Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από πιο νούμερο ήρθε αυτό το μήνυμα;;;;

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Από WIND F2G. Εικάζω ότι είναι το επίσημο, αν και έχουν 4-5.

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από WIND F2G. Εικάζω ότι είναι το επίσημο, αν και έχουν 4-5.

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα μυνήματα από την Wind δεν έρχονται ποτέ από ένα απλό νούμερο. Πάντα ο αποστολέας έχει όνομα πχ wind, f2goffer κτλ.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Πριν μέρες μιλαγα σε μια παρέα με κάποιον που δουλεύει στην wind και μου είπε ότι ετοιμάζουν πακέτα που θα σαρώσουν την αγορά, δεν ξέρω βέβαια αν το εννοούσε σοβαρά ..

 

Ίσως κάτι να παίζει ίσως να είναι εντελώς τυχαίο

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Μακάρι, πάντως μέχρι τώρα ολες αυτές οι προσδοκίες αποδείχθηκαν πολύ κατώτερες του αναμενωμένου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι συμβαίνει αυτό, το προηγούμενο μήνα δεν την ενεργοποίησα, ούτε εγώ ούτε η αδερφή μου και μας ξαναήρθε...

 

Πριν μέρες μιλαγα σε μια παρέα με κάποιον που δουλεύει στην wind και μου είπε ότι ετοιμάζουν πακέτα που θα σαρώσουν την αγορά, δεν ξέρω βέβαια αν το εννοούσε σοβαρά ..

 

Ίσως κάτι να παίζει ίσως να είναι εντελώς τυχαίο

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Οτι και αν κανει η Wind ετσι που ειναι στημενο το καρτελ σε λιγο καιρο θα τα εχουν και οι αλλοι τα πακέτα , με +-1 ευρω διαφορα , οπότε οποιος ξεκινήσει τον χορό ειναι και μετα λιγο υπομονη και πανε ολοι στα ιδια

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό εννοώ από το WIND F2G αποστολέα.

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάντως δεν βλέπω κάποιος να ωφελείται, έτσι εγώ τουλάχιστον καταλήγω στην υπόθεση της πλάκας

 

γιατί;;; ένας θεός ξέρει....

 

Πριν καιρό κάποιος μου έστελνε μηνύματα websms να παρουσιαστώ για κατατάξη στον ελληνικό στρατό, αν και εχω απολυτήριο εδώ και κάτι χρόνια και βέβαια κανένα στρατολογικό γραφείο δεν είχε αυτό το νούμερο.....

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι συμβαίνει αυτό, το προηγούμενο μήνα δεν την ενεργοποίησα, ούτε εγώ ούτε η αδερφή μου και μας ξαναήρθε...

 

Πριν μέρες μιλαγα σε μια παρέα με κάποιον που δουλεύει στην wind και μου είπε ότι ετοιμάζουν πακέτα που θα σαρώσουν την αγορά, δεν ξέρω βέβαια αν το εννοούσε σοβαρά ..

 

Ίσως κάτι να παίζει ίσως να είναι εντελώς τυχαίο

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Ειλικρινά εύχομαι να το εννοούσε, αλλά δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος η αλήθεια είναι. Αν και είμαι από τους πλέον φιλοWindάκηδες σε αυτό το forum, δεν πιστεύω ότι στις μέρες μας η Wind μπορεί (και θέλει) να κάνει και πολλά. Αντίθετα, το καρτέλ (και των τριών) έχει βάλει πλώρη για τη σταδιακή υποβάθμιση και τελικά, την κατάργηση της καρτοκινητής. Μακάρι να διαψευστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μολις με πήραν από την wind. Εγώ είμαι στο φοιτητικό που σπάνια πλέον ενεργοποιώ γιατί μου την δίνουν οι 25 μέρες. Λοιπόν νομίζω ότι το πακέτο που έλεγε ο φίλος παραπάνω που θα σαρώσει την αγορά είναι αυτό που μου πρόσφεραν. Πάλι καρτοκινητο 1500 λεπτά προς όλους, απεριόριστα προς wind και Q Και 3 gb internet. 10.40€. Το κακό είναι ότι ισχύουν πάλι οι 25 μέρες και προϋπόθεση να σου στείλουν ένα δεύτερο αριθμό με κόστος 12 ευρώ +τα έξοδα αποστολής όπου θα έχει μέσα τα 12€ ως αρχικό χρόνο ομιλίας. Αν δεν είχε πάλι τις 25 μέρες διάρκεια θα το έπαιρνα με κλειστά τα μάτια, μιας και η wind είναι αυτή που κυριαρχεί σε σήμα εκεί όπου μένω και κινούμαι. Βέβαια μου είπε αν με ενδιαφέρει να καλέσω στον αριθμό όπου με πήραν. Να συμπληρώσω επειδή είχα διαβάσει τα παραπάνω σχόλια ότι εκτός από τον αριθμό που θα σου στείλουν η προσφορά μπαίνει στο δικό σου αριθμό και τον δεύτερο απλά τον ενεργοποιείς. Το δίνεις το κρατάς σαν δεύτερο τέλος πάντων τον κάνεις ότι θέλεις. Τον πετάς κιόλας.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by looneygirl
Link to comment
Share on other sites

Μολις με πήραν από την wind. Εγώ είμαι στο φοιτητικό που σπάνια πλέον ενεργοποιώ γιατί μου την δίνουν οι 25 μέρες. Λοιπόν νομίζω ότι το πακέτο που έλεγε ο φίλος παραπάνω που θα σαρώσει την αγορά είναι αυτό που μου πρόσφεραν. Πάλι καρτοκινητο 1500 λεπτά προς όλους, απεριόριστα προς wind και Q Και 3 gb internet. 10.40€. Το κακό είναι ότι ισχύουν πάλι οι 25 μέρες και προϋπόθεση να σου στείλουν ένα δεύτερο αριθμό με κόστος 12 ευρώ +τα έξοδα αποστολής όπου θα έχει μέσα τα 12€ ως αρχικό χρόνο ομιλίας. Αν δεν είχε πάλι τις 25 μέρες διάρκεια θα το έπαιρνα με κλειστά τα μάτια, μιας και η wind είναι αυτή που κυριαρχεί σε σήμα εκεί όπου μένω και κινούμαι. Βέβαια μου είπε αν με ενδιαφέρει να καλέσω στον αριθμό όπου με πήραν. Να συμπληρώσω επειδή είχα διαβάσει τα παραπάνω σχόλια ότι εκτός από τον αριθμό που θα σου στείλουν η προσφορά μπαίνει στο δικό σου αριθμό και τον δεύτερο απλά τον ενεργοποιείς. Το δίνεις το κρατάς σαν δεύτερο τέλος πάντων τον κάνεις ότι θέλεις. Τον πετάς κιόλας.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Είναι καλή περίπτωση πάντως.

Θα σου βγαίνει γύρω στα 12 ευρώ τον μήνα, αν υπολογίσεις ότι λόγω του 25ημερου θα κάνεις 14 ανανεώσεις τον χρόνο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλή η περίπτωση, στην ουσία πρόκειται για ένα large φοιτητικό

 

Για μένα θα σάρωνε αν έκανε μόνιμα τα πακέτα των προσφορών146280e385b5d2f9d8a8494f3184a317.jpg

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καινούργια περίπτωση απλά σου δίνουν ένα πακετάκι με τις ίδιες παροχές του φοιτητικού. Promotion που κάνουν χρόνια τώρα απλά τώρα προσθέσανε και τα απεριόριστα προς wind και q. Αυτά (τα προς το ιδιο δικτυο) ισχύουν για οποιαδήποτε νέα sim παραγγέλνεις από το site τους.

Επειδή βλέπω βέβαια στις νέες συνδέσεις να δίνει απεριόριστα προς το ίδιο δίκτυο, με βάζει σε σκέψεις για το τι θα κάνουν με τα magic numbers κάποια στιγμή...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υ.γ. αν κατάλαβα καλά η προσφορά θα μπει σε νέο αριθμό έτσι δεν είναι? δεν σου πρότειναν να μπει στο δικό σου αριθμό και απλά να σου στείλουν και ένα απλο δεύτερο με 12 ευρώ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καινούργια περίπτωση απλά σου δίνουν ένα πακετάκι με τις ίδιες παροχές του φοιτητικού. Promotion που κάνουν χρόνια τώρα απλά τώρα προσθέσανε και τα απεριόριστα προς wind και q. Αυτά (τα προς το ιδιο δικτυο) ισχύουν για οποιαδήποτε νέα sim παραγγέλνεις από το site τους.

Επειδή βλέπω βέβαια στις νέες συνδέσεις να δίνει απεριόριστα προς το ίδιο δίκτυο, με βάζει σε σκέψεις για το τι θα κάνουν με τα magic numbers κάποια στιγμή...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υ.γ. αν κατάλαβα καλά η προσφορά θα μπει σε νέο αριθμό έτσι δεν είναι? δεν σου πρότειναν να μπει στο δικό σου αριθμό και απλά να σου στείλουν και ένα απλο δεύτερο με 12 ευρώ?

 

 

Η προσφορά θα μπει και στον αριθμό που ήδη χρησιμοποιώ εννοείται απλά θα μου στείλουν και ένα νέο να το κάνω ότι θέλω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α οκ επιβεβαίωσε το και εκ δευτέρου παντως γιατι παντα αυτοί που με έχουν πάρει κατά καιρούς τηλέφωνο προτείνανε το πακέτο αυτό με νέο αριθμό πάντα και (κάποιες φορές) συνοδευτικά κι άλλους αριθμούς χωρίς την προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

Α οκ επιβεβαίωσε το και εκ δευτέρου παντως γιατι παντα αυτοί που με έχουν πάρει κατά καιρούς τηλέφωνο προτείνανε το πακέτο αυτό με νέο αριθμό πάντα και (κάποιες φορές) συνοδευτικά κι άλλους αριθμούς χωρίς την προσφορά.

 

 

Πήρα και ρώτησα ξανά. Την έβαλα να το πει 10 φορές ότι θα περαστεί και στον αριθμό μου όπου μου είπε θα γίνει σε περίπου ένα μήνα και φυσικά ότι πρόκειται για καρτοκινητο και όχι καρτοσυμβολαιο. Ηταν απόλυτη και στα δύο. Επίσης μου έδωσε αριθμό αν θέλω να πω και σε άλλους. Είναι ο παρακάτω αν θέλει κάποιος να πάρει να ρωτήσει ή να ζητήσει. Θα ήθελα να δω και από άλλους τι τους είπαν. +30 690 8278059

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή η περίπτωση, στην ουσία πρόκειται για ένα large φοιτητικό

 

Για μένα θα σάρωνε αν έκανε μόνιμα τα πακέτα των προσφορών146280e385b5d2f9d8a8494f3184a317.jpg

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Γιαυτο το λόγο υπάρχει η q..

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ουτοπικό? Ο βασικός μου αριθμός είναι πράσινος, χωρίς όμως κάποια ειδική ή προνομιακή προσφορά? Αν τον φέρω με φορητότητα στο F2G, υπάρχει περίπτωση να τους καταφέρω να μου δώσουν τη νέα (ή έστω την παλιά) προσφορά?
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο το λόγο υπάρχει η q..
Δεν βλέπω ανάλογα πακέτα στην q με αυτά που έδειξα.....

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ουτοπικό? Ο βασικός μου αριθμός είναι πράσινος, χωρίς όμως κάποια ειδική ή προνομιακή προσφορά? Αν τον φέρω με φορητότητα στο F2G, υπάρχει περίπτωση να τους καταφέρω να μου δώσουν τη νέα (ή έστω την παλιά) προσφορά?

 

 

Για πάρε ένα τηλέφωνο εδώ και ρώτα. Πότε δεν ξέρεις. +30 690 8278059

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ουτοπικό? Ο βασικός μου αριθμός είναι πράσινος, χωρίς όμως κάποια ειδική ή προνομιακή προσφορά? Αν τον φέρω με φορητότητα στο F2G, υπάρχει περίπτωση να τους καταφέρω να μου δώσουν τη νέα (ή έστω την παλιά) προσφορά?
Αν καταφέρεις και κανείς φορητοτητα σε f2g, ενημερωσε μας. Γτ εγω σήμερα πήρα τηλ να κάνω φορητοτητα ένα νούμερο στη wind, μου απάντησαν μόνο σε κατάστημα. Πήγα σε κατάστημα και μου είπαν λυπάμαι δεν εχω σιμ,κοιτάξτε σε άλλο καταστημα.. Για συμβόλαια και τετοια ειχε κανονικα.. Κοινώς τρεχα γύρευε

 

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ουτοπικό? Ο βασικός μου αριθμός είναι πράσινος, χωρίς όμως κάποια ειδική ή προνομιακή προσφορά? Αν τον φέρω με φορητότητα στο F2G, υπάρχει περίπτωση να τους καταφέρω να μου δώσουν τη νέα (ή έστω την παλιά) προσφορά?

Αν το ζητήσεις μέσα από τη φόρμα επικοινωνίας, έχεις πολλές πιθανότητες να το πετύχεις.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα πολύ λίγες, μιας και το αρνήθηκαν μια φορά που δοκίμασα κι εγώ, και άλλη μια πρόσφατα ένας γνωστός μου. Τυπικά δεν γίνεται. Η τύχη σου εξαρτάται πιθανώς από τις ορέξεις του εκάστοτε υπαλλήλου που θα σε εξυπηρετήσει, αν είναι πρόθυμος να κάνει ενδεχομένως τα στραβά μάτια.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Παίδες η εξυπηρέτηση πελατών στην wind και στα καταστήματα είναι λαχείο... Ότι σου καταστεί...

 

Πολλοί υπάλληλοι είναι άσχετοι και κάποιες φορές και αναγωγοι, αν δεν εξυπηρετουν να πατε σε άλλο κατάστημα η να ξαναπάρετε αργότερα στην εξυπηρέτηση μπας και πετύχετε κάποιον με όρεξη να βοηθήσει

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες η εξυπηρέτηση πελατών στην wind και στα καταστήματα είναι λαχείο... Ότι σου καταστεί...

 

Πολλοί υπάλληλοι είναι άσχετοι και κάποιες φορές και αναγωγοι, αν δεν εξυπηρετουν να πατε σε άλλο κατάστημα η να ξαναπάρετε αργότερα στην εξυπηρέτηση μπας και πετύχετε κάποιον με όρεξη να βοηθήσει

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Κρατάτε ονοματεπώνυμο των καλων υπαλλήλων και τα μοιράζεστε κ εδώ, αν το επιτρέπουν οι κανόνες του φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Και νομίζεις ότι μπορείς να καλέσεις τηλεφωνικό κέντρο και να ζητήσεις να μιλήσεις με τον συγκεκριμένο;

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Και νομίζεις ότι μπορείς να καλέσεις τηλεφωνικό κέντρο και να ζητήσεις να μιλήσεις με τον συγκεκριμένο;

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Όχι, αλλα μπορείς να ζητήσεις να σε καλέσεις εκείνος όταν έχει βάρδια. Απο το να μη μπορείς να συννενοηθείς, καλύτερα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...