Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαγραφή ενός δεν γίνεται από ότι ξέρω,

 

 

Διαγράφεις την εφαρμογή η μόνο τα δεδομένα της και ξαναβαζεις όσους θέλεις να έχεις

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

εχει επιλογη αποσυνδεση στις ρυθμισεις,εφ'οσον ο αριθμός ειναι ενεργός όμως. Αν ληξει πρεπει να κανεις αυτο που λένε τα παιδιά πιο πάνω.
Link to comment
Share on other sites

Για να λέμε και τα καλά.

 

"Ανανέωσε από €12 στις επόμενες 2 μέρες και κέρδισε 20gb! Μην ξεχνάς πως στην 1η ανανέωση κάθε μήνα παίρνεις δώρο 1500' προς όλους +2gb!"

 

Εννοείται ότι έγινε χρήση της συγκεκριμένης προσφοράς.

 

Σε αριθμό με σπάνιες ανανεώσεις.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Για να λέμε και τα καλά.

 

"Ανανέωσε από €12 στις επόμενες 2 μέρες και κέρδισε 20gb! Μην ξεχνάς πως στην 1η ανανέωση κάθε μήνα παίρνεις δώρο 1500' προς όλους +2gb!"

 

Εννοείται ότι έγινε χρήση της συγκεκριμένης προσφοράς.

 

Σε αριθμό με σπάνιες ανανεώσεις.

 

μονο που δινει δωρεαν λεπτα ομιλιας και ιντερνετ θα την ειχα βαλει την καρτα και εγω! . αλλα δεν εχω πια wind free to go.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

μονο που δινει δωρεαν λεπτα ομιλιας και ιντερνετ θα την ειχα βαλει την καρτα και εγω! . αλλα δεν εχω πια wind free to go.

 

Τα λεπτά και τα επιπλέον 2gb είναι το free 2 surf.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτά και τα επιπλέον 2gb είναι το free 2 surf.

 

συγνωμη το free to surf δεν αφορα μονο οσους το ειχανε ηδη ενεργοποιημενο; ο δωρεαν χρονο ομιλιας απο που προκυπτει; εχεις καποια αλλη προσφορα ; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη το free to surf δεν αφορα μονο οσους το ειχανε ηδη ενεργοποιημενο; ο δωρεαν χρονο ομιλιας απο που προκυπτει; εχεις καποια αλλη προσφορα ; .

 

Ναι. Είμαι πολύ καιρό στη wind.

 

Διόρθωση.

 

Τα 500mb είναι το free 2 surf και τα υπόλοιπα από τη φοιτητική προσφορά. Πίστευα ότι έχω χάσει τη συγκεκριμένη προσφορά εδώ και πολύ καιρό.

 

Αν κάποιος στους 6 μήνες δεν το έχει ενεργοποιήσει, δεν καταργείται; :confused:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν καταργείται. Εγώ ενεργοποίησα "φοιτητικό" πακέτο το φετινό καλοκαίρι, και το νούμερο το είχα πάρει πριν 3-4 χρόνια και δεν είχα πάρει κανένα πακέτο έως τώρα.

 

Sent from my Galaxy S10e

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν καταργείται. Εγώ ενεργοποίησα "φοιτητικό" πακέτο το φετινό καλοκαίρι, και το νούμερο το είχα πάρει πριν 3-4 χρόνια και δεν είχα πάρει κανένα πακέτο έως τώρα.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Σε 3 νούμερα της οικογένειας με την ειδική προσφορά το πακέτο αφαιρέθηκε μετά από 6 μήνες διότι δεν ενεργοποιήθηκε ποτέ. Εγώ για να μη το χάσω ενεργοποιώ κάθε 6 μήνες αυτό το πακέτο 1500'+2GB και το έχω εδώ και 3 χρόνια. Αν σταματήσω να το ενεργοποιώ κάθε 6 μήνες τότε θα αφαιρεθεί και από μένα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω. Το δικό μου είναι νούμερο που μου είχαν δώσει από public με αγορά προϊόντων χρόνια πριν, και μια βδομάδα μετά που το προμηθεύτηκα πήρε τη δυνατότητα να ενεργοποιεί αυτό το πακέτο. Τουλάχιστον 2 φορές είχε μείνει πάρα πολλούς μήνες χωρίς κάρτα έχοντας απενεργοποιηθεί (η κάρτα sim ήταν σαν να μην υπήρχε), και μόλις του έκανα ανανέωση έφτιαχνε. Όλα αυτά τα χρόνια που το έχω ποτέ δεν είχα πάρει αυτό το πακέτο, γιατί ξόδευα τα χρήματα που έβαζα μόνο σε πακέτα internet αραιά και που. Φέτος το καλοκαίρι ήταν η πρώτη φορά που αγόρασα αυτό το πακέτο, απλά για να έχω λεπτά να δοκιμάσω το volte, και δεν είχε κανένα θέμα να ενεργοποιηθεί.

 

Αν επιτρέπεται, μήπως ήταν πολύ παλιά τότε που το είχαν κόψει στα δικά σας;

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω. Το δικό μου είναι νούμερο που μου είχαν δώσει από public με αγορά προϊόντων χρόνια πριν, και μια βδομάδα μετά που το προμηθεύτηκα πήρε τη δυνατότητα να ενεργοποιεί αυτό το πακέτο. Τουλάχιστον 2 φορές είχε μείνει πάρα πολλούς μήνες χωρίς κάρτα έχοντας απενεργοποιηθεί (η κάρτα sim ήταν σαν να μην υπήρχε), και μόλις του έκανα ανανέωση έφτιαχνε. Όλα αυτά τα χρόνια που το έχω ποτέ δεν είχα πάρει αυτό το πακέτο, γιατί ξόδευα τα χρήματα που έβαζα μόνο σε πακέτα internet αραιά και που. Φέτος το καλοκαίρι ήταν η πρώτη φορά που αγόρασα αυτό το πακέτο, απλά για να έχω λεπτά να δοκιμάσω το volte, και δεν είχε κανένα θέμα να ενεργοποιηθεί.

 

Αν επιτρέπεται, μήπως ήταν πολύ παλιά τότε που το είχαν κόψει στα δικά σας;

 

Sent from my Galaxy S10e

Έχει περίπου 2,5 χρόνια που κόπηκαν τα πακέτα. Ήρθε μέσω SMS η ενημέρωση ότι λάβανε την ειδική προσφορά και μετά από 6 μήνες αφαιρέθηκε διότι δεν ενεργοποιήθηκε ποτέ. Οπότε εγώ για σιγουριά το ενεργοποιώ κάθε 6 μήνες για να μη το χάσω διότι υπάρχουν φορές που μου χρειάζεται αρκετός χρόνος ομιλίας. Με την Wind δεν υπάρχει λογική φίλε μου. :lol:

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Απλά θυμάμαι το εξής. Πριν από περισσότερα ακόμη χρόνια, τέλος το 2013 αν θυμάμαι καλά, που ήμουν στο ΕΑΠ είχα πάρει 2 φοιτητικά κανονικά όπως είχα δικαίωμα. Μετά από κάμποσο διάστημα και τα 2 νούμερα έχασαν την φοιτητική ιδιότητα εντελώς, ήταν σαν απλά f2g. Το είχα πάρει χαμπάρι όταν έγινε, και πήρα τηλέφωνο και μου τα ξαναέκαναν "φοιτητικά". Αυτό είναι και το μόνο που μπορώ να θυμηθώ σχετικό. Το άλλο νούμερο, που όπως είπα το πήρα αρκετά πιο μετά από το public και δεν είχα αγοράσει ποτέ το συγκεκριμένο πακέτο, 3-4 χρόνια μετά μια χαρά το είχε διαθέσιμο. Και, για να είμαι ειλικρινής, δεν πιστεύω ότι έχουν κάποιον αλγόριθμο που τρέχει παρακολουθώντας τις ενεργοποιήσεις του καθενός για να το κόψουν, απλά ίσως έτυχες σε κάποια τέτοια "βλακεία" όπως είχαν κάνει με τα αρχικά δικά μου που το έχασαν. Φυσικά και εγώ δεν το χρειάζομαι καθόλου, για αυτό και δεν με ένοιαζε καν να το ενεργοποιήσω μην το χάσω ακόμα και να μου το έλεγαν. Αλλά κρατάω μικρό καλάθι για το πόσο αληθεύει... Όχι ότι δεν πιστεύω ότι σου το είπαν, αλλά για το πόσο ειλικρινείς ήταν. Μπορεί να είναι κάτι ανάλογο της αύξησης της κάρτας ως επιχείρημα για να πουλήσουν καρτοσυμβόλαιο(έτσι κι αλλιώς για να βάλεις μια φορά το εξάμηνο το πακέτο, ενδεχομένως να χρειαστεί να ανανεώσεις με παραπάνω χρήματα, και έστω και αυτό όφελος είναι για αυτούς...)
Link to comment
Share on other sites

Τα φοιτητικά στην wind καταργούνται χώρις καμμία προειδοποίηση....

 

Επίσης γίνονται χωρίς καμμία προειδοποίηση....

 

Από προσωπική εμπειρία τα παραπάνω

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λέτε για διακοπή υπηρεσιών, να πω ότι και μένα με άφησαν ξεκρέμαστο από πέρσι το Νοέμβρη με το που πήγα στρατό όσον αφορά στις προσφορές μέσω του f2g app. Μέχρι τότε έπαιρνα καλές προσφορές κάθε 15 μέρες περίπου του στυλ "20Gb με 10€" και εμφανίζονταν σαν δώρο πάνω δεξία στο app.

Μετά από επικοινωνία που είχα μου είπαν ότι είναι τελείως τυχαίες οι προσφορές αν θα εμφανίζονται ή όχι παρ'όλο που για ένα χρόνο εμφανίζονταν κανονικά. Μόλις έληγε μια προσφορά, τσουπ την επομένη μου ξαναέδινε την ίδια ή άλλη πάλι με περιθώριο 15 ημερών. Από τότε που έκοψαν τις προσφορές, επίσης, όλως τυχαίως, άρχισαν να με παίρνουν τηλέφωνο "έκ μέρους της Wind" & να μου λένε "βλέπουμε ότι κάνατε πολλή χρήση ίντερνετ, σας προσφέρουμε το τάδε πακέτο συμβολαίου".

 

Απαράδεκτη η WIND, απαράδεκτο το timing και κρίμα δεν θα ξαναδούνε κάρτα από μένα. :down:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Εμποροι είναι και κοιτάνε το συμφέρον τους από την μεριά τους, αν τα συμφέροντα τους και τα δικά σου δεν συμβαδίζουν πας αλλού. Αλλά που;;; Η wind έχει μακράν της καλύτερες προσφορές.

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εμποροι είναι και κοιτάνε το συμφέρον τους από την μεριά τους, αν τα συμφέροντα τους και τα δικά σου δεν συμβαδίζουν πας αλλού. Αλλά που;;; Η wind έχει μακράν της καλύτερες προσφορές.

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Απ'όταν έκοψαν τις προσφορές, έκανα συμβόλαιο στην Cosmote για data (20gb με 12€), οπότε άστους να στέλνουν. Ας πρόσεχαν για να έχουν. Συν ότι η Cosmote έχει eSIM οπότε μαζί με το φοιτητικό της VF είμαι παραπάνω από κομπλέ. :cool:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα.

 

Εμείς είμαστε στην wind με τις προσφορές που δεν τις έκοψαν αλλά τις περνούμε κανονικά χωρίς πάγιο.

 

Και όλοι την περνάμε φίνα.

Και εσύ εκεί και εμείς εδώ.

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, επίσης τα log n win δε συγκρίνονται με το παρε μοίρασε, για όσο βέβαια κρατήσουν.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Ενεργοποίησα σήμερα ένα δωράκι από την εφαρμογή και άλλαξε η ημερομηνία λήξης του χρηματικού υπολοίπου κατά δέκα μέρες . Τώρα το υπόλοιπο λήγει μαζί με το πακέτο στις 01/12 .

Έχουν αλλάξει κάτι ;

Είναι δυσλειτουργία των τελευταίων αλλαγών ;

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο ;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκαιο, κάτι παίζει

 

Εχτές μετά τις 12 ενεργοποίησα ένα πακέτα στην μάνα μου από τις προσφορές και εκεί που το υπόλοιπο της έληγε 26 Νοεμβρίου τώρα το βλέπω να λήγει 01 Δεκεμβρίου, ένα μήνα ακριβώς μετά

 

 

Και να προσθέσω και κάτι άλλο, στο δικό μου κινητό έβαλα πακέτο πάλι από προσφορά στις 25 Οκτωβρίου(με το υπόλοιπο να λήγει πάλι 26 Νοεμβρίου) και δεν έγινε τίποτα. Λογικό βεβαια αφού 25 Οκτωβρίου+ 30 < 26 Νοεμβρίου

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά μου εμφανίστηκε στην εφαρμογή το πακέτο F2G #Crew - και όχι, δεν είμαι 20 χρονών αλλά τουλάχιστον τα διπλάσια!

 

Με τρώει το χέρι μου να το ενεργοποιήσω, γιατί δεν χρειάζομαι κάτι παραπάνω για ένα μήνα

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά μου εμφανίστηκε στην εφαρμογή το πακέτο F2G #Crew - και όχι, δεν είμαι 20 χρονών αλλά τουλάχιστον τα διπλάσια!

 

Με τρώει το χέρι μου να το ενεργοποιήσω, γιατί δεν χρειάζομαι κάτι παραπάνω για ένα μήνα

Αναρωτιέμαι εάν μπορεί κάποιος που δεν ανήκει στην ηλικιακή αυτή ομάδα να το ενεργοποιήσει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίζεται σε μένα αλλά δεν είναι ενεργό το κουμπί!

 

Αναρωτιέμαι εάν μπορεί κάποιος που δεν ανήκει στην ηλικιακή αυτή ομάδα να το ενεργοποιήσει.
Link to comment
Share on other sites

Εμφανίζεται σε μένα αλλά δεν είναι ενεργό το κουμπί!

 

Αν το προσθέσεις στα αγαπημένα και μετά πας στη λίστα με τα αγαπημένα σου πακέτα τότε το κουμπί θα ενεργοποιηθεί.

 

Δοκίμασα να ενεργοποιήσω το πακέτο αλλά μου βγήκε μήνυμα ότι κάτι πήγε στραβά....μάλλον κατά λάθος εμφανίζεται εκεί το πακέτο και δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί ούτως ή άλλως.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...