Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειδα διαφημιση που ελεγε κτ για -35% σε συμβολαια.τι παιζει?

Η προσφορά -35% ισχύει για νέα σύνδεση στα οικογενειακά προγράμματα της Wind κρατώντας τη συσκευή σου.:)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται, θα ηθελα να μαθω κατι...Ειμαι μελος ενος δημοσιου οργανισμου και θα ηθελα να κανω την εξης ερωτηση.

Ειμαστε μια ομαδα περιπου 100 ατομων οι οποιοι θελουμε να κανουμε ενα εταιρικο αλλα το προβλημα ειναι πως κανεις μας δεν εχει εταιρικο ΑΦΜ οποτε δεν ξερω αν μπορουμε να κανουμε. Θα ηθελα αν μπορειτε να με ενημερωσετε αν γινετε, πως μπορει να γινει και τι θα πρεπει να κανω.

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας.

_ILiDAN_
Link to comment
Share on other sites

η wind δινει τη δυνατοτητα να δοκιμασεις μια συσκευη για μερικες μερες πριν την αγορασεις?

 

καποια αλλη εταιρια?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

η wind δινει τη δυνατοτητα να δοκιμασεις μια συσκευη για μερικες μερες πριν την αγορασεις?

 

καποια αλλη εταιρια?

Η Wind και ο Γερμανός στο παρελθόν έδιναν το "Test Drive" που μπορούσες να δοκιμάσεις κάποιο κινητό για κάποιο χρονικό διάστημα με τη χρήση πιστωτικής κάρτας.Τώρα βέβαια δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα....:)

Link to comment
Share on other sites

Εχει καταντησει βαρετο αυτο το γνωμικο.....δεν ειναι ετσι. Πρεπει και οι 2 πλευρες να ειναι οκ. Πες μου που δουλευεις (αν δουλευεις δεν ξερω) και να ερθω να κανω τον πελατη, οχι αυτον που θελει ή ενδιαφερεται για κατι αλλα για αυτον που δεν ξυπνησε καλα το πρωι (για να μην πω κατι πιο βαρυ), δεν θα σου αρεσει πιστεψε με...... Sorry για τα off topic σταματω εδω.

 

Συμφωνώ, πολλοί "πελάτες" πρέπει να αποκρυσταλλώσουν τι ακριβώς αναζητούν, (σαν τον Γιώργο Κωνσταντίνου στην γνωστή ελληνική ταινία με το προφιτερόλ) όπως επίσης και να προσέχουν τι λένε γιατί με αυτά που ακούω (όποτε περνάω από κατάστημα κινητής) θα μου πέσουν και (τα υπόλοιπα) μαλλιά μου...

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι συνδρομητης της Cosmote (στο 120) και θελω να μεταφερθω στο δικτυο της Wind σε αναλογο προγραμμα (2 ωρες ομιλιας). Γνωριζει καποιος περιπου τι ποσό επιδοτησης συσκευης θα μου δωσουν? Η πληρωμη λογαριασμων θα γινεται με πιστωτικη καρτα (αν παιζει αυτο καποιο ρολο).
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι συνδρομητης της Cosmote (στο 120) και θελω να μεταφερθω στο δικτυο της Wind σε αναλογο προγραμμα (2 ωρες ομιλιας). Γνωριζει καποιος περιπου τι ποσό επιδοτησης συσκευης θα μου δωσουν? Η πληρωμη λογαριασμων θα γινεται με πιστωτικη καρτα (αν παιζει αυτο καποιο ρολο).

 

ειμαι στην wind απο την πρωτη μερα της το 93-94 αλλα μια ερωτηση.....γιατι παιδι μου να πας στην wind?:blink: ειδικα απο cosmote...το σημα της ειναι χαλια χροοοονια τωρα...αν ειχε η κοτε προγραμμα σαν το wind max θα την ειχα κανει ηδη για κοτε...

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στην wind απο την πρωτη μερα της το 93-94 αλλα μια ερωτηση.....γιατι παιδι μου να πας στην wind?:blink: ειδικα απο cosmote...το σημα της ειναι χαλια χροοοονια τωρα...αν ειχε η κοτε προγραμμα σαν το wind max θα την ειχα κανει ηδη για κοτε...

 

Μπορει να εχεις δικιο, αλλα στην περιοχη που μενω (Νεαπολη Θεσσαλονικης) το σημα της Κοσμοτε δεν ειναι και τοσο καλο σε συγκριση με της Wind. Στο διαμερισμα που μενω για παραδειγμα, με το ζορι πιανω 3 γραμμουλες ενω ξαδελφος μου με Wind ειναι στο τερμα. Το ιδιο και στο χωρο εργασιας μου. Μπορει σε αλλες περιοχες να ειναι καλυτερη η Κοσμοτε, δε λεω, αλλα εμενα με ενδιαφερει ο τοπος που ζω και εργαζομαι. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηθελα να ρωτησω το εξης: υπαρχει τελος αλλαγης οικονομικου πακετου?

 

Εριξα το προγραμμα μου απο flexy 55 σε flexy 30 και με εχουν χρεωσει 5,87€ ως τελος αλλαγης οικονομικου πακετου.

 

Θεωρουσα πως δεν υπηρχε επιβαρυνση στο να ανεβοκατεβεις οικονομικο πακετο, και στο συμβολαιο δεν βρηκα καπου να αναφερει κατι τετοιο.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να εχεις δικιο, αλλα στην περιοχη που μενω (Νεαπολη Θεσσαλονικης) το σημα της Κοσμοτε δεν ειναι και τοσο καλο σε συγκριση με της Wind. Στο διαμερισμα που μενω για παραδειγμα, με το ζορι πιανω 3 γραμμουλες ενω ξαδελφος μου με Wind ειναι στο τερμα. Το ιδιο και στο χωρο εργασιας μου. Μπορει σε αλλες περιοχες να ειναι καλυτερη η Κοσμοτε, δε λεω, αλλα εμενα με ενδιαφερει ο τοπος που ζω και εργαζομαι. :)
α τοτε παω πασο..εχεις δικιο τοτε:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηθελα να ρωτησω το εξης: υπαρχει τελος αλλαγης οικονομικου πακετου?

 

Εριξα το προγραμμα μου απο flexy 55 σε flexy 30 και με εχουν χρεωσει 5,87€ ως τελος αλλαγης οικονομικου πακετου.

 

Θεωρουσα πως δεν υπηρχε επιβαρυνση στο να ανεβοκατεβεις οικονομικο πακετο, και στο συμβολαιο δεν βρηκα καπου να αναφερει κατι τετοιο.

 

Στις άλλες 2 εταιρίες δεν υπάρχει..Η Wind όμως,ως κλασική γύφτισσα χρόνια τώρα,συνεχίζει να το έχει το τέλος...Όπως επίσης,είναι και η μόνη που δε σου επιτρέπει αλλαγή οικονομικού προγράμματος προς τα κάτω τον 1ο χρόνο της σύνδεσης...Τώρα θα τη μάθουμε;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τελος αλλαγης οταν γινεται μεταβαση σε μικροτερο παγιο. Χαζο ε?

Δεν χρεωνονται (φυσικα) αλλαγες προς μεγαλυτερα παγια!!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τελος αλλαγης οταν γινεται μεταβαση σε μικροτερο παγιο. Χαζο ε?

Δεν χρεωνονται (φυσικα) αλλαγες προς μεγαλυτερα παγια!!

 

Μα για αυτο απορησα και εγω...τα τελευταια 3 χρονια ειχα ηδη κανει 3 αλλαγες σε μεγαλυτερα παγια και δεν ειχα χρεωθει τετοιο τελος...τελοςπαντων...κλασσικη wind... :mad:

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Guest giannios

Το Wind 1 (πρώην Q1) είναι πλέον μη εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα (Για νέες συνδέσεις). Ένα από τα καλύτερα , αν όχι το καλύτερο προγράμμα, όλων των εταιριών, δεν υπάρχει .Το πρόγραμμα προσέφερε:

ελάχιστο χρόνο χρέωσης 1'' , έκπτωση 5% στο σύνολο του μηνιαίου λογαριασμού, για λογαριασμούς από 13 ευρώ και πάνω, Υπηρεσία Friends & Family με επιπλέον έκπτωση 50% σε δύο αριθμούς Wind ή σε ένα Wind και ένα σταθερό και όλα αυτά χωρίς πάγιο!

Δυστυχώς.:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

τι να κανουμε... τα καλα προγραμματα τελειωνουν. σιγουρα η wind θα προσεφερε τεραστιες επιδοτησεις για μεταφορα απο το wind 1 σε καποιο σημερινο εμπορικα διαθεσιμο προγραμμα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν wind1 δεν τους υποχρεώνει να αλλάξουν!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Το Wind 1 (πρώην Q1) είναι πλέον μη εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα (Για νέες συνδέσεις). Ένα από τα καλύτερα , αν όχι το καλύτερο προγράμμα, όλων των εταιριών, δεν υπάρχει .Το πρόγραμμα προσέφερε:

ελάχιστο χρόνο χρέωσης 1'' , έκπτωση 5% στο σύνολο του μηνιαίου λογαριασμού, για λογαριασμούς από 13 ευρώ και πάνω, Υπηρεσία Friends & Family με επιπλέον έκπτωση 50% σε δύο αριθμούς Wind ή σε ένα Wind και ένα σταθερό και όλα αυτά χωρίς πάγιο!

Δυστυχώς.:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

 

Το είχα (έχω κάνει αίτηση για μετατροπή σε καρτοκινητό μια και πλέον είναι φθηνότερo και από το wind1 η οποία θα ολοκληρωθεί στις 18/3) και πράγματι ήταν ένα πακέτο το οποίο για όποιον ήθελε χαμηλές χρεώσεις χωρίς το άγχος της ανανέωσης μέσω κάρτας ήταν άψογο.

Αλλά όλα τα καλά κάποτε τελειώνουν και τυπικά. Ουσιαστικά το πακέτο ήταν "ανύπαρκτο" μια και αν κάποιος πήγαινε σε κατάστημα ούτε του το ανέφεραν καν και αν πήγαινε συστημένος και το ζητούσε, "δεν το ήξεραν".

Ελπίζω να μην κάνουν και κάποια άλλη τροποποίηση έτσι ώστε όσοι το έχουν ακόμα να περάσουν αναγκαστικά σε άλλο πακέτο (π.χ. flexy zero).

Link to comment
Share on other sites

Το Wind 1 (πρώην Q1) είναι πλέον μη εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα (Για νέες συνδέσεις). Ένα από τα καλύτερα , αν όχι το καλύτερο προγράμμα, όλων των εταιριών, δεν υπάρχει .Το πρόγραμμα προσέφερε:

ελάχιστο χρόνο χρέωσης 1'' , έκπτωση 5% στο σύνολο του μηνιαίου λογαριασμού, για λογαριασμούς από 13 ευρώ και πάνω, Υπηρεσία Friends & Family με επιπλέον έκπτωση 50% σε δύο αριθμούς Wind ή σε ένα Wind και ένα σταθερό και όλα αυτά χωρίς πάγιο!

Δυστυχώς.:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Νομιζω καπου γινεται λαθος... το wind 1 παρεχεται κανονικα για νεες συνδεσεις.

ποιος ειπε οτι καταργηθηκε?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Guest giannios
Νομιζω καπου γινεται λαθος... το wind 1 παρεχεται κανονικα για νεες συνδεσεις.

ποιος ειπε οτι καταργηθηκε?

 

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1294

:cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Guest giannios
Όσοι έχουν wind1 δεν τους υποχρεώνει να αλλάξουν!

 

Αν μας υποχρεώσει τότε και γω θα της πω ciao .

( Έχω τρεις γραμμές στην Wind )

Link to comment
Share on other sites

Μιά που μιλάμε για παλιά προγράμματα έχω την εξής ερώτηση:

 

'Εχω το παλιό wind240 με μεταφορά χρόνου στον επόμενο μήνα και ξεχωριστή χρέωση της Q. Με ποιό δικαίωμα η wind ενώ αύξησε σε όλους το κόστος των sms, κρατά την χρέωση της Q ξεχωριστή; Κανονικά θα πρέπει ένα από τα δύο να συμβαίνει:

Ή δεν μπορεί να πειράξει τα παλαιά προγράμματα ΚΑΘΟΛΟΥ, είτε, αφού τα πειράζει ανάλογα με τις καινούριες συνθήκες που υπάρχουν στην αγορά, τότε να ενσωματώσει και την Q στο πακέτο.

 

Αλήθεια η ΕΕΤΤ τί λέει για αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Guest giannios
Μιά που μιλάμε για παλιά προγράμματα έχω την εξής ερώτηση:

 

'Εχω το παλιό wind240 με μεταφορά χρόνου στον επόμενο μήνα και ξεχωριστή χρέωση της Q. Με ποιό δικαίωμα η wind ενώ αύξησε σε όλους το κόστος των sms, κρατά την χρέωση της Q ξεχωριστή; Κανονικά θα πρέπει ένα από τα δύο να συμβαίνει:

Ή δεν μπορεί να πειράξει τα παλαιά προγράμματα ΚΑΘΟΛΟΥ, είτε, αφού τα πειράζει ανάλογα με τις καινούριες συνθήκες που υπάρχουν στην αγορά, τότε να ενσωματώσει και την Q στο πακέτο.

 

Αλήθεια η ΕΕΤΤ τί λέει για αυτό;

Κάθε εταιρία έχει δικαίωμα να αναπροσαρμόζει τις χρεώσεις της.

Μεγάλη καραμέλα η ΕΕΤΤ . Πολλοί την πιπιλίζουν.:rolleyes::):):)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...