλλιώς ακόμα 35άρια θα πλήρωνες.

Τελειώνω και εγώ (τελευταίο post πάνω στο θέμα αυτό), σημειώνοντας ότι πήρα την εμπορική τιμή ενώ είχα ακόμη ενάμιση χρόνο πάγιο στα 35 ευρώ, δηλαδή είχα ανανεώσει μέσω της εφαρμογής στην τιμή αυτή.

Δεν ξέρω πόσο ευέλικτες θα ήταν άλλες εταιρείες στο να δεχθούν αυτό το πράγμα, από όσα διαβάζω εδώ μέσα μάλλον δεν θα ήταν

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, p_k said:

Που για να το πάρεις πρέπει να φέρεις δύο άλλους αριθμούς με φορητότητα στη Nova και πάλι δεν είναι σίγουρο αν το πάρεις.

Σωστός, και η προσρά αυτή δεν συγκρίνεται με την αντίστοιχη της λήξης ενός συμβολαίου, αλλά ο άλλος ... επιμένει ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, makap said:

Σωστός, και η προσρά αυτή δεν συγκρίνεται με την αντίστοιχη της λήξης ενός συμβολαίου, αλλά ο άλλος ... επιμένει ...

Τι να πεις... Δεν πειράζει, έχουμε όλοι δικαίωμα στην ελεύθερη έκφραση της γνώμης μας. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, p_k said:

Τελειώνω και εγώ (τελευταίο post πάνω στο θέμα αυτό), σημειώνοντας ότι πήρα την εμπορική τιμή ενώ είχα ακόμη ενάμιση χρόνο πάγιο στα 35 ευρώ, δηλαδή είχα ανανεώσει μέσω της εφαρμογής στην τιμή αυτή.

Δεν ξέρω πόσο ευέλικτες θα ήταν άλλες εταιρείες στο να δεχθούν αυτό το πράγμα, από όσα διαβάζω εδώ μέσα μάλλον δεν θα ήταν

Σε αυτό διαφωνώ. Πριν καν κάνω φορητότητα, η vf μου έριχνε το πάγιο στα 19 από 23 και μετά τη φορητότητα στα 15 από 23. Όταν έφυγαν 3 κινητά μου από nova, πριν 3 μήνες που πλήρωνα 70€ για 2GB πρόγραμμα και στα 3, τους είχα πει ότι θέλω να μείνω στη nova αλλά όλα απεριόριστα στα 3 κινητά. Η τιμή που μου έδιναν ήταν 103€ όλα απεριόριστα και για τα 3, ενώ η πράσινη έδινε 63€ όλα απεριόριστα και για τα 3 κινητά. Ακόμα και όταν έκανα αίτηση φορητότητας, ποτέ δεν με πήραν για αντιπρόταση 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Gv2008 said:

Σε αυτό διαφωνώ. Πριν καν κάνω φορητότητα, η vf μου έριχνε το πάγιο στα 19 από 23 και μετά τη φορητότητα στα 15 από 23. Όταν έφυγαν 3 κινητά μου από nova, πριν 3 μήνες που πλήρωνα 70€ για 2GB πρόγραμμα και στα 3, τους είχα πει ότι θέλω να μείνω στη nova αλλά όλα απεριόριστα στα 3 κινητά. Η τιμή που μου έδιναν ήταν 103€ όλα απεριόριστα και για τα 3, ενώ η πράσινη έδινε 63€ όλα απεριόριστα και για τα 3 κινητά. Ακόμα και όταν έκανα αίτηση φορητότητας, ποτέ δεν με πήραν για αντιπρόταση 

Μεγάλη διαφορά στην τιμή. Όμως τα απεριόριστα της nova είναι ποσοτικά περισσότερα από τα απεριόριστα της Vodafone. Η nova εξελίσσει ταχύτατα το δίκτυο της. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, EllinikoNisi said:

Μεγάλη διαφορά στην τιμή. Όμως τα απεριόριστα της nova είναι ποσοτικά περισσότερα από τα απεριόριστα της Vodafone. Η nova εξελίσσει ταχύτατα το δίκτυο της. 

Περίεργο. Την προηγούμενη εβδομάδα που ανακοίνωσε οικονομικά στοιχεία η Nova, είδα επενδύσεις  γύρω στα 50 εκ. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, EllinikoNisi said:

Μεγάλη διαφορά στην τιμή. Όμως τα απεριόριστα της nova είναι ποσοτικά περισσότερα από τα απεριόριστα της Vodafone. Η nova εξελίσσει ταχύτατα το δίκτυο της. 

Τώρα δεν έχω Vodafone στο κινητό αλλά cosmote και μια κάρτα Nova. Γιατί ποσοτικά τα απεριόριστα της Nova είναι περισσότερα από της vf. Το ίδιο είναι. Η vf έχει και το πλεονέκτημα της extra data sim αλλά και των απεριόριστων στην Ε.Ε.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, TakeOverNet said:

Περίεργο. Την προηγούμενη εβδομάδα που ανακοίνωσε οικονομικά στοιχεία η Nova, είδα επενδύσεις  γύρω στα 50 εκ. 

Ναι στο τρίμηνο! Στο έτος; 150-200 εκατ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...