Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πες τα ρε @morfi !!!! Έχουν μείνει πολύ πίσω σε αυτό! Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

Τελικα για εκεινη την επιδοτηση που λεγαμε, μου την ανοιξαν! Αντιο Wind.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

απάντηση σοβαρής εταιρείας...

Δεν το έχουμε και ούτε ξέρουμε αν και πότε θα το έχουμε...

 

 

καλά οι manager στην WIND ακόμη παίρνουν μισθό????

Link to comment
Share on other sites

Τον Απρίλη έκανα ανανέωση του συμβολαίου μου για άλλο ένα χρόνο στο wind L...στην πορεία αναγκάστηκα να αφήσω 2 απλήρωτους λογαριασμούς και στην έκδοση του 3ου έλαβα μύνημα για νομικές διαδικασίες αν δεν εξοφλήσω άμεσα!

Το ερώτημα είναι (φυσικά θα πάω αύριο να πληρώσω όλή την οφειλή) Μπορώ να ζητήσω διακοπή του συμβολαίου μου μιας και δε πήρα επιδότηση συσκευής αλλά παγίου?Λογικά ναι γιατί δεν θα έχω όφελος μόλις σταματήσω ενώ με την συσκευή θα έπρεπε να πληρώσω αναλογία μηνών...

Επειδή είστε πιο διαβασμένοι θα ήθελα την γνώμη σας

Link to comment
Share on other sites

Τον Απρίλη έκανα ανανέωση του συμβολαίου μου για άλλο ένα χρόνο στο wind L...στην πορεία αναγκάστηκα να αφήσω 2 απλήρωτους λογαριασμούς και στην έκδοση του 3ου έλαβα μύνημα για νομικές διαδικασίες αν δεν εξοφλήσω άμεσα!

Το ερώτημα είναι (φυσικά θα πάω αύριο να πληρώσω όλή την οφειλή) Μπορώ να ζητήσω διακοπή του συμβολαίου μου μιας και δε πήρα επιδότηση συσκευής αλλά παγίου?Λογικά ναι γιατί δεν θα έχω όφελος μόλις σταματήσω ενώ με την συσκευή θα έπρεπε να πληρώσω αναλογία μηνών...

Επειδή είστε πιο διαβασμένοι θα ήθελα την γνώμη σας

Στο καταστημα μπορει να σου πουνε χαζομαρες(οπως οτι εαν το διακοψεις τους 3-4 πρωτους μηνες οτι πρεπει να το επιστρεψεςι) προκειμενου να σε φοβησουν για να το κρατησεις το συμβολαιο,αλλα απ οσο ξερω μπορεις να το διακοψεις χωρις να δωσεις χρηματα..

Link to comment
Share on other sites

Στο καταστημα μπορει να σου πουνε χαζομαρες(οπως οτι εαν το διακοψεις τους 3-4 πρωτους μηνες οτι πρεπει να το επιστρεψεςι) προκειμενου να σε φοβησουν για να το κρατησεις το συμβολαιο,αλλα απ οσο ξερω μπορεις να το διακοψεις χωρις να δωσεις χρηματα..

και εγώ αυτό πιστεύω αφου δεν έχω επιδοτηθεί συσκευή...το πολύ πολύ να μου ζητήσουν τη διαφορά μείωσης της επιδότησης.Απλά το ρωτάω εδώ μέσα γιατί η εξυπηρετηση στα καταστήματα τους είναι παντελώς άθλια και οι υπάλληλοι στην πλειοψηφία τους απαράδεκτη και θα τσακωθώ πάλι

Link to comment
Share on other sites

και εγώ αυτό πιστεύω αφου δεν έχω επιδοτηθεί συσκευή...το πολύ πολύ να μου ζητήσουν τη διαφορά μείωσης της επιδότησης.Απλά το ρωτάω εδώ μέσα γιατί η εξυπηρετηση στα καταστήματα τους είναι παντελώς άθλια και οι υπάλληλοι στην πλειοψηφία τους απαράδεκτη και θα τσακωθώ πάλι

 

Αν έχω περάσει 2 μήνες από τη λήξη του συμβολαίου μπορείς να το ακυρώσεις κανονικά! Πρόσεξε έχει διαφορά πότε λήγει το συμβόλαιό σου, από τη στιγμή που υπέγραψες εσύ την ανανέωση. Αν θες κάλεσε στο cc να σου πον πότε έληξε το συμβόλαιο και πότε έγινε η ανανέωση!

 

Αν έχεις πάρει πίστωση θα σου ζητήσουν μια αναλογική επιστροφή από το ποσό έκπτωσης που εκμεταλλεύτηκες τους μήνες αυτούς!

 

PS: Κρίμα πάντως πολύ καλό πρόγραμμα το παλιό L (αν είχες αυτό, αλλά μεγάλο πάγιο)

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω περάσει 2 μήνες από τη λήξη του συμβολαίου μπορείς να το ακυρώσεις κανονικά! Πρόσεξε έχει διαφορά πότε λήγει το συμβόλαιό σου, από τη στιγμή που υπέγραψες εσύ την ανανέωση. Αν θες κάλεσε στο cc να σου πον πότε έληξε το συμβόλαιο και πότε έγινε η ανανέωση!

 

Αν έχεις πάρει πίστωση θα σου ζητήσουν μια αναλογική επιστροφή από το ποσό έκπτωσης που εκμεταλλεύτηκες τους μήνες αυτούς!

 

PS: Κρίμα πάντως πολύ καλό πρόγραμμα το παλιό L (αν είχες αυτό, αλλά μεγάλο πάγιο)

 

Εγω εχω το παλιο L με εκπτωση 50% για δευτερο χρονο τωρα αλλα ετοιμαζομαι να το κοψω γιατι απλα τα 1500 πανε αχρηστα!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το παλιο L με εκπτωση 50% για δευτερο χρονο τωρα αλλα ετοιμαζομαι να το κοψω γιατι απλα τα 1500 πανε αχρηστα!

 

Καλά τα 1500 είναι και προς σταθερά! Και μετά 7 ώρες περίπου προς άλλους, sms & mbs

 

Κι εγώ είχα ένα πρόγραμμα με 300 λεπτά προς όλους, πλήρωνα κανά 40αρι το μήνα, συμβιβάστηκα πήγα στα 150 λεπτά προς όλους, 60 sms, 200mb και με τις εκπτώσεις του σταθερού πληρώνω 14-15 ευρώ.

Οι ανάγκες αλλάζουν αλλά καλό είναι να έχουμε και κάποιο μέτρο! Μόνο στην περίπτωση που πρόκειται για άκρως επαγγελματικούς λόγους... Πάντως όπως έχω ξαναπεί με άτομα που μιλάω πολύ, έχω πάρει ένα δίκαρτο NOKIA με CU & What's Up και με καλούν εκεί! Δεν έχω βάλει ούτε 2 ευρώ μονάδες σε αυτά...

 

Και με έχει σώσει στα μηνύματα το iMessage και το What's App Messenger!

Link to comment
Share on other sites

απάντηση σοβαρής εταιρείας...

Δεν το έχουμε και ούτε ξέρουμε αν και πότε θα το έχουμε...

 

καλά οι manager στην WIND ακόμη παίρνουν μισθό????

 

Απ'την στιγμή που δεν το διαθέτουν, περίμενες διαφορετικη απάντηση;

 

το πολύ πολύ να μου ζητήσουν τη διαφορά μείωσης της επιδότησης.

 

Αυτό ακριβώς θα σου ζητήσουν να επιστρέψεις. Το άθροισμα της έκπτωσης αυτών των 3 μηνών. Τίποτε άλλο.

Edited by kotsianis7
Link to comment
Share on other sites

Πριν 3-4 μέρες μου έστειλε η wind μήνυμα ότι έχω 350mb διαθέσιμα δώρο τον μήνα για 2 μήνες . Έχει στείλει σε κανέναν άλλο με συμβόλαιο η wind κάτι αντίστοιχο? Είδα στο αντίστοιχο thread για την καρτοκινητή πως έγινε μια αντίστοιχη προσφορά. Ακόμα μήπως ξέρετε πως μπορώ να μάθω το υπόλοιπο από τα διαθέσιμα mb μην βρεθώ προ εκπλήξεως.
Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημά μου δεν είναι τόσο το ότι δεν το έχουν....αλλά δεν ξέρουν αν θα το έχουν και πότε.

η σοβαρή εταιρεία ξέρει το πλάνο της...απλά!

 

Απ'την στιγμή που δεν το διαθέτουν, περίμενες διαφορετικη απάντηση;QUOTE]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γνωριζει κανεις εαν σε προγραμμα συμβολαει Wind XS μπορει να ενεργοποιηθει καποιο εξτρα πακετο για mobile internet ; εχω ηδη 100MB στο συμβολαιο αλλα για λιγες μερες θα χρειαστω λιγα ακομα.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις εαν σε προγραμμα συμβολαει Wind XS μπορει να ενεργοποιηθει καποιο εξτρα πακετο για mobile internet ; εχω ηδη 100MB στο συμβολαιο αλλα για λιγες μερες θα χρειαστω λιγα ακομα.

 

Μπορεις να βαλεις οποιο πακετο θελεις extra απο τα διαθεσιμα. Και εγω το ιδιο προγραμμα με εσενα εχω και εχω βαλει επιπροσθετα το 350 mb.

 

Φιλικα

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις οποιο πακετο θελεις extra απο τα διαθεσιμα. Και εγω το ιδιο προγραμμα με εσενα εχω και εχω βαλει επιπροσθετα το 350 mb.

 

Φιλικα

 

αυτο το βαζεις απο το 1260 μπαινει μονιμα ή το βαζεις καθε μηνα ;

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις εαν σε προγραμμα συμβολαει Wind XS μπορει να ενεργοποιηθει καποιο εξτρα πακετο για mobile internet ; εχω ηδη 100MB στο συμβολαιο αλλα για λιγες μερες θα χρειαστω λιγα ακομα.

 

Μπες εδώ θα βρείς τα διαθέσιμα πακέτα επιπλέον ίντερνετ και τον τρόπο ενεργοποίησης.

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/mobile-internet/mobile-internet-me-sumvolaio/

 

Πρόσεχε όμως, αν αγοράσεις πακέτο των 100 Mb, αυτά θα ισχύσουν μόνο για τις υπόλοιπες μέρες μέχρι να σου εκδοθεί ο λογαριασμός. Δηλαδή... Αν έχεις 10 μέρες υπόλοιπο μεχρι να εκδοθεί ο λογαριασμός σου θα χρεωθείς το 1/3 του πακέτου και θα έχεις μόνο το 1/3 του πακέτου σε Mb διαθέσιμα. Δηλαδή για τις 10 επόμενες μέρες θα χρεωθείς 1,7 ευρώ και θα έχεις στην διάθεσή σου μόνο τα 33 Mb.

 

Αν θες για μια - δυο μέρες δες και αυτό, χρέωση με την ημέρα με όριο 20Mb την ημέρα

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/mobile-internet/mobile-internet-daily/

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Αν θες για μια - δυο μέρες δες και αυτό, χρέωση με την ημέρα με όριο 20Mb την ημέρα

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/mobile-internet/mobile-internet-daily/

 

Δεν ισχύει στην περίπτωση του φίλου. Ισχύει μόνο όταν δεν υπάρχει κάποιο πακέτο δεδομένων.

Η χρήση πέρα των 100MB που έχει τώρα 0,10€/MB

Link to comment
Share on other sites

Μπες εδώ θα βρείς τα διαθέσιμα πακέτα επιπλέον ίντερνετ και τον τρόπο ενεργοποίησης.

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/mobile-internet/mobile-internet-me-sumvolaio/

 

Πρόσεχε όμως, αν αγοράσεις πακέτο των 100 Mb, αυτά θα ισχύσουν μόνο για τις υπόλοιπες μέρες μέχρι να σου εκδοθεί ο λογαριασμός. Δηλαδή... Αν έχεις 10 μέρες υπόλοιπο μεχρι να εκδοθεί ο λογαριασμός σου θα χρεωθείς το 1/3 του πακέτου και θα έχεις μόνο το 1/3 του πακέτου σε Mb διαθέσιμα. Δηλαδή για τις 10 επόμενες μέρες θα χρεωθείς 1,7 ευρώ και θα έχεις στην διάθεσή σου μόνο τα 33 Mb.

 

Αν θες για μια - δυο μέρες δες και αυτό, χρέωση με την ημέρα με όριο 20Mb την ημέρα

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/mobile-internet/mobile-internet-daily/

 

Ευχαριστω για την απαντηση.

 

Οποτε (για να μη κανω καμια βλακεια), εμενα με ενδιαφερει απο 29/7-3/8, το πακετο των 350ΜΒ (που μαζι με τα ηδη 100 ειναι μια χαρα).

Φανταζομαι τα 350 προστιθενται στα ηδη 100.

 

Ο λογιαριασμος εκδισεται καθε 19 του μηνα.

 

Αρα στις 20/7 στελνω ενα sms 350MB NAI και θα εχω 350ΜΒ μεχρι τις 19/8 που εκδιδεται ο λογαριασμος ή μπορω να το ενεργοποιησω οποτε θελω και ο περιορισμος που ανεφερες πιο πριν ειναι για τα 100ΜΒ μονο και αρα μπορω να κανω την ενεργοποιηση στις 29/7 ; (που θα φτασω στη περιοχη να δω εαν εχει και 3g σημα ...)

 

Εγω το θελω μονο για μια φορα, οποτε πότε στελνω το sms απενεργοποιησης ;

 

Συγνωμη εαν κουραζω...

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.

 

Οποτε (για να μη κανω καμια βλακεια), εμενα με ενδιαφερει απο 29/7-3/8, το πακετο των 350ΜΒ (που μαζι με τα ηδη 100 ειναι μια χαρα).

Φανταζομαι τα 350 προστιθενται στα ηδη 100.

 

Ο λογιαριασμος εκδισεται καθε 19 του μηνα.

 

Αρα στις 20/7 στελνω ενα sms 350MB NAI και θα εχω 350ΜΒ μεχρι τις 19/8 που εκδιδεται ο λογαριασμος ή μπορω να το ενεργοποιησω οποτε θελω και ο περιορισμος που ανεφερες πιο πριν ειναι για τα 100ΜΒ μονο και αρα μπορω να κανω την ενεργοποιηση στις 29/7 ; (που θα φτασω στη περιοχη να δω εαν εχει και 3g σημα ...)

 

Εγω το θελω μονο για μια φορα, οποτε πότε στελνω το sms απενεργοποιησης ;

 

Συγνωμη εαν κουραζω...

 

Έτσι είναι καλύτερα, στείλε στις 20/7 350ΜΒ ΝΑΙ οπότε ως και τις 19/8 θα έχεις +350Mb επιπλέον των 100 που έχεις τώρα.

Αν δε θες να μπει και στον επόμενο μήνα, στελνεις 350ΜΒ ΟΧΙ στις 18/8. Αν το ενεργοποιήσεις στις 29/7 θα έχεις στην διάθεσή σου τα 230Mb μόνο για τις ημέρες που θες και η χρέωση θα είναι γύρω στα 6.60 ευρώ. Πάλι θα πρέπει να το απενεργοποιήσεις στις 18/8

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι καλύτερα, στείλε στις 20/7 350ΜΒ ΝΑΙ οπότε ως και τις 19/8 θα έχεις +350Mb επιπλέον των 100 που έχεις τώρα.

Αν δε θες να μπει και στον επόμενο μήνα, στελνεις 350ΜΒ ΟΧΙ στις 18/8. Αν το ενεργοποιήσεις στις 29/7 θα έχεις στην διάθεσή σου τα 230Mb μόνο για τις ημέρες που θες και η χρέωση θα είναι γύρω στα 6.60 ευρώ. Πάλι θα πρέπει να το απενεργοποιήσεις στις 18/8

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ, κατατοπιστικοτατος.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα για αλλαγές πακέτων-υπηρεσιών το καλύτερο είναι μια μέρα ΠΡΙΝ την έκδοση του λογαριασμού.

Αν το ενεργοποιήσεις π.χ 18/7 (με ημερομ. εκδ κάθε 19) από 18 έως 19 θα έχεις αναλογικά το 1/30στο του προγράμματος και όταν εκδοθεί ο λογαριασμός από 19/7 έως 18/8 ολόκληρα 350MB. Αν το κάνεις μια μέρα μετά την έκδοση θα έχεις από 20/7 έως 18/8 τα 29/30αστα

 

Επειδή είναι υπηρεσία δεν θα σου βγάλει μεγάλη αναλαογία. Αλλά αν ήταν πρόγραμμα και έκανας αλλαγή μια μέρα μετά την ημερομηνία έκδοσης θα προπλήρωνες ένα πάγιο, μια αναλογία 30 ημερών και απλώς θα σου αφαιρούσαν την αναλογία των 30 ημερών του παλιού προγράμματος σου!

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα σε όλους!

Έχω το WIND M (το παλαιό) και μεταξύ άλλων έχει 1500 λεπτά προς wind/q/σταθερά και 250 λεπτά προς λοιπά δίκτυα.

Η ερώτηση είναι η εξής:

Αν καταναλώσω τα 1500 λεπτά και ενώ έχω υπόλοιπο από τα 250 κάνω μια κλήση σε wind ή σταθερό, θα αφαιρεθεί ο χρόνος της κλήσης αυτής από το υπόλοιπο των 250 λεπτών "προς λοιπά δίκτυα" ή θα χρεωθώ έξτρα χρόνο ομιλίας μιας και θα έχω εξαντλήσει τα 1500;

 

Σας ευχαριστώ.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα!!

Όταν κατανάλωνα τα 1500' του παλιού L με χρέωνε προς WIND/σταθερά ακόμα και αν είχα ακόμα διαθέσιμα λεπτά ομιλίας προς άλλους...

 

Για σιγουριά ρίξε ένα τηλ στην εξ. πελατών :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα!!

Όταν κατανάλωνα τα 1500' του παλιού L με χρέωνε προς WIND/σταθερά ακόμα και αν είχα ακόμα διαθέσιμα λεπτά ομιλίας προς άλλους...

 

Για σιγουριά ρίξε ένα τηλ στην εξ. πελατών :)

 

 

Δεν ισχύει αυτο που λες. Εαν καταναλωσεις τα 1500 προς Wind και εχεις ακομα υπολοιπο κλησεων προς τριτους θα καταναλωσει χρονο απο εκει εως οτου τα τελειωσεις και μετα θα χρεωθεις.

 

Φιλικά

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτο που λες. Εαν καταναλωσεις τα 1500 προς Wind και εχεις ακομα υπολοιπο κλησεων προς τριτους θα καταναλωσει χρονο απο εκει εως οτου τα τελειωσεις και μετα θα χρεωθεις.

 

Φιλικά

 

Επιφυλάσσομαι. Σε καμία εταιρεία δεν ισχύει αυτό. Ούτε στα καρτοκινητά... Ένα τηλ στην εξυπηρέτηση δεν κοστίζει και πολύ νομίζω, εν σχέσει με το ρίσκο να χρεωθείς από άγνοια ή παραπληροφορηση δικιά μας κατά λάθος....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...