Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή δεν μπορώ να βάλω πάνω τους μυνήματα προς όλους και πακέτο δεδομένων για internet ;

 

Στα Wind At All...

Στη χρέωση internet μία η άλλη σου έρχεται με τα web n' mail...

Περίπου 40-50mb κοστίζουν 4-5€ όσο και το web n' mail 40mb αντίστοιχα και τα πιο μεγάλα προγράμματα!

 

Τα μηνύματα είναι ένα θέμα! 0,14€ το μήνυμα!

Πιστεύω πως τους πιο πολλούς που στέλνουν μηνύματα θα τους βόλευε κάτι σαν τα παλιά Flexy που υπήρχαν!

 

 

Εγώ σε μια εταιρική γραμμή της WIND έχω το ΒBEST FLEXY 300 μου δίνει 300 λεπτά ομιλίας ή αντίστοιχα 600 sms! Οπότε αν ένα μήνα μιλήσω 250 λεπτά θα έχω και 120 sms περίπου!

Και όταν λέω λεπτά εννοώ ομιλίας και βιντεοκλήσης...

Όπως και sms με mms! Είναι το ίδιο για αυτά τα προγράμματα!

http://www.wind.com.gr/Images/Kiniti/epixeirish/TimokatalogosEtairikonProgrammatonWIND2010_09_13MK.aspx

 

Έχω βάλει και ένα web n' mail 40mb με 4€ κόστος οπότε είμαι στο 50€...

Εχω βάλει και κάποιες εκπτώσεις πάω στα 40€ τελική τιμή...

 

Δύσκολα θα με κάλυπτε κάποιο άλλο πρόγραμμα αν έψαχνα όχι σε εταιρικά στη WIND ή σε άλλες εταιρίες! Μακάρι να βγάλουν τέτοια προγράμμα στα ιδιωτικά συμβόλαια!

Είμαι πιο κοντά στο Medium το ΠΑΛΙΟ με λίγα λόγια!

 

Το μόνο αρνητικό δεν έχει τρόπο στα εταιρικά προγράμματα να ελέγχεις το χρόνο σου!

Βέβαια έχουμε και μετρητές!

 

Δεν με νοιάζει καν σε πoιο δίκτυο μπορεί να είναι ο άλλος! Αν άλλοι θέλουν να την βγάζουν καθαρή με 10€ το μήνα να έχουν και ομιλία και sms και mbs (ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΑ) ας έχουν 2-3 συσκευές ή ας φέρουν όλους τους γωστούς τους στο ίδιο δίκτυο ή ας πάρουν Walkie-talkie...

 

Δεν θέλω να γίνομαι προκλητικός ούτε μου περισσεύουν και εμένα 40€ κάθε μήνα αλλά έχω ησυχάσει...

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο πρόγραμμα συμβολαίου δίνουν δωρεάν το ΖΤΕ Blade?
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο πρόγραμμα συμβολαίου δίνουν δωρεάν το ΖΤΕ Blade?

σε κανενα.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου!

 

Ο τελευταίος λογαριασμός της Wind μου φαίνεται πολύ ύποπτος και χρειάζομαι τα φώτα σας.

 

Μετά από μερικές κλήσεις από την Ινδονησία ήρθε ο παρακάτω λογαριασμός

(σχεδόν 10 ευρώ το λεπτό!)

 

http://img577.imageshack.us/img577/7161/mainbb.jpg

 

Έκανα αμφισβήτηση αλλά και πάει μου είπαν από την μεριά τους ότι δεν υπάρχει λάθος. Είναι δυνατόν ρε παιδιά 10 ευρώ το λεπτό?

 

Να τα πληρώσω να πάει στα κομμάτια η να το ψάξω παραπάνω?

 

Ευχαριστώ πολύ

Τα Χανιά Online! chaniatown.gr
Link to comment
Share on other sites

Εάν μετά το τέλος του συμβολαίου επιλέξεις έκπτωση στο πάγιο αντι επιδότηση συσκευής υπάρχει πάλι 12μηνη δέσμευση; αν θες να φύγεις νωρίτερα π.χ. στο εξάμηνο τι γίνεται; υπάρχει ποινή;

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Να τα πληρώσω να πάει στα κομμάτια η να το ψάξω παραπάνω?

 

η χρεωση οταν κανεις κλησεις απο Ινδονησια προς Ελλαδα ειναι ανα λεπτο...

 

και αυτην την στιγμη ειναι καπου στα 7 € και κατι ψιλα (τελικη τιμη με ΦΠΑ)....

 

οποτε.....οτι και αν κανεις ειναι ασκοπο....

 

ΥΓ...φιλικη συμβουλη...

 

1) αλλη φορα κοιτα τους τιμοκαταλογους -πριν πας- μην την παθεις ασχημα...

 

2) οι εισερχομενες κανουν καπου 2+ €...οποτε σε συμφερουν καλυτερα ;)

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

άρα έφαγα σφαλιάρα!

θα κάνω διακοπή σε ένα μήνα που λήγει το συμβόλαιο και θα πάρω καρτοκινητό (την σύνδεση την έκανα για λόγους εξωτερικού αλλά από ότι βλέπω δεν αξίζει για Ασία.)

 

Ευχαριστώ φίλε μου

Τα Χανιά Online! chaniatown.gr
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο πρόγραμμα συμβολαίου δίνουν δωρεάν το ΖΤΕ Blade?

Μέχρι πριν λίγο καιρό το είχαν μαζί με το Medium νομίζω.

Τώρα δεν γνωρίζω.Πάρε σε 1 κατάστημα να ρωτήσεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

σε κανενα.

 

Μέχρι πριν λίγο καιρό το είχαν μαζί με το Medium νομίζω.

Τώρα δεν γνωρίζω.Πάρε σε 1 κατάστημα να ρωτήσεις.

 

Νομίζω τα ανωτέρω δύο posts είναι αντιφατικά. Τελικά το δίνουν δωρεάν σε κάποιο πρόγραμμα ή όχι; thanks

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

άρα έφαγα σφαλιάρα!

θα κάνω διακοπή σε ένα μήνα που λήγει το συμβόλαιο και θα πάρω καρτοκινητό (την σύνδεση την έκανα για λόγους εξωτερικού αλλά από ότι βλέπω δεν αξίζει για Ασία.)

 

Ευχαριστώ φίλε μου

 

Όχι φίλε μου, δεν λέει. Επειδή ταξιδεύω συχνά στην Ασία, θα σου πρότεινα να παίρνεις 1 καρτοκίνητο από την χώρα που πας. Σου στοιχίζει πολύυυυυυυυυυυυ φθηνότερα. :) Η Ασία στο roaming είναι πανάκριβη.

Life is a game
Link to comment
Share on other sites

Προχθές μου ήρθε ένα ωραίο μηνυματάκι όπου κόβουν τα 600 λεπτά προς wind με 5 ευρώ που είχαν σαν προσφορά στα παλιά συμβόλαια και φυσικά όσοι το είχαμε προλάβει το είχαμε ενεργοποιήσει...

Μου μένει λοιπόν ένα συμβόλαιο (τρία νούμερα) με ελάχιστη χρέωση το 1 λεπτό και χωρίς χρόνο προς το ίδιο δίκτυο...

Κάτι δεν πάει καλά με τη wind, αφού έχουν σχεδόν καταφέρει να με πείσουν να πάω να μετατρέψω τρία μου νούμερα συμβολαίου σε Qcard...

Από όσο τα μελέτησα, πλέον αυτό με συμφαίρει, κυρίως για τη χρέωση ανά δευτερόλεπτο, αφού σχεδόν όλες οι κλήσεις μου είναι γύρω στα 15-20 δευτερόλεπτα, απλά είναι πολλές. Qcard λοιπόν και από ένα 50άρικο μέσα για να μη ξεμένουμε...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

καλησέρα σε ολους

 

μήπως ξέρει κανείς αν θα βγούνε καινούργιες προσφορές για αναβα8μίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά με τη wind, αφού έχουν σχεδόν καταφέρει να με πείσουν να πάω να μετατρέψω τρία μου νούμερα συμβολαίου σε Qcard...

 

Και που είσαι ακόμα.Ρώτησα ένα κολλητό μου που δουλεύει πωλητής στην wind αν πάρω το wind for all αν θα μπορέσω να βάλω και μηνύματα προς όλους και ένα πακέτο για internet στο κινητό μου και μου είπε όχι.Το τσέκαρα και σε άλλο μαγαζί wind και μου είπαν τα ίδια.Δηλαδή μιλάμε για τόσο ντόρο για ένα νέο πακέτο που ούτε μηνύματα μπορείς να βάλεις προς όλους για να σου έρχεται φθηνότερα , ούτε internet. Ή προχειροδουλειά μου μυρίζει ή κάπου αλλού το πάνε.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησε στην εξ. πελατών αν μπορείς να βάλεις αυτά: http://www.wind.com.gr/Left-Menu/%CE%9A%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE/%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%99%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B7/%CE%95%CF%80%CE%B9%CF%80%CF%81%CF%8C%CF%83%CE%B8%CE%B5%CF%84%CE%B5%CF%82-%CE%A5%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%A3%CF%85%CE%BC%CE%B2%CE%BF%CE%BB%CE%B1%CE%AF%CE%BF%CF%85-(add-ons).aspx

Λογικά μπορείς. Μην ρωτάς καταστήματα και πωλητές γιατί το πιο πιθανόν είναι να σου πουν λάθος :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να μην μπερδεύεστε...

 

Τα WIND To ALL επειδή έχουν τις κάρτες της καρτοσύνδεσης δεν μπορείς να προσθέσεις υπηρεσίες...

Οπότε ξεχνάτε SMS, MMS, Web n' Mail...

 

Το μήνυμα κοστίζει 0,14€ δηλ. 50 sms έχουν κόστος 7€

Χάνεις 1-2€ συγκριτικά αν είχες sms πακέτο ενεργοποιημένο...

Βέβαια άτομα που στέλνουν 200-300 sms σίγουρα μπαίνουν πολύ πιο μέσα...

Αυτοί που στέλνουν έως 100 sms δεν χάνουν πολύ!

 

Το 1mb έχει κόστος 0,10€

οπότε τα 50mb κοστίζουν 5€ είναι πολύ κοντα στις χρεώσεις των web n' mail

Για κάποιον βέβαια που και εδώ κάνει χρήση κάτω από 100mb βγαίνει σε καλές τιμές...

 

Σίγουρα τα προγράμμαυα αυτά δημιουργήθηκαν για αυτούς που κυρίως κάνουν χρήση ομιλίας μην ξεχνάτε πως μετά τον ενσωματωμένο χρόνο έχουν τη μισή τιμή (η 1 ώρα παραπάνω κανονικά κοστίζει 19€ και έχεις τη δυνατότητα με 10€ να την αγοράσεις)

Τα σύγκρινα και με τις άλλες 2 εταιρίες και σαν πάγιο δίνουν παραπάνω χρόνο και καλύτερες τιμές μετά τον ενσωματωμένο χρόνο (αν ενεργοποιήσεις τις 2 επιλογές που σου δίνει)

Υπηρεσίες Επιπλέον Χρόνου Ομιλίας με 50% χαμηλότερες χρεώσεις

http://www.wind.com.gr/Left-Menu/Κινητή/Για-τον-Ιδιώτη/Προγράμματα-Συμβολαίου.aspx

 

Χωρίς βέβαια να είναι απαγορευτικά για κάποιον που κάνει μια λογική χρήση internet και sms από το κινητό του...

 

Ενδεικτικά: Αν κάποιος μιλάει 200 λεπτα το μήνα, στέλνει 60 sms και κάνει και μια μέση χρήση

50-60mb θα πληρώνει περίπου κανά 40αρι €€€€

Δεν απέχουν πολύ από τα παλιά WIND-100,WIND-140... που είχε!

Δεν κρίνω αν είναι λίγα ή πολλά...

 

Ας μου βρει κάποιος σε κάποια άλλη εταιρία αυτή τη στιγμή έτσι όπως τα έχουν κάνει κάτι αντίστοιχο με τα ίδια λεφτά! Και δεν βάζω μέσα εκπτώσεις από σταθερό και τρελές υπερεπιδοτήσεις!

Από εκεί και πέρα ας μειώσουμε και εμείς ό, τι είναι περιττό...

 

PS: Μην αρχισουμε τις συγκρίσεις με καρτοκινητά, ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ Q, και μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα... Εκεί μας έχουν οδηγήσει! Με αυτά τα λεφτά αυτές τις παροχές!

 

http://www.wind.com.gr/Images/KinitiNew/ToAll_Tariffs_GR.aspx

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν διαφορετικές κάρτες sim για τις καρτοσυνδέσεις;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν διαφορετικές κάρτες sim για τις καρτοσυνδέσεις;

 

Καρτοκινητα - καρτοσυνδεση - wind to all εχουν κοινες καρτες sim.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω το πακέτο Μ με τα 350 ΜΒ δωρεάν όγκο δεδομένων. Για να μπώ στο 3G και να σερφάρω χρησιμοποιώ το gint.b-online.gr. Ελπίζω να μην μου έρθει κανάς τρελός λογαριασμός και τα παίξω? Υπάρχει νούμερο για να βλέπω το υπόλοιπο των ΜΒ μου?
ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εχει ληξει το συμβολαιο μου απο αρχες δεκέμβρη...wind flexy 40 με πακετο 600 λεπτων σε wind ...και ειχα αμελησει να παω για ανανεωση...τωρα ομως που διακοπήκε το πακέτο των 600 λεπτων σκέφτομαι ακομα και να αλλάξω εταιρία...τι μου προτείνεται απ τα νεα πακέτα σε αυτα τα χρηματα ή κ πιο κάτω αλλα με χρονο ομιλιας σε wind;

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγη ώρα με πήραν τηλέφωνο από τη Wind (θεωρητικά, πολύ πιθανόν να ήταν από εξωτερικό call center γιατί ρώτησε αν όντως η γραμμή μου είναι wind). Η κλήση ήταν με απόκρυψη, μάλιστα κάλεσαν άλλες 2 φορές νωρίτερα μέσα στη μέρα αλλά δεν ευκαιρούσα να μιλήσω.

 

Η γραμμή στην οποία με κάλεσαν είναι συμβόλαιο Wind1, που δεν χρησιμοποιώ πολύ (λογαριασμός <10€ τις περισσότερες φορές) και έχει πρόθεμα άλλου δικτύου (ήρθα με φορητότητα).

 

Η γυναίκα στο τηλέφωνο με ρώτησε αν είμαι ο κάτοχος της γραμμής και μου είπε ότι κέρδισα εντελώς δωρεάν ένα Mp3 player (κάπου εδώ σκέφτηκα, αν υπογράψω σε κάποιο από τα καινούρια προγράμματα συμβολαίου) χωρίς καμία υποχρέωση συμβολαίου. (μπας και είναι φάρσα?). Μπορώ να το παραλάβω από οποιαδήποτε κατάστημα Wind (όταν της εξήγησα ότι έχω πάγια πληρωμή με πιστωτική, αρχικά έλεγε "από το κατάστημα σας, όπου πληρώνετε τον λογαριασμό), αρκεί να έχω μαζί την ταυτότητα μου και ένα λογαριασμό σταθερού τηλεφώνου. Επίσης πρόσθεσε ότι θα με ενημερώσουν πώς μπορώ να κερδίσω έως 120€ στο λογαριασμό του σταθερού.

 

Υποθέτω ότι το mp3 είναι το δόλωμα για να με ψήσουν να κάνω φορητότητα και το σταθερό στη wind (η έκπτωση που ανέφερε είναι μάλλον οι 3 μήνες δωρεάν στο double play L). Βέβαια το σταθερό δεν είναι στο όνομα μου, κι έτσι κι αλλιώς το έχουμε ήδη μεταφέρει στη Wind εδώ κι ένα μήνα περίπου.:lol:

 

Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλο το ίδιο;:blink:

Edited by Zorz
Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Με ενημέρωσαν από την εξυπηρέτηση πελατών σήμερα ότι από 80€ που είχα επιδότηση κατέβηκε στα 65 γιατί κάθε μήνα αλλάζουν οι αναβαθμίσεις (μειώνονται ή αυξάνονται) τελικά μετά από διαπραγμάτευση μου έγινε 87€(!). Να περιμένω γιατί κάτι άκουσα για προσφορές στις αναβαθμίσεις αυτές τις ημέρες? ή να πάρω την αναβάθμιση τώρα γιατί τα βλέπω συνεχώς να μειώνονται τα πράγματα? Οι λογαριασμοί που έκανα ήταν γύρω στους 25€ (-10Ε/μήνα έκπτωση στο πάγιο αντί της επιδότησης συσκευής, κανονικά είναι 33€ ο λογαριασμός/μήνα).

Ενδιαφέρομαι για το zte blade.:)

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγη ώρα με πήραν τηλέφωνο από τη Wind (θεωρητικά, πολύ πιθανόν να ήταν από εξωτερικό call center γιατί ρώτησε αν όντως η γραμμή μου είναι wind). Η κλήση ήταν με απόκρυψη, μάλιστα κάλεσαν άλλες 2 φορές νωρίτερα μέσα στη μέρα αλλά δεν ευκαιρούσα να μιλήσω.

 

Η γραμμή στην οποία με κάλεσαν είναι συμβόλαιο Wind1, που δεν χρησιμοποιώ πολύ (λογαριασμός <10€ τις περισσότερες φορές) και έχει πρόθεμα άλλου δικτύου (ήρθα με φορητότητα).

 

Η γυναίκα στο τηλέφωνο με ρώτησε αν είμαι ο κάτοχος της γραμμής και μου είπε ότι κέρδισα εντελώς δωρεάν ένα Mp3 player (κάπου εδώ σκέφτηκα, αν υπογράψω σε κάποιο από τα καινούρια προγράμματα συμβολαίου) χωρίς καμία υποχρέωση συμβολαίου. (μπας και είναι φάρσα?). Μπορώ να το παραλάβω από οποιαδήποτε κατάστημα Wind (όταν της εξήγησα ότι έχω πάγια πληρωμή με πιστωτική, αρχικά έλεγε "από το κατάστημα σας, όπου πληρώνετε τον λογαριασμό), αρκεί να έχω μαζί την ταυτότητα μου και ένα λογαριασμό σταθερού τηλεφώνου. Επίσης πρόσθεσε ότι θα με ενημερώσουν πώς μπορώ να κερδίσω έως 120€ στο λογαριασμό του σταθερού.

 

Υποθέτω ότι το mp3 είναι το δόλωμα για να με ψήσουν να κάνω φορητότητα και το σταθερό στη wind (η έκπτωση που ανέφερε είναι μάλλον οι 3 μήνες δωρεάν στο double play L). Βέβαια το σταθερό δεν είναι στο όνομα μου, κι έτσι κι αλλιώς το έχουμε ήδη μεταφέρει στη Wind εδώ κι ένα μήνα περίπου.:lol:

 

Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλο το ίδιο;:blink:

 

και σε μενα το ιδιο,

εχω συμβολαιο με ορους κιου.πηγα απο το καταστημα, ειπα στην κοπελα οτι δεν προκειται να φυγω απο την φορθνετ και αυτη μου ειπε οκ κ μου ειπε 5 πραγματα για τα πακετα που εχει η γουιντ κ μου εδωσε το μπ3.... τον λογαριασμο τον θελουν για να τον σκαναρουν, να το στειλουν στα κεντρικα οτι ενημερωσαν τον πελατη κ οτι του εδωσαν το μπ3. Εγω της το ξεκαθαρισα οτι δεν θελω να κανω φορητοτητα κ ουτος η αλλως οπως μου ειπε κ η ιδια, δεν γινεται να μου κανουν φορητοτητα αφου δεν υπεγραψα κατι.:D

Link to comment
Share on other sites

Σας βλέπω σε καμιά 20αριά μέρες να ξυπνάτε με σταθερή-ίντερνετ wind... Δεν θα είναι η πρώτη φορά... :Ρ

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Σας βλέπω σε καμιά 20αριά μέρες να ξυπνάτε με σταθερή-ίντερνετ wind... Δεν θα είναι η πρώτη φορά... :Ρ

 

μα αφου δεν υπογραψαμε κατι ..... πως μπορουν να κανουν φορητοτητα ????

Link to comment
Share on other sites

Μπορούν αλλά θα είναι παράνομο.. Το θέμα είναι πολύ περίεργο...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...