Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμμ πόσο χρόνο ομιλίας περίπου; Γιατί με το whatsup έχεις πολύύύ χρόνο προς τα 3.2 εκατομμύρια άλλους συνδρομητές του (πιο πολλοί από όλους τους wind-q μαζί) με 5€/μήνα!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Χμμ πόσο χρόνο ομιλίας περίπου; Γιατί με το whatsup έχεις πολύύύ χρόνο προς τα 3.2 εκατομμύρια άλλους συνδρομητές του (πιο πολλοί από όλους τους wind-q μαζί) με 5€/μήνα!

 

100-200 λεπτά το μήνα, μόνο και μόνο γιατί ξέρω ότι είναι προς wind/q...αυτά τα 5 ευρώ/μήνα θέλω να αποφύγω...δεν την γουστάρω την cosmote...για πολλούς και διάφορους λόγους...δεν έχω κάτι προσωπικό, αλλά θέλω να αποφύγω αυτά τα 5 ευρώ προς αυτούς (που δεν είναι 5 είναι περισσότερα γιατί με 5 ευρώ κάρτα δεν μιλάς/αγοράζεις πακέτο).

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βάλεις ένα f2g ως 2ο νούμερο. Με 10€(ή 20€) ανανέωση σου δίνει 100 (ή 200) λεπτά προς όλους και τα λεφτά σου μένουν στην κάρτα. Τον δεύτερο μήνα το γυρίζεις σε windcard και αγοράζεις το πακέτο με τα 8€=100' προς όλους που μπορείς να το αγοράσεις μέχρι 2 φορές το μήνα. Και τον τρίτο μήνα τούμπαλιν!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βάλεις ένα f2g ως 2ο νούμερο. Με 10€(ή 20€) ανανέωση σου δίνει 100 (ή 200) λεπτά προς όλους και τα λεφτά σου μένουν στην κάρτα. Τον δεύτερο μήνα το γυρίζεις σε windcard και αγοράζεις το πακέτο με τα 8€=100' προς όλους που μπορείς να το αγοράσεις μέχρι 2 φορές το μήνα. Και τον τρίτο μήνα τούμπαλιν!

 

Τότε να μην το σκεφτώ και απλά να κάνω αυτό που λες αντίστοιχα σε έναν CU αριθμό που επίσης έχει πολλές επιλογές να κάνω ΟΤΙ ΘΕΛΩ. Αυτό προσπαθώ να αποφύγω όμως, αλλά τα έχουν κάνει εντελώς χάλια.:(

Link to comment
Share on other sites

Aλλαξε κατι στις επιδοτησεις?

 

Εχουμε οικογενειακο συμβολαιο, και παντα τα ποσα που αντιστοιχουσαν στα κινητα του προγραμματος, αθροιζονταν σε ενα ενιαιο και μπορουσες να παρεις καποια συσκευη της προκοπης.

 

Τωρα που ηρθε η επιδοτηση, μας λενε οτι δεν γινεται αυτο, με αποτελεσμα να εχουμε 4ς επιδοτησεις των 30 ευρω! Wtf? Και το μονο κινητο που μπορεις να παρεις ειναι ενα φθηνο samsung. Τι γινεται??:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aλλαξε κατι στις επιδοτησεις?

 

Εχουμε οικογενειακο συμβολαιο, και παντα τα ποσα που αντιστοιχουσαν στα κινητα του προγραμματος, αθροιζονταν σε ενα ενιαιο και μπορουσες να παρεις καποια συσκευη της προκοπης.

 

Τωρα που ηρθε η επιδοτηση, μας λενε οτι δεν γινεται αυτο, με αποτελεσμα να εχουμε 4ς επιδοτησεις των 30 ευρω! Wtf? Και το μονο κινητο που μπορεις να παρεις ειναι ενα φθηνο samsung. Τι γινεται??:X

 

σε καταστημα στο ειπαν αυτο, ή στην εξυπηρετηση πελατών;

Link to comment
Share on other sites

Σε καταστημα, το ειπαν στον πατερα μου και αυτος σε μενα.

Θα παω και γω μια βολτα να ρωτησω γιατι μου φαινεται περιεργο αυτο... αφου ενας λογαριασμος εκδιδεται ετσι και αλλιως:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε καταστημα, το ειπαν στον πατερα μου και αυτος σε μενα.

Θα παω και γω μια βολτα να ρωτησω γιατι μου φαινεται περιεργο αυτο... αφου ενας λογαριασμος εκδιδεται ετσι και αλλιως:wacko:

 

μιας και θα πας στο καταστημα, εαν σου πουν τα ιδια, παρε ενα τηλ απο το τηλ του καταστηματος στο cc και ξανακανε την ερωτηση

Link to comment
Share on other sites

Aλλαξε κατι στις επιδοτησεις?

 

Εχουμε οικογενειακο συμβολαιο, και παντα τα ποσα που αντιστοιχουσαν στα κινητα του προγραμματος, αθροιζονταν σε ενα ενιαιο και μπορουσες να παρεις καποια συσκευη της προκοπης.

 

Τωρα που ηρθε η επιδοτηση, μας λενε οτι δεν γινεται αυτο, με αποτελεσμα να εχουμε 4ς επιδοτησεις των 30 ευρω! Wtf? Και το μονο κινητο που μπορεις να παρεις ειναι ενα φθηνο samsung. Τι γινεται??:X

 

Αν είναι τόσο μικρή η επιδότηση τότε το μόνο που δικαιουσαι με κάθε γραμμή είναι συγκεκριμένη συσκευή. Ούτε πίστωση, ούτε να συνδυασεις τα ποσά.

Μου είχε τύχει σε 2 εταιρικες γραμμές που είχαμε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Ας πω κι εγώ τον πόνο μου. Είμαι σε Wind Medium και σε 2 μήνες κλείνω χρόνο. Η επιδότηση με λογαριασμούς από 30€ - 40€ (έχω σταθερό και είχα και οικογενειακό 2 γραμμές αλλά η μία πήγε Voda και ανέβηκε το πάγιο) 50€ τον Απρίλιο και πήγε 39€ ολόκληρα(!) και όσο περνάει ο καιρός μου είπαν θα πέφτει!!! Μια απορία, όποιος ξέρει...Είναι δυνατό να πέφτει η επιδότηση όσο πάω προς το κλείσιμο του χρόνου; Από τον Ιούνιο μπορώ να φύγω χωρίς δέσμευση και αυτοί αντί να με δελεάζουν με διώχνουν;;; Η άλλη γραμμή που πήγε VODA, με λογαριασμό 16-20€ αρχικά έδωσαν 35€ και με τη φορητότητα, έδιναν σε 18μηνο μέχρι και 160€!!! Πόσα θα έπρεπε να προσφέρουν δηλαδή σε μένα; Για να κλείσω επειδή κούρασα...Τι πιστεύετε ότι είναι καλύτερο, να κάνω αίτηση φορητότητας και να πάρω μια καλή προσφορά για μείωση του παγίου (για συσκευή δεν υπάρχει κάτι να μου αρέσει στη Wind) ή να πάω να κάνω διακοπή;
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι τόσο μικρή η επιδότηση τότε το μόνο που δικαιουσαι με κάθε γραμμή είναι συγκεκριμένη συσκευή. Ούτε πίστωση, ούτε να συνδυασεις τα ποσά.

Μου είχε τύχει σε 2 εταιρικες γραμμές που είχαμε.

 

Tελικα αυτο ειναι.

Αλλα αυτο εγινε φετος, εχουμε την γραμμη πολυ καιρο. Γιατι αλλαξε τωρα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Εδω και χρονια εχω συνδεση cosmote και τελευταια κοιταω για αλλαγη προγραμματος. Εριξα μια ματια στη σελιδα της wind και της cosmote (vodafone δεν θελω) και συγκεκριμενα στο cosmote απεριοριστα 35 και το wind to all 35. Εκπληκτος διαπιστωσα πως η wind προσφερει αρκετα περισσοτερα στα ιδια χρηματα ( wind , cosmote ) και σκεφτομαι σοβαρα να μεταφερθω σε αυτη. Επειδη ομως οπως προειπα μου κανει εντυπωση η διαφορα στο τι παραπανω προσφερει θα ηθελα να σιγουρευτω οτι δεν μου διαφευγουν καποια "ψιλα γραμματα" ή τιποτα τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

ψιλά γράμματα δεν έχει απ οτι είδα, γιατί και εγώ σκέφτομαι να φύγω απο Κοσμοτέ για Wind...

για online μαλιστα αιτήσεις, τα συμβόλαια τους έχουν πολύ δυνατές τιμές, δίχως τα τέλη πχ, το wind to all 35 ή το Wind S 24,5€! με 12μηνη δέσμευση ή και ακόμα και 24μηνη με τα ίδια χρήματα με έκπτωση παγίου αντί για επιδότηση συσκευής....

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ψιλά γράμματα δεν έχει απ οτι είδα, γιατί και εγώ σκέφτομαι να φύγω απο Κοσμοτέ για Wind...

για online μαλιστα αιτήσεις, τα συμβόλαια τους έχουν πολύ δυνατές τιμές, δίχως τα τέλη πχ, το wind to all 35 ή το Wind S 24,5€! με 12μηνη δέσμευση ή και ακόμα και 24μηνη με τα ίδια χρήματα με έκπτωση παγίου αντί για επιδότηση συσκευής....

 

Τις online προσφορες δεν τις ειχα προσεξει! Τωρα καλοβλεπω το wind to all 45 που παει 31,50 ευρω αν κανεις online αιτηση. Θελω να κρατησω τον ιδιο αριθμο, φανταζομαι οτι μου στελνουν τα συμβολαια και τη σιμ στο σπιτι αλλά το προβλημα ειναι οτι εγω θελω microsim και δεν βλεπω καμμια επιλογη για κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

Τις online προσφορες δεν τις ειχα προσεξει! Τωρα καλοβλεπω το wind to all 45 που παει 31,50 ευρω αν κανεις online αιτηση. Θελω να κρατησω τον ιδιο αριθμο, φανταζομαι οτι μου στελνουν τα συμβολαια και τη σιμ στο σπιτι αλλά το προβλημα ειναι οτι εγω θελω microsim και δεν βλεπω καμμια επιλογη για κατι τετοιο

 

Όπως είπε και ο προλαλήσαντας σου δίνουν microSIM. Επίσης να είσαι σίγουρος ότι η Wind προσφέρει τις χαμηλότερες χρεώσεις και πάντα σε σύγκριση με τους άλλους. Τσεκαρισμένα ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω αναφέρει σε προηγούμενα post τι ακριβώς διαπραγματεύτηκα.

Βασικά περίμενα τους λογαριασμούς μετά την συμφωνία γύρω στο 15€/μήνα.

Δεν έχω ιδέα τι έγινε και ήρθε ο 1ος τόσο μειωμένος και περιμένω τον αναλυτικό λογαριασμό για να δω, καθώς ως συνήθως από το ebill δεν βγαίνει νόημα.

Λοιπόν τελικά ο λογαριασμός εκείνος είχε μια πίστωση 8€ και ήρθε τόσο κάτω από μια λάθος ενεργοποίηση πακέτου Mobile Internet.

 

O πρώτος καθαρός λογαριασμός ήρθε πρόσφατα και το τελικό πληρωτέο ποσό είναι 14€.

Μιλάμε για το M σε συνδυασμό με DP S στο σπίτι και με την έκπτωση του 50%.

Σε σχέση με τα 35€ που πλήρωνα πριν είναι εκπληκτική η μείωση! :)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τελικά ο λογαριασμός εκείνος είχε μια πίστωση 8€ και ήρθε τόσο κάτω από μια λάθος ενεργοποίηση πακέτου Mobile Internet.

 

O πρώτος καθαρός λογαριασμός ήρθε πρόσφατα και το τελικό πληρωτέο ποσό είναι 14€.

Μιλάμε για το M σε συνδυασμό με DP S στο σπίτι και με την έκπτωση του 50%.

Σε σχέση με τα 35€ που πλήρωνα πριν είναι εκπληκτική η μείωση! :)

 

Για ποια εκπτωση 50% λες? Για το κινητο η το σταθερο???

 

A OK βρηκα που αναφερεσαι... μακαρι να εδιναν και σε νεους συνδρομητες τετοιες εκπτωσεις!

Μιας και ειναι παω εκει δυο συμβολαια και ενα double play, ισως τους παρω να το απαιτησω :D

Edited by Mythos

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις, εκανα αιτηση on-line πριν λιγο και τωρα περιμενω το τηλεφωνημα :D

 

edit: Ενω στο τηλεφωνο ειπαν πως σημειωσαν οτι θελω microsim τελικα μου εστειλαν κανονικη. Κακη αρχη καναμε. Σε ποιο τηλεφωνο μπορω να απευθυνθω και να τους ζητησω να μου στειλουν αλλη?

 

edit 2: Πρεπει να παω σε καταστημα wind να μου την αλλαξουν οταν ενεργοποιηθει. Ψιλοταλαιπωρια, ασε που αν ενεργοποιηθει Τεταρτη μεσημερι εγω τι θα κανω? Θα ειμαι ολη μερα χωρις τηλεφωνο μεχρι να παω στη wind τη Πεμπτη που θα ανοιξει? Απογοητευση σαν πρωτη εντυπωση απο τη wind

Edited by ^Deadly_Sin^
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο σε ενα κατάστημα wind να μάθω το ποσό της επιδότησης για μια σύνδεση στο όνομα της μάνας. Και μου λένε α πρέπει να πάρει τηλέφωνο η ίδια δεν μπορούμε να δώσουμε αυτή τη πληροφορία!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι?

Οταν πρωτοκάνατε συμβόλαιο με wind, σας πήραν μετα απο κανα μήνα απο wind να απαντήσετε σε κανα ερωτηματολόγιο? Αν είστε ευχαριστημένοι κλπ?

 

Τελος πάντων με πήραν τηλ σήμερα που έκλεισα μήνα και με ρώτησαν επανειλημμένα(παραπάνω απο μία φορά) αν έχω καταλάβει τις χρεώσεις του προγράμματος που έχω (wind xs) κλπ.

Μου φάνηκε παράξενο. Μου μπήκαν ψύλλοι στα αυτιά μπας και έγινε καμια μλκια με το ιντερνετ με τα mb. Διότι στις χρεώσεις στον τιμοκατάλογο λέει κάπου Πλοήγηση off portal WAP (€/ΜB) 12,6 € - Τι σημαίνει off portal WAP ?

 

Εγώ κατέβασα το app με τον μετρητή της wind αλλα και ένα αλλο προγραμμα που μετράει δεδομένα και σε ενα μήνα χρησιμοποίησα 80mb απο τα 100mb που έχω δωρεάν.

Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Μου φάνηκε παράξενο. Μου μπήκαν ψύλλοι στα αυτιά μπας και έγινε καμια μλκια με το ιντερνετ με τα mb. Διότι στις χρεώσεις στον τιμοκατάλογο λέει κάπου Πλοήγηση off portal WAP (€/ΜB) 12,6 € - Τι σημαίνει off portal WAP ?

 

Είναι η πλοήγηση σε κάποιες παλαιότερου τύπου σελίδες που άνοιγαν τα κινητά. Η πιο γνωστή για παράδειγμα είναι το wind plus.

Στις ρυθμίσεις τις συσκευής σου τώρα έχει gint οπότε δεν έχεις πρόβλημα. Σε μερικά μπαίνει και gwap αλλά σπάνιο!

Μην ανησυχείς...

 

Έπρεπε πάντως αφού σε πήραν τηλέφωνο να ζήταγες καμιά έκπτωση 10-20% επειδή είναι ακριβά, σαν νέος συνδρομητής κτλ

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν στη wind μπορώ να έχω 2 sim (μία κανονική και μία micro sim) με τον ίδιο αριθμό.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν στη wind μπορώ να έχω 2 sim (μία κανονική και μία micro sim) με τον ίδιο αριθμό.

 

H υπηρεσία λέγεται "Κάρτα Twin" και ναι, γίνεται αρκεί να το ζητήσεις από το κατάστημα που θα κάνεις τη σχετική αίτηση :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...