Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε ERGALEIOS επανέρχομαι στο θέμα μου γιατί επιτέλους απάντησαν πιο εμπεριστατωμένα από την wind. Δεν δέχτηκαν συνάντηση με το δικηγόρο που τους πρότεινα. Μάλιστα είπαν ότι ο λογαριασμός των 75€ που πλήρωσα ήταν βάσει του άρθρου 8.5.1 των γενικών όρων της σύνδεσης και αφορούσε στο ποσοστό του ποσού της επιδότησης που είχα επωφεληθεί καθώς δεν ολοκληρωσα τη 18μηνη παραμονή βάσει του συμβολαίου. Εγώ μόνο έκπτωση στα πάγια έπαιρνα, δεν πήρα επιδότηση!!! Μπορείς να βοηθήσεις σε παρακαλώ? (προσπάθησα να στείλω pm αλλά είναι γεμάτο το inbox σου)

Τωρα το ειδα...ας τα πούμε εδω, να δει και κάποιος άλλος αν χρειαστεί.

Όταν λες "απάντησαν", "δεν δεχτηκαν", κτλ...πως απάντησαν; Σε σένα απευθείας ή εχεις κανει καταγγελία σε ΕΕΤΤ και Συνήγορο του Καταναλωτη, οπότε έχουν αναλάβει εκείνοι την επικοινωνία και σου κοινοποιουν την απάντηση της wind στις δικές σου επιστολές;

Αν απλα είναι απευθειας επικοινωνία μεταξύ εσένα και της wind, διακόψει την αμέσως και στείλε την μέχρι τώρα επικοινωνία σας σε ΕΕΤΤ και Συνήγορο του Καταναλωτή ώστε να αναλάβουν εκείνοι.

Να διευκρινίσεις σε κάθε τόνο οτι δεν σου παραχωρήθηκε τερματικός εξοπλισμός, παρα μονο ποσοστιαία μείωση παγίου ως μέθοδος προσέλκυσης, αρα είναι παράνομο να ζητούν αναποσβεστο ποσο για κάτι τέτοιο.

Έφυγες κατόπιν κάποιας μονομερούς τροποποίησης των όρων εκ μέρους τους κι όχι απο μόνος σου, έτσι;

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει καταγγελία μέσω ΕΕΤΤ και μέσω Συνηγόρου του Καταναλωτή. 3 επιστολές μέσω ΕΕΤΤ και άλλες τρεις μέσω ΣτΚ έχω στείλει και στην τελευταία δέησαν να απαντήσουν συγκεκριμένα στο θέμα μου και όχι γενικόλογα όπως έκαναν στις πρώτες 5 απόπειρες.

Ισχυρίζονται ότι μου είχαν κάνει προσφορά 30% έκπτωση στα μηνιαία πάγια με ισχύ 12 μηνών και όταν συμπληρώθηκαν οι 12 μήνες τότε πραγματοποίησαν αναπροσαρμογή των μηνιαίων παγίων. (18μηνο συμβόλαιο δηλαδή αλλά με έκπτωση μόνο για τους 12 μήνες????)

Στην τρίτη ή τέταρτη επικοινωνία είχαν ισχυριστεί ότι με είχαν ενημερώσει τηλεφωνικά για αναπροσαρμογές του τιμολογίου, το οποίο επίσης ουδέποτε συνέβη!!! Πόσο παραμύθι μας πουλάνε δηλαδή???

Link to comment
Share on other sites

Συνέχισε να ανταπαντας. Η ΕΕΤΤ απο κάποια φαση και μετα σε μένα σήκωσε τα χέρια ψηλά και μονο ο Συνηγορος συνέχισε και αφού δεν κατέληγε πουθενά το θέμα, νομιζω η 4η επιστολή του, όρισε συνδυαστικό ραντεβού στα γραφεια του με το δικηγόρο τους (δεν είναι αναγκαία η παρουσια του πελάτη, σε εκπροσωπεί ο Συνηγορος, αλλα εγώ πήγα) κι εκεί διαγράφηκαν μονομιάς οι απαιτήσεις της wind για αναποσβεστο ποσο απο επιδότηση παγίου (κι είχα 6 μηνες ακόμα υπολοιπο, σε 5 νούμερα).
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Έκανα αίτημα για φορητότητα και με καλέσαν από τη Wind για αντιπροσφορά. Μου προτείνανε το Wind W τελική τιμή 16,50€ και δώρο επιπλέον 750mb. Δεν έχω σταθερό στη Wind. Πιστεύετε ότι είναι καλή η προσφορα?

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι όντως το W είναι τζάμπα . Το θέμα είναι σε ποια περιοχή της Ελλάδας μένεις . Αν έχεις επαρκή κάλυψη προχώρα το δαγκωτό .

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Έκανα αίτημα για φορητότητα και με καλέσαν από τη Wind για αντιπροσφορά. Μου προτείνανε το Wind W τελική τιμή 16,50€ και δώρο επιπλέον 750mb. Δεν έχω σταθερό στη Wind. Πιστεύετε ότι είναι καλή η προσφορα?

 

 

Συγγνώμη , αλλά ρωτάς αν είναι καλή η προσφορά ???

Ρε παιδιά όταν σας δίνουν τέτοιες τιμές , γιατί κάνετε τον κόπο να ρωτάτε στο φόρουμ αν είναι καλή η προσφορά ???

Δηλαδή τι θέλετε να σας δώσουν ένα πρόγραμμα των 60,00 € (ονομαστική τιμή) τσάμπα για να πείτε ότι είναι καλή προσφορά ???

 

Σε τι πρόγραμμα ήσουν και σου δίνουν το W σε τέτοια τιμή + extra 750mb???

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Έκανα αίτημα για φορητότητα και με καλέσαν από τη Wind για αντιπροσφορά. Μου προτείνανε το Wind W τελική τιμή 16,50€ και δώρο επιπλέον 750mb. Δεν έχω σταθερό στη Wind. Πιστεύετε ότι είναι καλή η προσφορα?

 

 

 

Εαν ειναι σιγουρο W χτυπα το αλύπητα

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη , αλλά ρωτάς αν είναι καλή η προσφορά ???

Ρε παιδιά όταν σας δίνουν τέτοιες τιμές , γιατί κάνετε τον κόπο να ρωτάτε στο φόρουμ αν είναι καλή η προσφορά ???

Δηλαδή τι θέλετε να σας δώσουν ένα πρόγραμμα των 60,00 € (ονομαστική τιμή) τσάμπα για να πείτε ότι είναι καλή προσφορά ???

 

Σε τι πρόγραμμα ήσουν και σου δίνουν το W σε τέτοια τιμή + extra 750mb???

 

Είχα το wind to all 30

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη , αλλά ρωτάς αν είναι καλή η προσφορά ???

Ρε παιδιά όταν σας δίνουν τέτοιες τιμές , γιατί κάνετε τον κόπο να ρωτάτε στο φόρουμ αν είναι καλή η προσφορά ???

Δηλαδή τι θέλετε να σας δώσουν ένα πρόγραμμα των 60,00 € (ονομαστική τιμή) τσάμπα για να πείτε ότι είναι καλή προσφορά ???

 

Σε τι πρόγραμμα ήσουν και σου δίνουν το W σε τέτοια τιμή + extra 750mb???

 

Όπως τα λέει ο φίλος, η προσφορά είναι άπαιχτη σε σημείο που και σήμα να μην έχεις δεν σε νοιάζει (που λέει ο λόγος)

ck
Link to comment
Share on other sites

Είχα το wind to all 30

 

Αφού τους απαντήσεις πες τους να πάρουν και μένα , (που έχω το W με 27,9 €) γιατί με πήραν 6 μήνες πριν τελειώσει το 18μηνο να μου πουν ότι έχω επιδότηση & ότι το προγραμμα τώρα μπορούν να μου το αφήσουν στα 40,00 € !!!!

Με 16,50 πιστεύω ότι κάνουν όλο το φόρουμ συνδρομητές για ενάμιση χρόνο !!!!

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη , αλλά ρωτάς αν είναι καλή η προσφορά ???

Ρε παιδιά όταν σας δίνουν τέτοιες τιμές , γιατί κάνετε τον κόπο να ρωτάτε στο φόρουμ αν είναι καλή η προσφορά ???

Δηλαδή τι θέλετε να σας δώσουν ένα πρόγραμμα των 60,00 € (ονομαστική τιμή) τσάμπα για να πείτε ότι είναι καλή προσφορά ???

 

Σε τι πρόγραμμα ήσουν και σου δίνουν το W σε τέτοια τιμή + extra 750mb???

 

Απίστευτη είναι η προσφορά. Κουτί σου ήρθε :):)

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει ο φίλος, η προσφορά είναι άπαιχτη σε σημείο που και σήμα να μην έχεις δεν σε νοιάζει (που λέει ο λόγος)

 

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα, ακριβώς πριν από μία εβδομάδα το καρτοκινητό Q το μετέτραψα σε καρτοσύνδεση Basic με 10,90 το μήνα, απλά εγώ με την Q έβαζα 6Ε κάρτα μέσω paypal και καλυπτόμουν. Μπορώ να πάω σε κατάστημα να κάνω διακοπή συμβολαίου και μετατροπή σε Q ή πρέπει να περάσουν κάποιοι μήνες για να το κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το αλλαγές ενώ σε κάλυπτε με τα μισά λεφτά; τώρα θα χεις πέναλτι αν το σπασεις.
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το αλλαγές ενώ σε κάλυπτε με τα μισά λεφτά; τώρα θα χεις πέναλτι αν το σπασεις.

 

 

Εχω την εντύπωση οτι μπορεις μεσα σε 14 μερες να κανειςυπαναχώρηση

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες κάναμε αίτηση για διακοπή συμβολαίου στην wind για να το γυρίσουμε σε κάρτα. Σημερα πήραν τηλεφωνο την κοπέλα μου και τις έκαναν προσφορά για καρτοσυμβολαιο. Τις δίνουν 1000 ' προς wind, 600' προς όλους, 100 sms και 1000 ΜΒ σε Ίντερνετ. Αν τα θυμάται καλα ολα αυτα στα 16,5€ για 24 μήνες. Ξέρει κανείς να μου πει δυο λόγια για τα καρτοσυμβόλαια. Έχει τίποτα κρυφές χρεώσεις;
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Στο site της wind παίζει καλύτερη προσφορά για μετατροπή καρτοκινητού σε καρτοσυνδεση https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/kartosundesi/kartosundesi-plus-smartphone/ Έχει τη καρτοσύνδεση plus και δώρο ένα smartphone samsung στα 16€ (+12% ο φόρος) για 18 μηνο συμβόλαιο + 3 €3 επιπλέον για όλα τα είδη χρήσης....
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες κάναμε αίτηση για διακοπή συμβολαίου στην wind για να το γυρίσουμε σε κάρτα. Σημερα πήραν τηλεφωνο την κοπέλα μου και τις έκαναν προσφορά για καρτοσυμβολαιο. Τις δίνουν 1000 ' προς wind, 600' προς όλους, 100 sms και 1000 ΜΒ σε Ίντερνετ. Αν τα θυμάται καλα ολα αυτα στα 16,5€ για 24 μήνες. Ξέρει κανείς να μου πει δυο λόγια για τα καρτοσυμβόλαια. Έχει τίποτα κρυφές χρεώσεις;

 

συνηθως οι καρτες ειναι πιο συμφερουσες απο τα καρτοσυμβολαια,για καντε τα μαθηματικα να δειτε ποσο βγαινουν σε πακετα καρτοκινητης αυτα που καιει η κοπελα σου τον μηνα..Επισης με τις καρτες παιζουν συνεχεια προσφορες και μπονους

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τον κοσμο του φορουμ κι ερχομαι κατευθειαν στο θεμα. Ο αδερφος μου εχει το προγραμμα W κι ενω πληρωνει που πληρωνει 30-50 τον μηνα ξερω γω, του ηρθε 100 ευρω παραπανω ο λογαριασμος. Πηρε τηλεφωνο στην wind, ουτε αυτοι μπορουσαν να καταλαβουν γτ εγινε αυτο και τελικα ηταν εξ αιτιας βιντεοκλησεων δυο ωρες.

 

Και ρωταω εγω ρε μαγκες, ειναι δυνατον εγω να εχω whatsup καρτα φοιτητικη και με 4€ να μιλαω 1000 λεπτα ειτε κανονικα ειτε με βιντεοκληση κι αυτον να τον χρεωνουν για δυο ωρες 100;;;;; δεν ειναι απιστευτη κοροιδια;

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τον κοσμο του φορουμ κι ερχομαι κατευθειαν στο θεμα. Ο αδερφος μου εχει το προγραμμα W κι ενω πληρωνει που πληρωνει 30-50 τον μηνα ξερω γω, του ηρθε 100 ευρω παραπανω ο λογαριασμος. Πηρε τηλεφωνο στην wind, ουτε αυτοι μπορουσαν να καταλαβουν γτ εγινε αυτο και τελικα ηταν εξ αιτιας βιντεοκλησεων δυο ωρες.

 

Και ρωταω εγω ρε μαγκες, ειναι δυνατον εγω να εχω whatsup καρτα φοιτητικη και με 4€ να μιλαω 1000 λεπτα ειτε κανονικα ειτε με βιντεοκληση κι αυτον να τον χρεωνουν για δυο ωρες 100;;;;; δεν ειναι απιστευτη κοροιδια;

 

Σύμφωνα με το site οι βιντεοκλησεις χρεώνονται 0,0123 ανά δευτερόλεπτο... Τώρα αν είναι κοροϊδια σε σχέση με το παράδειγμα σου προφανώς είναι.Αλλα και 30-50 για κάτι που μπορούσε να έχει με 8,5€ (έστω και με 3λεπτα τα 1.500) πάλι κοροϊδια είναι.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τον κοσμο του φορουμ κι ερχομαι κατευθειαν στο θεμα. Ο αδερφος μου εχει το προγραμμα W κι ενω πληρωνει που πληρωνει 30-50 τον μηνα ξερω γω, του ηρθε 100 ευρω παραπανω ο λογαριασμος. Πηρε τηλεφωνο στην wind, ουτε αυτοι μπορουσαν να καταλαβουν γτ εγινε αυτο και τελικα ηταν εξ αιτιας βιντεοκλησεων δυο ωρες.

 

Και ρωταω εγω ρε μαγκες, ειναι δυνατον εγω να εχω whatsup καρτα φοιτητικη και με 4€ να μιλαω 1000 λεπτα ειτε κανονικα ειτε με βιντεοκληση κι αυτον να τον χρεωνουν για δυο ωρες 100;;;;; δεν ειναι απιστευτη κοροιδια;

 

οτιδηποτε εκτος προγραμματος,πακετου ειναι σφαξιμο.Πως ειναι η ryanair..ε το ιδιο!

 

Φιλος σε vodafone εκανε tethering στη δουλεια data απο το κινητο στο mac και εσκασε αυτοματη αναβαθμιση του os που εγινε στο background χωρις να καταλαβει τιποτα.Ε,του ρθε 200 ευρω εξτραδακι τον αλλο μηνα στον λογαριασμο για λιγα gb.Κανε τα μαθηματικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλα ναι, δικιο εχεις! Κι αυτος ξενερωσε με το σκηνικο και θα το γυρισει σε καρτα, απλως επειδη του ειχαν φερθει καλα στη wind και δεν ηθελε να φυγει μου ειπε μηπως εγινε κανα λαθος και διορθωνεται..

 

Υπαρχει καμια εφαρμογη να βλεπεις αναλυτικα ποσα λεπτα, μυνηματα σου απομενουν σε wind συμβολαιο ή ποσο χρεωνεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τον κοσμο του φορουμ κι ερχομαι κατευθειαν στο θεμα. Ο αδερφος μου εχει το προγραμμα W κι ενω πληρωνει που πληρωνει 30-50 τον μηνα ξερω γω, του ηρθε 100 ευρω παραπανω ο λογαριασμος. Πηρε τηλεφωνο στην wind, ουτε αυτοι μπορουσαν να καταλαβουν γτ εγινε αυτο και τελικα ηταν εξ αιτιας βιντεοκλησεων δυο ωρες.

 

Και ρωταω εγω ρε μαγκες, ειναι δυνατον εγω να εχω whatsup καρτα φοιτητικη και με 4€ να μιλαω 1000 λεπτα ειτε κανονικα ειτε με βιντεοκληση κι αυτον να τον χρεωνουν για δυο ωρες 100;;;;; δεν ειναι απιστευτη κοροιδια;

 

Φυσικά είναι δυνατόν διότι απολαμβάνεις την μοναδική φοιτητική προσφορά. Θα ήθελες να είχαν αυτήν την πρόσφορά όλοι ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...