Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εσείς που έχετε συμβόλαια, ποιός ο λόγος που παραμένεται σε αυτά ? πλέον και μετά το γνωστό 300άρι αλλά και τις Online προσφορές δεν βρίσκω λόγο να μείνει κάποιος σε συμβόλαιο,αλλά είμαι περίεργος να μάθω γιατί κάποιος μένει.

1) αγνοια

2) αδιαφορια

Μήπως γιατι οι προσφορές στα καρτοκινητα μπορούν να αλλάξουν οποιαδήποτε χρονική στιγμή....

λιγος κοσμος σκεφτεται ετσι

Link to comment
Share on other sites

εσείς που έχετε συμβόλαια, ποιός ο λόγος που παραμένεται σε αυτά ? πλέον και μετά το γνωστό 300άρι αλλά και τις Online προσφορές δεν βρίσκω λόγο να μείνει κάποιος σε συμβόλαιο,αλλά είμαι περίεργος να μάθω γιατί κάποιος μένει.

 

Οι online προσφορές των συμβολαίων ισχύουν μόνο για φορητότητα από αλλά δίκτυα

Συν ότι για να μειώσεις πλέον πάγιο πρέπει να περάσει 9 μηνο πλεον για 12 μηνο συμβόλαιο η 15 μηνο για 18 μηνο συμβόλαιο!

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γιατι οι προσφορές στα καρτοκινητα μπορούν να αλλάξουν οποιαδήποτε χρονική στιγμή....

 

και να αλλάξουν, δυναμικά πάντα θα βγουν άλλες προσφορές. τέρμα τα νταραβέρια με επιδοτήσεις που κι αυτές ήταν μία καλοστημένη απάτη. ειδικά με την είσοδο ακόμα περισσότερο φέτος των Smartphones/Internet, "πιέζονται" και για προσφορές ώστε να πάρουν το μεγαλύτερο μερίδιων του κόσμου. οπότε πως θα γίνει αυτό? μέσω καρτοκινητής στην οποία δεν υπάρχουν συμβόλαια και δεσμεύσεις. ναι μεν μπορεί να κάνουν ότι θέλουν,αλλά αν κάνουν καμιά πατάτα, άνετα θα ξεκινήσουν οι φορητότητες. είναι δίκοπο μαχαίρι δηλαδή να αποσύρουν εντελώς μία καλή προσφορά.

 

1) αγνοια

2) αδιαφορια

 

απ' ότι φαίνεται ναι !

 

Οι online προσφορές των συμβολαίων ισχύουν μόνο για φορητότητα από αλλά δίκτυα

Συν ότι για να μειώσεις πλέον πάγιο πρέπει να περάσει 9 μηνο πλεον για 12 μηνο συμβόλαιο η 15 μηνο για 18 μηνο συμβόλαιο!

 

αυτό ενισχύει ακόμα περισσότερο την απορία μου γιατί να μείνει κάποιος σε συμβόλαιο, ειδικά με τον ραγδαίο ρυθμό που αλλάζουν τα δεδομένα

Link to comment
Share on other sites

εσείς που έχετε συμβόλαια, ποιός ο λόγος που παραμένεται σε αυτά ? πλέον και μετά το γνωστό 300άρι αλλά και τις Online προσφορές δεν βρίσκω λόγο να μείνει κάποιος σε συμβόλαιο,αλλά είμαι περίεργος να μάθω γιατί κάποιος μένει.

 

Διότι μπορεί να έχουμε ειδικές προσφορές για να παραμείνουμε σ'αυτά. Προσφορές που δεν τις βρίσκεις σε καρτοκινητο. Όπως επίσης, κάποιοι κάνουν χρήση για την οποία όντως δεν συμφέρει το καρτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

Διότι μπορεί να έχουμε ειδικές προσφορές για να παραμείνουμε σ'αυτά. Προσφορές που δεν τις βρίσκεις σε καρτοκινητο. Όπως επίσης, κάποιοι κάνουν χρήση για την οποία όντως δεν συμφέρει το καρτοκινητο.

 

τι προσφορές? και ποιά χρήση είναι αυτή?

Link to comment
Share on other sites

τι προσφορές? και ποιά χρήση είναι αυτή?

 

o kotsianis εχει 75% εκπτωση, βεβαια σπανια περιπτωση.

 

@kotsianis: οταν λες οτι μπορει να μη βολευει το καρτοκινητο σε συγκεκριμενη χρηση, μηπως εννοεις το ιντερνετ; Το f2g δινει 1gb με 5 ευρω...

Link to comment
Share on other sites

o kotsianis εχει 75% εκπτωση, βεβαια σπανια περιπτωση.

 

@kotsianis: οταν λες οτι μπορει να μη βολευει το καρτοκινητο σε συγκεκριμενη χρηση, μηπως εννοεις το ιντερνετ; Το f2g δινει 1gb με 5 ευρω...

Από 33€ πάγιο έπεσε στα 13€, συνδυασμός κινητού και double play (-10 € στο πάγιο του κινητού) + έκπτωση -30% στο πάγιο λόγω που ήταν σε προσφορά οι ανανεώσεις και τα νέα συμβόλαια -30% εκείνη τη χρονική περίοδο, επίσης πήρα και επιδότηση για iphone που μου κόστισε γύρω στα 120€:):)!! Αυτά!

Link to comment
Share on other sites

πληρώνεις 13 ευρώ (μετά από τόσες συγκιρίες) και τι έχεις στο πρόγραμμά σου? και πόση επιδότηση είχες? 500 ευρώ?
Link to comment
Share on other sites

πληρώνεις 13 ευρώ (μετά από τόσες συγκιρίες) και τι έχεις στο πρόγραμμά σου? και πόση επιδότηση είχες? 500 ευρώ?

Έχω το παλιό wind s (με τα 100mb). Επιδότηση ξεκίνησε από 100€ και μετά από διαπραγματεύσεις 2-3 μηνών πέτυχα καλή προσφορά.

 

(τι ακριβώς εννοείς με τον όρο "συγκυρίες"??)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το παλιό wind s (με τα 100mb). Επιδότηση ξεκίνησε από 100€ και μετά από διαπραγματεύσεις 2-3 μηνών πέτυχα καλή προσφορά.

 

(τι ακριβώς εννοείς με τον όρο "συγκυρίες"??)

 

ότι συνδύασες -με βάση αυτά που λες- κινητό και σταθερό, κι έκπτωση, και περίοδο μειωμένων ανανεώσεων δηλαδή 3 σε 1 (σαμπουάν :p)

 

& τέταρτη συγκυρία οι διαπραγματεύσεις :p

 

απλά για δω συγκριτικά, 13 ευρώ για να έχεις μόνο 100mb? πέρα από αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μιλούσα με το τμήμα προσφορών της wind λόγω αίτησης φορητότητας στην Vodafone. Σίγουρα μου έκανε καλή προσφορά αλλά, α) η συμπεριφορά της ήταν απαράδεκτη, μου μιλούσε λες και με μάλωνε, β) γιατί δεν μου έκαναν την ίδια προσφορά χθες που τους πήρα τηλέφωνο έτοιμος να ανανεώσω το συμβόλαιο μου; αντίθετα μου ανέβασε την τιμή σε σχέση με αυτό που έβλεπα στην online προσφορά μέσα από το site. Σκόπιμα δεν γράφω νούμερα και τιμές γιατί δεν είναι το πρόβλημα αυτό, είμαι ένα βήμα πριν να φύγω, με παίρνεις τηλέφωνο και με μαλώνεις που το κάνω. Δεν θέλω να μου γλ τα @@, αδιαφορώ, αλλά να με μαλώσεις; την ώρα που μου μιλούσε την διέκοψα και της είπα ευχαριστώ, ακόμη και τσάμπα να μου έδινε κάποιο πρόγραμμα, έχω πάρει την απόφαση μου.

Πάνω κάτω τα ίδια σε κατάστημα πριν λίγες μέρες που πήγα να αλλάξω την sim σε micro. Εκεί δεν έκανα υπομονή, τους είπα απλά ότι είναι οι χειρότεροι με διαφορά από τους άλλους δύο και με κοιτούσαν με το βλέμμα της αγελάδας.

Συγγνώμη για το σεντόνι, και για να προλάβω κάποιον, όχι δεν περιμένω τίποτα παραπάνω στην Vodafone, θέλω τα βασικά και αυτονόητα.

Link to comment
Share on other sites

γι' αυτό βάζεις κάρτα κι έχεις το κεφάλι σου ήσυχο
ενταξει και η καρτα εχει πολλους περιορισμους.δεν ειμαστε και ολοι φοιτητες.δεν μπορει να εισαι επαγγελματιας και να τρεχεις νυχτιατικα για καρτα ανανεωσης γιατι επεσε η γραμμη μιλωντας με ασθενη πχ.
Link to comment
Share on other sites

ενταξει και η καρτα εχει πολλους περιορισμους.δεν ειμαστε και ολοι φοιτητες.δεν μπορει να εισαι επαγγελματιας και να τρεχεις νυχτιατικα για καρτα ανανεωσης γιατι επεσε η γραμμη μιλωντας με ασθενη πχ.

 

όχι να βάλεις κάρτα σε επαγγελματικό τηλέφωνο, αλλά σε προσωπικό. ίσα ίσα αφού δεν υπάρχει συμβόλαιο μόνο κάτι που σε περιορίζει δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

γι' αυτό βάζεις κάρτα κι έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

 

Δύο φορές έβαλα την περασμένη δεκαετία και τις δύο το μετάνιωσα. Έμεινα στην μέση του πουθενά χωρίς μονάδες, επιπλέον δεν στέλνω περισσότερα από 10 SMS τον μήνα. :p

Link to comment
Share on other sites

Δύο φορές έβαλα την περασμένη δεκαετία και τις δύο το μετάνιωσα. Έμεινα στην μέση του πουθενά χωρίς μονάδες, επιπλέον δεν στέλνω περισσότερα από 10 SMS τον μήνα. :p

 

rule number one... ΠΑΝΤΑ έχεις στο πορτοφόλι μια 10ευρη κάρτα σαν Back Up..κάτι σαν ρεζέρβα αυτοκινήτου. αυτό ήταν λάθος δικό σου που δεν προνόησες :p

 

SMS δεν στέλνω καθόλου εδώ και καιρό.

Link to comment
Share on other sites

rule number one... ΠΑΝΤΑ έχεις στο πορτοφόλι μια 10ευρη κάρτα σαν Back Up..κάτι σαν ρεζέρβα αυτοκινήτου. αυτό ήταν λάθος δικό σου που δεν προνόησες :p

 

SMS δεν στέλνω καθόλου εδώ και καιρό.

 

Δεν είναι του παρόντος αλλά μια και ξεκινήσαμε... 10 από εδώ 10 από εκεί φτάνει στην τιμή του συμβολαίου και ελάχιστη χρεώση τα 3 λεπτά. Για Internet πιστεύω πως συμφέρει περισσότερο με κάρτα, ιδίως στην wind. Δεν είμαι "επαγγελματίας" με την έννοια που συνηθίζεται αλλά αν θέλω να μιλήσω μιλάω.

Με ξανά πήραν από την wind και αφού μου εξήγησαν πως η κλήση καταγράφεται τους τα είπα ένα χεράκι για την κυρία που μίλησα πριν. Η δεύτερη κυρία που μιλήσαμε ήταν ευγενέστατη αλλά η απόφαση πάρθηκε.

Είναι λάθος για μένα τώρα να μου λένε "αν δεν φύγετε θα σας κόψουμε το παγιο στο μισό", όσο ήμουν να μου τα έλεγαν για να μείνω. Εντάξει καταλαβαίνω πως είναι λίγο δύσκολο.

Edit: βλέπω πολλούς που έχουν πάνω τους περισσότερες από μία συσκευές, μια για watch up, μια για f2g κλπ και μετά λένε σε μένα "πως κουβαλάς την παντόφλα"

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ μαζί σου!

ήμουν 12 χρόνια και πήγα τυχαία VODA και ηρέμησα!

ειδικά τα τελευταία 2 χρόνια έκαναν λες και θέλαν να την κλείσουν!

 

αναρωτιέμαι μυαλό ΔΕν έχουν?

 

 

Δεν είναι του παρόντος αλλά μια και ξεκινήσαμε... 10 από εδώ 10 από εκεί φτάνει στην τιμή του συμβολαίου και ελάχιστη χρεώση τα 3 λεπτά. Για Internet πιστεύω πως συμφέρει περισσότερο με κάρτα, ιδίως στην wind. Δεν είμαι "επαγγελματίας" με την έννοια που συνηθίζεται αλλά αν θέλω να μιλήσω μιλάω.

Με ξανά πήραν από την wind και αφού μου εξήγησαν πως η κλήση καταγράφεται τους τα είπα ένα χεράκι για την κυρία που μίλησα πριν. Η δεύτερη κυρία που μιλήσαμε ήταν ευγενέστατη αλλά η απόφαση πάρθηκε.

Είναι λάθος για μένα τώρα να μου λένε "αν δεν φύγετε θα σας κόψουμε το παγιο στο μισό", όσο ήμουν να μου τα έλεγαν για να μείνω. Εντάξει καταλαβαίνω πως είναι λίγο δύσκολο.

Edit: βλέπω πολλούς που έχουν πάνω τους περισσότερες από μία συσκευές, μια για watch up, μια για f2g κλπ και μετά λένε σε μένα "πως κουβαλάς την παντόφλα"

Link to comment
Share on other sites

απλά για δω συγκριτικά, 13 ευρώ για να έχεις μόνο 100mb? πέρα από αυτά?

Είναι το παλίο wind s, 1500 λεπτά + 1500 sms προς wind,100 sms, 100 mms, 100 λεπτά προς άλλα δίκτυα και 100mb (τα οποία εννοείται οτι είναι πολύ λίγα!)

 

δεν μπορει να εισαι επαγγελματιας και να τρεχεις νυχτιατικα για καρτα ανανεωσης γιατι επεσε η γραμμη μιλωντας με ασθενη πχ.

Αυτό όντος έτσι είναι

 

Δεν είναι του παρόντος αλλά μια και ξεκινήσαμε... 10 από εδώ 10 από εκεί φτάνει στην τιμή του συμβολαίου και ελάχιστη χρεώση τα 3 λεπτά. Για Internet πιστεύω πως συμφέρει περισσότερο με κάρτα, ιδίως στην wind. Δεν είμαι "επαγγελματίας" με την έννοια που συνηθίζεται αλλά αν θέλω να μιλήσω μιλάω.

Με ξανά πήραν από την wind και αφού μου εξήγησαν πως η κλήση καταγράφεται τους τα είπα ένα χεράκι για την κυρία που μίλησα πριν. Η δεύτερη κυρία που μιλήσαμε ήταν ευγενέστατη αλλά η απόφαση πάρθηκε.

Είναι λάθος για μένα τώρα να μου λένε "αν δεν φύγετε θα σας κόψουμε το παγιο στο μισό", όσο ήμουν να μου τα έλεγαν για να μείνω. Εντάξει καταλαβαίνω πως είναι λίγο δύσκολο.

Edit: βλέπω πολλούς που έχουν πάνω τους περισσότερες από μία συσκευές, μια για watch up, μια για f2g κλπ και μετά λένε σε μένα "πως κουβαλάς την παντόφλα"

 

Όντος αν δεν κάνεις ορθολογική χρήση δεν συμφέρει η κάρτα.

Σκέψου που είσαι καλύτερα οικονομικά σε συνδυασμό με την εξυπηρέτηση πελατών

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που ξεκίνησαν τα 300' με τα 10€, έχει λάβει κανείς μηνύματα για διπλασιασμούς και άλλες παρόμοιες επιλεκτικές προσφορές;
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που ξεκίνησαν τα 300' με τα 10€, έχει λάβει κανείς μηνύματα για διπλασιασμούς και άλλες παρόμοιες επιλεκτικές προσφορές;

 

εγω σε q+f2g οχι παντως.

 

Για οσους επαγγελματιες αγχωνονται με το καρτοκινητο, αυτην την περιοδο συμφερει η online συνδεση 35e-1000'+100sms+1gb. Βεβαια, στη θεση σας θα περιμενα κανενα 2μηνο, γιατι λογικα θα βγουνε και καλυτερα πακετα.

Link to comment
Share on other sites

εσείς που έχετε συμβόλαια, ποιός ο λόγος που παραμένεται σε αυτά ? πλέον και μετά το γνωστό 300άρι αλλά και τις Online προσφορές δεν βρίσκω λόγο να μείνει κάποιος σε συμβόλαιο,αλλά είμαι περίεργος να μάθω γιατί κάποιος μένει.

 

Ίσως γιατί οι 60 κλήσεις που ουσιαστικά δίνει το 300αρι δεν μας καλύπτουν;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: στο WIND to ALL 50 με την online προσφορά το WIND to ALL 50, για να έχεις

1.000 λεπτά προς όλους, 100 SMS και 1 GB Mobile Internet, μόνο με €35! γίνεται από κάρτα f2g μεταφορά σε συμβόλαιο κ δεύτερον αν παιρνει την έκπτωση από σταθερό κ ιντερνέτ 10,33?

ευχαριστώ για μια άμεση απάντηση σας.

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: στο WIND to ALL 50 με την online προσφορά το WIND to ALL 50, για να έχεις

1.000 λεπτά προς όλους, 100 SMS και 1 GB Mobile Internet, μόνο με €35! γίνεται από κάρτα f2g μεταφορά σε συμβόλαιο κ δεύτερον αν παιρνει την έκπτωση από σταθερό κ ιντερνέτ 10,33?

ευχαριστώ για μια άμεση απάντηση σας.

 

 

Όχι, είναι μόνο για νέους συνδρομητές. Αφού το λέει από κάτω.

Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

Δίνεις 43 τον μήνα έτσι όπως το λες αλλά τα μηνύματα και οι κλείσεις σου είναι προς cosmote και όχι προς όλους... Αν θεωρείς ότι αυτό είναι περισσότερο από τα 35 της wind τότε καλά κάνεις και τους τα χώνεις...

 

Μα το πρόβλημα μου δεν είναι χρόνος ομιλίας... έτσι κι αλλιώς τα 1500 λεπτά δεν τα καταναλώνω, ούτε τα 1000 θα τα κατανάλωνα. Πρόβλημα στο συγκεκριμένο πακέτο είναι τα 100 μηνύματα που δεν φτάνουν ούτε για 1 εβδομάδα.

Παίζουν ρόλο βεβαία και οι επαφές σου. Η οικογένεια μου (εκτός του αδερφού μου που έχει Wind και μιλάμε με Viber), η κοπέλα μου και η οικογένεια της όπως και οι περισσότεροι φίλοι μου είναι στην εταιρεία που είμαι τώρα. Άμα έφευγα, για μένα θα είχε μικρή διάφορα στο κόστος (πέραν των μηνυμάτων όπως είπα) αλλά εκείνοι τι φταίνε να χρεώνονται τσάμπα όταν με καλούν ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...