Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω παντως αλλαξα μια χαρα....τωρα τι παιζει δεν ξερω...

 

Προφανως αλλαξες πριν το "κοψουν"...

Εγω το επιβεβαιωσα ΣΗΜΕΡΑ οπως και ο αλλος φιλος παραπανω. Σημερα τους αλλαξες εσυ; Μαλλον οχι ε;

Link to comment
Share on other sites

Προφανως αλλαξες πριν το "κοψουν"...

Εγω το επιβεβαιωσα ΣΗΜΕΡΑ οπως και ο αλλος φιλος παραπανω. Σημερα τους αλλαξες εσυ; Μαλλον οχι ε;

 

κατα τις 11 ωρα το πρωι σημερα τους αλλαξα...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για το f2g που εχω 3 γιγκα ως τελος απριλη, που μπορω να δω το υπολοιπο που εχω τελικα;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για το f2g που εχω 3 γιγκα ως τελος απριλη, που μπορω να δω το υπολοιπο που εχω τελικα;

 

Δεν μπορείς, δυστυχώς

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω στην παραπάνω ερώτηση ότι ο μόνος τρόπος, προς το παρόν, να βλέπεις πόσα MB έχεις καταναλώσει, είναι ο μετρητής του κινητού σου;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησε καλύτερα στο 1260 για πιο σίγουρα για το πότε θα διακοπεί οριστικά ο αριθμός αλλά εαν έχεις κάνει από τον Φλεβάρη αίτημα φορητότητας και δεν έχει υλοποιηθεί μέσα στις επόμενες 15 εργάσιμες τότε δε νομίζω να υλοποιηθεί ποτέ, μίλα με την άλλη εταιρεία για να σου πουν γιατί δεν έχει γίνει τόσο καιρό.

Μπορείς να στείλεις 1€ από κάποιο άλλο καρτοκινητό wind (π.χ. από κάποιο φίλο σου για να ανανεώσεις τη λήξη της σύνδεσης για 12 μήνες ακόμα για καλό και για κακό).

με το θεμα φορητοτητας ειναι μεγαλο θεμα... εχω νευριασει τοσο με την cosmote, και για σπασιμο να μην το κανω τελικα... ή vodafone... οσο για να στειλω 1€ απο φιλο, το εκανα και του εστειλαν μηνυμα η wind, οτι ο αριθμος που επιλεξατε δεν ειναι συνδρομητης της wind. πως γινεται αυτο δεν ξερω.... αφου ειναι ακομα f2g....:mad:

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

με το θεμα φορητοτητας ειναι μεγαλο θεμα... εχω νευριασει τοσο με την cosmote, και για σπασιμο να μην το κανω τελικα... ή vodafone... οσο για να στειλω 1€ απο φιλο, το εκανα και του εστειλαν μηνυμα η wind, οτι ο αριθμος που επιλεξατε δεν ειναι συνδρομητης της wind. πως γινεται αυτο δεν ξερω.... αφου ειναι ακομα f2g....:mad:

 

Μήπως το έχεις γυρίσει σε νέα καρτοκινητή και δεν το θυμάσαι; Μπορείς να κανεις ανανέωση 1 ευρώ σε κατάστημα πάντως

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάπου οι χρεώσεις όταν πας εξωτερικό? Θα πάω Γερμανία με το f2g2 μου (αν και υποθέτω σε αυτά δεν έχει σημασία το f2g2, σαν απλό f2g θα αντιμετωπιστεί). Πόσο είναι η χρέωση για να καλώ και να στέλνω σε ελληνικά νούμερα και πόσο θα χρεώνομαι όταν με καλούν ή μου στέλνουν από Ελλάδα?

 

Επίσης, θα πρέπει να κάνω τίποτα ρυθμίσεις στο τηλέφωνο μου?

Link to comment
Share on other sites

Έχω f2g2 με τις προνομιακές χρεώσεις. Με πήραν από την Γουίντ τηλέφωνο και προσπαθούσε να με πείσει η κοπελίτσα να πάω σε ένα πρόγραμμα συμβολαίου λέει που έχει πάγιο 16,50€ και μπορώ να μιλάω 100 λεπτά. Ακολούθησε ο παρακάτω διάλογος:

 

- Πόσο βγαίνει έτσι το λεπτό;

- Χμ, δε μπορώ να το υπολογίσω αυτή τη στιγμή... :wacko:

- 16,5/100 δεν είναι; Άρα 0,165€ το λεπτό. Άρα πολύ πιο ακριβά από τα 0,10€/το λεπτό που έχω τώρα. Αφήστε που το μήνυμα το χρεώνομαι 0,04€ ενώ εσείς το έχετε 0,10€.

- Ναι αλλά τώρα δεν έχετε τη δυνατότητα για μεταφορά του χρόνου ομιλίας στον άλλο μήνα. :blink: :wacko:

- Κοπελιά, είμαι απασχολημένος αυτή την ώρα, σε ευχαριστώ για τον ευγενικό τρόπο, αλλά οι από πάνω σου σου βάζουν να λες μπούρδες. Καλή σου μέρα.

- Αν το ξανασκεφτείτε να σας δώσω κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας;

- ΜΑ ΚΑΛΑ ΕΙΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ, ΝΑ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΩ ΤΙ; ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΕ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΗ ΧΡΕΩΣΗ; ΚΑΙ ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ;

 

Καλά τι τους ποτίζουν εκεί στην Γουίντ; Ιδέα δεν έχουν; Έλεος ρε σεις δηλαδή... Δεν ήξερε να κάνει διαίρεση το 16,5€ με το 100... Την εξηγούσα τη μέθοδο των τριών:

Τα 100 λεπτά 16,5€

Το 1 λεπτό πόσο;

Χ=16,5/100=0,165€. Μετά το γύρισε στη μεταφορά χρόνου ομιλίας... Τι σχέση έχει αυτό; ΜΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΛΕΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω f2g2 με τις προνομιακές χρεώσεις. Με πήραν από την Γουίντ τηλέφωνο και προσπαθούσε να με πείσει η κοπελίτσα να πάω σε ένα πρόγραμμα συμβολαίου λέει που έχει πάγιο 16,50€ και μπορώ να μιλάω 100 λεπτά. Ακολούθησε ο παρακάτω διάλογος:

 

- Πόσο βγαίνει έτσι το λεπτό;

- Χμ, δε μπορώ να το υπολογίσω αυτή τη στιγμή... :wacko:

- 16,5/100 δεν είναι; Άρα 0,165€ το λεπτό. Άρα πολύ πιο ακριβά από τα 0,10€/το λεπτό που έχω τώρα. Αφήστε που το μήνυμα το χρεώνομαι 0,04€ ενώ εσείς το έχετε 0,10€.

- Ναι αλλά τώρα δεν έχετε τη δυνατότητα για μεταφορά του χρόνου ομιλίας στον άλλο μήνα. :blink: :wacko:

- Κοπελιά, είμαι απασχολημένος αυτή την ώρα, σε ευχαριστώ για τον ευγενικό τρόπο, αλλά οι από πάνω σου σου βάζουν να λες μπούρδες. Καλή σου μέρα.

- Αν το ξανασκεφτείτε να σας δώσω κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας;

- ΜΑ ΚΑΛΑ ΕΙΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ, ΝΑ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΩ ΤΙ; ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΕ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΗ ΧΡΕΩΣΗ; ΚΑΙ ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ;

 

Καλά τι τους ποτίζουν εκεί στην Γουίντ; Ιδέα δεν έχουν; Έλεος ρε σεις δηλαδή... Δεν ήξερε να κάνει διαίρεση το 16,5€ με το 100... Την εξηγούσα τη μέθοδο των τριών:

Τα 100 λεπτά 16,5€

Το 1 λεπτό πόσο;

Χ=16,5/100=0,165€. Μετά το γύρισε στη μεταφορά χρόνου ομιλίας... Τι σχέση έχει αυτό; ΜΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΛΕΟΣ.

 

και ελάχιστη χρέωση 45'' και τέλος συνδρομητών από 12% και διπλάσιες χρεώσεις αν υπερβείς τον δωρεάν χρόνο... όχι δεν θα πάρουμε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οσο πλησιαζει η ημερομηνια ληξης ταυτοποιησης των καρτοκινητων τοσο πιο πολυ τρελενονται στην wind.

Καθε μερα εχω sms να ταυτοποιησω το κινητο και να πω σε ολους τους φιλους μου να ερθουν στην wind να μιλαμε δωρεαν ολο το 2010. Και το στελνουν και μεσημεριατικα που μπορει να κοιμαται ο κοσμος.

Οπως κανανε και περυσι το καλοκαιρι μια εποχη.

 

@minovg

Εισαι τυχερος που ακουσες ολα αυτα τα ωραια, γελασες λιγο και παρολα αυτα παραπονιεσαι?

 

Εμενα δε μου κανει εντυπωση που τους βαλανε να παιρνουν τηλεφωνο γιατι κακα τα ψεματα αυτοι που επωφελουνται απο τις χαμηλες χρεωσεις του f2g1-2 ειναι ελαχιστοι. οι υπολοιποι χρεωνονται πανω απο 0.165/λεπτο.

 

Αν θελουν κοσμο να τον κερδισουν αλλιώς και οχι μηδενιζοντας το υπολοιπο σε κινητα που χρησιμοποιουνται ελαχιστα πιστευοντας οτι δεν θα το παρεις ειδηση αναγκαζοντας σε να καλεσεις 2-3 φορες την εξυπηρετηση να χρεωθεις για να λυθει το προβλημα που αυτοι δημιουργησαν και να απορουν που βρηκες καρτα των 3 ευρω και να σου λενε πως την δεχτηκε το συστημα αφου εχουν καταργηθει. Ουτε γινεται να καταρευσει πανελλαδικα το συστημα και να μεινεις χωρις κινητο για 5+ ωρες (βλεπε 25η μαρτιου).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όλο τέτοια κάνουν. Θυμήθηκα όταν είχα το wind plus non-stop με τα 3,49, 30 megabyte για 30 μέρες. Όταν έληγαν οι 30 μέρες σε ενημέρωνε την επόμενη μέρα, με καθυστέρηση 12 ωρών, με συνέπεια να χρεώνεσαι με κάτι απίστευτα ποσά, να φτάνει το υπόλοιπο από +20 που ήταν σε -30. Και τα εγκεφαλικά το ένα μετά το άλλο, τόσο για την κλεψιά όσο και που δεν μπορούσες να πάρεις τηλέφωνο.

 

Φτιάχνεις όμως έτσι καλό όνομα στην αγορά? Πόσες φορές θα την πατήσει ο πελάτης και πόσες φορές θα έχει την ανησυχία ποιά πονηριά θα του κάνουν πάλι για να του μειώσουν το υπόλοιπο?

 

t-t-w, η πόλις θα σε ακολουθεί.

Πάντα στην πόλι αυτή θα φθάνεις. Για τα αλλού μη ελπίζεις

δεν έχει πλοίο για σε, δεν έχει οδό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάπου οι χρεώσεις όταν πας εξωτερικό? Θα πάω Γερμανία με το f2g2 μου (αν και υποθέτω σε αυτά δεν έχει σημασία το f2g2, σαν απλό f2g θα αντιμετωπιστεί). Πόσο είναι η χρέωση για να καλώ και να στέλνω σε ελληνικά νούμερα και πόσο θα χρεώνομαι όταν με καλούν ή μου στέλνουν από Ελλάδα?

 

Επίσης, θα πρέπει να κάνω τίποτα ρυθμίσεις στο τηλέφωνο μου?

 

Για Γερμανια και γενικα Ευρωπαικη Ενωση :

 

Εισερχομενες κλησεις 0,23 / λεπτο (χωρις ελαχιστη χρεωση)

Εξερχομενες κλησεις 0,52 / λεπτο (ελαχιστη χρεωση 30")

SMS : 0,13

 

Καποια ρυθμιση δεν χρειαζεται να κανεις. Στα καρτοκινητα νομιζω οτι ειναι μονιμα ενεργοποιημενο το roaming, αλλα κανε κι ενα τηλ στην εξυπηρετηση πελατων να το βεβαιωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχω f2g2 με τις προνομιακές χρεώσεις. Με πήραν από την Γουίντ τηλέφωνο και προσπαθούσε να με πείσει η κοπελίτσα να πάω σε ένα πρόγραμμα συμβολαίου λέει που έχει πάγιο 16,50€ και μπορώ να μιλάω 100 λεπτά. Ακολούθησε ο παρακάτω διάλογος:

 

- Πόσο βγαίνει έτσι το λεπτό;

- Χμ, δε μπορώ να το υπολογίσω αυτή τη στιγμή... :wacko:

- 16,5/100 δεν είναι; Άρα 0,165€ το λεπτό. Άρα πολύ πιο ακριβά από τα 0,10€/το λεπτό που έχω τώρα. Αφήστε που το μήνυμα το χρεώνομαι 0,04€ ενώ εσείς το έχετε 0,10€.

- Ναι αλλά τώρα δεν έχετε τη δυνατότητα για μεταφορά του χρόνου ομιλίας στον άλλο μήνα. :blink: :wacko:

- Κοπελιά, είμαι απασχολημένος αυτή την ώρα, σε ευχαριστώ για τον ευγενικό τρόπο, αλλά οι από πάνω σου σου βάζουν να λες μπούρδες. Καλή σου μέρα.

- Αν το ξανασκεφτείτε να σας δώσω κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας;

- ΜΑ ΚΑΛΑ ΕΙΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ, ΝΑ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΩ ΤΙ; ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΕ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΗ ΧΡΕΩΣΗ; ΚΑΙ ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ;

 

Καλά τι τους ποτίζουν εκεί στην Γουίντ; Ιδέα δεν έχουν; Έλεος ρε σεις δηλαδή... Δεν ήξερε να κάνει διαίρεση το 16,5€ με το 100... Την εξηγούσα τη μέθοδο των τριών:

Τα 100 λεπτά 16,5€

Το 1 λεπτό πόσο;

Χ=16,5/100=0,165€. Μετά το γύρισε στη μεταφορά χρόνου ομιλίας... Τι σχέση έχει αυτό; ΜΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΛΕΟΣ.

 

και σε μενα πηρανε και οταν της ειπα τα ιδια λογια με σενα μου ειπε πεσαμε σε πολυ ενημερωμενο. με πολυ απογοητευση. αρα ψαχνουν κυριολεκτικα για κοροιδα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω f2g2 με τις προνομιακές χρεώσεις. Με πήραν από την Γουίντ τηλέφωνο και προσπαθούσε να με πείσει η κοπελίτσα να πάω σε ένα πρόγραμμα συμβολαίου λέει που έχει πάγιο 16,50€ και μπορώ να μιλάω 100 λεπτά. Ακολούθησε ο παρακάτω διάλογος:

 

- Πόσο βγαίνει έτσι το λεπτό;

- Χμ, δε μπορώ να το υπολογίσω αυτή τη στιγμή... :wacko:

- 16,5/100 δεν είναι; Άρα 0,165€ το λεπτό. Άρα πολύ πιο ακριβά από τα 0,10€/το λεπτό που έχω τώρα. Αφήστε που το μήνυμα το χρεώνομαι 0,04€ ενώ εσείς το έχετε 0,10€.

- Ναι αλλά τώρα δεν έχετε τη δυνατότητα για μεταφορά του χρόνου ομιλίας στον άλλο μήνα. :blink: :wacko:

- Κοπελιά, είμαι απασχολημένος αυτή την ώρα, σε ευχαριστώ για τον ευγενικό τρόπο, αλλά οι από πάνω σου σου βάζουν να λες μπούρδες. Καλή σου μέρα.

- Αν το ξανασκεφτείτε να σας δώσω κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας;

- ΜΑ ΚΑΛΑ ΕΙΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ, ΝΑ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΩ ΤΙ; ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΕ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΗ ΧΡΕΩΣΗ; ΚΑΙ ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ;

 

Καλά τι τους ποτίζουν εκεί στην Γουίντ; Ιδέα δεν έχουν; Έλεος ρε σεις δηλαδή... Δεν ήξερε να κάνει διαίρεση το 16,5€ με το 100... Την εξηγούσα τη μέθοδο των τριών:

Τα 100 λεπτά 16,5€

Το 1 λεπτό πόσο;

Χ=16,5/100=0,165€. Μετά το γύρισε στη μεταφορά χρόνου ομιλίας... Τι σχέση έχει αυτό; ΜΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΛΕΟΣ.

Καλά πως το έκανες αυτό από το τηλέφωνο?

Με βιντεοκλήση?

;););););)

Link to comment
Share on other sites

Sorry που θα ρωτησω κατι που εχει απαντηθει αλλα ποιο μηνυμα στελνω για να μου ερθουν οι ρυθμισεις ιντερνετ των 100μβ??????

 

Για τις ρυθμίσεις του κινητού νομίζω πως στέλνεις τη λέξη internet στο 19234.

Για να ενεργοποιήσεις το δωρεάν ίντερνετ (αν δεν το έχεις κάνει ήδη), στέλνεις κενό μήνυμα στο 1245.

Edited by Kostas_01
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδία έχω ερώτηση. Δεν ξέρω άμα απαντήθηκε παραπάνω και αν απαντήθηκε ζητώ συγνώμη. Τώρα οι έξυπνοι της WIND ακόμα και με τα 3GB μου έφαγαν περίπου 35 ευρώ (από 18 πήγε σε -17) και το νούμερο είναι δηλωμένο. Επειδή δεν έχω με καμία σκοπό να τους τα πληρώσω, μπορώ να το ξε-δηλώσω ; Μπορώ ας πούμε να πάω σε 1 κατάστημα και να τους πω ότι μου έκλεψαν τι κινητό και να διαγραφεί όμως κιόλας από το όνομα μου ; Δεν με ενδιαφέρει να μείνω στην WIND ούτος η άλλως μετά από αυτό θα ξαναπάω voda με την μία… Edited by ftsalas
Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι πιο απλά

Πέρνεις τηλέφωνο στο 1260 από ένα άλλο WIND δωρεάν ή 6935601260 από σταθερό με χρέωση, και τους λές ότι το υπόλοιπο σου έγινε αρνητικό

Σε 24 ώρες το πολύ θα στο κάνουν να έχεις 0 ευρώ . Μετά κάνεις μια ανανέωση .

Με αυτόν τον τρόπο θα έχεις και τα 1.5GB για τους επόμενους μήνες.

Θεωρείται λάθος του συστήματος όταν γίνει αρνητικό . Επίσης υπάρχει πιθανότητα να μην έχεις εξαντλήσει τα 3GB, σε αυτή την περιπτωση θα σου πιστώσουν όλο το ποσό.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδία έχω ερώτηση. Δεν ξέρω άμα απαντήθηκε παραπάνω και αν απαντήθηκε ζητώ συγνώμη. Τώρα οι έξυπνοι της WIND ακόμα και με τα 3GB μου έφαγαν περίπου 35 ευρώ (από 18 πήγε σε -17) και το νούμερο είναι δηλωμένο. Επειδή δεν έχω με καμία σκοπό να τους τα πληρώσω, μπορώ να το ξε-δηλώσω ; Μπορώ ας πούμε να πάω σε 1 κατάστημα και να τους πω ότι μου έκλεψαν τι κινητό και να διαγραφεί όμως κιόλας από το όνομα μου ; Δεν με ενδιαφέρει να μείνω στην WIND ούτος η άλλως μετά από αυτό θα ξαναπάω voda με την μία…

 

Παρόμοια προβλήματα έχουν αναφερθεί από πολλά μέλη συνδρομητές. Την πάτησα κι εγώ έτσι πριν λίγες μέρες και έμεινα χωρίς επικοινωνία για αρκετές ώρες. Σε πολλές περιπτώσεις τα υπόλοιπο αποκαταστάθηκε μέσα σε λίγες ώρες ή ημέρες. Σε άλλες η εταιρεία ακόμα και μετά από παράπονα δεν πίστωσε το ποσό στο ακέραιο, απλά μηδενισε το αρνητικό υπόλοιπο, όπως άλλωστε είναι υποχρεωμένη αφού η υπηρεσία είναι προπληρωμένη.

 

Το καλύτερο κατά τη γνώμη μου θα ήταν να στείλεις ένα mail διαμαρτυρίας στην εταιρεία, τουλάχιστον να μην χάσεις τα χρήματα. Όταν σου πιστωθούν μπορείς είτε να τα ξοδέψεις, είτε να τα μεταβιβάσεις σε άλλο συνδρομητή (πχ συγγενή σου, φίλο σου κλπ). Σε κάθε περίπτωση κρίνω σκόπιμο είτε με μία κοινοποίηση είτε με αυτοτελές έγγραφο να γνωστοποιήσεις το πρόβλημα στην ΕΕΤΤ.

 

Απ' όσο είμαι σε θέση να γνωρίζω έχει δεχτεί πολλές διαμαρτυρίες για το ζήτημα, καθώς και για το θέμα ότι η wind παραβιάζοντας την νομοθεσία δεν παρέχει δωρεάν αριθμό εξυπηρέτησης για βλάβες και συναφή θέματα.

 

Σχετικά με την δυνατότητα ανάκλησης της δήλωσης ονομαστικοποίησης, φοβάμαι ότι δεν παρέχεται τέτοια δυνατότητα. Αν κάνεις όμως μεταφορά του αριθμού σε άλλο δίκτυο με φορητότητα η γραμμή της wind καταργείται αυτόματα.

 

Διευθύνσεις που θα σου χρειαστούν:

 

crm@wind.com.gr εξυπηρέτηση πελατών wind

 

katanalotes@eett.gr ή fax: 210 610 5049 τομέας καταναλωτών ΕΕΤΤ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδιά μου το μηδένισαν και λένε θα το εξετάσουν για να μου δώσουν πίσω και τα υπόλοιπα

 

 

Σχετικά με την δυνατότητα ανάκλησης της δήλωσης ονομαστικοποίησης, φοβάμαι ότι δεν παρέχεται τέτοια δυνατότητα. Αν κάνεις όμως μεταφορά του αριθμού σε άλλο δίκτυο με φορητότητα η γραμμή της wind καταργείται αυτόματα.

 

δηλαδή αν οποιονδήποτε του κλέψουν το κινητό και δεν μπορεί να ξέρει (προφανώς) τι χρήση θα κάνει ο άλλος παραμένει το νούμερο στο όνομα μου ;; είμαστε με τα καλά μας ??

Edited by Petros the Great
Συνένωση μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Αν σου κλέψουν το κινητό ή αν θές πιστεύω οτι μπορείς να ακυρώσεις τον αριθμό!!

Το απαράδεκτο για εμένα είναι οτι πήγα σήμερα 13,30 σε κατάστημα wind και μου λένε ξέρετε δε κάνουμε δήλωση όλες τις ώρες!!!! Πρέπει να μυρίσω τα νύχια μου για να το ξέρω ή να πάω 2 φορές. Αναφέρεται κάπου αυτό το ωράριο?!

Edited by ermis1975
Link to comment
Share on other sites

Αν σου κλέψουν το κινητό ή αν θές πιστεύω οτι μπορείς να ακυρώσεις τον αριθμό!!

Το απαράδεκτο για εμένα είναι οτι πήγα σήμερα 13,30 σε κατάστημα wind και μου λένε ξέρετε δε κάνουμε δήλωση όλες τις ώρες!!!! Πρέπει να μυρίσω τα νύχια μου για να το ξέρω ή να πάω 2 φορές. Απαράδεκτο!

 

Για να γίνει η δουλεία σου σήμερα πολύ απλά πρέπει να έχεις κάποιο γνωστό παντού……

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αν οποιονδήποτε του κλέψουν το κινητό και δεν μπορεί να ξέρει (προφανώς) τι χρήση θα κάνει ο άλλος παραμένει το νούμερο στο όνομα μου ;; είμαστε με τα καλά μας ??

 

αν κλαπεί το κινητό κάνεις δήλωση κλοπής ή απώλειας και μπαίνει φραγή στις εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις (ενδεχομένως με κάποια χρέωση). Ωστόσο, μένει ανοικτό το ενδεχόμενο άρσης της φραγής (πχ αν βρεθεί η κάρτα ή αν γίνει αντικατάσταση κάρτας σιμ). Παλιότερα η wind δεν επέτρεπε την φραγή σε καρτοκινητά, παρά μόνο την αντικατάσταση κάρτας σιμ που χρεωνόταν με περίπου 18 ευρώ. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει πολιτική ως προς αυτό.

 

Πάντως με φορητότητα σε άλλο δίκτυο η σύνδεση καταργείται αυτόματα και οριστικά, το ίδιο και τα αποτελέσματα της ονομαστικοποίησης (για την κάρτα σιμ του παλιού παρόχου).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν θές να διακόψεις 1 καρτοκινητό που έχεις δηλώσει ή που δεν το έχεις δηλωσει καταστρέφεις η κάρτα και περιμένεις 1 χρόνο να λήξει!!? Δηλαδή νόμιμος δε μπορεί να είσαι? Δε θές τον αριθμό σου και απλά τον διακόπτεις!! Αν ισχύει αυτό σηκώνει ΕΕΤΤ. Εκτός αν θέλουν απλά αριθμούς τα δίκτυα (έστω και αν δε βγάζουν κέρδος) για να παρουσιάζουν συνδρομητές!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...