Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω home internet 4G και buy more στο Q μου. Θεωρείται κανονικό σταθερό τηλέφωνο και ίντερνετ και συνδυάζεται με την υπηρεσία και καρτοκινητό.

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don_VitoCorleone said:

Έχω home internet 4G και buy more στο Q μου. Θεωρείται κανονικό σταθερό τηλέφωνο και ίντερνετ και συνδυάζεται με την υπηρεσία και καρτοκινητό.

Και η σιμ έχει νούμερο σταθερού??? 2xxxxxxxxx

wre+pou+pame.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται πλέον ονλαιν η ταυτοποίηση σε F2G σε περίπτωση φορητότητας; Γιατί βλέπω πλέον έχει επιλογή και για φορητότητες. Ωστόσο στις πληροφορίες αναφέρει ότι σε περίπτωση φορητότητας γίνεται τηλεφωνική επιβεβαίωση και ότι δίνεις αντίγραφο ταυτότητας στον κούριερ (όπως το θυμάμαι παλιότερα που είχα κάνει φορητότητα στην wind). Τι ισχύει τελικά; Έχει κάνει κανείς πρόσφατα φορητότητα σε F2G;

Screenshot_2024-08-14-19-25-27-97_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Screenshot_2024-08-14-19-28-55-99_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, damianos said:

Και η σιμ έχει νούμερο σταθερού??? 2xxxxxxxxx

wre+pou+pame.jpg

Η sim γράφει στο φάκελο της ένα αριθμό κινητού αλλά στις εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις ως αριθμός είναι αυτός που είχα ως σταθερό από το 2008 στο σπίτι 

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Don_VitoCorleone said:

Η sim γράφει στο φάκελο της ένα αριθμό κινητού αλλά στις εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις ως αριθμός είναι αυτός που είχα ως σταθερό από το 2008 στο σπίτι 

Άρα ουσιαστικά καταλαβαίνω ότι μπαίνει αριθμός κινητού που προωθεί μόνιμα εισερχόμενες κλήσεις κ εξερχόμενες σε αριθμό σταθερού....😗

 

Εύχομαι στο μέλλον να βγεί application που να μπορείς να μιλάς από το κινητό σου και να φαίνεται ο αριθμός τού σταθερού τηλεφώνου...😉 Nova4you 😋

5g-home-internet-mobile-353x203.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, damianos said:

Άρα ουσιαστικά καταλαβαίνω ότι μπαίνει αριθμός κινητού που προωθεί μόνιμα εισερχόμενες κλήσεις κ εξερχόμενες σε αριθμό σταθερού

Τι αυθαίρετο συμπέρασμα είναι αυτό χαχαχα

Η κάρτα ενεργοποιείται απευθείας στον αριθμό του σταθερού, απλώς επειδή οι κάρτες έχουν ήδη ένα νούμερο αυτό χάνεται. Η υλοποίηση της wind με το single ims επέτρεπε να μπορεί ένα sip νούμερο (είτε κινητό είτε σταθερό) να συνδεθεί με σταθερή ή κινητή γραμμή. Έτσι γινόντουσαν παλιά και τα wind one (αυτά με τα κοινά pool λεπτών). Η υλοποίηση αυτή δεν έχει καμία σχέση με τα αντίστοιχα HZ της cosmote και της Vodafone όπου πράγματι, είναι μια απλή κάρτα κινητού και οι κλήσεις του σταθερού προωθούνται εκεί. 

5 ώρες πριν, damianos said:

Εύχομαι στο μέλλον να βγεί application που να μπορείς να μιλάς από το κινητό σου και να φαίνεται ο αριθμός τού σταθερού τηλεφώνου

Cyta 4u. Πλέον έχει λόγο ύπαρξης; Τα περισσότερα πλάνα κινητής έχουν απεριόριστα λεπτά, πολλά router υποστηρίζουν εφαρμογή για κινητό (πχ fritz), έχουμε πλέον voip credentials. Σίγουρα χρήσιμο αλλά έχουν αλλάξει και οι εποχές από το 2014

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Τις τελευταιες 2 εβδομαδες εχω μειωση υπολοιπου απο  1 cent την φορα,οχι καθε μερα,οποτε αγαπαει.3  φορες εχει γινει συνολικα δηλαδη συνολο 3 cent.Εστειλα στην nova να το κοιταξει και μου στειλανε να παω σε καταστημα να αιτηθω κινηση.Προφανες η απαντηση ειναι απο αστεια εως απαραδεκτη και ενοειται δεν προκειται να παω σε καταστημα.Πακετο εχω ενεργο με ολες τις παροχες.Γνωριζει κανενας τι μπορει να εχει συμβει;,υπαρχει χρεωση 1cent για κατι;.Σημειωστε τα υπολοιπα σας λογικα θα συμβει και σε αλλους.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, m0bile said:

Καλησπερα σε ολους.

Τις τελευταιες 2 εβδομαδες εχω μειωση υπολοιπου απο  1 cent την φορα,οχι καθε μερα,οποτε αγαπαει.3  φορες εχει γινει συνολικα δηλαδη συνολο 3 cent.Εστειλα στην nova να το κοιταξει και μου στειλανε να παω σε καταστημα να αιτηθω κινηση.Προφανες η απαντηση ειναι απο αστεια εως απαραδεκτη και ενοειται δεν προκειται να παω σε καταστημα.Πακετο εχω ενεργο με ολες τις παροχες.Γνωριζει κανενας τι μπορει να εχει συμβει;,υπαρχει χρεωση 1cent για κατι;.Σημειωστε τα υπολοιπα σας λογικα θα συμβει και σε αλλους.

Δεν έχω ιδέα. Αν είσαι κοντά σε κατάστημα δεν χάνεις τίποτα

Link to comment
Share on other sites

On 16/8/2024 at 5:37 ΜΜ, m0bile said:

Καλησπερα σε ολους.

Τις τελευταιες 2 εβδομαδες εχω μειωση υπολοιπου απο  1 cent την φορα,οχι καθε μερα,οποτε αγαπαει.3  φορες εχει γινει συνολικα δηλαδη συνολο 3 cent.Εστειλα στην nova να το κοιταξει και μου στειλανε να παω σε καταστημα να αιτηθω κινηση.Προφανες η απαντηση ειναι απο αστεια εως απαραδεκτη και ενοειται δεν προκειται να παω σε καταστημα.Πακετο εχω ενεργο με ολες τις παροχες.Γνωριζει κανενας τι μπορει να εχει συμβει;,υπαρχει χρεωση 1cent για κατι;.Σημειωστε τα υπολοιπα σας λογικα θα συμβει και σε αλλους.

Η μόνη λογική εξήγηση είναι ότι τα μονολεπτα που δίνει στους παρατημένους αριθμούς τα παίρνει από τη δική σου κάρτα. Αναμενε και μείωση στα λεπτά και τα δεδομένα σου 😂

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gpapas640 said:

Η μόνη λογική εξήγηση είναι ότι τα μονολεπτα που δίνει στους παρατημένους αριθμούς τα παίρνει από τη δική σου κάρτα. Αναμενε και μείωση στα λεπτά και τα δεδομένα σου 😂

🤣😅😂😅🤣😂 Έγραψες.... !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλή εβδομάδα. Σε ένα νούμερο f2g με το πακέτο data 5 είχαμε μαζέψει από ρολοβερ 53 γιγα και τα χάσαμε επειδή δεν ενεργοποιήθηκε το πακέτο εχθές.Πηρα στην εξυπηρέτηση κ μου είπαν ότι χρήματα επιστρέφονται αλλά παροχές όχι. Ξέρει κανείς αν ισχύει αυτό; Το λάθος βέβαια είναι του χρήστη που δεν ενεργοποίησε το πακέτο στην ώρα του.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kostas285 said:

Καλημέρα κ καλή εβδομάδα. Σε ένα νούμερο f2g με το πακέτο data 5 είχαμε μαζέψει από ρολοβερ 53 γιγα και τα χάσαμε επειδή δεν ενεργοποιήθηκε το πακέτο εχθές.Πηρα στην εξυπηρέτηση κ μου είπαν ότι χρήματα επιστρέφονται αλλά παροχές όχι. Ξέρει κανείς αν ισχύει αυτό; Το λάθος βέβαια είναι του χρήστη που δεν ενεργοποίησε το πακέτο στην ώρα του.

Σε παρόμοια περίπτωση, μόνο η βονταφον μου έχει ξαναβάλει χαμένες (απο δικού μου φταιξίματος) υπηρεσιες.

Απο τη στιγμη που χαθηκαν χωρις να ειναι φταιξιμο τηε εταιρίας, είναι θέμα διάθεσης τους να σου τα επιστρέψουν (και δεν εχουν καμία υποχρεωση να σου τα επιστρέψουν).

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Κλάψου στην φόρμα επικοινωνίας μήπως και σου κάνουν κάτι  ή κανένα δωράκι σε κάτι παρόμοιο μου έστειλαν 2 giga ενώ το λαθος ήταν δικό μου.Εκεί είναι λίγο πιο διαλλακτικοί.@kostas285

Edited by Fns1
Link to comment
Share on other sites

On 13/8/2024 at 1:44 ΜΜ, dimitroula10 said:

UD στο 12410 ήταν αλλά δεν θυμάμαι σίγουρα για f2g.  Σίγουρα για Q και νομίζω είναι το ίδιο και μπορείς να το ξαναπάρεις πριν λήξη.

Προσπάθησε να μην έχεις € μέσα μόνο. Αν είναι δυνατόν βάζε 8€ σε κατάστημα.

Ωραία, δηλαδή έχοντας μηδένικο υπόλοιπο σε αυτό το νούμερο να κάνω την ενεργοποίηση από πριν τη λήξη της προσφοράς και μετά να κάνω ανανέωση? 

Από κατάστημα δεν έχω κάνει ποτέ μου έως τώρα, θα δοκιμάσω σε 1 αντε 2 αν όμως αρνηθούν να προτιμήσω κάνω τα 13 η οποιοδήποτε παραπάνω ποσό από το κατάστημα ή μόνος μέσω του app οπως έκανα έως τώρα? 

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, alextrela said:

Ωραία, δηλαδή έχοντας μηδένικο υπόλοιπο σε αυτό το νούμερο να κάνω την ενεργοποίηση από πριν τη λήξη της προσφοράς και μετά να κάνω ανανέωση? 

Από κατάστημα δεν έχω κάνει ποτέ μου έως τώρα, θα δοκιμάσω σε 1 αντε 2 αν όμως αρνηθούν να προτιμήσω κάνω τα 13 η οποιοδήποτε παραπάνω ποσό από το κατάστημα ή μόνος μέσω του app οπως έκανα έως τώρα? 

Όχι ακριβώς. Βάζεις 9€ (σε 15' λήγει το κσουντνταουν) για να μείνουν καθαρά 7+€. Αν βάλεις 8 θα λείψουν 3 σεντς.

Και καπάκι αγοράζεις την προσφορά.

Αλλιώς περιμένεις το επόμενο σε 2-3 μέρες.

Edit

Λάθος νόμισα ότι ήταν Q. F2g δυστυχώς μόνο σε κατάστημα 9€.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, dimitroula10 said:

Όχι ακριβώς. Βάζεις 9€ (σε 15' λήγει το κσουντνταουν) για να μείνουν καθαρά 7+€. Αν βάλεις 8 θα λείψουν 3 σεντς.

Και καπάκι αγοράζεις την προσφορά.

Αλλιώς περιμένεις το επόμενο σε 2-3 μέρες.

Edit

Λάθος νόμισα ότι ήταν Q. F2g δυστυχώς μόνο σε κατάστημα 9€.

F2G 8€=7,27€

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bas said:

Screenshot_20240821-114948_Vivaldi.thumb.jpg.27ca6f344fbff95c7877623cb3ff82b5.jpg

Όποιος πάρει την προσφορά ας ενημερώσει αν παίρνει παράταση και η λήξη του υπόλοιπου του!!

Edited by pablo1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, pablo1 said:

Όποιος πάρει την προσφορά ας ενημερώσει αν παίρνει παράταση και η λήξη του υπόλοιπου του!!

με το κανονικό 7ήμερο αν θυμάμαι κάλα παίρνει (όταν είχε €6 ακόμα)

Edited by Bas
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, pablo1 said:

Όποιος πάρει την προσφορά ας ενημερώσει αν παίρνει παράταση και η λήξη του υπόλοιπου του!!

Πάντως εμείς που παίρνουμε την προσφορά..

φροντίζουμε να μην υπάρχει υπόλοιπο ώστε να μας δώσει την προσφορά ξανά..

και προφανώς ανανεώνουμε ώστε να αγοράσουμε το πακέτο οπότε το υπόλοιπο διαρκεί περισσότερο από το πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:η προσωπική προσφορά είναι διαθέσιμη και για περιαγωγή;;;;Τα 15 GB του συνδυαστικού με σταθερό είναι διαθέσιμα και για περιαγωγή 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Teiresias_ said:

φροντίζουμε να μην υπάρχει υπόλοιπο ώστε να μας δώσει την προσφορά ξανά..

το "Flash Offer" δεν εννοεί o συνφορομίτης;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Ερώτηση:η προσωπική προσφορά είναι διαθέσιμη και για περιαγωγή;;;;Τα 15 GB του συνδυαστικού με σταθερό είναι διαθέσιμα και για περιαγωγή 

Δύσκολο.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Τα 1000 ναι τα δεδομένα ΌΧΙ 

 

AΠO TO OIKONOMIKO ΣAΣ ΠAKETO EXETE ΣTH ΔIAΘEΣH ΣAΣ 16 ΩPEΣ KAI 40 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ, ΠOY ΛHΓOYN 31/08/2024 ΠOY MΠOPOYN NA KATANAΛΩΘOYN ΣTHN EΛΛAΔA H KATA THN ΠEPIAΓΩΓH ΣTHN EYPΩΠAIKH ENΩΣH (AΠO EE ΠPOΣ EE) XΩPIΣ EΠIΠΛEON XPEΩΣH

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...