Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν απο λιγο που περασα εξω απο καταστημα γουιντ στην Αγια Σοφιας Θεσσαλονικη εχει απο εξω κολλημενο ενα χαρτι που γραφει για νεα προσφορα κινητο κ double play με 35.90ευρω.Μηπως ειναι αυτο;

μπα κι αυτό είναι περασμένο αρκετές μέρες στη βιτρίνα όλων των καταστημάτων αν και κάτι τέτοιο φαντάζομαι κι εγώ κάτι συνδιαστικό

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει τις ρυθμίσεις για να χρησιμοποιήσω MMS μηνύματα και mobile internet στο iphone μέσω προγράμματος Wind XL? Συγγνώμη αν έχει διατυπωθεί η ερώτηση παλιότερα - με τα συμβόλαια ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος πότε θα σε χρεώσουν υπέρογκα ποσά γιατί έβαλες ένα λάθος "proxy", "server" ή οτιδήποτε άλλο, οπότε θα εκτιμούσα την βοήθειά σας. Ευχαριστώ παιδιά!
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να μάθω σε ποια εταιρεία ανοίκει κάποιος αριθμός;

 

Μέσω του τμήματος εξυπηρέτησης πελατών. Αν έχεις vodafone στέλνεις μήνυμα με τον αριθμό που σε ενδιαφέρει στο 1292 (χρέωση κανονικού γραπτού μηνύματος)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις ήρθα στη Wind με την προσφορά του 50% αντί επιδότησης στο Wind L.

 

Πώς μπορώ να δώ πόσο χρόνο έχω ακόμα από τους δωρεάν?

Και από τον "απεριόριστο" σε Wind και σταθερά και αυτόν προς άλλους παρόχους και internet?

 

Υποθέτω με SMS, αλλά πού?

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις ήρθα στη Wind με την προσφορά του 50% αντί επιδότησης στο Wind L.

 

Πώς μπορώ να δώ πόσο χρόνο έχω ακόμα από τους δωρεάν?

Και από τον "απεριόριστο" σε Wind και σταθερά και αυτόν προς άλλους παρόχους και internet?

 

Υποθέτω με SMS, αλλά πού?

 

κενο sms και το στελνεις στο 1212

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλως σας βρηκα! Θα ηθελα να ρωτησω κατι... Ξερει κανενας εαν στην καινουρια προσφορα της Wind (με τα δωρεαν 1500' και 1500sms και 100ΜΒ ιντερνετ) περιλαμβανονται και βιντεοκλησεις?!
Link to comment
Share on other sites

δεν αναφέρεται κάτι τέτοιο (για τις βιντεοκλήσεις).
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτο ρωταω φιλε μου! Πηρα και στο τηλ εξυπηρετησης πελατων, το δωρεαν, αλλα δεν εβγαλα ακρη με τα ηχογραφημενα! Αμα παρω στο 1260 παλι ηχογραφημενα θα μου βγουν?!
Link to comment
Share on other sites

Είδα διαφήμιση νωρίτερα που έλεγε οτι σε όλα τα προγράμματα συμβολαίου της γουίντ δινεται διπλή επιδότηση συσκευής και ισχύει για λίγες μέρες .
Link to comment
Share on other sites

Είδα διαφήμιση νωρίτερα που έλεγε οτι σε όλα τα προγράμματα συμβολαίου της γουίντ δινεται διπλή επιδότηση συσκευής και ισχύει για λίγες μέρες .

 

ξέρει κανείς τι ακριβώς δίνει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται για το δικό μου τηλέφωνο και δε γνωρίζω και πολλά για τα προγράμματα της Wind και δε με διαφωτίζει και το site της.

 

Παίρνοντας στο 1269 ανφέρει ότι το πρόγραμμα είναι το Wind Card / Win Club, που απ' ό,τι βρήκα από αλλού έχει να κάνει κάτι με bonus.

Εντωμεταξύ το 1245 ενώ λέει ότι το υπόλοιπο είναι 3000' μέχρι 30/4 χρεώνει κανονικά (και όχι στα δωρεάν) τις κλήσεις προς F2G. Φαντάζομαι πως πρέπει να αλλάξω πρόγραμμα σε F2G για να έχω την προσφορά, έτσι; Ξέρετε πώς γίνεται αυτό και αν υπάρχει κάποια επιβάρυνση;

Επίσης, αυτό το Win Club θα ακυρωθεί εντελώς; Γιατί δεν αναφέρεται τίποτα σχετικό με αυτό στο site;:confused:

 

Όποια πληροφορία ευπρόσδεκτη, γιατί τα έχω κάνει λίγο μαντάρα. :)

Link to comment
Share on other sites

Να φύγεις από το WIND Card Είναι ασύμφορο πακέτο πλέον , καλώντας 1342

δεν υπάρχει χρέωση

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και για τη συμβουλή.

 

Μπορείς να μου δώσεις κάποιο link με περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη Wind Card; Επειδή η χρήση του τηλεφώνου είναι πραγματικά ελάχιστη θα ήθελα να ξέρω τα υπέρ και τα κατά και να τα αναφέρω και στον ενδιαφερόμενο (βασικά για τον πατέρα μου πρόκειται :)).

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και για τη συμβουλή.

 

Μπορείς να μου δώσεις κάποιο link με περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη Wind Card; Επειδή η χρήση του τηλεφώνου είναι πραγματικά ελάχιστη θα ήθελα να ξέρω τα υπέρ και τα κατά και να τα αναφέρω και στον ενδιαφερόμενο (βασικά για τον πατέρα μου πρόκειται :)).

Δεν υπάρχει πλέον επίσημη παραπομπή στο site .Μπορείς να καλέσεις 1260 να ενημερωθείς

Link to comment
Share on other sites

Είδα διαφήμιση νωρίτερα που έλεγε οτι σε όλα τα προγράμματα συμβολαίου της γουίντ δινεται διπλή επιδότηση συσκευής και ισχύει για λίγες μέρες .

 

Μέχρι νεωτέρας ενημέρωσης!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η αξιόπιστη wind έκοψε το δωρεάν internet στα προγράμματα WIND XS & WIND S. Μιλάμε για εταιρεία με σταθερές αρχές και αξίες.

 

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1311

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η αξιόπιστη wind έκοψε το δωρεάν internet στα προγράμματα WIND XS & WIND S. Μιλάμε για εταιρεία με σταθερές αρχές και αξίες.

 

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1311

 

όχι για αυτούς που είχαν ήδη κάνει συμβόλαιο όμως. ;) Καλό ή κακό, θα δείξει. Ο Κόσμος δεν είναι χαζός, κάνει επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

όχι για αυτούς που είχαν ήδη κάνει συμβόλαιο όμως. ;) Καλό ή κακό, θα δείξει. Ο Κόσμος δεν είναι χαζός, κάνει επιλογές.

 

Έτσι ακριβώς.

Προσφορές ισχύουν σ΄όλες τις εταιρίες.

Αρκετές όμως, για συγκεκριμένη περίοδο, οπότε σημαντικό ρόλο παίζει να τις εκμεταλλεύεσαι και να είσαι ενήμερος.

Link to comment
Share on other sites

"Για νέες συνδέσεις, αναβαθμίσεις, συνδέσεις με φορητότητα, αλλαγές οικονομικού προγράμματος και αλλαγές από καρτοκινητό σε συμβόλαιο που θα καταχωρηθούν από 08/03/2010 έως 30/04/2010 θα παρέχονται δωρεάν 20ΜΒ στο πρόγραμμα WIND XS και 100MB στο πρόγραμμα WIND S. "

...από την ίδια ανακοίνωση... υπόψη alany.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα ο πρώτος λογαριασμός του Wind L που έκανα με την προσφορά του 50% εκπτωση στο πάγιο.

 

Ο λογαρισμός ήρθε ολόκληρος, επικοινώνησα με τη wind και είπαν ότι ο πρώτος λογαριασμός έρχεται ολόκληρος διότι δεν προλαβαίνει να περαστεί στο σύστημα η έκπτωση, κλπ. Οπότε μου είπαν ότι θα το ρυθμίσουν και θα στείλουν μήνυμα στο κινητό.

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το νούμερό μου στη Vodafone, με το πρόθεμα 693 και είπα να το αποκτήσω. Δυστυχώς υπήρχε διαθέσιμο μόνο σε συμβόλαιο. Είπα λοιπόν στον υπάλληλο αν μπορώ να κάνω σύμβαση αορίστου και μετά από ένα χρονικό διάστημα να κάνω φορητότητα σε Q και μου είπα ότι δεν γίνεται. Δεν υπάρχουν λέει πια συμβόλαια αορίστου. Του είπα αν γίνεται να πάρω με έκπτωση παγίου και να επιστρέψω το ποσό που θα έχω εποφεληθεί μέχρι να διακόψω. Μου απάντησε ότι θα πρέπει να επιστρέψω όλο το ποσό, ποσό και για τους 12 μήνες. Μου φάνηκε παράλογο αυτό που μου απάντησε γιατί στους άλλους παρόχους, Cosmote και Vodafone, αν εποφεληθείς έκπτωσης παγίου αντί επιδότησης, και διακόψεις πριν το 12μηνο, τότε επιστρέφεις μόνο το ποσό που έχεις εποφεληθεί.

Ξέρει κάποιος να μου απαντήσει με σιγουριά;

 

 

Edit: Μιλάω για το Wind XXS

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

Κάνε κανονικά συμβόλαιο αλλά μην πάρεις επιδότηση δηλαδή στο συμβόλαιο θα γράφει επιδότηση μηδέν. Και μετά την έκδοση του πρώτου λογαριασμού κάνε φορητότητα όπου θέλεις :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το νούμερό μου στη Vodafone, με το πρόθεμα 693 και είπα να το αποκτήσω. Δυστυχώς υπήρχε διαθέσιμο μόνο σε συμβόλαιο. Είπα λοιπόν στον υπάλληλο αν μπορώ να κάνω σύμβαση αορίστου και μετά από ένα χρονικό διάστημα να κάνω φορητότητα σε Q και μου είπα ότι δεν γίνεται. Δεν υπάρχουν λέει πια συμβόλαια αορίστου. Του είπα αν γίνεται να πάρω με έκπτωση παγίου και να επιστρέψω το ποσό που θα έχω εποφεληθεί μέχρι να διακόψω. Μου απάντησε ότι θα πρέπει να επιστρέψω όλο το ποσό, ποσό και για τους 12 μήνες. Μου φάνηκε παράλογο αυτό που μου απάντησε γιατί στους άλλους παρόχους, Cosmote και Vodafone, αν εποφεληθείς έκπτωσης παγίου αντί επιδότησης, και διακόψεις πριν το 12μηνο, τότε επιστρέφεις μόνο το ποσό που έχεις εποφεληθεί.

Ξέρει κάποιος να μου απαντήσει με σιγουριά;

 

 

Edit: Μιλάω για το Wind XXS

Πάρε λοιπόν επιδότηση μία συσκευή των 20 ευρώ και όταν φύγεις τους δίνεις 20 ευρώ και σου μένει η συσκευή

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...