Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτήσω και εγώ κάτι γιατί είμαι χρόνια εκτός των καρτοκινητών;

ποιο καρτοκινητό της Wind με συμφέρει αν θέλω να μιλάω προς όλα τα δίκτυα μέχρι 120 λεπτά το μήνα;

 

ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και εγώ κάτι γιατί είμαι χρόνια εκτός των καρτοκινητών;

ποιο καρτοκινητό της Wind με συμφέρει αν θέλω να μιλάω προς όλα τα δίκτυα μέχρι 120 λεπτά το μήνα;

 

ευχαριστώ πολύ.

free2go 1/2 αντίστοιχο της frog/Q

0,21€ το λεπτό προς όλους = 25,2€ το μήνα δηλαδή

0,10€ το λεπτό προς free2go αν έχεις κανέναν

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

free2go 1/2 αντίστοιχο της frog/Q

0,21€ το λεπτό προς όλους = 25,2€ το μήνα δηλαδή

0,10€ το λεπτό προς free2go αν έχεις κανέναν

ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!!!

 

αυτές οι τιμές ισχύουν αν ενεργοποιηθεί μέχρι τις 31/3;

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langid=1&pageid=320

 

δεν ξέρω αν προλαβαίνω, διακόπτοντας το συμβόλαιο, να ενεργοποιήσω το F2GO μέχρι τότε...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!!!

 

αυτές οι τιμές ισχύουν αν ενεργοποιηθεί μέχρι τις 31/3;

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langid=1&pageid=320

 

δεν ξέρω αν προλαβαίνω, διακόπτοντας το συμβόλαιο, να ενεργοποιήσω το F2GO μέχρι τότε...

όχι οι τιμές αυτές δεν έχουν σχέση είναι στανταρ αυτό που λες εσύ είναι απλά κάποια προσφορά που τρέχει με κάθε κάρτα ανανέωσης που δίνει 50 λεπτά και 50 sms προς όλους για ενεργοποιήσεις μέχρι τέλη Μαρτίου. 15 μέρες max θέλει οπότε προλαβαίνεις και αυτό όπως και την ανανέωση μέσω ιντερνετ που δίνει 50% επιπλέον κάρτα σε κάθε ανανέωση

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

όχι οι τιμές αυτές δεν έχουν σχέση είναι στανταρ αυτό που λες εσύ είναι απλά κάποια προσφορά που τρέχει με κάθε κάρτα ανανέωσης που δίνει 50 λεπτά και 50 sms προς όλους για ενεργοποιήσεις μέχρι τέλη Μαρτίου. 15 μέρες max θέλει οπότε προλαβαίνεις και αυτό όπως και την ανανέωση μέσω ιντερνετ που δίνει 50% επιπλέον κάρτα σε κάθε ανανέωση

οκ!

και πάλι ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνικός στο 1260, μπορούμε να κάνουμε αλλαγή προγράμματος συμβολαίου; Αλλάζοντας το πρόγραμμα είναι σαν να κάνουμε νέο συμβόλαιο και δικαιούμαστε και νέα επιδότηση; (αναβάθμιση συσκευής έγινε τον Ιούνιο).
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις τηλεφωνικά την αλλαγή!Προσοχή όμως:

 

Στην Wind για να μπορέσεις να κατέβεις σε πρόγραμμα πρέπει να περάσουν τουλάχιστον 12 μήνες απ'την αρχική ενεργοποιηση(η εναλλακτικά,από την τελευταια ανανέωση).Σε μεγαλύτερο πρόγραμμα μπορείς να μεταβείς όποτε θες!Άρα,στην περίπτωσή σου,μόνο σε μεγαλύτερο πρόγραμμα μπορείς να πας!

 

Τέλος,η αλλαγή οικονομικού προγράμματος δε συνιστά λόγο επιδότησης οπότε δε δικαιούσαι επιδότηση!Εκτός φυσικά και αν έχει βγει κάποια επιδότηση από την εταιρία και μαζί με την αποδοχή της κάνεις και την αλλαγή στο πρόγραμμα!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις τηλεφωνικά την αλλαγή!Προσοχή όμως:

 

Στην Wind για να μπορέσεις να κατέβεις σε πρόγραμμα πρέπει να περάσουν τουλάχιστον 12 μήνες απ'την αρχική ενεργοποιηση(η εναλλακτικά,από την τελευταια ανανέωση).Σε μεγαλύτερο πρόγραμμα μπορείς να μεταβείς όποτε θες!Άρα,στην περίπτωσή σου,μόνο σε μεγαλύτερο πρόγραμμα μπορείς να πας!

 

Τέλος,η αλλαγή οικονομικού προγράμματος δε συνιστά λόγο επιδότησης οπότε δε δικαιούσαι επιδότηση!Εκτός φυσικά και αν έχει βγει κάποια επιδότηση από την εταιρία και μαζί με την αποδοχή της κάνεις και την αλλαγή στο πρόγραμμα!

 

Κανεις λαθος, οι 12 μηνες ειναι μονο για την αρχικη ενεργοποιηση, δεν ισχυει το ιδιο για ανανεωση.. καποιος που ειναι πελατης 5 χρονια και εκανε τον περασμενο μηνα ανανεωση ΔΕΝ χρειαζεται να περιμενει 12 μηνες να κατεβει παγιο.

Link to comment
Share on other sites

Κανεις λαθος, οι 12 μηνες ειναι μονο για την αρχικη ενεργοποιηση, δεν ισχυει το ιδιο για ανανεωση.. καποιος που ειναι πελατης 5 χρονια και εκανε τον περασμενο μηνα ανανεωση ΔΕΝ χρειαζεται να περιμενει 12 μηνες να κατεβει παγιο.

Πότε μπορεί να αλλάξει αυτός που έχει κλείσει χρόνο;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Κανεις λαθος, οι 12 μηνες ειναι μονο για την αρχικη ενεργοποιηση, δεν ισχυει το ιδιο για ανανεωση.. καποιος που ειναι πελατης 5 χρονια και εκανε τον περασμενο μηνα ανανεωση ΔΕΝ χρειαζεται να περιμενει 12 μηνες να κατεβει παγιο.

 

Κι εγώ ήμουν πελάτης για πάνω από χρόνο αλλά με ερώτηση και σε κατάστημα και στο 1260 όταν θέλησα να κάνω αλλαγή προς τα κάτω μου είπαν ότι δε γίνεται..Αν δεν ξέρουν και οι ίδιοι τι ισχύει και τι όχι,πώς μπορεί να ξέρει ο καθένας μας;

Link to comment
Share on other sites

Αμα εχεις κλεισει χρονο και θελεις να κανεις αλλαγη , μπορεις, ομως την χρεωνεσαι την αλλαγη σε χαμηλοτερο παγιο (5,85) αν και ετσι ηταν πριν 1 και βαλε χρονο, δεν ξερω αν εχει αλλαξει τωρα, δεν ειμαι πλεον και τοσο ενημερος !
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω αν ξέρει κανείς.. στα πλαίσια της δέσμευσης τιμής η Wind δίνει κάτι αντίστοιχο με αυτό? Επαγγελματικό Ατομικό Πρόγραμμα COSMOTE 120

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει δέσμευση τιμής για Επαγγελματικά προγράμματα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση, γινεται την επιδοτηση να την χρησιμοποιησω για μειωση των λογαριασμων? Η αναγκαστικα πρεπει να παρω συσκευη?

Εχω εταιρικη συνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση, γινεται την επιδοτηση να την χρησιμοποιησω για μειωση των λογαριασμων? Η αναγκαστικα πρεπει να παρω συσκευη?

Εχω εταιρικη συνδεση.

Ο πατέρας μου που είχε ρωτήσει μόνο να του βάζουν λεφτά για 6 μήνες από την επιδότηση μπόρεσε να κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Guest johnvol_no1
Παιδια μια ερωτηση, γινεται την επιδοτηση να την χρησιμοποιησω για μειωση των λογαριασμων? Η αναγκαστικα πρεπει να παρω συσκευη?

Εχω εταιρικη συνδεση.

 

γινετε.....

πηγαινε σε καταστημα και ζητα πιστωση παγίων......

παίρνεις την επιδοτηση σε 12 ατοκες μηνιαιες εκπτώσεις:p

μην ξεχασεις την σφραγίδα!!

Link to comment
Share on other sites

Τελεια. Δηλαδη τωρα που εχω επιδοτηση 240 ευρω θα μου αφαιρουν καθε μηνα 240/12=20 ευρω?? Αν οντως μου το κανουν ενα μεγαλο μπραβο στην wind απο μενα.

 

Και μπορω πχ να παρω κινητο με 150 ευρω και τα υπολοιπα 90 στο παγιο ή 1 απο τα 2?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δούμε πόσο από το δωρεάν χρόνο έχουμε μιλήσει; Και αν ναι ποιος είναι.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει αλλα δεν θυμαμαι τον αριθμο... παντως αν τον βρεις μπορεις να ενημερωθεις μονο 2 φορες την ημερα. παραπανω δεν σου επιτρεπει

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε 1211

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ειναι (1212) μόλις το έκανα. σου λεει μοπλις εχετε καταναλωσει το 44,44€ απο τα 88,88€ του συνολικου χρονου ομιλιας σας.
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Δυσαρεστημένος ανακάλυψα ότι το Γενάρη χρεώθηκα 4-5 βιντεοκλήσεις που έκανα, εφόσον συμπεριλαμβάνονταν στο δωρεάν χρόνο ομιλίας... αμ δε, παίρνοντας στο 1260 μου λένε ότι επειδή έχω εταιρικό πρόγραμμα (σημείωση: το πρόγραμμα είναι/ήταν μια προσφορά της TIM προς εκπαιδευτικούς) οι βιντεοκλήσεις δεν συμπεριλαμβάνονται... ούτε το 1212... Ενώ εξηγώ ότι δεν έχω εταιρικό ΑΦΜ, δεν υπάρχει σφραγίδα κτλ κτλ, στο τέλος τους λέω, κοιτάξτε το νούμερό μου, ήμουν στην Voda, προσέξτε μην ξαναπάω. Μου είπαν ότι το αίτημά μου θα εξεταστεί...:lol::lol::p:p
Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

αυτό το τελευταίο πιάνει αρκετά συχνά....

 

off topic: ποιό είναι το πρόγραμμα για εκπαιδευτικούς?

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι, δε νομίζω ότι ζητάω τίποτα παράλογο....

 

Πριν από κάνα 3άρι χρόνια είχε βγει προσφορά το B best benefit (120, 180 και 240) με μειωμένο πάγιο, χωρίς να ζητάει 3 νέες συνδέσεις μαζί για εκπαιδευτικούς όλων των βαθμίδων. Πήρα το 3ωρο, πάγιο 14.3 (μαζί με ΦΠΑ) ευρώ.

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...