Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή εάν παει ο φίλος σε κατάστημα Nova, στο συστημα ο υπάλληλος θα δει Λιμενικό Σώμα χωρίς άλλο όνομα; 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ οτι θα δει alpha promo ή το όνομα εκπροσώπου της.

Το λιμενικό σώμα δεν διανέμει προφανώς πακέτα πρωτογενώς

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, kmpatra said:

Θεωρώ οτι θα δει alpha promo ή το όνομα εκπροσώπου της.

Το λιμενικό σώμα δεν διανέμει προφανώς πακέτα πρωτογενώς

Εάν ισχύει αυτό, δεν θα έπρεπε να λέει στη συσκευασία να φροντίσει ο κάτοχος να κάνει ταυτοποίηση το όνομα του; Το λέω αυτό διότι όσοι από το Λιμενικό πηραν αυτήν την προσφορα, εάν δεν τακτοποιήσουν τα στοιχεία τους και βγαίνει σε άλλο όνομα δεν θα μπορουν να κάνουν κάποια διαχείρηση του αριθμού τους, ενώ στην περιπτωση που θα γράφει σκέτο Λιμενικό Σώμα, δείχνοντας την ταυτότητα του Λιμενικού θα μπορουσαν να το διαχειριστούν. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Μα γράφει τη διαδικασία (δες την φωτογραφία ) επάνω στο πακετάκι και το είπα και εγώ πιο πάνω αν δεις οτι το σωστο είναι να γίνει η διαδικασία. Νομίζω οτι επι μια και σελίδα συζηταμε και επαναλαμβάνουμε τα αυτονοητα.

Link to comment
Share on other sites

Περασα σημερα απο 2 καταστηματα 4all και κανενα δε πουλαγε sim free2go.

Για διαφημιση του καταστηματος εδω και 2 μερες , να ανσφερομαστε σε δαυτο, το κοβω.

Καλο κολπο, παντως.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, alteisei said:

Ποσο κοστισε η καρτα sim για να την παρεις απο το 4all της γειτονιας σου;

Πηρες ενα καρτελακι απο τον παγκο ελευθερα η τους ζητησες να σου φερουν εαν ειχαν;

Ειχε και τους ζητησα ενα νουμερακι και μου δωσαν αυτο. Πληρωσα βεβαια πολυ αλλα νομιζα ειχε και καρτα μεσα. 15€ μονο για την συνδεση και δεν ειχε τιποτα μεσα

21 minutes ago, alteisei said:

Περασα σημερα απο 2 καταστηματα 4all και κανενα δε πουλαγε sim free2go.

Για διαφημιση του καταστηματος εδω και 2 μερες , να ανσφερομαστε σε δαυτο, το κοβω.

Καλο κολπο, παντως.

Σε εμενα εχει παντως θεσσαλονικη. Αν θελει καποιος να του στειλω ενα μπορω με box now αποστολη χρηματων με paypal. Απο οτι ειδα το καταστημα ειχε 3 πηρα εγω 1 αρα εχει 2. Αξιζει πολυ το πακετο με τα 9€ βεβαια δεν ξερω για ποσο θα ειναι

Edited by spoukos
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποσες μερες παιρνει να καλεσουν για αντικατασταση χαμενης σιμ; Σημερα πηρα την καινουργια για εναν συγγενη με εξουσιοδοτηση 

Edited by spoukos
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι το flash weekend offer δίνει παράταση υπολοίπου μέχρι 11/7. 

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Τόσα χρόνια είχαμε πακέτο με απεριόριστα δεδομένα κάθε καλοκαίρι. Τώρα 100GB. Κάθε χρόνο και χειρότερα...

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, snapp said:

Τόσα χρόνια είχαμε πακέτο με απεριόριστα δεδομένα κάθε καλοκαίρι. Τώρα 100GB. Κάθε χρόνο και χειρότερα...

Και ανεβαίνει και η τιμή. Από το 2022 η τιμή βαίνει να ανεβαίνει και αν η ιστορία μας διδάσκει κάτι από αυτές τις περιπτώσεις-προσφορές είναι ότι αυτές οι αυξήσεις είναι τα προεόρτια για αύξηση του κόστους ανανέωσης μέσα στους επόμενους μήνες 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, aektzhs 1 said:

Και ανεβαίνει και η τιμή. Από το 2022 η τιμή βαίνει να ανεβαίνει και αν η ιστορία μας διδάσκει κάτι από αυτές τις περιπτώσεις-προσφορές είναι ότι αυτές οι αυξήσεις είναι τα προεόρτια για αύξηση του κόστους ανανέωσης μέσα στους επόμενους μήνες 

15  θα πάει η ελάχιστη. Για εκεί πάει το πραμα 

Link to comment
Share on other sites

Ρα μάγκες μας δουλεύουν. Μου έχει έρθει η προσφορά με τα 7€ σε ένα δεύτερο νούμερο που έχω και επειδή είναι δίπλα το κατάστημα λέω να πάω να κάνω ανανέωση 8€. Πάω και μου λέει δεν γίνεται 8€ και εξηγώ ότι η ίδια η νόβα έχει ανακοινώσει πως σε κατάστημα γίνεται 8€. Λέει όχι σε κατάστημα δεν γίνεται και μου λέει έλα και μόνος σου να δεις και βλέπω την οθόνη και όντως ελεγε από 13-50€. Τι φάση στο σάιτ όμως λέει κανονικά για 8€

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Jimakos43 said:

Ρα μάγκες μας δουλεύουν. Μου έχει έρθει η προσφορά με τα 7€ σε ένα δεύτερο νούμερο που έχω και επειδή είναι δίπλα το κατάστημα λέω να πάω να κάνω ανανέωση 8€. Πάω και μου λέει δεν γίνεται 8€ και εξηγώ ότι η ίδια η νόβα έχει ανακοινώσει πως σε κατάστημα γίνεται 8€. Λέει όχι σε κατάστημα δεν γίνεται και μου λέει έλα και μόνος σου να δεις και βλέπω την οθόνη και όντως ελεγε από 13-50€. Τι φάση στο σάιτ όμως λέει κανονικά για 8€

Μόνο στο νέο f2g μπορείς να κάνεις ανανέωση από 8€

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, snapp said:

Μόνο στο νέο f2g μπορείς να κάνεις ανανέωση από 8€

Στο νέο ειμαι. Ρώτησε το νούμερο μπήκε και το είδε. Τι γίνεται μήπως δεν θέλουν και έχουν εντολή να μην κανείς 8€ ανανέωση 

Edited by Jimakos43
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jimakos43 said:

Στο νέο ειμαι. Ρώτησε το νούμερο μπήκε και το είδε. Τι γίνεται μήπως δεν θέλουν και έχουν εντολή να μην κανείς 8€ ανανέωση 

99% νομίζω πρέπει να γίνει η πρώτη ανανέωση 13€ για να σου ξεκλειδώσει την 8€...

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, Jimakos43 said:

Στο νέο ειμαι. Ρώτησε το νούμερο μπήκε και το είδε. Τι γίνεται μήπως δεν θέλουν και έχουν εντολή να μην κανείς 8€ ανανέωση 

Έχει γίνει ανανέωση όπως αναφέρεται στην ανακοίνωση της 19/12/2023;

"H αξία ανανέωσης 8€ μέσω καταστημάτων NOVA στο εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα FREE2GO, θα είναι διαθέσιμη:

  • για συνδρομητές που θα ενεργοποιήσουν τη σύνδεσή τους και πραγματοποιήσουν τουλάχιστον μία ανανέωση υπολοίπου αξίας από 13€ κι άνω από την 17/1/2024
  • για συνδρομητές που έχουν ενεργοποιήσει τη σύνδεσή τους και έχει ήδη πραγματοποιηθεί τουλάχιστον μία ανανέωση υπολοίπου οποιασδήποτε αξίας, πριν την 17/01/2024".
Edited by akar2015
Link to comment
Share on other sites

On 14/6/2024 at 5:44 ΜΜ, Alexandros201285 said:

15  θα πάει η ελάχιστη. Για εκεί πάει το πραμα 

γιαυτό θα κυνηγούν με το τουφέκι τους πελάτες.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, hercoulis said:

γιαυτό θα κυνηγούν με το τουφέκι τους πελάτες.

Μία χαρά πελάτες θα έχουν από τη στιγμή που δεν θα υπάρχει εναλλακτική. Προσωπικά περιμένω την κινητή της Volton αρχές του χειμώνα μπας και αλλάξει κάτι προς το καλύτερο.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, snapp said:

Μία χαρά πελάτες θα έχουν από τη στιγμή που δεν θα υπάρχει εναλλακτική. Προσωπικά περιμένω την κινητή της Volton αρχές του χειμώνα μπας και αλλάξει κάτι προς το καλύτερο.

Σωθήκαμε. Τίποτα δεν πρόκειται να αλλάξει εκτός από την πιθανή αλλαγή ιδιοκτησίας της μαύρης για να μπει η νέα διοίκηση με επιθετική εμπορική πολιτική

Link to comment
Share on other sites

Οι πελάτες κινητής χωρίζονται σε 3 κατηγορίες. 1. Οι συμβολαιάδες που έχουν οικονομική άνεση και πληρώνουν κανονικά. Αυτοί είναι οι στυλοβάτες της κινητής τηλεφωνίας.

2. Οι καρτοκινητοί που δεν θέλουν μπλέξιμο με συμβόλαια και είναι με αγάπη προς την ελευθερία, είναι πολλοί και στην πλειοψηφία έχουν νούμερα από όλες τις εταιρείες και μάλιστα 2-3 από την κάθε εταιρεία. Έτσι στο όνομα της ελευθερίας πληρώνουν περισσότερα από τους συμβολαιάδες. Και αυτοί χρήσιμοι.

Και τέλος 3. Οι φτωχοί καρτοκινητοί που σκέφτονται την απόλυτη οικονομία χωρίς να χάνουν πολλά και οι εταιρείες κάνουν τα πάντα να τους πείσουν να αγοράσουν μία προσφορά. Αυτοί είναι η αιτία της ανάπτυξης της φαντασίας των τμημάτων πωλήσεων και πρόκληση για τους υπεύθυνους.

Εγώ ανήκω σε αυτούς, που κάνουν την μύγα ξύγκι, είτε από φιλοσοφία ζωής, είτε για παιχνίδι. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,βρήκα καλό νουμεράκι σε F2g και το έβαλα πάνω στο κινητό,στο F2g η χρέωση είναι ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο?? όταν έχεις ενεργοποιημένο το plug n play ανάλογα με την ανανέωση που θα κάνεις σου δίνει αμέσως λεπτά sms και Gb???

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, odim said:

Γεια σας,βρήκα καλό νουμεράκι σε F2g και το έβαλα πάνω στο κινητό,στο F2g η χρέωση είναι ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο?? όταν έχεις ενεργοποιημένο το plug n play ανάλογα με την ανανέωση που θα κάνεις σου δίνει αμέσως λεπτά sms και Gb???

Σωστά 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...