Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανονικότατα θα έχεις και τα 2:)

Ευχαριστώ για την απάντηση. Περιμένω από μέρα σε μέρα να μου λήξει και μία δεύτερη σύνδεση που είχα στη WIND και θα πάω σε κατάστημα. Είχα επιχειρήσει και στο παρελθόν να πάρω τα 120' αλλά δε με άφηνε το σύστημα γιατί υπήρχε σύνδεση (παλιό οικογενειακό δύο γραμμών και όλα μαζί με σταθερό σε ένα λογαριασμό). Τουλάχιστον έτσι μου είχαν πει τότε.

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα θελω την βοηθεια σας.εχω ενα νουμερο f2g. εαν κανω ανανεωση σε καταστημα wind κερδιζω κατι επιπλεον?τι κερδιζω με 5 ευρω και τι με 10?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα θελω την βοηθεια σας.εχω ενα νουμερο f2g. εαν κανω ανανεωση σε καταστημα wind κερδιζω κατι επιπλεον?τι κερδιζω με 5 ευρω και τι με 10?ευχαριστω

 

Από 5-19€ έχεις 120' προς WIND και από 20€ και πάνω 300' προς WIND.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ερωτήσεις από ένα πολύ πρόσφατο F2GO χρήστη, με μικρή εμπειρία στα καρτοκινητά.

Έχω εντυπωσιαστεί από τα πόσα sms μου ήρθαν με διάφορα bonus και πόσα πήρα με registration στο site και στη συνέχεια log'n'win.

Όμως βλέπω στο site ότι αν πάρω το πακέτο 5 ευρώ 200 λεπτά προς όλους μου δίνει και 100 + 100 πρός Wind.

Επειδή έκανα την πρώτη κατάθεση σε κατάστημα μου ήρθε bonus 120+120.

Άρα το θέμα που αναφέρετε σε προηγούμενες σελίδες με την ενεργοποίηση πακέτου σε κατάστημα δεν έχει και μεγάλη διαφορά από το online ή κάτι χάνω;

Επίσης για το πακέτο των 5 ευρώ μου είπαν στο κατάστημα να βάλω 6.

Θυμάμαι από ένα καρτοκινητό vodafone που είχα ότι χρειάζοταν 5,60.

Στο λογαριασμό μου βλέπω τώρα 1,18 ευρώ υπόλοιπο, πως βγαίνει αυτό το νούμερο;

 

Τέλος το πιο βασικό μπορώ με κάποιο τρόπο online να βάλω στο λογαρισμό μου κάτω από 5 ευρώ ή τελος πάντων ότι νούμερο θέλω εγώ; Γίνεται αυτό σε κατάστημα;

Ας πούμε τώρα που έχω 1,18 θα ήθελα να βάλω 1-2 παραπάνω και ίσως να ενεργοποιήσω κάποια στιγμή κάποιο πακέτο των 2 ευρώ.

Δεν το λέω από άποψη τσιγκουνιάς, απλά θέλω να το δω αν υπάρχει σα δυνατότητα.

 

Μέσα στην εβδομάδα θα κάνω και το κινητό της γυναίκας μου F2GO και πιστεύω με τα δωρεάν προς Wind από την οποιαδήποτε ενεργοποίηση πακέτου θα είναι σα να μιλάμε μεταξύ μας δωρεάν.

Γενικά πάντως αισθάνομαι αρκετά ηλίθιος για όλα αυτά που έχω δώσει τα πολλά προηγούμενα χρόνια σε συμβόλαια για πολύ λιγότερες παροχές.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ερωτήσεις από ένα πολύ πρόσφατο F2GO χρήστη, με μικρή εμπειρία στα καρτοκινητά.

Έχω εντυπωσιαστεί από τα πόσα sms μου ήρθαν με διάφορα bonus και πόσα πήρα με registration στο site και στη συνέχεια log'n'win.

Όμως βλέπω στο site ότι αν πάρω το πακέτο 5 ευρώ 200 λεπτά προς όλους μου δίνει και 100 + 100 πρός Wind.

Επειδή έκανα την πρώτη κατάθεση σε κατάστημα μου ήρθε bonus 120+120.

Άρα το θέμα που αναφέρετε σε προηγούμενες σελίδες με την ενεργοποίηση πακέτου σε κατάστημα δεν έχει και μεγάλη διαφορά από το online ή κάτι χάνω;

Επίσης για το πακέτο των 5 ευρώ μου είπαν στο κατάστημα να βάλω 6.

Θυμάμαι από ένα καρτοκινητό vodafone που είχα ότι χρειάζοταν 5,60.

Στο λογαριασμό μου βλέπω τώρα 1,18 ευρώ υπόλοιπο, πως βγαίνει αυτό το νούμερο;

 

Τέλος το πιο βασικό μπορώ με κάποιο τρόπο online να βάλω στο λογαρισμό μου κάτω από 5 ευρώ ή τελος πάντων ότι νούμερο θέλω εγώ; Γίνεται αυτό σε κατάστημα;

Ας πούμε τώρα που έχω 1,18 θα ήθελα να βάλω 1-2 παραπάνω και ίσως να ενεργοποιήσω κάποια στιγμή κάποιο πακέτο των 2 ευρώ.

Δεν το λέω από άποψη τσιγκουνιάς, απλά θέλω να το δω αν υπάρχει σα δυνατότητα.

 

Μέσα στην εβδομάδα θα κάνω και το κινητό της γυναίκας μου F2GO και πιστεύω με τα δωρεάν προς Wind από την οποιαδήποτε ενεργοποίηση πακέτου θα είναι σα να μιλάμε μεταξύ μας δωρεάν.

Γενικά πάντως αισθάνομαι αρκετά ηλίθιος για όλα αυτά που έχω δώσει τα πολλά προηγούμενα χρόνια σε συμβόλαια για πολύ λιγότερες παροχές.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Αν ανανεώσεις σε κατάστημα παίρνεις επιπλέον bonus χρόνο ομιλίας προς WIND. Αν ενεργοποιήσεις πακέτο on line παίρνεις πάλι bonus ομιλία + sms προς wind.

Σου είπαν να βάλεις 6€ γιατί θα αφαιρεθεί ο φόρος καρτοκινητής 12% και θα σου μείνουν πάνω από 5€ για να μπορέσεις να ενεργοποιήσεις όποιο πακέτο θέλεις(το ίδιο συμβαίνει σε όλα τα καρτοκινητά).

Δεν μπορείς να κάνεις ανανέωση κάτω από 5€ ούτε σε κατάστημα πλέον.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ερωτήσεις από ένα πολύ πρόσφατο F2GO χρήστη, με μικρή εμπειρία στα καρτοκινητά.

Έχω εντυπωσιαστεί από τα πόσα sms μου ήρθαν με διάφορα bonus και πόσα πήρα με registration στο site και στη συνέχεια log'n'win.

Όμως βλέπω στο site ότι αν πάρω το πακέτο 5 ευρώ 200 λεπτά προς όλους μου δίνει και 100 + 100 πρός Wind.

Επειδή έκανα την πρώτη κατάθεση σε κατάστημα μου ήρθε bonus 120+120.

Άρα το θέμα που αναφέρετε σε προηγούμενες σελίδες με την ενεργοποίηση πακέτου σε κατάστημα δεν έχει και μεγάλη διαφορά από το online ή κάτι χάνω;

Επίσης για το πακέτο των 5 ευρώ μου είπαν στο κατάστημα να βάλω 6.

Θυμάμαι από ένα καρτοκινητό vodafone που είχα ότι χρειάζοταν 5,60.

Στο λογαριασμό μου βλέπω τώρα 1,18 ευρώ υπόλοιπο, πως βγαίνει αυτό το νούμερο;

 

Τέλος το πιο βασικό μπορώ με κάποιο τρόπο online να βάλω στο λογαρισμό μου κάτω από 5 ευρώ ή τελος πάντων ότι νούμερο θέλω εγώ; Γίνεται αυτό σε κατάστημα;

Ας πούμε τώρα που έχω 1,18 θα ήθελα να βάλω 1-2 παραπάνω και ίσως να ενεργοποιήσω κάποια στιγμή κάποιο πακέτο των 2 ευρώ.

Δεν το λέω από άποψη τσιγκουνιάς, απλά θέλω να το δω αν υπάρχει σα δυνατότητα.

 

Μέσα στην εβδομάδα θα κάνω και το κινητό της γυναίκας μου F2GO και πιστεύω με τα δωρεάν προς Wind από την οποιαδήποτε ενεργοποίηση πακέτου θα είναι σα να μιλάμε μεταξύ μας δωρεάν.

Γενικά πάντως αισθάνομαι αρκετά ηλίθιος για όλα αυτά που έχω δώσει τα πολλά προηγούμενα χρόνια σε συμβόλαια για πολύ λιγότερες παροχές.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

 

1) η διαφορά του μπόνους ανανέωσης με το μπόνους όταν αγοράζεις πακέτο μέσω του σάιτ είναι απλά πως στην πρώτη περίπτωση σε ανταμοίβει επειδή ανανέωσες με φυσική παρουσία σε κατάστημα της εταιρίας ενώ στην δεύτερη στα δίνει ως δώρο επειδη αγοραστές πακέτο. Άρα στην πρώτη περίπτωση δεν χάνεις χρήματα απο την κάρτα σου ενω στην δεύτερη αγοράζεις κάποιο πακέτο.

2) σε κάθε ανανέωση που κάνεις πρέπει να υπολογίζεις πως το ποσό που σου πιστώνεται είναι μικρότερο απο αυτο που πληρώσες λόγω φόρου καρτοκινητής. Άρα σωστά έβαλες 6€ για να έχεις καθαρά περίπου 5€. Το 1,18€ το έχεις λόγω και του αρχικού ποσού που πιθανόν υπήρχε στην κάρτα

3) το μικρότερο ποσό που μπορείς να βάλεις είναι 5€

Link to comment
Share on other sites

μέσα στην εβδομάδα θα κάνω και το κινητό της γυναίκας μου F2GO και πιστεύω με τα δωρεάν προς Wind από την οποιαδήποτε ενεργοποίηση πακέτου θα είναι σα να μιλάμε μεταξύ μας δωρεάν.

Αν σάς ενδιαφέρει η μεταξύ σας συνομιλία θα σου πρότεινα να βάλεις Q στη γυναίκα σου γιατί έχει καλύτερο ο πακέτο προς wind/q 1€/400' + τα 120' για ανανέωση 5€. Για εσωτερική συνομιλία η Q είναι οικονομικότερη.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά πάντως αισθάνομαι αρκετά ηλίθιος για όλα αυτά που έχω δώσει τα πολλά προηγούμενα χρόνια σε συμβόλαια για πολύ λιγότερες παροχές.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Και εγώ μετά από αρκετά χρόνια σε συμβόλαιο πήγα σε f2g και μπορώ να πω πως αισθάνομαι στην κυριολεξία ελεύθερος. Μάλιστα πρόλαβα και τα 300' με 10€ και πάνω. Βέβαια ηλίθιος δεν θα έλεγα γιατί, τόσο η WIND όσο και οι άλλες εταιρείες, τώρα τελευταία άρχισαν να κάνουν αυτές τις προσφορές. Είχα επιχειρήσει και αρκετά πριν να πάω από συμβόλαιο σε καρτοκινητό, αλλά δεν συνέφερε. Από τότε που έβαλε τα πακέτα και ειδικά και μετά την προσφορά με τα 300' το f2g έγινε μπορώ να πω πιο συμφέρον και από συμβόλαιο. Χωρίς τα πακετα και καταναλώνοντας μόνο την κάρτα, το καρτοκινητό δεν συμφέρει.

Edited by giachtas
Link to comment
Share on other sites

Πόσο πιο εκνευριστικό μπορεί να γίνει το embeded youtube βιντεάκι στη σελίδα του F2G κάθε φορά που πάει κάποιος να κάνει login;; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Πόσο πιο εκνευριστικό μπορεί να γίνει το embeded youtube βιντεάκι στη σελίδα του F2G κάθε φορά που πάει κάποιος να κάνει login;; :confused:

 

Αν μπαίνεις από υπολογιστή, βάλε Firefox, add on flashblocker και απλώς δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Nέα ενημέρωση για τα πακέτα των 2€:

 

Όλα τα πακέτα More@2€ έχουν διάρκεια 30 ημέρες με εξαίρεση το πακέτο 2€/100’ προς όλα τα εθνικά δίκτυα που έχει διάρκεια 15 ημέρες.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έβαλε τα πακέτα και ειδικά και μετά την προσφορά με τα 300' το f2g έγινε μπορώ να πω πιο συμφέρον και από συμβόλαιο. Χωρίς τα πακετα και καταναλώνοντας μόνο την κάρτα, το καρτοκινητό δεν συμφέρει.

 

Η προσφορά με τα 300' προς όλους, αλλάξε νομίζω τα δεδομένα στην καρτοκινητή και την έκανε πραγματικά βιώσιμη επιλογή για τον κόσμο ;)

Link to comment
Share on other sites

Nέα ενημέρωση για τα πακέτα των 2€:

 

Όλα τα πακέτα More@2€ έχουν διάρκεια 30 ημέρες με εξαίρεση το πακέτο 2€/100’ προς όλα τα εθνικά δίκτυα που έχει διάρκεια 15 ημέρες.

 

Τι έγινε wind, δεν μας βγαίνουν τα νούμερα όπως τα περιμέναμε? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Είχαν σήμερα στο καρφουρ Ρέντης μια προσφορά του f2g με 69 ευρώ χρόνο ομιλίας δώρο ένα Huawei Ascend Y200 για όποιον ενδιαφέρεται
[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Είχαν σήμερα στο καρφουρ Ρέντης μια προσφορά του f2g με 69 ευρώ χρόνο ομιλίας δώρο ένα Huawei Ascend Y200 για όποιον ενδιαφέρεται

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4983620#post4983620

Link to comment
Share on other sites

Nέα ενημέρωση για τα πακέτα των 2€:

 

Όλα τα πακέτα More@2€ έχουν διάρκεια 30 ημέρες με εξαίρεση το πακέτο 2€/100’ προς όλα τα εθνικά δίκτυα που έχει διάρκεια 15 ημέρες.

Να φανταστώ και τα 50&50 bonus του πακέτου θα έχουν και αυτά 15 μέρες?

Link to comment
Share on other sites

Είχαν σήμερα στο καρφουρ Ρέντης μια προσφορά του f2g με 69 ευρώ χρόνο ομιλίας δώρο ένα Huawei Ascend Y200 για όποιον ενδιαφέρεται

http://www.carrefour.gr/media/HOME/_BIG_PIC/BIG_2013/banner.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, από πότε μας τελείωσε το τσάμπα (από σταθερό) για κλήσεις στην εξυπηρέτηση πελατών στο 210 5100100?

Πήρα και πλέον έχει επιλογές για σταθερή (σου λέει πάρε 13800) και κινητή (σου λέει πάρε 1260 κλπ. κλπ.)

Πότε μας τελείωσε?

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, από πότε μας τελείωσε το τσάμπα (από σταθερό) για κλήσεις στην εξυπηρέτηση πελατών στο 210 5100100?

Πήρα και πλέον έχει επιλογές για σταθερή (σου λέει πάρε 13800) και κινητή (σου λέει πάρε 1260 κλπ. κλπ.)

Πότε μας τελείωσε?

 

εχει λίγο καιρό,ισως πάνω από μήνα. Αν εχεις wind σταθερο,καλείς το 13800 και ζητάς να σε συνδεσουν με την εξυπηρετηση κινητης...απλά ζητάνε και τα στοιχεία του σταθερού.

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για την ερώτηση που πιθανότατα έχει απαντηθεί αλλα πως απενεργοποιώ την αυτόματη χρέωση πακέτου των 200 λεπτών ,με την ανανέωση της κάρτας;
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για την ερώτηση που πιθανότατα έχει απαντηθεί αλλα πως απενεργοποιώ την αυτόματη χρέωση πακέτου των 200 λεπτών ,με την ανανέωση της κάρτας;
Η εταιρεία WIND ανακοινώνει τη διαθεσιμότητα από την Τετάρτη 31 Ιουλίου 2013 για νέους συνδρομητές του καρτοκινητού F2G, της υπηρεσίας αυτόματης ενεργοποίησης, του πακέτου «200 λεπτά ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής τηλεφωνίας για 30 ημέρες, με κόστος ενεργοποίησης 5€».

 

Πιο συγκεκριμένα, από την Τετάρτη 31 Ιουλίου 2013, όλοι οι νέοι συνδρομητές του Καρτοκινητού Wind F2G θα είναι εγγεγραμμένοι στην υπηρεσία αυτόματης ενεργοποίησης του πακέτου ομιλίας αξίας 5€, το οποίο προσφέρει 200 λεπτά ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής τηλεφωνίας για 30 ημέρες, στην πρώτη ανανέωση ανά ημερολογιακό μήνα ίση τουλάχιστον με 10€.

 

Οι συγκεκριμένοι συνδρομητές θα μπορούν να διαγράφονται από την υπηρεσία αυτόματης ενεργοποίησης του πακέτου ομιλίας όποτε το επιθυμήσουν, με δωρεάν αποστολή με SMS της λέξης ‘OXI’ στο 1237. Από τη στιγμή της διαγραφής δεν παρέχεται η δυνατότητα επανεγγραφής στην υπηρεσία αυτόματης ενεργοποίησης του πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

Από την Κυριακή που μας πέρασε έκανε αίτηση μεταφοράς του λογαριασμού μου από frog σε f2go . Όμως κανένας δεν με έχει πάρει τηλέφωνο έως σήμερα. Ξέρετε πόσες μέρες χρειάζεται για να σε πάρουν τηλέφωνο ;

 

Ευχαριστώ

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Από την Κυριακή που μας πέρασε έκανε αίτηση μεταφοράς του λογαριασμού μου από frog σε f2go . Όμως κανένας δεν με έχει πάρει τηλέφωνο έως σήμερα. Ξέρετε πόσες μέρες χρειάζεται για να σε πάρουν τηλέφωνο ;

 

Ευχαριστώ

 

δεν νομίζω να σε πάρει κανένας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...