Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμμμ, δεν νομίζω. Αλλάζει και η ομιλία. Γιατί ανήκει στην ίδια κατηγορία που είπα. Εκτός κι να οι προγραμματιστές της μάς έχουν ξεχάσει... Πέραν τούτου, θα τα έχω τα Mb εάν αλλάξω πρόγραμμα;
Link to comment
Share on other sites

Μην τολμήσης να φύγεις από το πρόγραμμα που είσαι ,η χρέωση ομιλίας δεν έχει αλλάξει

Αν πας στην Νέα καρτοκινητή θα χάσεις τα 1500 ΜΒ

Το μόνο που θα κερδίσεις είναι τα απεριόριστα προς WIND και Q , αν σου χρειάζονται

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Εάν δεν πάω στην νέα καρτοκινητή, τότε εάν πάω στο F2G θα χάσω την προσφορά;

 

θα την χάσεις γιατι αλλάζεις πακέτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν πας στο απλό F2G θα πληρώνεις ακριβώτερα .

Γιατί να το κάνεις ?

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στο απλό F2G θα πληρώνεις ακριβώτερα .

Γιατί να το κάνεις ?

 

βασίλη έχει μπερδευτεί με τους πίνακες χρεώσεων από το σαΐτ. Νομίζω του το ξεκαθαρισες και δεν θα αλλάξει πακέτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το ενεργοποιησα ωστοσο 2μερες τωρα ενω ξεπερνω το 2λεπτο εξακολουθει να με χρεωνει. Συμβαινει και σε εσας? Που ειναι τα 20 δωρεαν λεπτα της προσφορας?????????????????

 

κι εγω τα ψαχνω...μηπως βρηκες τιποτα; :p

μαπα προσφορα! η μαλλον ανυπαρκτη...

Link to comment
Share on other sites

κι εγω τα ψαχνω...μηπως βρηκες τιποτα; :p

μαπα προσφορα! η μαλλον ανυπαρκτη...

 

σίγουρα η προσφορά θα έχει όσους και προϋποθέσεις τις οποίες όμως δεν μπορούμε να βρούμε πουθενά. Φαντάζομαι ούτε στην εξυπηρέτηση πελατών θα γνωρίζουν κάτι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι? Έχει πάρει κανείς τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών να ρωτήσει τι παίζει με τα μίνι πακέτα sms? Έχω στείλει έΝα Mail εδώ και 2-3 βδομάδες και δεν έχουν απαντήσει.
Link to comment
Share on other sites

Τα πακετα mini sms

 

α. Ναι. Και τώρα δεν υπάρχει κανένα πακέτο Sms στο wind free to go?. Εγώ δοκίμασα να το ενεργοποίησω στο κινητό μου F2g και μου λέει ότι δεν γίνεται. Άρα το πιο οικονομικό πακέτο τις wind για μυνήματα προς όλα τα δίκτυα είναι η κίου. Και το vodafone cu με το πακέτο Sms 130.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

α. Ναι. Και τώρα δεν υπάρχει κανένα πακέτο Sms στο wind free to go?. Εγώ δοκίμασα να το ενεργοποίησω στο κινητό μου F2g και μου λέει ότι δεν γίνεται. Άρα το πιο οικονομικό πακέτο τις wind για μυνήματα προς όλα τα δίκτυα είναι η κίου. Και το vodafone cu με το πακέτο Sms 130.

Και το whats up.

Link to comment
Share on other sites

Και το whats up.

 

το whats up σε σύγκριση με το cu δίνει 100 Sms με 4€, ενώ στο cu το αντίστοιχο πακέτο είναι το Sms 130 με 5€, εάν κάνεις την διαίρεση θα δεις ότι με το πρώτο πακέτο το Sms κοστίζει 0,04€ ενώ με το cu είναι 0,038€. Συνεπώς το cu έχει το φθηνότερο Sms μετο μηνιαίο σε σύγκριση με τα μηναία πακέτα. Επίσης στο cu υπάρχει άμεση ενημέρωση όταν σου τελειώσουνε τα μυνήματα από το πακέτο, ενώ στο whats up πρέπει εσυ να το ελενχεις διότι δεν σε ενημερώνει.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Το καλό με το what's up είναι ότι από τα πακέτα μηνυμάτων δεν αφαιρούνται και εκείνα που στέλνονται προς what's up, ενώ στο cu αφαιρούνται και εκείνα προς vodafone. Έτσι νομίζω δηλαδή, ίσως κάνω και λάθος.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Το καλό με το what's up είναι ότι από τα πακέτα μηνυμάτων δεν αφαιρούνται και εκείνα που στέλνονται προς what's up, ενώ στο cu αφαιρούνται και εκείνα προς vodafone. Έτσι νομίζω δηλαδή, ίσως κάνω και λάθος.

 

κοίτα να δεις στο πακέτο Sms 60 παίζει ρόλο πότε θα βάλεις το unlimited . Πρέπει πρώτα βάλεις κάρτα για το unlimited και μετά να ενεργοποιήσεις το πακέτο . Στο συγκεκριμένο πακέτο παίζει ρόλο ποιο έχει ενεργοποιηθεί πρώτο και ανάλογα αφαιρεί το Sms προς τα vodafone κινητά. Στο Sms 130 ισχύει το εξής όπως και να τα ενεργοποιήσεις ότι Sms στέλνεις μόνο σε cu κινητά θα αφαιρούνται από το unlimited είτε έχεις βάλει κάρτα 10€ ή 5€ και εάν στείλεις Sms σε αριθμό vodafone (εκτός από cu ) αφαιρεί από το πακέτο Sms 130. Κατά την γνώμη μου στην δεύτερη περίπτωση συμφέρει όταν θέλεις να στείλεις Sms σε κινητό βοντα εκτός από cu να παίρνεις καλύτερα τηλέφωνο για να μην αφαιρεί Sms από 130.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

βασίλη έχει μπερδευτεί με τους πίνακες χρεώσεων από το σαΐτ. Νομίζω του το ξεκαθαρισες και δεν θα αλλάξει πακέτο.

 

Ναι, ακριβώς. Δηλάδή έχουμε την ίδια χρέωση στα μηνύματα με τους υπόλοιπους του F2G και φθηνότερη ομιλία από το απλό F2G;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ακριβώς. Δηλάδή έχουμε την ίδια χρέωση στα μηνύματα με τους υπόλοιπους του F2G και φθηνότερη ομιλία από το απλό F2G;

 

από όσο μου είπανε ( διότι εγώ δεν εχω βάλει κάρτα στο δικό μου καρτοκινητο για να το τσεκαρω) οι χρεώσεις στο συγκεκριμένο μην εμπορικά διαθέσιμο είναι 0,12€ το μύνημα προς όλα τα δίκτυα, και 0,11€ η ομιλία προς όλα τα δίκτυα , χωρίς ελάχιστο χρόνο χρέωσης. Και επίσης δεν μπορείς να ενεργοποιήσεις κανένα πακέτο Sms μίνι στο συγκεκριμένο πακέτο διότι δεν υποστηρίζεται. Επίσης από όσο μου είπανε παραπάνω τα μίνι πακέτα Sms σταμάτησαν. Επίσης να ξέρεις ότι η κλήση στο 1260 χρεώνεται 0,24€/ κλήση.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

τελικα τι συμφαιρει στην wind?κι εγω εχω μπερδευτει!

 

οτι δεν συμφέρει στης άλλες δυο εταιρείες! :p

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

τελικα τι συμφαιρει στην wind?κι εγω εχω μπερδευτει!

 

σε ποιο πράγμα ακριβώς. Το πιο οικονομικό είναι η κίου.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να ειναι καλη μια εταιρια οταν στα 5 χρονια συνδρομητης της κατα καιρους εχανα μοναδες,κοιμωμουν με 4 ευρω,ξυπναγα με 3.70.:wacko:

Εβαζα 4 10ευρες καρτες τον μηνα και βαλε,και τωρα που ειμαι κοσμοτε ζητημα να βαζω 2 τον μηνα.

Να κανω τοτε download ενα java παιχνιδακι απο την wind,να μην το λαβω ποτε(!!!!)

να χρεωθω 5.5 ευρω,να μου λενε οτι το πηρα το παιχνιδι(!!!!!!)με αγενεστατο τροπο.

Να πηγαινω στα κεντρικα(λ.αθηνων)για....καυγα,να μην μου ανοιγει κανεις,να κρυβεται η αγενεστατη τυπισα,να ερχεται ο εταιρικος δικηγορος και να μου λεει μπουρδες και αφου εφερα περιπολικο αναγκαστηκαν να μου δωσουνε τα πληρη στοιχεια της......

Και φυσικα το θεμα δεν ειναι τα 5.5 ευρω,αλλα η ολη συμπεριφορα τους,ελεινη αγενεια και στυλακι υπερκερδοφορας πολυεθνικης......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

ε καλα τι περιμενες με WIND και εγω εχανα ψιλα αρκετες φορες οσο ειμουν στην Q ειχα την ησιχεια μου τωρα με F2GO μονο και μονο το 1,5GB με κραταει
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εχω F2G2 και πηρα το 1260 να ρωτησω γιατι δε μπορω να ενεργοποιησω τα mini πακετα sms και μου ειπε οτι μπορω κανονικα, τωρα δεν εχω καρτα να δοκιμασω. Εχει δοκιμασει κανεις σας?
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω F2G2 και πηρα το 1260 να ρωτησω γιατι δε μπορω να ενεργοποιησω τα mini πακετα sms και μου ειπε οτι μπορω κανονικα, τωρα δεν εχω καρτα να δοκιμασω. Εχει δοκιμασει κανεις σας?

 

πολύς κόσμος. Το σύστημα απλά δεν δέχεται την ενεργοποίηση τέτοιου πακέτου. Για μια ακόμη φορά η εξυπηρέτηση πελατών, ακολουθεί τις εξελίξεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποιο είναι το οικονομικότερο πακέτο για μηνύματα-ομιλία πρός Ολλανδία (σε ολλανδικό αριθμό προφανώς);
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...