Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσοχή!!

H wind εστειελε μηνυμα στην αδελφή μου που εχει F2G2, που ελεγε καπως ετσι "δωρεαν διπλασιασμό καρτας για πάντα καλόντας 1342 και να ερθεις στην ΝΕΑ καρτοκινητή"

 

Τι παραπλάνηση ειναι αυτό.. Σου διπλασιάζω το χρόνο πιθανόν υπό συνθηκες (να τον φας σε ενα μηνα) αλλα σου τριπλασιάζω την χρέωση (από 0,11 σε 0,35). Το θεωρώ απαράδεκτο και παραπλανητικό.:mad:

 

Ηταν ετιμη να το κανει ευτυχώς με ρώτησε.. :)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

ναι και σε μενα ηρθε μολις διαβασα το μισο λεω ωραια προσφορα μετα ειδα το 1342 και ξενερωσα!

παρα πολυ παραπλανητικό!!!:mad::mad::mad:

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή από wind f2go σε q κρατώντας το ίδιο νούμερο,μόνο με φορητότητα γίνεται ε;δεν υπάρχει τρόπος κατι σαν αλλαγή πακέτου;

στην q το μήνυμα προς όλους έχει 0.05 και η κλήση 0.21/λεπτό ;

 

ναι υπάρχει δυνατότητα , εγώ εχω κάνει το ακριβώς αντίθετο από αυτό που ζητάς να κανείς. Και γίνεται κανονικά επισκέψου απλά ένα κατάστημα απλά θέλει γύρω στις 15 εργάσιμες μέρες . Δεν γίνεται με άλλο τρόπο διότι διαφέρει και η ένδειξη του δικτύου στην κίου για αυτό δεν γίνεται αλλαγή πακέτου κατευθείαν.Όσο για τις χρεώσεις τις κίου είναι αυτές που αναφέρεσ.Επίσης υπάρχει και η προσφορά με τα 1500 λεπτά και Sms και 100mb ίντερνετ με 1€ το μήνα.Και το συγκεκριμένο πακέτο μπορείς να το ενεργοποιήσεισ μέχρι και 4 ενεργοποιήσεισ τον μήνα.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή από wind f2go σε q κρατώντας το ίδιο νούμερο,μόνο με φορητότητα γίνεται ε;δεν υπάρχει τρόπος κατι σαν αλλαγή πακέτου;

στην q το μήνυμα προς όλους έχει 0.05 και η κλήση 0.21/λεπτό ;

Άσχετα που είναι το ίδιο δίκτυο, για να μεταπηδήσεις από WIND σε Q-Telecom πρέπει να κάνεις φορητότητα αριθμού με τις χρεώσεις που ανέφερες.

 

Αυτό που λες για αλλάγη από WIND σε Q-Telecom με τη μορφή αλλαγής πακέτου θα ήταν πολύ καλή κίνηση αλλά δυστυχώς δεν......

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει αναφερθεί στο site πως η κλήση στο CC της wind έχει πάει στο 0,25 ή είμαι ο πρώτος που το έμαθα με τον επώδυνο τρόπο; :)

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει αναφερθεί στο site πως η κλήση στο CC της wind έχει πάει στο 0,25 ή είμαι ο πρώτος που το έμαθα με τον επώδυνο τρόπο; :)

0.24 ειναι απο 5 Αυγουστου.

Link to comment
Share on other sites

0.24 ειναι απο 5 Αυγουστου.

 

Εναλλακτικά, μπορείς να καλείς στο 2106158000 για το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της Wind.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικά, μπορείς να καλείς στο 2106158000 για το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της Wind.:happy:

 

Το 210615800 είναι για κλήση από σταθερό;Και αυτό έχει αστική χρέωση σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Το 210615800 είναι για κλήση από σταθερό;Και αυτό έχει αστική χρέωση σωστά;

 

Καλείς είτε από σταθερό (με αστική χρέωση) είτε από κινητό με χρέωση εθνικής κλήσης. Ζητάς να σε συνδέσουν με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών και είναι σαν έχεις καλέσει το 1260.:happy:

Edited by myphone-fan
Link to comment
Share on other sites

Καλείς είτε από σταθερό (με αστική χρέωση) είτε από κινητό με χρέωση εθνικής κλήσης. Ζητάς να σε συνδέσουν με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών και είναι σαν έχεις καλέσει το 1260.:happy:

 

Υπαρχει περιπτωση να μην σε συνδεσουν;μπορουν να το αρνηθουνε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να μην σε συνδεσουν;μπορουν να το αρνηθουνε;

 

 

Εμένα μια φορά με... σύνδεσαν και ακόμη συνδεδεμένος είμαι!!!!!!!!!!

 

Το έχουμε πει πολλές φορές, πάμε άλλη μία : 2105100100

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το απόγευμα, 30/8/2010, έκανα μια ανανέωση σε ένα f2g και μου ηρθε ενημερωτικό sms ότι έγινε η ανανέωση, το νέο μου υπόλοιπο είναι τόσο, και ισχύει μέχρι 4/10/2011!!!

Όταν κάλεσα το 1269 μου είπε ότι ισχύει μέχρι τις 30/8/2011, το αναμενόμενο δηλαδή.

Αυτό το 4/10/2011, πού τους ήρθε; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Είναι η ημερομηνία κατά την οποία θα ακυρωθεί η κάρτα σου αν δεν την ανανεώσεις ξανά

12 μήνες + 35 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλημέρα!

ΝΑ ρωτήσω και δω μήπως κάποιος ξέρει...

 

Οι ρυμίσεις ΜΜS σε f2g2 όπου έχω το πακέτο με το 1,5Gb το μήνα είναι αυτές?

Θέλω να τις βάλω χειροκίνητα σε iphone...

 

MMSC: http ://192.168.200.95/servlets/mms

Proxy: 192.168.200.11:9401

APN: mnet.b-online.gr

Username: mms

Password: mms

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,έχω F2G και ανανέωσα με κάρτα 10 Ευρώ αλλά διπλασιασμό δεν είδα!!!

Ενώ πριν κάτι μήνες που είχα ανανεώσει σε κατάστημα της Wind είχε διπλασιάσει τον χρόνο.

Το μόνο που πήρα είναι ένα SMS που έλεγε κάλεσε το 1342. Οταν το παίρνεις λέει ότι αν πας στην Νέα Wind Καρτοκινητή θα χάσεις τα non-stop προγ/τα που έχεις.

Μήπως μαζί με αυτά χάνεις και το πρόγραμμα "Τέλος οι Κάρτες Ανανέωσης για όλο το 2010" που έχει απεριόριστα προς F2G?

Link to comment
Share on other sites

Πού μπορούμε να κάνουμε παράπονα για το ότι η γουίντ δεν δίνει ακόμα microSIM κάρτες για καρτοκινητά; Σνομπάρει το iPhone 4 ή μου φαίνεται;

 

Καταρχάς ας ενημερώσουν πρώτα τα καταστήματά τους ότι άλλο πράμα η microSIM και άλλο η microSD. :mad: Τους είπα θέλω microSIM και μου λέει έχουμε και 2gb, και 4gb... (παραβλέπω το γεγονός ότι έχουν φτάσει ακόμα και αυτές τα 16 και τα 32gb...) ELEOS με τους άσχετους...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλημέρα!

ΝΑ ρωτήσω και δω μήπως κάποιος ξέρει...

 

Οι ρυμίσεις ΜΜS σε f2g2 όπου έχω το πακέτο με το 1,5Gb το μήνα είναι αυτές?

Θέλω να τις βάλω χειροκίνητα σε iphone...

 

MMSC: http ://192.168.200.95/servlets/mms

Proxy: 192.168.200.11:9401

APN: mnet.b-online.gr

Username: mms

Password: mms

Ναι αυτές είναι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,έχω F2G και ανανέωσα με κάρτα 10 Ευρώ αλλά διπλασιασμό δεν είδα!!!

Ενώ πριν κάτι μήνες που είχα ανανεώσει σε κατάστημα της Wind είχε διπλασιάσει τον χρόνο.

Το μόνο που πήρα είναι ένα SMS που έλεγε κάλεσε το 1342. Οταν το παίρνεις λέει ότι αν πας στην Νέα Wind Καρτοκινητή θα χάσεις τα non-stop προγ/τα που έχεις.

Μήπως μαζί με αυτά χάνεις και το πρόγραμμα "Τέλος οι Κάρτες Ανανέωσης για όλο το 2010" που έχει απεριόριστα προς F2G?

 

Ναι το χάνεις . Αλλά με κάθε ανανέωση έχεις 1500 προς όλη τη wind και όλη τηQ. Αυτό που χάνεις σίγουρα είναι το internet.

Link to comment
Share on other sites

Πού μπορούμε να κάνουμε παράπονα για το ότι η γουίντ δεν δίνει ακόμα microSIM κάρτες για καρτοκινητά; Σνομπάρει το iPhone 4 ή μου φαίνεται;

 

 

Το σνομπαρει γιατι δεν το πουλαει το επισημο δικτυο καταστηματων της. Αν το πουλουσε μια χαρα καρτες θα ειχε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια φορά με... σύνδεσαν και ακόμη συνδεδεμένος είμαι!!!!!!!!!!

 

Το έχουμε πει πολλές φορές, πάμε άλλη μία : 2105100100

 

Ρε παιδιά τι διαφορά έχει ο αριθμό 210-6158000 από το 210-5100100 που λέει ο φίλος;

Τι εξυπηρετεί το ένα και τι το άλλο;

Ευχαριστώ πολύ.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα f2g2 και είχα αρκετή κάρτα(γύρω στα 20 ευρώ) και έστελνα αρκετά μηνύματα μη γνωρίζοντας για την αλλαγή χρεώσεων οπότε τελείωσε η κάρτα πολύ γρήγορα...κατάλαβα για την χρέωση όταν παρατήρησα την τελευταία βδομάδα που έβαλα κάρτα ότι έφευγε πολύ γρήγορα.

Πήρα στη wind να ψάξω το δίκιο μου που δεν ενημερώθηκα μέσω ενός μηνύματος ή μίας διαφήμισης ή μίας ανακοίνωσης...κάτι,οτιδήποτε!!Με είπαν αρχικά ιστορίες για αύξηση του φπα αλλά επέμεινα και τελικά κατέληξαν να με πούνε πως καλύπτονται νομικά για αυτές τις αυξήσεις τους!!Κοινώς χεστήκανε για το πρόβλημά μου και που χάλασα συνολικά γύρω στα 30 ευρώ έτσι στον αέρα χωρίς ειδοποίηση.Τους έδωσα τα στοιχεία μου και τους είπα πως κάνω καταγγελία για την απαράδεκτη συμπεριφορά τους.Βέβαια δε νομίζω και να αγχώθηκαν.Αλλά εγώ επειδή δεν ανέχομαι τέτοιες συμπεριφορές,ούτε καν να πούνε έστω μία συγνώμη για το όλο θέμα απλά τους νοιάζει που καλύπτονται νομικά οπότε κι εγώ καλύπτομαι νομικά να εγκαταλείψω την εταιρεία μετά από 11 περίπου χρόνια παραμονής και πίστης σε Telestet,tim και wind!!!

 

Μπορείτε να με προτείνετε κάτι;;;Σκέφτομαι και την Q αν και ανήκει στον ίδιο όμιλο.

Ευχαριστώ :)

Προστατέψτε το περιβάλλον.

 

Μηδενική ανοχή στο παθητικό κάπνισμα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα f2g2 και είχα αρκετή κάρτα(γύρω στα 20 ευρώ) και έστελνα αρκετά μηνύματα μη γνωρίζοντας για την αλλαγή χρεώσεων οπότε τελείωσε η κάρτα πολύ γρήγορα...κατάλαβα για την χρέωση όταν παρατήρησα την τελευταία βδομάδα που έβαλα κάρτα ότι έφευγε πολύ γρήγορα.

Πήρα στη wind να ψάξω το δίκιο μου που δεν ενημερώθηκα μέσω ενός μηνύματος ή μίας διαφήμισης ή μίας ανακοίνωσης...κάτι,οτιδήποτε!!Με είπαν αρχικά ιστορίες για αύξηση του φπα αλλά επέμεινα και τελικά κατέληξαν να με πούνε πως καλύπτονται νομικά για αυτές τις αυξήσεις τους!!Κοινώς χεστήκανε για το πρόβλημά μου και που χάλασα συνολικά γύρω στα 30 ευρώ έτσι στον αέρα χωρίς ειδοποίηση.Τους έδωσα τα στοιχεία μου και τους είπα πως κάνω καταγγελία για την απαράδεκτη συμπεριφορά τους.Βέβαια δε νομίζω και να αγχώθηκαν.Αλλά εγώ επειδή δεν ανέχομαι τέτοιες συμπεριφορές,ούτε καν να πούνε έστω μία συγνώμη για το όλο θέμα απλά τους νοιάζει που καλύπτονται νομικά οπότε κι εγώ καλύπτομαι νομικά να εγκαταλείψω την εταιρεία μετά από 11 περίπου χρόνια παραμονής και πίστης σε Telestet,tim και wind!!!

 

Μπορείτε να με προτείνετε κάτι;;;Σκέφτομαι και την Q αν και ανήκει στον ίδιο όμιλο.

Ευχαριστώ :)

 

καλά αστό αυτό με την ανακοίνωση που είχε βγει σχετικά με τις ανατιμήσεις ήτανε ολίγον τι μπερδεμένη. Τώρα τι σε χρεώνει το free to go 2 για κλήσεις ; και τι για Sms;, προς τι δίκτυα κανείς κλήσεις; και στέλνεις Sms;. Κατά την γνώμη μου η κίου ή φρογκ και το vodafone international έχουνε τις πιο οικονομικές χρεώσεις περίπου ίδιες χρεώσεις.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

παιδες η προσφορα του 1,5gb παει ως τελος δεκεμβριου η ισχυει για ενα χρονο απο την ενεργοποιηση?

31/12/2010 τελειώνει για όλους... :cry:

Link to comment
Share on other sites

31/12/2010 τελειώνει για όλους... :cry:

 

μετά να δούμε τι θα κάνουμε το free to go 2 που δεν θα έχουμε ίντερνετ στο κινητό. Κατά πάσα πιθανότητα δεν θα το χρησιμοποιώ παρά μόνο για τις κλήσεις που νομίζω ότι έχει παραμείνει η χρέωση 11 λεπτά το λεπτό. Για κανένα άλλο δεν συμφέρει. Εκτός και αν βγει προσφορά άλλη.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...