Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανένα πρόβλημα, μπορείς να κάνεις πάλι αλλαγή, δωρεάν . Καρατσεκαρισμένο. ( μόνο πρόσεχε , τυχόν αλλαγή από το 2 που εισαι στο 5 ή στο 6 και αντίστροφα, σου ακυρώνει τυχόν πακέτα)
Link to comment
Share on other sites

Είδε κανείς το νέο φυλλάδιο της wind στις εφημερίδες. Το non stop της παρέας συνεχίζεται...

Δίνει 600 λεπτά προς κινητά F2G με 5 ευρώ για 30 ημέρες. Δεν δίνει πλέον τα σταθερά και τα sms. Ενώ παραμένει η χρέωση ανά τρίλεπτο!!! Επίσης μπορούν να γίνουν 4 ενεργοποιήσεις το μήνα.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Είδε κανείς το νέο φυλλάδιο της wind στις εφημερίδες. Το non stop της παρέας συνεχίζεται...

Δίνει 600 λεπτά προς κινητά F2G με 5 ευρώ για 30 ημέρες. Δεν δίνει πλέον τα σταθερά και τα sms. Ενώ παραμένει η χρέωση ανά τρίλεπτο!!! Επίσης μπορούν να γίνουν 4 ενεργοποιήσεις το μήνα.

 

 

nai to eida.einai to idio me to whats up alla pio fthino kata 1 euro.den dinei omos sms.alla den mas xalaei ayto.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

nai to eida.einai to idio me to whats up alla pio fthino kata 1 euro.den dinei omos sms.alla den mas xalaei ayto.

 

Αφού 5 ευρώ κάνει και το Call600(What's up) και το talk a lot (CU), πώς είναι φθηνότερο κατά 1 ευρώ το F2G παρέας?

Επίσης αυτό το ανά τρίλεπτο είναι λίγο χαράτσι... Πώς και το κράτησαν αφού ο ανταγωνισμός το έχει μόνο για το πρώτο τρίλεπτο?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχει την ίδια τιμή με το WU.Ή μόνη διαφορά είναι ότι το WU έχει ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά ενω το F2G έχει .... τρίλεπτα .
Link to comment
Share on other sites

Ενώ παραμένει η χρέωση ανά τρίλεπτο!!!

 

Αυτό εγώ δεν το έχω καταλάβει!!!!.Δηλαδή το Non-Stop είναι μέχρι τρία λεπτά ομιλίας και μετά σταμάταει το Non-Stop και μπαίνει χρέωση ή συνεχίζει το Non-Stop;;;;Δεν το έχω καταλάβει1!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Είδε κανείς το νέο φυλλάδιο της wind στις εφημερίδες. Το non stop της παρέας συνεχίζεται...

Δίνει 600 λεπτά προς κινητά F2G με 5 ευρώ για 30 ημέρες. Δεν δίνει πλέον τα σταθερά και τα sms. Ενώ παραμένει η χρέωση ανά τρίλεπτο!!! Επίσης μπορούν να γίνουν 4 ενεργοποιήσεις το μήνα.

 

Χάλια.

Το πετσόκοψαν..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εγώ δεν το έχω καταλάβει!!!!.Δηλαδή το Non-Stop είναι μέχρι τρία λεπτά ομιλίας και μετά σταμάταει το Non-Stop και μπαίνει χρέωση ή συνεχίζει το Non-Stop;;;;Δεν το έχω καταλάβει1!!!!!!!!!!!!

 

Ανα τρίλεπτο Λέει, ΑΝΑ τρίλεπτο ( δέν λέει ένα, λέει ΑΝΑ )

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη χρέωση ανά 3 λεπτά πρέπει να αλλάξει! Αφού οι άλλοι έχουν ελάχιστη 3 λεπτά! Δεν ξέρω γιατί το έκαναν έτσι...
Link to comment
Share on other sites

Χάλια.

Το πετσόκοψαν..

 

Το επόμενο στάδιο είναι να κάνουν την χρέωση ανά τρίλεπτο και στο Non-Stop600... με την πολιτική τους μου θυμίζουν τις εποχές των πρώτων καρτοκινητών, που έπαιρνες τηλέφωνο μόνο όταν βρισκόσουν σε ανάγκη! :mad:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

μαλλον πρεπει να περιορισουμε τις εχτρα σπαταλες που κανουμε στην χρηση του κινητου,για να καταλαβουν οτι μας << εχουν >> αναγκη!
http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Kρίμα κάτι καλό κάνει η wind και το παίρνει πίσω και ειχα πει αν συνεχιστεί θα μεταφερω απο vodafone το συμβολαιο σε free2go, ήλπιζα σε 600 λεπτά προς free2go και σταθερά. Πολύ κρίμα πάντως

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εγώ δεν το έχω καταλάβει!!!!.Δηλαδή το Non-Stop είναι μέχρι τρία λεπτά ομιλίας και μετά σταμάταει το Non-Stop και μπαίνει χρέωση ή συνεχίζει το Non-Stop;;;;

 

Μιλας 3 δευτερολεπτα ? Θα χρεωθεις 3 λεπτα .

Μιλας 2 λεπτα ? Θα χρεωθεις 3 λεπτα .

Μιλας 3 λεπτα και 2 δευτερολεπτα ? Θα χρεωθεις 6 λεπτα .

 

κοκ ...

Link to comment
Share on other sites

Μιλας 3 δευτερολεπτα ? Θα χρεωθεις 3 λεπτα .

Μιλας 2 λεπτα ? Θα χρεωθεις 3 λεπτα .

Μιλας 3 λεπτα και 2 δευτερολεπτα ? Θα χρεωθεις 6 λεπτα .

 

κοκ ...

 

Με αυτό το κόλπο που έκαναν οι πιο πολλοί θα ξεπερνάνε κιόλας τα 600 λεπτά!Φτού σου WIND:mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

23 Μάι. 2008, 14:59

Θέμα: non stop pareas

εγώ παίδες πιστεύω ότι την προσφορά με τα 1200 λεπτά σε κινητά f2go και σταθερά και 1200 μηνύματα θα την πάρουν πίσω ως εξής θα το κάνουν 600 λεπτά και 600 μηνύματα σε κινητά f2go. Δεν είναι δυνατόν να ακυρώνουν το πρόγραμμα non stop προς σταθερά με 5 ευρώ 120 λεπτά δεν είναι τόσο γενεώδωροι … φάνηκε ότι φοβήθηκε την προσφορά της what’s up και απάντησαν με καλύτερη… έτσι όμως δεν κάνεις βήματα μπροστά αλλά ακολουθείς … τα τελευταία 2 προγράμματα που έχουν βάλει στο non stop κρύβουν παγίδες αν δεν είσαι προσεκτικός χάνεις όλη την κάρτα όπως την πάτησα και εγώ με τις 30 απεριόριστες κλήσεις.

Βήμα μπροστά θα κάνετε κύριοι αν κρατήσετε και τα σταθερά μέσα… αυτή την στιγμή η cosmote σας βγαίνει μπρόστα…

venceremos

 

Αυτά τα είχα πεί τότε μιας και έχω καρτοκινητό wind (tim) αρκετά χρόνια έχω καταλάβει την πολιτική της εταιριάς μια πολιτική που πολλές φορές είναι και «ύπουλη» Μονό στα μηνύματα έπεσα εξώ! ΠΑΝΤΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΗΝ COSMOTE… ουυυυυυυυυυυυυυυυυ

venceremos
Link to comment
Share on other sites

23 Μάι. 2008, 14:59

Θέμα: non stop pareas

εγώ παίδες πιστεύω ότι την προσφορά με τα 1200 λεπτά σε κινητά f2go και σταθερά και 1200 μηνύματα θα την πάρουν πίσω ως εξής θα το κάνουν 600 λεπτά και 600 μηνύματα σε κινητά f2go. Δεν είναι δυνατόν να ακυρώνουν το πρόγραμμα non stop προς σταθερά με 5 ευρώ 120 λεπτά δεν είναι τόσο γενεώδωροι … φάνηκε ότι φοβήθηκε την προσφορά της what’s up και απάντησαν με καλύτερη… έτσι όμως δεν κάνεις βήματα μπροστά αλλά ακολουθείς … τα τελευταία 2 προγράμματα που έχουν βάλει στο non stop κρύβουν παγίδες αν δεν είσαι προσεκτικός χάνεις όλη την κάρτα όπως την πάτησα και εγώ με τις 30 απεριόριστες κλήσεις.

Βήμα μπροστά θα κάνετε κύριοι αν κρατήσετε και τα σταθερά μέσα… αυτή την στιγμή η cosmote σας βγαίνει μπρόστα…

venceremos

 

Αυτά τα είχα πεί τότε μιας και έχω καρτοκινητό wind (tim) αρκετά χρόνια έχω καταλάβει την πολιτική της εταιριάς μια πολιτική που πολλές φορές είναι και «ύπουλη» Μονό στα μηνύματα έπεσα εξώ! ΠΑΝΤΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΗΝ COSMOTE… ουυυυυυυυυυυυυυυυυ

 

Μα η κάθε εταιρεία την άλλη αντιγράφει!.Γιατί να αφήνει τις άλλες να κερδίζουν πελάτες;;;;.Κάτι δεν πρέπει να κάνουν και αυτοί;;;.Πάντως πιστεύω ότι η COSMOTE πλέον έχει το προβάδισμα στην καρτοκινητή με το What' Up? με το Call 600.Πάντως μία μέρα που είχα πάει στο Γερμανό της Κέρκυρας και περιμένοντας την σειρά στο Service για να πάρω το κινητό μου 2 κοπέλες και 1 άνδρας πέρασαν απο το ταμείο και κρατούσαν απο 2 κουτιά What's Up? στο χέρι τους.!Πάντως εγώ ήμουν στις αρχές του Ιουνίου ένας ευτυχισμένος πελάτης της COSMOTE μέχρι που ένιωσα ότι παίρνω κάρτες χωρίς ανταμοιβή.Γιατί να έχεις What's Up? να βάλεις κάρτα και να σου έρθει μήνυμα ότι έχεις ΔΩΡΕΑΝ 20 sms ο.κ!Αλλά τι να τα κάνω 20sms που με το ζόρι στέλνω 5 sms το μήνα και αυτά όταν βαριέμαι και θέλω να μιλάω με κάποιον.Ενω στην WIND βάζω καρτούλες και παίρνω ''πόντους''.Ο πατέρας μου που είχα Telestet απο 1995 (νομίζω) είχε τραλαθεί στα bonus όταν δημιουργήθηκε αυτή η υπηρεσία γιατί έβαζε συνέχεια κάρτες,ενώ τώρα που έκανε συμβόλαιο πληρώνει και bonus κανένα!!!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τώρα το non stop της παρέας και μου ήρθε αμέσως ένα σμς. Το παραθέτω όπως έχει:

"Το non stop της παρέας μόλις ενεργοποιήθηκε με 50% έκπτωση. Δηλαδή 2.5Ε αντί για 5Ε, για να μιλάς με λιγότερο απο μισό λεπτό το λεπτό"

Ομολογώ πως ήταν η ευχάριστη έκπληξη της ημέρας!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τώρα το non stop της παρέας και μου ήρθε αμέσως ένα σμς. Το παραθέτω όπως έχει:

"Το non stop της παρέας μόλις ενεργοποιήθηκε με 50% έκπτωση. Δηλαδή 2.5Ε αντί για 5Ε, για να μιλάς με λιγότερο απο μισό λεπτό το λεπτό"

Ομολογώ πως ήταν η ευχάριστη έκπληξη της ημέρας!

 

Τι εννοείς?

Έχεις δηλαδή μόνο 600' και όχι 1200?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς?

Έχεις δηλαδή μόνο 600' και όχι 1200?

 

Δεν είπα κάτι τέτοιο.

1200' και 1200 σμς, κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τώρα το non stop της παρέας και μου ήρθε αμέσως ένα σμς. Το παραθέτω όπως έχει:

"Το non stop της παρέας μόλις ενεργοποιήθηκε με 50% έκπτωση. Δηλαδή 2.5Ε αντί για 5Ε, για να μιλάς με λιγότερο απο μισό λεπτό το λεπτό"

Ομολογώ πως ήταν η ευχάριστη έκπληξη της ημέρας!

 

Η καρτα , στην οποια εκανες την ενεργοποιηση , ηταν απο περιοδικο ?

Link to comment
Share on other sites

23 Μάι. 2008, 14:59

Θέμα: non stop pareas

εγώ παίδες πιστεύω ότι την προσφορά με τα 1200 λεπτά σε κινητά f2go και σταθερά και 1200 μηνύματα θα την πάρουν πίσω ως εξής θα το κάνουν 600 λεπτά και 600 μηνύματα σε κινητά f2go. Δεν είναι δυνατόν να ακυρώνουν το πρόγραμμα non stop προς σταθερά με 5 ευρώ 120 λεπτά δεν είναι τόσο γενεώδωροι … φάνηκε ότι φοβήθηκε την προσφορά της what’s up και απάντησαν με καλύτερη… έτσι όμως δεν κάνεις βήματα μπροστά αλλά ακολουθείς … τα τελευταία 2 προγράμματα που έχουν βάλει στο non stop κρύβουν παγίδες αν δεν είσαι προσεκτικός χάνεις όλη την κάρτα όπως την πάτησα και εγώ με τις 30 απεριόριστες κλήσεις.

Βήμα μπροστά θα κάνετε κύριοι αν κρατήσετε και τα σταθερά μέσα… αυτή την στιγμή η cosmote σας βγαίνει μπρόστα…

venceremos

 

Αυτά τα είχα πεί τότε μιας και έχω καρτοκινητό wind (tim) αρκετά χρόνια έχω καταλάβει την πολιτική της εταιριάς μια πολιτική που πολλές φορές είναι και «ύπουλη» Μονό στα μηνύματα έπεσα εξώ! ΠΑΝΤΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΗΝ COSMOTE… ουυυυυυυυυυυυυυυυυ

 

Το F2G1 παρεχει κλησεις χωρις ελαχιστο χρονο χρεωσης και τις φτηνοτερες χρεωσεις της αγορας+nonstop.Μονο αυτο τα δινει ολα μαζι.Αρα ΔΕΝ ακολουθει καποιον.Εξαλλου φαινεται και στην προτιμηση των ψαγμένων του myphone Οτι το F2G ειναι το πιο οικονομικο και πληρες καρτοκινητο στην αγορα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=175271

Link to comment
Share on other sites

Καιρός να καταλάβουν και οι συνδρομητές της wind τι είναι να μιλάς με 5 ευρώ 600 λεπτά με όλη την παρέα σου και όχι με 1-2 άτομα και να έχεις την δυνατότητα ανανέωσης πριν τελειώσει ο μήνας. Αυτοί που θάβανε τα αντίστοιχα πακέτα του ανταγωνισμού θα είναι αυτοί που θα το διαφημίζουν. Άσχετα αν η χρέωση θα γίνεται ανα 3 λεπτά και ο ανταγωνισμός το δίνει με ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά.

Ε ρε διαφήμιση που έχει να πέσει. Wind και τα μυαλά στα σίδερα θα λένε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...