Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπέρα...μια ερώτηση θελω να κανω...λόγο κακού σήματος αποφάσισα να κανω φορητότητα σε αλλο δίκτυο...κλασικά με πηραν τηλ κ με ρώτησαν κ τους ειπα τον λόγο κ μου ειπαν επειδη κανουν μια συνεργασία με την βονταφον οτι υπαρχουν κάποιες κάρτες sim που εισαι στην wind αλλα βοηθανε οι κεραίες της βονταφον κ εχεις καλυτερο σημα...όντως ισχυει κατι τετοιο;;;δεν θελω να υπογράψω καινούργιο συμβολαιο κ να φαω πατάτα για 2 χρονια...

 

Καλησπερα φίλε

 

Ειχα το ιδιο πρόβλημα και εκανα το ιδιο πραγμα. Με πήρανε τηλεφωνο και μου ειπανε οτι μεχρι το καλοκαιρι θα εχει γίνει η συγχώνευση των κεραιών με την vodafone. Ανανέωσα σε προνομιακή τιμη το w 22€. Αν όμως δεν δω διαφορα στο σημα και στο ιντερνετ σε 18 μήνες έφυγα και ας μου κάνουνε προσφορα και 10€ το μηνα. Στην περιοχη μου vodafone και cosmote εχουνε 4G και εγω ειμαι με gprs.

Edited by athens_fans
GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φίλε

 

Ειχα το ιδιο πρόβλημα και εκανα το ιδιο πραγμα. Με πήρανε τηλεφωνο και μου ειπανε οτι μεχρι το καλοκαιρι θα εχει γίνει η συγχώνευση των κεραιών με την vodafone. Ανανέωσα σε προνομιακή τιμη το w 22€. Αν όμως δεν δω διαφορα στο σημα και στο ιντερνετ σε 18 μήνες έφυγα και ας μου κάνουνε προσφορα και 10€ το μηνα. Στην περιοχη μου vodafone και cosmote εχουνε 4G και εγω ειμαι με gprs.

Διορθώνεται το δικτυο συνεχώς δεν νομιζω να έχεις θέμα τα 22€ είναι πολύ καλή τιμή

ck
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φίλε

 

Ειχα το ιδιο πρόβλημα και εκανα το ιδιο πραγμα. Με πήρανε τηλεφωνο και μου ειπανε οτι μεχρι το καλοκαιρι θα εχει γίνει η συγχώνευση των κεραιών με την vodafone. Ανανέωσα σε προνομιακή τιμη το w 22€. Αν όμως δεν δω διαφορα στο σημα και στο ιντερνετ σε 18 μήνες έφυγα και ας μου κάνουνε προσφορα και 10€ το μηνα. Στην περιοχη μου vodafone και cosmote εχουνε 4G και εγω ειμαι με gprs.

 

Δε γίνεται καμία συγχώνευση.

Εκτός αστικών κέντρων υπάρχει συνεργασία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε ποια εταιρία να κάνω Online φορητότητα; Το τρέχων συμβόλαιό μου με την Wind λήγει στις 18 Ιουνία (Double Play με 17€). Δεν θέλω να δω το 40άρι στον λογαριασμό, την διαδικασία πότε πρέπει να την αρχίσω; Οι παλιοί χρόνοι για ακύρωση φορητότητας κλπ ισχύουν; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά μέσα στον τελευταίο μήνα θα σε καλέσουν και θα σου κάνουν πρόταση ανανέωσης, υποθέτω γύρω στα 22 €.

Αν την απορρίψεις και πας για φορητότητα, στη θέση σου θα την ξεκινούσα μέσα στην τελευταία εβδομάδα για να αποφύγω τυχόν ποινή πρόωρης διακοπής.

Απο εταιρείες και πακέτα, θα ήταν καλό να επιλέξεις κάτι που να σε βολεύει και να σε εξυπηρετεί, ώστε αν τελικά κάτι στραβώσει και καταλήξεις εκεί, να είσαι και πάλι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε ποια εταιρία να κάνω Online φορητότητα; Το τρέχων συμβόλαιό μου με την Wind λήγει στις 18 Ιουνία (Double Play με 17€). Δεν θέλω να δω το 40άρι στον λογαριασμό, την διαδικασία πότε πρέπει να την αρχίσω; Οι παλιοί χρόνοι για ακύρωση φορητότητας κλπ ισχύουν; Ευχαριστώ.

 

Δεν νομίζω να σε πάνε στα 40€ δύσκολο, κάνε τους ένα τηλέφωνο πρώτα και θα σου δώσουν καλή προσφορά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε ποια εταιρία να κάνω Online φορητότητα; Το τρέχων συμβόλαιό μου με την Wind λήγει στις 18 Ιουνία (Double Play με 17€). Δεν θέλω να δω το 40άρι στον λογαριασμό, την διαδικασία πότε πρέπει να την αρχίσω; Οι παλιοί χρόνοι για ακύρωση φορητότητας κλπ ισχύουν; Ευχαριστώ.

 

Στην Wind δεν σε παίρνουν για ανανέωση τον τελευταίο μήνα αλλά μπορεί να σου δώσουν προσφορά την τελευταία μέρα. Το κακό με το σύστημα αυτό είναι ότι ο επόμενος λογαριασμός θα βγει χωρίς την προσφορά που έληξε κα σίγουρα χωρίς τη νέα, αν συμφωνήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται! Έχει δει κανείς τί γίνεται στο web site της Wind?

Στο http://www.wind.gr/home/help μπορείτε να διαχειριστείτε τις συνδέσεις σας. Έχει και βίντεο που καθοδηγούν πώς να κάνετε τί, όπως ξέρω γω, τη σύνδεση και την εγκατάσταση εξοπλισμού.

Είναι σούπερ ;)

Link to comment
Share on other sites

Στην Wind δεν σε παίρνουν για ανανέωση τον τελευταίο μήνα αλλά μπορεί να σου δώσουν προσφορά την τελευταία μέρα. Το κακό με το σύστημα αυτό είναι ότι ο επόμενος λογαριασμός θα βγει χωρίς την προσφορά που έληξε κα σίγουρα χωρίς τη νέα, αν συμφωνήσεις.

 

Εμένα πάντως με πήραν για προσφορά ανανέωσης πριν καμιά 10αριά μέρες και το συμβόλαιο λήγει τέλος Μαΐου.

Μπορεί βέβαια να μην είναι στάνταρ αυτή η πρακτική...

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα ληγει στις 23 και μου τηλ αλλα τους ειπα οτι θα φυγω γιατι δεν ειμαι ευχαριστημενος.τους ειπα οτι θελω τo vdsl στα 20 και μου ειπαν να παρω το 13800 για προσφορα.θα κανω φορητοτητα για να μου το δωσουν. Δεν μου εκαναν καμια προσφορα
Link to comment
Share on other sites

Εμένα χθες 16:32 μου ήλθε το εξής μήνυμα απο wind

 

NEO SMARTPHONE ΓIA AΠIΣTEYTEΣ TAXYTHTEΣ 4G! TΩPA TO Lenovo P70 AΞIAΣ 199€ MONO ME 29,90€ ANANEΩNONTAΣ TO ΣYMBOΛAIO ΣAΣ ΣE ENA KATAΣTHMA WIND! (IΣXYEI EΩΣ 31/05)

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται! Έχει δει κανείς τί γίνεται στο web site της Wind?

Στο http://www.wind.gr/home/help μπορείτε να διαχειριστείτε τις συνδέσεις σας. Έχει και βίντεο που καθοδηγούν πώς να κάνετε τί, όπως ξέρω γω, τη σύνδεση και την εγκατάσταση εξοπλισμού.

Είναι σούπερ ;)

 

Πολύ κατατοπιστικό!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα χθες 16:32 μου ήλθε το εξής μήνυμα απο wind

 

NEO SMARTPHONE ΓIA AΠIΣTEYTEΣ TAXYTHTEΣ 4G! TΩPA TO Lenovo P70 AΞIAΣ 199€ MONO ME 29,90€ ANANEΩNONTAΣ TO ΣYMBOΛAIO ΣAΣ ΣE ENA KATAΣTHMA WIND! (IΣXYEI EΩΣ 31/05)

 

Εμένα μου ήρθε με Lumia 550 δωρεάν.

αρα κάτι γίνεται με τις επιδοτήσεις, nice :)

Link to comment
Share on other sites

Με έχουν μεταφέρει σε W με "ειδική προσφορά μόνο για εσάς" για τρεις μήνες, ενώ το πακέτο μου είναι το All 40. Αν τυχόν υπάρχουν κι άλλοι που πήραν παρόμοια προσφορά, να έχουν το νου τις. Αν δεν ζητήσω διακοπή της προσφοράς, το πακέτο μου θα γίνει W με χρέωση περίπου 25 ευρώ. Ωστόσο από το καλοκαίρι μπαίνουν έξτρα (κυβερνητικές) χρεώσεις και η πραγματική επιβάρυνση ίσως φτάσει και τα 8-9 ευρώ. Συνεπώς, το νου σας.

 

Sent from somewhere out there

Link to comment
Share on other sites

Σε ήδη υφιστάμενο πρόγραμμα παγίου 45 ευρώ (δε ξέρω ποιό ακριβώς είναι) το οποίο ο ιδιοκτήτης επιθυμεί να το μετατρέψει σε νέο πακέτο (2 συνδέσεις + σταθερό/adsl) και χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις χρόνου-data στα κινητά, τι προσφορά μπορεί να επιτύχει κανείς ενόψει επικείμενης λήξης της περιόδου δέσμευσης;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που αυξάνονται τα τέλη μπορώ να καταγγείλω την σύμβαση και να τα κάνω τα εταιρικά καρτοκινητά; Έχω συμβόλαιο μέχρι τον Γενάρη του 2017.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

στην κινητή θα μπει εξτρα φόρος (όπως σταθερο ) ή μονο η αλλαγη του ΦΠΑ?

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Άρθρο 55

Τέλος συνδρομητών σταθερής τηλεφωνίας

1. Επιβάλλεται αναλογικό τέλος υπερ του Δημοσίου, με την ονομασία "τέλος συνδρομητών σταθερής τηλεφωνίας", το οποίο βαρύνει τους τους συνδρομητές των επιχειρήσεων παροχής υπηρεσιών σταθερής τηλεφωνίας

2. Το τέλος αυτό επιβάλλεται επί κάθε μηνιαίου λογαριασμού κάθε σύνδεσης σταθερής τηλεφωνίας με ρόσβαση σε υπηρεσίες φωνής ή/και ευρυζωνικής πρόσβασης (ίντερνετ) και υπολογίζεται ως ποσοστό 5% επί του συνολικού μηνιαίου λογαριασμού, περιλαμβανομένου και του παγίου τέλους που εισπράττεται υπέρ της επιχείρησης, προς του φόρου προστιθέμενης αξίας.

 

Υπάρχουν και άλλες διατάξεις αλλά αυτές φτάνουν σαν απάντηση στο ερώτημα.

 

5. Οι διατάξεις του παρόντος άρθρου αρχίζουν να ισχύουν από 1.7.2017 και καταλαμβάνουν λογαριασμούς που εκδίδονται από την ημερομηνία αυτή και μετά.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβαινω σωστα αναφερεται μονο στην σταθερη...?

Δεν βλεπω κατι για κινητο....

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Δεν περιλαμβάνεται στο νομοσχέδιο η κινητή, προς το παρόν, τουλάχιστον.
Link to comment
Share on other sites

Δεν περιλαμβάνεται στο νομοσχέδιο η κινητή, προς το παρόν, τουλάχιστον.

Στο νομοσχέδιο μπορεί να μην περιλαμβάνεται, η Wind όμως, φρόντισε να βάλει προκαταβολικά (πριν από την κυβέρνηση), τεράστιες αυξήσεις:

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=426

Αλήθεια, κανείς στο forum δε δημοσίευσε την παρούσα ανακοίνωση, για να δουν οι ανυποψίαστοι συνδρομητές, τι τους ξημερώνει καλοκαιριάτικα. Απατεώνες, αλητεία.

Link to comment
Share on other sites

Στο νομοσχέδιο μπορεί να μην περιλαμβάνεται, η Wind όμως, φρόντισε να βάλει προκαταβολικά (πριν από την κυβέρνηση), τεράστιες αυξήσεις:

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=426

Αλήθεια, κανείς στο forum δε δημοσίευσε την παρούσα ανακοίνωση, για να δουν οι ανυποψίαστοι συνδρομητές, τι τους ξημερώνει καλοκαιριάτικα. Απατεώνες, αλητεία.

Δεν έχει αναρτηθεί αυτή η ανακοίνωση της WIND που είναι τεράστιας σημασίας;;:(:mad:

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Άσε φίλε, είμαι εξοργισμένος με αυτή τη μπαχαλοεταιρεία. Δε σέβονται ούτε συμβόλαια, ούτε τίποτα. Όλο κρυφές χρεώσεις, μουλωχτές αυξήσεις, κουτοπονηριές, κλεψιές και απάτες (μιλάω για τα συμβόλαια, από την καρτοκινητή F2G και Q, είμαι σχετικά ευχαριστημένος). Έχω ένα οικογενειακό πρόγραμμα, που αποτελείται από: (1) Ένα triple play, που περιλαμβάνει το κινητό του πατέρα μου (Wind to all 40) και το σταθερό του εξοχικού μου στη Χαλκίδα (double play) και (2) το κινητό της μητέρας μου (W). Όλα μαζί στα 74,60€ (το κινητό της μητέρας μου, ήταν Wind to all 30, αλλά μου έδωσαν πριν από δύο εβδομάδες το W με 3,96€ μόνο επιπλέον και το δέχτηκα). Τώρα με τις αυξήσεις, μου βγαίνει: 2,50€+12% τέλη κινητής=2,80€ για το Wind to all 40 και 3€+12%=3,36€ για το W, σύνολο 6,16€ αύξηση στα κινητά και επιπλέον το νέο τέλος 5% για το σταθερό και η αύξηση 1% (από 23% σε 24%) του ΦΠΑ, όλα μαζί 8€ συνολική επιβάρυνση περίπου. Και όλα αυτά, ενώ έχω ενεργό συμβόλαιο (το οποίο η Wind έχει προ πολλού μετατρέψει σε πατσαβούρα), που λήγει το Μάιο του 2017. Θέλω να καταγγείλω τη σύμβασή μου αζημίως, αλλά η Wind μου λέει, ότι αν το κάνω αυτό σε κατάστημά της, θα μου διακόψει τους αριθμούς. Αν πάλι πάω σε κατάστημα άλλης εταιρείας και κάνω αίτηση φορητότητας, η Wind μου λέει, ότι θα πληρώσω κανονικά το πρόστιμο για το πρόωρο σπάσιμο του συμβολαίου, επειδή δε θα έχει γίνει καταγγελία της σύμβασης. Έχει τύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο? Τι να κάνω? Κάθε γνώμη είναι ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...