Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντιλήφθηκα, οτι σε ενεργοποιημένο φοιτητικό (1000+1000) και αφού ενεργοποίησα στη πορεία ενα προγραμμα data των 5€ για 1gb ( για να μπορω να ενεργοποίησω αλλο ενα φοιτητικό μεσα στον ίδιο μήνα) διαπίστωσα οτι μου τρώει χρόνο απο πακέτο με μεταγενέστερη ημερομηνία λήξης και οχι απο αυτο που λήγει νωρίτερα. Γιατί συμβαίνει αυτο;; Τσάμπα το ενεργοποίησα δλδ το δεύτερο;; Edited by dnik
It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Αντιλήφθηκα, οτι σε ενεργοποιημένο φοιτητικό (1000+1000) και αφού ενεργοποίησα στη πορεία ενα προγραμμα data των 5€ για 1gb ( για να μπορω να ενεργοποίησω αλλο ενα φοιτητικό μεσα στον ίδιο μήνα) διαπίστωσα οτι μου τρώει χρόνο απο πακέτο με μεταγενέστερη ημερομηνία λήξης και οχι απο αυτο που λήγει νωρίτερα. Γιατί συμβαίνει αυτο;; Τσάμπα το ενεργοποίησα δλδ το δεύτερο;;

 

Παρόμοια προβλήματα με τη χρέωση των λεπτών ομιλίας είχα και εγώ την προηγούμενη εβδομάδα. Τους έστειλα τα στοιχεία (με sreenshots) στη σελίδα τους στο fb και μου πίστωσαν εχτές 1 ώρα ομιλίας για 7 μέρες.

Το θέμα είναι βέβαια να διορθώσουν και το λογισμικό τους για να μην έχουμε ξανά τα ίδια προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Το bonus από τις ανανεώσεις paypal το ξανακατάργησαν? Δεν βλέπω κάτι σχετικό στο site.

 

Το Bonus του PayPal υπάρχει αλλά από 10€, αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον αρκετά καταστήματα έχουν τις κάρτες sim με τα 300mb της συνδιαστικής με double play . Πήρα σήμερα μια ενώ είμαι στο double play Medium.
Link to comment
Share on other sites

μου απάντησαν μετά μια βδομάδα...

"Xαίρετε.Είμαι κάτοχος του καρτοκινητού f2go με αριθμό 69χχχχχχχχ

Προ ολίγου μου ήρθε σμς πως έχω χρεωθεί 1 ευρω για ιντερνετ εχτες.

Μέχρι τη Δευτέρα είχα Mb από πακέτπ και σήμερα ενεργοποίησα πάλι.

Εχτές δεν χρησιμοποιήσα καθόλου Mobile internet καθώς εκτός του οτι είχα απενεργοποιήσει τα δεδομένα, συνδέθηκα ΜΟΝΟ μεσω wifi δικτύου.

Παρακαλώ να μεριμνήσετε σχετικά."

 

Η απάντηση 8 ημέρες μετά

 

πριν από 30 λεπτά

 

Kαλημέρα.

Σε συνέχεια του αιτήματός σου και κατόπιν ελέγχου που πραγματοποιήθηκε, θα θέλαμε να σ΄ ενημερώσουμε ότι στις 27/06/2014 δεν φαίνεται να υπάρχει χρέωση για την κίνηση internet daily. Το υπόλοιπό σου εξακολουθεί να είναι 128,29€ και από 25/06 υπάρχει ενεργή η υπηρεσία των 30ΜΒs από όπου καταναλώνεται η χρήση internet που πραγματοποιείς.

Για ό,τι άλλο χρειαστείς είμαστε στη διάθεσή σου.

Ευχαριστούμε."

 

 

Στις 25-6 με χρεωσατε για ιντερνετ οχι στις 27-6.

Στις 25 έλαβα σμς για υποτιθέμενη χρήση στις 24-6.

 

 

 

 

 

Θα κάνουν άλλες 8 ημέρες να απαντήσουν, έτσι;

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Πλέον αρκετά καταστήματα έχουν τις κάρτες sim με τα 300mb της συνδιαστικής με double play . Πήρα σήμερα μια ενώ είμαι στο double play Medium.

 

Μπορείς να μας πεις λίγα περισσότερα πράγματα? Ισχύει για τα f2g με σταθερό wind?

Link to comment
Share on other sites

@FREAK_OF_NATURE αφου ηξερες τις ημερομηνιες γιατι δεν το ειχες γραψει στο αρχικο κειμενο σου??? να γινει πιο συγκεκριμενη εξ αρχης...
Link to comment
Share on other sites

γιατί οταν στελνεις μήνυμα σήμερα πχ. και γράφεις "εχτές με χρεώσατε" υποθέτω πως καταλαβαίνει ο οποιοσδήποτε σε ποια μερα αναφερεσαι...

Ενιγουει, δε το εγραψα εξ αρχής.να δουμε τωρα με συγκεκριμένες ημερομηνίες τι θα πουνε...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

γιατί οταν στελνεις μήνυμα σήμερα πχ. και γράφεις "εχτές με χρεώσατε" υποθέτω πως καταλαβαίνει ο οποιοσδήποτε σε ποια μερα αναφερεσαι...

Ενιγουει, δε το εγραψα εξ αρχής.να δουμε τωρα με συγκεκριμένες ημερομηνίες τι θα πουνε...

 

Έχω γράψει και εγώ στο παρελθόν για σχετικό πρόβλημα χρέωσης και όταν έγραψα χθες, μέσα σε παρένθεση έγραψα και την ημερομηνία. Αυτό γιατί το μήνυμα που εσύ ( και εγώ ή κάποιος άλλος) γράφεις σήμερα, αυτοί μπορεί να μην το διαβάσουν την ίδια ημέρα, αλλά μετά από δύο ή και τρεις. Ούτε να νομίζεις πως όταν διαβάζουν ένα μήνυμα προσέχουν ημερομηνίες αποστολής. Με τόσα emails που λαμβάνουν είναι φυσικό.

Link to comment
Share on other sites

Έχω γράψει και εγώ στο παρελθόν για σχετικό πρόβλημα χρέωσης και όταν έγραψα χθες, μέσα σε παρένθεση έγραψα και την ημερομηνία. Αυτό γιατί το μήνυμα που εσύ ( και εγώ ή κάποιος άλλος) γράφεις σήμερα, αυτοί μπορεί να μην το διαβάσουν την ίδια ημέρα, αλλά μετά από δύο ή και τρεις. Ούτε να νομίζεις πως όταν διαβάζουν ένα μήνυμα προσέχουν ημερομηνίες αποστολής. Με τόσα emails που λαμβάνουν είναι φυσικό.

δεν έγραψα πουθενά πως έστειλα μειλ.μιλάω για μηνυματα μεσω φεισμπουκ.Οπου η ημερομηνια και η ωρα αποστολης ειναι ακριβως πάνω και δίπλα απο το κείμενο που γράφεις.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ενιγουει, δε το εγραψα εξ αρχής.να δουμε τωρα με συγκεκριμένες ημερομηνίες τι θα πουνε...

 

θα τους κοπει ο βηχας και θα το πιστωσουν αν προκειται για λαθος δικο τους.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:

Συνδρομητής συμβολαίου που πήρε επιδότηση συσκευής ανανεώνοντας για 24 μήνες, επιθυμεί μετατροπή σε F2G.

Δεν έχει περάσει αρκετός καιρός και αν αιτηθεί τη μετατροπή θα πρέπει να πληρώσει το 100% της επιδότησης.

Εάν πάει σε κατάστημα και κάνει την αίτηση, το ποσό της επιδότησης θα μπει στον επόμενο λογαριασμό ή υποχρεούται να το πληρώσει ΠΡΙΝ τη μετατροπή ώστε να προχωρήσει η μετατροπή;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!Έχει κάποιος υπόψιν του ποια είναι η πιο οικονομική λύση για καρτοκινητό, για Ελβετία?Θα είμαι εκεί για 4 μέρες.Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Υπάρχει η δυνατότητα σε f2g όταν είμαι κατειλημμένος να μου έρχεται sms ότι με πήραν τηλέφωνο? Αν ναι τι ρύθμιση πρέπει να κάνω?

Να σημειώσω δεν θέλω αναμονή κλήσης.

 

Στην Q υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Υπάρχει η δυνατότητα σε f2g όταν είμαι κατειλημμένος να μου έρχεται sms ότι με πήραν τηλέφωνο? Αν ναι τι ρύθμιση πρέπει να κάνω?

Να σημειώσω δεν θέλω αναμονή κλήσης.

 

Στην Q υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

 

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/upiresies/upiresies-kliseon/upiresia-eidopoiisis-kliseon/

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτή η υπηρεσία είναι για περιπτώσεις εκτός λειτουργίας ενώ η ερώτηση είναι όταν το κινητό είναι κατηλειμμένο .

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η υπηρεσία είναι για περιπτώσεις εκτός λειτουργίας ενώ η ερώτηση είναι όταν το κινητό είναι κατηλειμμένο .

 

Ακριβώς αυτό είναι μόνο για Εκτός λειτουργίας αυτό το έχω ήδη ενεργοποιημένο, το θέμα είναι όταν μιλάμε στο τηλέφωνο και χάνουμε τις κλήσεις.

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μου το μηδένισε το υπόλοιπο με το που άλλαξε η μέρα και το sms ήρθε το πρωί. Τόσα χρόνια χρησιμοποιούσα feature phone και δεν είχα χρεωθεί ποτέ, 1ο μήνα με smartphone και με χρέωσε. Αυτό παρατηρείται κάθε μέρα ή μόνο την πρώτη μέρα λήξης του πακέτου;

Ας ξεκινήσουμε ομαδικά τις καταγγελίες στην ΕΕΤΤ μπας και το διορθώσουν (εδώ γελάμε)!!! Τουλάχιστον να δώσουν τη δυνατότητα απενεργοποίησης και όποιος ξεχαστεί και χρησιμοποιήσει κανονικά ιντερνετ ας πληρώσει το αυξημένο κόστος και για όσους θέλουν αυτή την υπηρεσία, να στέλνει το sms από την στιγμή που ενεργοποιήθηκε το daily internet.

Σε ποιο τηλ παίρνεις και ζητάς να σου κλείσουν τα δεδομένα? Είναι χρεώσιμη κλήση?

 

 

Ερωτηση!Ποσο υπολοιπο ειχες; και ποσο σου πήγε;Eιχες πχ 0,50 € και στο εκανε -0,50€ χωρις να εχεις ανοιχτο data;Σιγουρο δεν πατηθηκε καταλάθος το κουμπι Data στο smartphone σου;Εγω εχω 0.01€ υπολοιπο και στην 1 αυγουστου λήγει το προπληρωμενο ιντερνετ.Την αλλη μερα θα παω - 1 € ;

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...