Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω δουλέψει σε τηλεφωνικό κέντρο. Όταν καλείς πρέπει να μπορούν να σε εξυπηρετήσουν όλοι το ίδιο. Για να καλέσει κάποιος πίσω τον πελάτη δύο περιπτώσεις. Ή να είναι κάποιος προϊστάμενος που προσπαθεί να εξυπηρετήσει και να λύσει κάποιο ζήτημα, ή όταν έχει μιλήσει πρώτα μαζί του, υπάρχει κάτι που μπορεί μόνο αυτός να το συνεννοηθεί πχ, αλλά δεν είναι πολύ συχνό. Να πάρεις χωρίς να έχεις καμία συνομιλία μαζί του και να τον ζητήσεις, το πιθανότερο είναι να σε γειώσουν ζητώντάς σου να τους πεις τι θέλεις.

Τέλος, όνομα και επίθετο είναι προσωπικά δεδομένα και πολύ χλωμό να αφήσουν να δημοσιευθούν...

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς, από πότε οι νέοι αριθμοί λαμβάνουν την προσφορά με τα απεριόριστα λεπτά προς Wind&Q? Εγώ που αγόρασα νέο αριθμό στις 6 Αυγούστου γιατί δεν τα έλαβα? Μόνο μη μου πείτε ότι ισχύει από 7 Αυγούστου, γιατί τότε θα πρέπει να έχω ξεπεράσει τον Κούλη!
Link to comment
Share on other sites

απο 7 ισως οχι,παντως αυτες τις τελευταιες μερες αλλαξε. Και ισχυει σιγουρα για τα νουμερα που στελνουν με αιτηση στο site. Αν στα καταστηματα δινουν τα ιδια δεν ξερω.
Link to comment
Share on other sites

Από 1/8 (που έληξε η προηγούμενη προσφορά), και ισχύει μόνο για νέο αριθμό από το site.

Αν εκανες και εσυ νέο αριθμό (άσχετα από που), στείλε τους ένα μήνυμα ευγενικά στη φόρμα επικοινωνίας. Στα «πλαίσια καλής θέλησης και εκτίμησης της συνεργασίας τους», δίνανε πολύ εύκολα το φοιτητικό, ίσως να σου κανουν και εδώ τη "χάρη".

Link to comment
Share on other sites

Από 1/8 (που έληξε η προηγούμενη προσφορά), και ισχύει μόνο για νέο αριθμό από το site.

Αν εκανες και εσυ νέο αριθμό (άσχετα από που), στείλε τους ένα μήνυμα ευγενικά στη φόρμα επικοινωνίας. Στα «πλαίσια καλής θέλησης και εκτίμησης της συνεργασίας τους», δίνανε πολύ εύκολα το φοιτητικό, ίσως να σου κανουν και εδώ τη "χάρη".

Άκυρο θα φάω, καθώς ο νέος αριθμός που πήρα είναι από κατάστημα και όχι από το site. Προφανώς δε μου έδωσαν από τα καινούργια νούμερα, αλλά κάποιο που το είχαν από το 1821! Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι έχει σημασία από πότε είναι το πακέτο, αλλά πότε ενεργοποιήθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Φόρμα επικοινωνίας φίλε, όπως σημείωσε πιο πάνω πολύ σωστά ο συμφορουμιτης.

Δεν χάνεις τίποτα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα στη φόρμα και περιμένω αύριο να μου ρίξουν πόρτα.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω.

 

Πρόκειται για όλα τα νέα καρτοκινητά; (Το πακέτο με κόστος 10.40€) ή προωθητικό πακέτο για συγκεκριμένο αριθμό νέων συνδρομητών;

 

Όπως και να έχει είναι εξαιρετικό.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει για όσα καρτοκινητά αγοραστούν μέσα από τη φόρμα, αλλά ίσως να το δώσουν και σε όσα καρτοκινητά ενεργοποιηθούν γενικότερα.

Θα μας πει ο φίλος τι απάντησαν.

Link to comment
Share on other sites

ωπα μην μπερδευτουμε. ο ilovemetal σε ποιο αναφερεται? στο προωθητικο με τα 1500' προς ολους? αυτο δινεται μεσω τηλεφωνου. Ο paanos φανταζομαι οτι αναφερεται στις νεες συνδεσεις που παιρνουν 1500' προς wind/q μεσα τουλάχιστον (σιγουρα) απο το site
Link to comment
Share on other sites

ωπα μην μπερδευτουμε. ο ilovemetal σε ποιο αναφερεται? στο προωθητικο με τα 1500' προς ολους? αυτο δινεται μεσω τηλεφωνου. Ο paanos φανταζομαι οτι αναφερεται στις νεες συνδεσεις που παιρνουν 1500' προς wind/q μεσα τουλάχιστον (σιγουρα) απο το site

 

Αναφέρθηκα στο προωθητικό με τα 1500' προς όλους.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Από 1/8 (που έληξε η προηγούμενη προσφορά), και ισχύει μόνο για νέο αριθμό από το site.

Αν εκανες και εσυ νέο αριθμό (άσχετα από που), στείλε τους ένα μήνυμα ευγενικά στη φόρμα επικοινωνίας. Στα «πλαίσια καλής θέλησης και εκτίμησης της συνεργασίας τους», δίνανε πολύ εύκολα το φοιτητικό, ίσως να σου κανουν και εδώ τη "χάρη".

Τελικά, τηλεφώνησα στο νούμερο που ανέφερε ο φίλος παραπάνω. Θα μου στείλουν νέο αριθμό με την καινούργια προσφορά και θα αναβαθμίσουν το υπάρχον νούμερο από την παλιά προσφορά στη νέα. Επειδή όμως η αναβάθμιση όπως με ενημέρωσαν θα πάρει είκοσι εργάσιμες ημέρες, ενδεχομένως να κρατήσω απευθείας το νέο αριθμό. Ούτως ή άλλως, και τον άλλο αριθμό που τον έχω από τις 6 Αυγούστου, δεν τον έχω δώσει σε κανέναν και έχει μόνο 0,69€ υπόλοιπο. Έχω όμως κάποιες απορίες, αναφορικά με τη νέα προσφορά: 1) Ενεργοποιείται με το ίδιο λεκτικό όπως και η παλιά? 2) Το έξτρα 1GB και τα απεριόριστα λεπτά ομιλίας προς Wind&Q, ενεργοποιούνται ταυτόχρονα με την αγορά του πακέτου, ή παρέχονται ως bonus ανανέωσης? 3) Γνωρίζει κανείς ποια ήταν η προηγούμενη προσφορά που ίσχυε για νέα νούμερα, πριν τα απεριόριστα? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Edit

Παρέλαβα χθες το νέο νούμερο. Δεν υπάρχει "παλιό και νέο φοιτητικό", όπως λέγεται από τους πωλητές που τα προωθούν. Το φοιτητικό (ή πακέτο ειδικής προσφοράς) είναι ένα, το ίδιο πάντα: 1500' προς όλους+2GB με 10,40€ για 25 ημέρες. Προφανώς, το πακέτο ενεργοποιείται με τους συνήθεις τρόπους, με αποστολή του λεκτικού 1000 στο 1264, ή μέσω της εφαρμογής. Επιπρόσθετα, αποδίδεται (ξεχωριστά από το πακέτο) ένα έξτρα μπόνους ανανέωσης, με απεριόριστα λεπτά προς Wind&Q+1GB για 30 ημέρες.

Edited by Gm87
Link to comment
Share on other sites

Παλιός συνδρομητής και εγώ με την προσφορά "free2talk" αλλα και την ειδική προσφορά των 1500 λεπτών και 2 GB. Είναι το κύριο μου νούμερο...και σίγουρα βάζω τουλάχιστον 15 ευρώ κάθε μήνα. Μπορεί και 20 τώρα το καλοκαίρι για να εκμεταλλευτώ ειδικές προσφορές δεδομένων. Σήμερα μια ευγενική κυρία μου είπε μία προσφορά που με δελέασε. Διετές συμβόλαιο....με το πρόγραμα 1500 λεπτά ,10 Gb και 1500 sms στην τιμή των 20 ευρώ. Κυκλοφορεί αυτή η "προσφορά" ή έχω χάσει επεισόδια.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι...ποστ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8066128#post8066128

Edited by Vasileios
διόρθωση link
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παλιός συνδρομητής και εγώ με την προσφορά "free2talk" αλλα και την ειδική προσφορά των 1500 λεπτών και 2 GB. Είναι το κύριο μου νούμερο...και σίγουρα βάζω τουλάχιστον 15 ευρώ κάθε μήνα. Μπορεί και 20 τώρα το καλοκαίρι για να εκμεταλλευτώ ειδικές προσφορές δεδομένων. Σήμερα μια ευγενική κυρία μου είπε μία προσφορά που με δελέασε. Διετές συμβόλαιο....με το πρόγραμα 1500 λεπτά ,10 Gb και 1500 sms στην τιμή των 20 ευρώ. Κυκλοφορεί αυτή η "προσφορά" ή έχω χάσει επεισόδια.

 

Από την στιγμή που βάζεις λιγότερα στο καρτοκινητό σου γιατί να μπλέξεις με συμβόλαια; Και μετά τα δύο χρόνια τι γίνεται; Τι προσφορά θα λάβεις δεν το γνωρίζεις. Αν γυρίσεις κάποια στιγμή σε κάρτα ούτε το free2talk ούτε την ειδική προσφορά θα έχεις ξανά. Οπότε μελλοντικά ίσως ζημιωμένος βγεις. Καλά ακούγονται τα 10GB κτλ αλλά αφού κάνεις την δουλειά σου και με λιγότερα χρήματα δεν βρίσκω λόγο να το αλλάξεις.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που βάζεις λιγότερα στο καρτοκινητό σου γιατί να μπλέξεις με συμβόλαια; Και μετά τα δύο χρόνια τι γίνεται; Τι προσφορά θα λάβεις δεν το γνωρίζεις. Αν γυρίσεις κάποια στιγμή σε κάρτα ούτε το free2talk ούτε την ειδική προσφορά θα έχεις ξανά. Οπότε μελλοντικά ίσως ζημιωμένος βγεις. Καλά ακούγονται τα 10GB κτλ αλλά αφού κάνεις την δουλειά σου και με λιγότερα χρήματα δεν βρίσκω λόγο να το αλλάξεις.

Για την ειδική προσφορά συμφωνώ απόλυτα, δεν πρέπει να τη χάσει. Για το Free2Talk όμως, δεν έχω την ίδια γνώμη. Ειδικά τώρα από την 1η Σεπτεμβρίου που γίνεται δίμηνο το τέλος χρήσης, δυστυχώς πρόκειται πλέον για αυτόματο πακέτο και όχι για bonus ανανέωσης. Εγώ έναν αριθμό που είχα με free2talk στο παρελθόν, τον έχω καταργήσει από το 2016, καθώς δε με συνέφερε πλέον, έτσι όπως την κατάντησε την προσφορά η Wind.

Link to comment
Share on other sites

Για την ειδική προσφορά συμφωνώ απόλυτα, δεν πρέπει να τη χάσει. Για το Free2Talk όμως, δεν έχω την ίδια γνώμη. Ειδικά τώρα από την 1η Σεπτεμβρίου που γίνεται δίμηνο το τέλος χρήσης, δυστυχώς πρόκειται πλέον για αυτόματο πακέτο και όχι για bonus ανανέωσης. Εγώ έναν αριθμό που είχα με free2talk στο παρελθόν, τον έχω καταργήσει από το 2016, καθώς δε με συνέφερε πλέον, έτσι όπως την κατάντησε την προσφορά η Wind.

 

Συμφωνώ και για αυτό εγώ το γύρισα σε free2surf και παίρνω mb.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

To νου σας με πήρε αυτό το τηλέφωνο

 

+306933813803 δήθεν ότι είναι από την WIND για προσφορά λέγοντας τα πραγματικά μου στοιχεία ειμαι γραμμένος στο άρθρο 11 και στην εφαρμογή του F2G οχι σε επικοινωνία από τρίτους

 

Η WIND παρανομησε και έδωσε τα στοιχεία μου χωρίς την συγκατάθεση μου σε τρίτους

 

 

Δεν θα το αφήσω ετσι

 

https://www.tilefonikos-katalogos.gr/arithmos/306933813803

 

https://www.white-pages.gr/arithmos/306933813803

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

To νου σας με πήρε αυτό το τηλέφωνο

 

+306933813803 δήθεν ότι είναι από την WIND για προσφορά λέγοντας τα πραγματικά μου στοιχεία ειμαι γραμμένος στο άρθρο 11 και στην εφαρμογή του F2G οχι σε επικοινωνία από τρίτους

 

Η WIND παρανομησε και έδωσε τα στοιχεία μου χωρίς την συγκατάθεση μου σε τρίτους

 

 

Δεν θα το αφήσω ετσι

 

https://www.tilefonikos-katalogos.gr/arithmos/306933813803

 

https://www.white-pages.gr/arithmos/306933813803

Δεν τα έδωσε σε τρίτους, η ίδια η Wind σε κάλεσε, για να σε καταφέρει να πας σε συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα έδωσε σε τρίτους, η ίδια η Wind σε κάλεσε, για να σε καταφέρει να πας σε συμβόλαιο.
Κάνε το κόπο αδερφέ και δες τα σχόλια στης σελίδες παραπάνω δεν είναι η ίδια η WIND και εκεί το λένε και στην εξυπηρέτηση το ίδιο μου είπαν

Δεν είναι η wind αλλά τρίτος c3c925375bc9924cbb4925357c6a2961.jpg

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι η ΩΘΗΣΙΣ ειναι συνεργαζομενη με την wind. Οι τριτοι κατ'εμε ειναι ολοι οι αλλοι που δεν έχουν καμμία σχέση με τη wind δηλ. άλλες εταιρίες τηλεπικοινωνιών ή ρεύματος κλπ. Εν παση περιπτώση αν το κυνηγήσεις πες μας το αποτέλεσμα...
Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει.

Από την στιγμή που σου δήλωσαν ότι σε πέρνουν από την WIND πως ακριβώς θα τεκμηριώσεις ότι ήταν άλλος;

Με ανώνυμια σχόλια ;

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει.

Από την στιγμή που σου δήλωσαν ότι σε πέρνουν από την WIND πως ακριβώς θα τεκμηριώσεις ότι ήταν άλλος;

Με ανώνυμια σχόλια ;

Μα ούτε εσύ έκανες το κόπο να διαβάσεις πέρα από της σελίδες η ίδια η Wind μου είπε ότι δεν από την WIND το τηλέφωνο σε περίπτωση που ήταν συνεργάτης έχει γίνει σε δικό μου κοντινό πρόσωπο σου λένε ότι είναι συνεργάτης

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις την επιλογή ναι στο «λαμβάνω κλήσεις για προωθητικούς σκοπούς από την wind», περιλαμβάνει τον οποιοδήποτε (είτε απευθείας από την wind, είτε συνεργάτη τους) που θα σου κάνει προσφορά εκ μέρους της wind.

Η επιλογή τρίτοι είναι άλλες εταιρίες τηλεπικοινωνιών, ρεύματος κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...