Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερει κανενας σε ποιο καταστημα πειραια η κοντα υπαρχει το HTC HD?γιατι μια ζωη αυτοι στην wind οταν ερχεται η αναβαθμιση δεν εχουν συσκευες!

ειναι δυνατον?στο wind plus οι ηχοι για κατεβασμα δεν υποστηριζουν windows mobile κινητα?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αναλυτικός πίνακας που αναφέρει τα ποσά που πρέπει να πληρώσεις αν φύγεις από την εταιρεία και το ύψος εξαρτάται από το πόσους μήνες έχεις κάτσει...δες το σύμβόλαιο.
Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα....εκανα μια συνδεση τον φεβρουαριο και πηραμε επιδοτηση..ξερετε αν γινεται να κοψουμε την συνδεση?

 

Εννοείς φέτος τον Φεβρουάριο,ε;

 

Στην περίπτωση αυτή(αν η διακοπή δηλαδή γίνει εντός του 1ου εξαμήνου),επιστρέφεις το συνολικό ποσό επιδότησης!

 

Από τον 7ο μήνα και μετά,το αναπόσβεστο ποσό επιδότησης μειώνεται κλιμακούμενο κατά 16%-17% περίπου το μήνα!

 

Δηλαδή,τον 7ο μήνα επιστρέφεις το 83%,δηλ. (100-17)%,

 

 

τον 8ο μήνα επιστρέφεις το 66%,δηλ.(83-17)%,

 

τον 9ο μήνα επιστρέφεις το 49%,δηλ.(66-17)% και πάει λέγοντας,έως ότου φτάσεις στον 12ο μήνα,οποτε μπορείς να διακόψεις ανέξοδα τη συνδεση!

 

 

Και επίσης,μόνο στην Wind,δεν μπορείς να μεταβείς σε πρόγραμμα χαμηλότερου παγίου εφόσον δεν κλείσεις χρόνο(αυτό ισχύει για τον 1ο χρόνο σύνδεσης)

Link to comment
Share on other sites

Θα επιστρέψεις μόνο την επιδότηση που σου έδωσε η Wind.Άν έβαλες και κάποια έξτρα λεφτά εσύ αυτά δεν τα δίνεις.:)

 

Προφανώς, αφού αυτά τα έχει δώσει ήδη, δεν του τα "έδωσε" η Wind!:lol:

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

«WIND Split Bill»: Υπηρεσία για τον απόλυτο έλεγχο εξόδων, για εταιρικούς πελάτες WIND BBest

 

Απόλυτο έλεγχο των τηλεπικοινωνιακών τους εξόδων αποκτούν οι εταιρικοί πελάτες WIND μέσω της υπηρεσίας Split Bill.

 

Οι εταιρικοί πελάτες αποκτούν πλήρη έλεγχο των τηλεπικοινωνιακών τους εξόδων, καθώς έχουν τη δυνατότητα να ορίζουν και να πληρώνουν το λογαριασμό του κινητού των εργαζομένων τους μέχρι ένα συγκεκριμένο ποσό. Το Όριο Χρήσης, μπορεί να περιλαμβάνει κάθε είδους κίνηση, όπως εθνικές, διεθνείς κλήσεις, SMS, MMS, video-κλήσεις, roaming κλπ. Οποιαδήποτε περαιτέρω χρέωση, εκδίδεται σε ένα δεύτερο λογαριασμό, στα προσωπικά στοιχεία του εργαζόμενου.

 

Η υπηρεσία Split Bill προσφέρεται στους εταιρικούς πελάτες WIND ΔΩΡΕΑΝ. Εκτός από το γεγονός ότι παρέχει απόλυτο έλεγχο των τηλεπικοινωνιακών εξόδων των επιχειρήσεων, η υπηρεσία:

 

• Μηδενίζει το διαχειριστικό κόστος των εταιρικών πελατών WIND BBest, καθώς δεν χρειάζεται να απασχολούν κανέναν εργαζόμενο για το διαχωρισμό εξόδων εταιρίας και χρήστη, αποστολή αναλυτικών καταστάσεων κτλ.

 

• Η επιχείρηση μπορεί να προσφέρει επιπλέον συνδέσεις στους εργαζόμενούς της, εφόσον το επιθυμούν, παρέχοντάς με αυτό τον τρόπο περισσότερα προνόμια.

 

Αντίστοιχα, οι εργαζόμενοι στις επιχειρήσεις επωφελούνται από τα πλεονεκτήματα των εταιρικών συνδέσεων καθώς έχουν τη δυνατότητα να μιλούν με οικονομικότερες χρεώσεις, να ενεργοποιήσουν πρόσθετες υπηρεσίες που καλύπτουν τις προσωπικές του ανάγκες και να έχουν πρόσβαση μόνο οι ίδιοι στην ανάλυση των κινήσεων τους.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει,δεν είναι ανάγκη να την αποπάρουμε!Καλά έκανε που το έδωσε,θα διευκολύνει τον έλεγχο των λογαριασμών των επιχειρήσεων!

 

Η σημαντικότερη έλλειψη είναι απλά το πλήρες myaccount(στα επίπεδα των άλλων 2)

Link to comment
Share on other sites

gia to site ths wind milas?pou einai xronia piso apo tis voda???

simfono...

vevaia kai oi kokkinoi to piran apo tin mitriki etairia,alla den einai kako auto

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα και απο μένα

Σχετικά με επιδότηση είναι και η δικιά μου ερώτηση κ έχει να κάνει αφενός με την wind λόγω του ότι αφορά την κάρτα wind visa της alpha bank.

Δίνουν, αν κάνεις αίτηση για την κάρτα, το samsung 200eco,το λαχανί.

Μου είπαν ότι δεν έχει συνδρομή,ούτε χρειάζεται να κάνεις κάποια νέα σύνδεση με συμβόλαιο,ούτε καν να πληρώνεις το λογ/σμου σου με την κάρτα.

Απλά με την ενεργοποίηση της κάρτας (χωρίς αγορά) παίρνεις 5000 πόντους και σού δίνουν το samsung αυτό.

Ηθελα να ρωτήσω υπάρουν τπτ ψιλά γράμματα ή τπτ κρυφές χρεώσεις στην προσφορά αυτή? Οποιος ξέρει τπτ παραπάνω ας πει την γνώμη του. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν ψηλά γράμματα ούτε χρεώσεις κρυφές, αλλά για να πάρεις το 200eco θα πρέπει να είναι διαθέσιμο στο κατάστημα.

δεύτερον για να περαστούν οι 5000 πόντοι στην κάρτα πρέπει πρώτα να κάνεις Μία συναλλαγή σε τερματικό BONUS π.χ στον ΑΒ ή στην BP ή στην WIND .

Νέα σύνδεση δεν χρειάζετε, αλλά πρέπει να ΥΠΑΡΧΕΙ σύνδεση . Δεν δίνετε η κάρτα αυτή αν δεν έχεις σύνδεση WIND .

Η προσφορά που σε ενδιαφέρει περιγράφετε στο ακόλουθο link

http://www.alphabonus.gr/Cards/WindVisa.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν ψηλά γράμματα ούτε χρεώσεις κρυφές, αλλά για να πάρεις το 200eco θα πρέπει να είναι διαθέσιμο στο κατάστημα.

δεύτερον για να περαστούν οι 5000 πόντοι στην κάρτα πρέπει πρώτα να κάνεις Μία συναλλαγή σε τερματικό BONUS π.χ στον ΑΒ ή στην BP ή στην WIND .

Νέα σύνδεση δεν χρειάζετε, αλλά πρέπει να ΥΠΑΡΧΕΙ σύνδεση . Δεν δίνετε η κάρτα αυτή αν δεν έχεις σύνδεση WIND .

Η προσφορά που σε ενδιαφέρει περιγράφετε στο ακόλουθο link

http://www.alphabonus.gr/Cards/WindVisa.html

δίνεται μια χαρά, μην ανησυχείς. Κι εγώ χωρίς σύνδεση έκανα την αίτηση και ενώ με πήραν να μου πουν ότι δεν έχω συνδεση και δε μπορεί να εκδοθεί σε 10 μέρες μου χτυπάει ο ταχυδρόμος και μου έφερε τη κάρτα. Τους έχω μαζέψει τους πόντους και το σκέφτομαι το κινητάκι αλλά ακόμα δεν έχει έρθει στα καταστηματα οπως μου εχουν πει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φιίλε για την απάντηση,

εχω ήδη σύνδεση wind

σε κατάστημα που ρώτησα μου είπαν ότι δεν το έχουν 200eco γτ τους τελείωσε,αλλα θα το παραλάβουν την άλλη εβδομάδα και αυτο δεν επηρεάζει την προσφορά.

Οσο για την συναλαγή μου είπαν οτι μπορεί να ενεργοποιηθεί η κάρτα και σε ATM της τράπεζας,

τέσπα για το τελευταίο μάλλον πρέπει να παω σε κάποιο υποκατάστημα της τράπεζας μάλλον

να ρωτήσω.

Link to comment
Share on other sites

Η Κάρτα ενεργοποιείτε σε μηχάνημα αλλά οι πόντοι περνάνε στο Chip μόνο από τερματικό Bonus

Αν δεν περαστούν δεν μπορεί να γίνει εξαργύρωση

Αλλά αυτό δεν είναι σπουδαίο πρόβλημα , πρέπει απλά να χρησιμοποιηθεί μία φορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! λοιπον σας γραφω τον καλυτερο συνδιασμο που μπορειτε να κανετε οσοι ενδιαφερεστε για νεο συμβολαιο/adsm/tellas

Αν συνδιασετε πχ. wind200 + οποιοδηποτε adsm κερδιζεται 30% εκπτωση στο παγιο του adsm. σε συνδιασμο αυτων + tellas 2play με την προσφορα (19,9) που ισχυει ως αυριο εχετε +20% στο παγιο του κινητου σας καθως και 1000' απο το κινητο προς το σταθερο tellas οπως και 200' απο το σταθερο προς το κινητο wind.

 

νομιζω οτι αυτη τη στιγμη ειναι το καλυτερο πακετο που κυκλοφορει στην αγορα.

 

η προσφορα ισχυει ως και 15/7 για το adsm.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα τον τελευταίο μου λογαριασμό του Wind1, και είδα ότι τα μυνήματα έχουν χρεωθεί 0,101 € και του εξωτερικού 0.17€

Όμως στο site λέει:

http://www.wind.com.gr/ConDows/00001669_WIND1_GR.pdf

ότι έχουν ίδια τιμή με του εσωτερικού.

 

Τί να τους κάνω;;Να τους πάρω να τους βρίσω, να κάνω αίτηση φορητότητας, να πάω σε Flexy20 -που μάλλον συμφέρει παραπάνω - ;

Απλά μου την σπάει ο τσαμπουκάς, του στυλ όλοι θα πάτε στην Wind και μετά από 2 χρόνια σας κάνω ότι αλλαγές γουστάρω στα προγράμματα που υπογράψατε, χωρίς καμία ενημέρωση, ουσιαστικά σπρώχνοντας σε στην πόρτα της εξόδου...

 

Κρίμα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα

Σχετικά με επιδότηση είναι και η δικιά μου ερώτηση κ έχει να κάνει αφενός με την wind λόγω του ότι αφορά την κάρτα wind visa της alpha bank.

Δίνουν, αν κάνεις αίτηση για την κάρτα, το samsung 200eco,το λαχανί.

Μου είπαν ότι δεν έχει συνδρομή,ούτε χρειάζεται να κάνεις κάποια νέα σύνδεση με συμβόλαιο,ούτε καν να πληρώνεις το λογ/σμου σου με την κάρτα.

Απλά με την ενεργοποίηση της κάρτας (χωρίς αγορά) παίρνεις 5000 πόντους και σού δίνουν το samsung αυτό.

Ηθελα να ρωτήσω υπάρουν τπτ ψιλά γράμματα ή τπτ κρυφές χρεώσεις στην προσφορά αυτή? Οποιος ξέρει τπτ παραπάνω ας πει την γνώμη του. Ευχαριστώ

 

με οποιαδηποτε καρτα bonus παιρνεισ 5000 ποντουσ καλωσορισματοσ. αν τελικα δεν εγκριθει η wind visa κανε αιτηση για καποια αλλη. αν καταφερεισ να βρεισ διαθεσιμη την συσκευη σε καποιο καταστημα ειναι αλλο θεμα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έλαβα τον τελευταίο μου λογαριασμό του Wind1, και είδα ότι τα μυνήματα έχουν χρεωθεί 0,101 € και του εξωτερικού 0.17€

Όμως στο site λέει:

http://www.wind.com.gr/ConDows/00001669_WIND1_GR.pdf

ότι έχουν ίδια τιμή με του εσωτερικού.

 

Τί να τους κάνω;;Να τους πάρω να τους βρίσω, να κάνω αίτηση φορητότητας, να πάω σε Flexy20 -που μάλλον συμφέρει παραπάνω - ;

Απλά μου την σπάει ο τσαμπουκάς, του στυλ όλοι θα πάτε στην Wind και μετά από 2 χρόνια σας κάνω ότι αλλαγές γουστάρω στα προγράμματα που υπογράψατε, χωρίς καμία ενημέρωση, ουσιαστικά σπρώχνοντας σε στην πόρτα της εξόδου...

 

Κρίμα..

Μπορείς να καλέσεις στο cc της Wind στο 1260 για να ενημερωθείς ή μπορείς να πας σε κάποιο κατάστημα Wind και να ζητήσεις τα εξηγήσεις και αν όντως έχει δίκαιο να πράξουν αναλόγως.:)

Link to comment
Share on other sites

pare sto 1260 giati kai se katastima na pas auto tha sou poun.

 

Edited by gatzouri
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΛΥΣΗ
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι, η δεσμευση τιμης προσφερεται και στα επαγγελματικα προγραμματα η μονο στα ιδιωτικα;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να καλέσεις στο cc της Wind στο 1260 για να ενημερωθείς ή μπορείς να πας σε κάποιο κατάστημα Wind και να ζητήσεις τα εξηγήσεις και αν όντως έχει δίκαιο να πράξουν αναλόγως.:)

 

Μόνο για ενημέρωση για όποιον έχει WIND1, με ενημέρωσαν ότι είναι λάθος του λογισμικού και χρεώνονται διπλάσια τα SMS εξωτερικού.

Θα μου επιστρέφουν κάθε μήνα την διαφορά, μέχρις ότου ληθεί το πρόβλημα.

 

Οπότε ας κάνει το ίδιο όποιος στέλνει SMS εξωτερικού και έχει WIND11

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβουμε, αν έχεις wind1 χρώνεσαι επιπλέον όταν στέλνεις μηνύματα σε κινητό στο εξωτερικό ? Και αυτό γίνεται μόνο στο wind1 ?
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις wind 1 δεν χρεωνεσαι επιπλεον, αν εχεις αλλο προγραμμα τα μηνυματα προς εξωτερικο ειναι Χ2! Τοσο ταξιδι θα κανει ντε, θα καψει βενζινη διοδια..
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν ακομα συνδρομητες με wind1? τι τυχεροι!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...