Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει αυτό που λέει ο φίλος, ούτε μία στο τρισεκατομμύριο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, p_k said:

Δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει αυτό που λέει ο φίλος, ούτε μία στο τρισεκατομμύριο.

Θα ήταν πολύ καλή φάση πάντως αν υπήρχε εφαρμογή τόσο παλιά που θα μπορούσαμε να ανανεώνουμε με δραχμές 😂

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gpapas640 said:

Θα ήταν πολύ καλή φάση πάντως αν υπήρχε εφαρμογή τόσο παλιά που θα μπορούσαμε να ανανεώνουμε με δραχμές 😂

Ή και οβολούς.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 17/6/2024 at 1:42 ΜΜ, aektzhs 1 said:

Έγιναν όλοι με τιμές πράσινης. Σε αυτό το σημείο διαλέγεις είτε σήμα(πράσινη)είτε περισσότερες παροχές με την ίδια τιμή(κόκκινη)

Ακριβώς… σήμερα ήμουν στη Χαριλάου και το 4G στο γήπεδο του Άρη στο Κλεάνθης Βικελιδης, δίπλα στην κεραία ήταν νεκρό κατά τις 22:30. 
Απο Σεπτέμβριο θα τα σπάσω όλα και στη Vodafone με 5-10€ στη τσέπη μου. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, K-S said:

ποιος ειναι ο αριθμος που πληκτολογουμε για να ακουσουμε την κασετα με τα πακετα για ενεργοποιηση?

1265

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο σύστημα με τα νηστικά νούμερα εκτός από τα κλασικά απεριόριστα με 7 € έρχονται και τρελλές προσφορές. Με πιάνει μία στεναχώρια που δεν θα τα πάρω, αλλά θα αντέξω.

20240621_193429.jpg

20240621_193241.jpg

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dimitroula10 said:

Παιδιά στο σύστημα με τα νηστικά νούμερα εκτός από τα κλασικά απεριόριστα με 7 € έρχονται και τρελλές προσφορές. Με πιάνει μία στεναχώρια που δεν θα τα πάρω, αλλά θα αντέξω.

20240621_193429.jpg

20240621_193241.jpg

Σε όλες τις εταιρείες ισχύει αυτό. Παρατήρησα σε "νηστικό"νούμερο CU με μια ανανέωση να δίνει καταπληκτικές προσφορές με αρκετά data

Link to comment
Share on other sites

Πριν δέκα μέρες περίπου έκανα ανανέωση σε παλιό myf2go. Πήρα κανονικά magic numbers ομιλία συν τα 1000' από συνδυαστικό με σταθερό σπιτιού. Σήμερα ξαφνικά ως δια μαγείας εξαφανίστηκαν τα λεπτά ομιλίας προς magic numbers ενώ η εταιρεία είχε δηλώσει κανονικά όπως έχει γραφτεί και παραπίσω ότι θα ισχύουν μέχρι την λήξη τους δηλαδή για το διάστημα των 30 ημερών και φυσικά ότι δεν θα υφίστανται πια από πρώτης Ιουλίου.... κάποια ιδέα ή να τους στείλω στο chat για διευκρινήσεις;

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, aektzhs 1 said:

Σε όλες τις εταιρείες ισχύει αυτό. Παρατήρησα σε "νηστικό"νούμερο CU με μια ανανέωση να δίνει καταπληκτικές προσφορές με αρκετά data

Τέτοια προσφορά δεν δίνει κανείς. Απεριόριστα με 2,7€? Μακάρι να δίνουν όλοι. Σε 2 φρόγκ νηστικό δεν δίνει τίποτα ούτε σε WiFi on the spot ούτε σιμ ονλι, ούτε ταζα. 

Όποιος θέλει αυτό το νούμερο μπορώ να του το στείλω με boxnow άμεσα. Δωρεάν εννοείται.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, dimitroula10 said:

Τέτοια προσφορά δεν δίνει κανείς. Απεριόριστα με 2,7€? Μακάρι να δίνουν όλοι. Σε 2 φρόγκ νηστικό δεν δίνει τίποτα ούτε σε WiFi on the spot ούτε σιμ ονλι, ούτε ταζα. 

Όποιος θέλει αυτό το νούμερο μπορώ να του το στείλω με boxnow άμεσα. Δωρεάν εννοείται.

Ε, προσπαθεί και το CU αλλά τη δίνει στο δεύτερο νούμερο που πήρες με την κύρια σιμ και ουσιαστικά είναι 3 μήνες unlimited με 13€ ή ίσως 8 σε κατάστημα (;)

Σε εμένα προσωπικά το έδωσε μία φορά και τέλος. Δεν ξέρω αν έχει γίνει περισσότερες φορές σε κάποιον.

Σίγουρα το συστηματικό όπως αυτό της nova δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Teiresias_ said:

Ε, προσπαθεί και το CU αλλά τη δίνει στο δεύτερο νούμερο που πήρες με την κύρια σιμ και ουσιαστικά είναι 3 μήνες unlimited με 13€ ή ίσως 8 σε κατάστημα (;)

Σε εμένα προσωπικά το έδωσε μία φορά και τέλος. Δεν ξέρω αν έχει γίνει περισσότερες φορές σε κάποιον.

Σίγουρα το συστηματικό όπως αυτό της nova δεν είναι.

Όχι δίνει και απεριοριστα ορισμένες φορές και αυτό με μια ανανέωση 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, konakis said:

Πριν δέκα μέρες περίπου έκανα ανανέωση σε παλιό myf2go. Πήρα κανονικά magic numbers ομιλία συν τα 1000' από συνδυαστικό με σταθερό σπιτιού. Σήμερα ξαφνικά ως δια μαγείας εξαφανίστηκαν τα λεπτά ομιλίας προς magic numbers ενώ η εταιρεία είχε δηλώσει κανονικά όπως έχει γραφτεί και παραπίσω ότι θα ισχύουν μέχρι την λήξη τους δηλαδή για το διάστημα των 30 ημερών και φυσικά ότι δεν θα υφίστανται πια από πρώτης Ιουλίου.... κάποια ιδέα ή να τους στείλω στο chat για διευκρινήσεις;

Στον αδελφό μου το αντίθετο. Εκανε ανανέωση, δεν τα πήρε. Ξαφνικά στην αρχή της εβδομάδας εμφανιστηκαν. Ειχε κάνει και αίτηση να φύγει αλλά χρονικά δεν φαίνεται έχει σχέση με αυτό. Κατι πρέπει να παίζει με τα συστήματα τους.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, kmpatra said:

Στον αδελφό μου το αντίθετο. Εκανε ανανέωση, δεν τα πήρε. Ξαφνικά στην αρχή της εβδομάδας εμφανιστηκαν. Ειχε κάνει και αίτηση να φύγει αλλά χρονικά δεν φαίνεται έχει σχέση με αυτό. Κατι πρέπει να παίζει με τα συστήματα τους.

Προς τα που πάει;;;;

Link to comment
Share on other sites

Πηγε κοσμοτε κυρίως λογω σήματος. Κάναμε και αίτημα να επιστραφούν τα λεφτά του υπολοίπου επ'ευκαιρία των αλλαγών (magic numbers και χαρατσι μπονους 1000') και από ό,τι φαίνεται θα του τα πιστωσουν

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, konakis said:

Πριν δέκα μέρες περίπου έκανα ανανέωση σε παλιό myf2go. Πήρα κανονικά magic numbers ομιλία συν τα 1000' από συνδυαστικό με σταθερό σπιτιού. Σήμερα ξαφνικά ως δια μαγείας εξαφανίστηκαν τα λεπτά ομιλίας προς magic numbers ενώ η εταιρεία είχε δηλώσει κανονικά όπως έχει γραφτεί και παραπίσω ότι θα ισχύουν μέχρι την λήξη τους δηλαδή για το διάστημα των 30 ημερών και φυσικά ότι δεν θα υφίστανται πια από πρώτης Ιουλίου.... κάποια ιδέα ή να τους στείλω στο chat για διευκρινήσεις;

Μετά από πρωινή επικοινωνία και έλεγχο η απάντηση που πήρα είναι ότι επειδή καταργήθηκε η υπηρεσία magic numbers ,τα υπολοιπόμενα λεπτά ομιλίας υπάρχουν απλά δεν φαίνονται στην εφαρμογή λόγω όπως ανέφερα παραπάνω καταργήθηκε η λειτουργία magic numbers. Στο σύστημά τους φαίνονται κανονικά απλά όχι στο δικό μας μενού στο app

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Σε όλες τις εταιρείες ισχύει αυτό. Παρατήρησα σε "νηστικό"νούμερο CU με μια ανανέωση να δίνει καταπληκτικές προσφορές με αρκετά data

Τι ειναι ρε παιδιά τα νηστικά;  Αν κατάλαβα καλά, καρτοκινητο ανενεργό για μήνες;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gilbaba said:

Τι ειναι ρε παιδιά τα νηστικά;  Αν κατάλαβα καλά, καρτοκινητο ανενεργό για μήνες;

Απλά έχεις ένα κινητό που δεν βάζεις τακτικά κάρτα. Το έχεις σαν δεύτερο νούμερο.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Παιδιά στο σύστημα με τα νηστικά νούμερα εκτός από τα κλασικά απεριόριστα με 7 € έρχονται και τρελλές προσφορές. Με πιάνει μία στεναχώρια που δεν θα τα πάρω, αλλά θα αντέξω.

20240621_193429.jpg

20240621_193241.jpg

Έχει αναφερθεί ότι το έχουνε πάρει και άλλοι, το ερώτημα είναι αν δίνει παράταση υπολοίπου κάθε 2ο μήνα αφαιρώντας 2.7...

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Παιδιά στο σύστημα με τα νηστικά νούμερα εκτός από τα κλασικά απεριόριστα με 7 € έρχονται και τρελλές προσφορές. Με πιάνει μία στεναχώρια που δεν θα τα πάρω, αλλά θα αντέξω.

20240621_193429.jpg

20240621_193241.jpg

Μήπως γίνεται να το κάνω; Αναρωτιέμαι να κάνω ανανέωση 

82C99F01-81EC-457B-AE16-190A2C610A32.jpeg

Link to comment
Share on other sites

On 22/6/2024 at 3:32 ΜΜ, Kapoios mallon said:

Μήπως γίνεται να το κάνω; Αναρωτιέμαι να κάνω ανανέωση 

82C99F01-81EC-457B-AE16-190A2C610A32.jpeg

Εμ σου έκατσε τρελή προσφορά, εμ πας να την ενεργοποιήσεις και χωρίς υπόλοιπο.

Να είμαστε κάπου λογικοί, μην είμαστε και πλεονέκτες 😂

Πέρα από την πλάκα τώρα, νομίζω είναι παγίδα για να σπάσει το σερί της νηστικομαρας ανανέωσης. Στο μήνυμα λέει ότι με αποστολή sms ενεργοποιείται ο πρώτος μήνας. Άρα θα πρέπει να ενεργοποιείς κάθε μήνα ξεχωριστά δηλαδή να βάζεις κάθε 2μηνο κάρτα.

 

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, gpapas640 said:

Πέρα από την πλάκα τώρα, νομίζω είναι παγίδα για να σπάσω το σερί της νηστικομαρας ανανέωση.

 

34 minutes ago, Kapoios mallon said:

Μήπως γίνεται να το κάνω; Αναρωτιέμαι να κάνω ανανέωση 

Όχι μην βάλετε λεφτά αν δεν έχει έλθει ΣΜΣ.

Μόλις βάλετε λεφτά θα λέει ότι δεν ισχύει η προσφορά.

Δοκιμασμένο σε αριθμό που βάζει λεφτά κάθε τρίμηνο.

Δεν ξέρω σίγουρα αν δίνει επέκταση. Βάζω 8€ μόνο και δεν γίνεται να μπουν 3 μήνες. Θεωρητικά πρέπει να δίνει.

Ξαναλέω. Έχω ένα f2g με την προσφορά που δεν το χρειάζομαι. Όποιος το χρειάζεται το χαρίζω.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω αρχες Ιουλη στα 2,7€ unlimited data εαν δινει παραταση ενω το υπολοιπο ληγει μεσα Ιουλη. Παντως μεχρι να βαλω καρτα μεσα Μαη , απο μεσα Φλεβαρη που με ειδοποιησε για πρωτη φορα ως και τελη Απριλη μου εστελνε sms οτι εχω την προσφορα αυτη με τα 2,7€ για 6 μηνες  Απο οταν εβαλα καρτα σταματησε να με ενημερωνει. Αφου ελεγε για 6 μηνες οτι την εχω, αυτο σημαινει οτι την εχω διαθεσιμη για ενεργοποιηση ως και μεσα Αυγουστου. Θα δουμε.

Η μονη που δε δινει τετοιες προσφορες στα αταιστα ειναι η πρασινη. Το πολυ-πολυ να δωσει 13 μερες πριν τη ληξη 2μηνου προσφορα "Βαλε καρτα και 2GB+100' για 7 μερες δικα σου..." με δυνατοτητα ως και 3 μερες πριν τη ληξη υπολοιπου. Αλλα και παλι, εαν τη χρησιμοποιησεις, μη βαζοντας καρτα παρα τελευταια στιγμη πριν τη ληξη 2μηνου, μετα απο 4-5 φορες που θα την χρησιμοποιησεις, ακομα και με ολη αυτη την ταλαιπωρια, την κοβει δλδ δε την ξαναλαμβανεις.

Link to comment
Share on other sites

On 23/6/2024 at 7:29 ΠΜ, alteisei said:

Θα δοκιμασω αρχες Ιουλη στα 2,7€ unlimited data εαν δινει παραταση ενω το υπολοιπο ληγει μεσα Ιουλη. Παντως μεχρι να βαλω καρτα μεσα Μαη , απο μεσα Φλεβαρη που με ειδοποιησε για πρωτη φορα ως και τελη Απριλη μου εστελνε sms οτι εχω την προσφορα αυτη με τα 2,7€ για 6 μηνες  Απο οταν εβαλα καρτα σταματησε να με ενημερωνει. Αφου ελεγε για 6 μηνες οτι την εχω, αυτο σημαινει οτι την εχω διαθεσιμη για ενεργοποιηση ως και μεσα Αυγουστου. Θα δουμε.

οχι το sms λεει απο τη στιγμη που θα στειλεις το 22 για ενεργοποιηση κ για τους επομενους 6 μηνες θα εχεις τα απεριοριστα.  π.χ. την βαζεις σημερα 24/6 θα παει εως 24/12.

εμενα κλεινει ο 1ος μηνας 5/7 αλλα ληγει και το υπολοιπο 2/7 οποτε αναγκαστικα θ βαλω καρτα να μην μηδενισει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άρα φίλε η ενεργοποίηση κάθε μήνα των απεριόριστων data (με 2,7€) δεν σου επεκτείνε τη διάρκεια του υπολοίπου σε €, σωστα?

5 minutes ago, dkostas said:

οχι το sms λεει απο τη στιγμη που θα στειλεις το 22 για ενεργοποιηση κ για τους επομενους 6 μηνες θα εχεις τα απεριοριστα.  π.χ. την βαζεις σημερα 24/6 θα παει εως 24/12.

εμενα κλεινει ο 1ος μηνας 5/7 αλλα ληγει και το υπολοιπο 2/7 οποτε αναγκαστικα θ βαλω καρτα να μην μηδενισει

 

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...