Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω πως λέει ότι η καταγγελία της σύμβασης γίνεται ατελώς, πράγμα που έχει νόημα αν έχεις δέσμευση. Η αποσύνδεση είναι άλλο πράγμα.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως λέει ότι η καταγγελία της σύμβασης γίνεται ατελώς, πράγμα που έχει νόημα αν έχεις δέσμευση. Η αποσύνδεση είναι άλλο πράγμα.

 

Sent from my Moto X Play

 

Καταγγελία έκανα (ξαναπήγα).

 

Αλλά για να είμαι σίγουρος πήγα cyta

Link to comment
Share on other sites

Είχα συμβόλαιο χωρίς δέσμευση.

Ζήτησα αποσύνδεση εξαιτίας των αυξήσεων.

 

Μου είπαν ότι το αζημίως αφορά αν έχω πάρει έκπτωση και όχι το τέλος αποσύνδεσης (το ανάποδο από ότι συνήθως λένε)

 

Έκανα φορητότητα σε Cyta και τέλος. :)

 

Εμπιστεύεσαι την Cyta καλύτερα; Για μένα είναι από τις χειρότερες εταιρίες

Link to comment
Share on other sites

Εμπιστεύεσαι την Cyta καλύτερα; Για μένα είναι από τις χειρότερες εταιρίες

 

Εμπιστευομαι ότι με αυτόν τον τρόπο δεν θα πληρώσω 10 ευρώ στη wind.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτηση. Έχω καρτοσυνδεση , και κάθε μην σμού βάζουν 8€ μέσα στην κάρτα. Μπορώ με αυτά να αγοράσω οποιοδήποτε πακέτο ή χρεώνεται ο λογαριασμός μου για αγορά πακέτων?
Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο αυτό είναι για χρήση εκτός πακέτων. Τα πακέτα χρεώνονται στον επόμενο λογαριασμό
Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι όσον αφορά τον μαγικό κόσμο της wind. λοιπόν,έκανα αίτηση για διακοπή του συμβολαίου μου και μετατροπή σε καρτοκινητό στις 29/5. στο κατάστημα μου είπαν ότι στις 11/7 θα γίνει η διακοπή και θα μπορώ να έχω πλέον καρτοκινητό. Αμ δε!!!! Πόσο έχουμε σήμερα.26/7 και ακόμα ο αριθμός μου βαστά καλά!!!! Σήμερα με ξαναπήραν και με ξαναρώτησαν για χιλιοστή φορά γιατί θέλω να διακόψω και ότι τελικά θα γίνει η διακοπή στις 31/7.Αφού πρώτα μου είχαν πει στις 15,μετά στις 22 και μετά στις 25. :p το μόνο καλό της υπόθεσης είναι ότι μου είπαν ότι είναι υπαιτιότητά τους που καθυστερεί η διακοπή και ότι δε θα χρεωθώ για το διάστημα που έχει μεσολαβήσει!!να το δω και να μην το πιστέψω:lol:
Link to comment
Share on other sites

Συνηθισμένο φαινόμενο,ισως για να σε πεισουν να κανεις εστω καρτοσυνδεση. Και σε αναλογη περιπτωση εχω ακουσει οτι δεν χρεώνουν τα πάγια λόγω δικής τους καθυστέρησης.
Link to comment
Share on other sites

http://www.osanet.gr/%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%AF%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%B9/item/838-%CE%BF%CF%83%CE%B1-wind

 

 

Δεν ξέρω αν θα μπορούσε να μπει σε άλλο section του forum! Ας με ενημερώσει ο admin!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς την ίδια ημερομηνία έκανα αίτηση για διακοπή - ακύρωση του συμβολαίου. Μου είπαν 17/07 , μετά πήρε "παράταση" για 5 μέρες και τώρα λένε για 27/07. Για την πίστωση αναφέρουν ότι θα γίνει στον εκκαθαριστικό λογαριασμό αφού έγινε καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Και ΝΑΙ , έγινε διακοπή και ακύρωση σήμερα. Να σημειώνετε - αποθηκεύετε πάντα τις ημερομηνίες , email , ονόματα και γενικά τα πάντα ώστε να έχετε τα στοιχεία. Ευχαριστώ την ΕΕΤΤ , θα επανέλθω γιατί είναι και κάτι επιστροφικά τέλη που πρέπει να περαστούν στον εκκαθαριστικό λογαριασμό. Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος απίθανος από την Wind έστειλε επιστολή σήμερα ότι με επιβραβεύει η εταιρία και με τα ιδία φράγκα θα πάει το πρόγραμμα στο W2... Δεν πήραν χαμπάρι ότι ο αριθμός και το συμβόλαιο έχουν καταργηθεί. Μιλάμε για οργάνωση και συγχρονισμό μεταξύ των τμημάτων, όχι αστεία. Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος απίθανος από την Wind έστειλε επιστολή σήμερα ότι με επιβραβεύει η εταιρία και με τα ιδία φράγκα θα πάει το πρόγραμμα στο W2... Δεν πήραν χαμπάρι ότι ο αριθμός και το συμβόλαιο έχουν καταργηθεί. Μιλάμε για οργάνωση και συγχρονισμό μεταξύ των τμημάτων, όχι αστεία.

 

αστέρια μιλάμε ...:lol:

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

 

Θα ηθελα να σας ρωτησω κατι αν ξερετε, το συμβολαιο μου ληγει στις 5/9, ποτε μπορω να κανω αίτηση φορητότητας χωρις να πληρωσω ρήτρα;

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων

GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

τρείς μέρες πρίν.

Επίσης μπορείς να το κάνεις 33 ημέρες πρίν διότι πληρώνεις έναν λογαριασμό μπροστά. Αλλά δεν σε συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Βοηθήστε με λίγο. Όταν λήξει ένα συμβόλαιο, μπορείς να κάνεις αίτηση στην εταιρία να το μετατρέψεις σε καρτοκινητό ;

ναι, ενα μηνα πριν ληξει

Link to comment
Share on other sites

συνολικα ποσο κοστιζει απο (καρτο)συνδεση σε f2g? Υπάρχει και τέλος διακοπής του συμβολαίου εκτός απο τα 30 της ενεργοποίησης του f2g ?
Link to comment
Share on other sites

Ληγει το συμβολαιο που εχω στη wind και θελω να μου πειτε πως μπορω να διαπραγματευτω καλυτερη προσφορα:;;Να κανω φορητοτητα στη vodafone ή τη cosmote;;Εχω συνδυαστικο προγραμμα για σταθερο+κινητο και θελω καλυτερες προσφορες και για τα 2,γιατι πληρωνω πολλα στη wind.(50ε+ το μηνα).
Link to comment
Share on other sites

Ληγει το συμβολαιο που εχω στη wind και θελω να μου πειτε πως μπορω να διαπραγματευτω καλυτερη προσφορα:;;Να κανω φορητοτητα στη vodafone ή τη cosmote;;Εχω συνδυαστικο προγραμμα για σταθερο+κινητο και θελω καλυτερες προσφορες και για τα 2,γιατι πληρωνω πολλα στη wind.(50ε+ το μηνα).

 

Πανε κοσμοτε,πιο αξιοπιστη σε καλυψη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγο καιρο τελειωνει το συμβολαιο μου με τον Κοσμοτε και λεω να ερθω στον ανεμο. Βεβαια ξερω πως το δικτυο ειναι "χαλια" αλλά και οι διαφορές τιμων στα συμβολαια ειναι χαοτικες. Ενας φιλος μου ειχε wind καρτοσυμβολαιο και μεσω τηλεφωνου τον εκανα προσφορα για 1500 προς ολους και 2Gb internet με 16 ευρω.

 

Στην κοσμοτε το φθηνοτερο παγιο ειναι 20+ ευρω και δεν σου δινει ουσιαστικα τιποτα. Οποτε, η wind ειναι μονοδρομος. Απλα, απο οτι καταλαβα μεσω τηλεφωνου γινονται καλυτερες προσφορες απο το καταστημα, αλλα που πρεπει να απευθυνθω; Θελω να γυρισω και τις 4 γραμμες που εχω στην Κοσμοτε.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σε λιγο καιρο τελειωνει το συμβολαιο μου με τον Κοσμοτε και λεω να ερθω στον ανεμο. Βεβαια ξερω πως το δικτυο ειναι "χαλια" αλλά και οι διαφορές τιμων στα συμβολαια ειναι χαοτικες. Ενας φιλος μου ειχε wind καρτοσυμβολαιο και μεσω τηλεφωνου τον εκανα προσφορα για 1500 προς ολους και 2Gb internet με 16 ευρω.

 

Στην κοσμοτε το φθηνοτερο παγιο ειναι 20+ ευρω και δεν σου δινει ουσιαστικα τιποτα. Οποτε, η wind ειναι μονοδρομος. Απλα, απο οτι καταλαβα μεσω τηλεφωνου γινονται καλυτερες προσφορες απο το καταστημα, αλλα που πρεπει να απευθυνθω; Θελω να γυρισω και τις 4 γραμμες που εχω στην Κοσμοτε.

 

Κανε αιτηση σε καταστημα ή online.Και βλεπεις αναλογα αν θα ερθεις ή θα μεινεις στην κοσμοτε.Με τηλεφωνο θα πετυχεις καλες προσφορες παντως.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.

Είμαι στην Q και σήμερα μου έκαναν την παρακάτω προσφορά με 12€. Καρτοσύνδεση είναι αυτό;

1000' wind/Q (3λεπτα)

600' προς κινητά - σταθερά (3λεπτα)

100 sms

2 gb internet

8€ στην κάρτα (μαξιλαράκι το είπε. Τι είναι αυτό; )

Μια action κάμερα δώρο μετά τον 2ο λογαριασμο ( κάτι για go pro πήγε να πει αλλά τα μπέρδεψε ...)

Είναι καλή προσφορά; Αξίζει;

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Καρτοσυνδεση είναι. Τα 8 ευρώ τα χρησιμοποιείς για οτιδήποτε θες αν τελειώσει κάτι από τα προπληρωμένα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...