Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

Θυμιστε μου λίγο ,όταν κάτι-λεπτά,mb-λήγει σήμερα,πρέπει να ανανεώσω σήμερα ή μπορώ και το βράδυ μετά τις 12.

Για να μην έχω απρόσμενες χρεώσεις το λεω..

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωσε σήμερα, έτσι είναι το σωστό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Θυμιστε μου λίγο ,όταν κάτι-λεπτά,mb-λήγει σήμερα,πρέπει να ανανεώσω σήμερα ή μπορώ και το βράδυ μετά τις 12.

Για να μην έχω απρόσμενες χρεώσεις το λεω..

Ευχαριστώ πολύ.

Ειδικά για τα MB ανανέωση σήμερα πριν τις 6μμ γιατί αλλιώς είσαι επιρρεπης σε χρέωση daily internet.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα ήδη..είναι log n win από άλλο αριθμό οπότε έγινε..

Ευχαριστώ πολύ!

Ειδικά για τα MB ανανέωση σήμερα πριν τις 6μμ γιατί αλλιώς είσαι επιρρεπης σε χρέωση daily internet.
Link to comment
Share on other sites

αυτο εαν ΔΕ βαλεις πακετο ιντερνετ την επομενη μερα απο τη ληξη εντος πακετου.Αν βαλεις πακετο δε νομιζω να ερθει χρεωση.Εγω οσες αδικες χρεωσεις εφαγα ηταν γιατι δεν ηθελα να ξαναβαλω πακετο ιντερνετ,ετσι κι αλλιως ζητησα τα ευρω μου και τα πηρα πισω ολα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα .τελικα στα public με καθε αγορα καποιου προιοντος δινεται χρονος ομιλιας για f2g η οχι?

ο χρονος ομιλιας ειναι ισος με την αγορα του προιοντος?

πρεπει να το διαπραγματευθει στην πωληση καποιος?

ευχαριστω καλη συνεχεια και καλες γιορτες

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα .τελικα στα public με καθε αγορα καποιου προιοντος δινεται χρονος ομιλιας για f2g η οχι?

ο χρονος ομιλιας ειναι ισος με την αγορα του προιοντος?

πρεπει να το διαπραγματευθει στην πωληση καποιος?

ευχαριστω καλη συνεχεια και καλες γιορτες

Από ότι έχουν γράψει εδώ κάποιοι δίνει χρόνο ομιλίας που ισχύει ακόμη και για πακέτα αλλά μόνο με νέο πακέτο f2g.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά πρέπει να το ζητήσετε κατάλληλα, δλδ να βεβαιωθείτε ότι εκείνη τη στιγμή που θα πάτε σε κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα θα είναι εκεί η υπάλληλος για να σας δώσει το νέο #sim f2go.

 

Πχ για 84€ αγορές σου δίνουν νέα #sim f2go που έχει 84€ με ισχύ 30 ημερών +κάποια λίγα € (πχ για 84€ extra 0,21€ σύνολο 84,21€),

ώστε να μπορούν να "λειτουργούν" πακέτα ΜΒ που θα ενεργοποιήσεις κοντά στη λήξη του 30ήμερου και μετά το 30ήμερο.

Οπότε "δουλεύει" ΟΚ για 60 ημέρες από την αγορά προϊόντος από Publc.

Link to comment
Share on other sites

8 Δεκεμβρίου συμπληρώθηκαν 6 μήνες απο την τελευταία ανανέωση Μου και το υπόλοιπο μού μηδενισε.

 

Πότε χάνω τελείως το νούμερο μού???

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς το ανάποδο;:

 

με ίδια ημερομηνία ενεργοποίησης το f2go ήθελε νωρίτερα ανανέωση έως 10/12 ενώ το Q συνεχίζει κανονικά το εξάμηνο μέχρι τέλος Ιανουαρίου.

 

οχι!!! Όπως τα έγραψα. Έχουν χάσει την μπάλα

Link to comment
Share on other sites

οχι!!! Όπως τα έγραψα. Έχουν χάσει την μπάλα

 

Εμένα το Q (από 9/2016) διατηρεί το 3/2017 {Άλλα έεερχεται κι αυτουνού η "ώρα" απροειδοποίητα με το νέο έτος!!}

Και το F2go (από 8/2016) από 2/2017 "λήγει" απόψε 00:00.

 

Μάλλον "ξεχάστηκαν":

 

http://i66.tinypic.com/2m6jv9u.jpg

 

C'est Wind!!!

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω με ένα φίλο που έκανε σταθερό στην wind και του έδωσαν μια καρτα με 1GB το μήνα πως θα μάθουμε το υπόλοιπο τον mb που έχει μέσα και δεν βρήκαμε κάτι εκτός από το το (ΥΠ) ΣΤΟ1228 ΑΛΛΆ σε κινητό που την έχει βάλει δεν στέλνει το μήνυμα για να έρθει απάντηση Ξέρει κανείς πως... Θα δούμε τα υπόλοιπα mb...?

 

Επισεις μπορεί μια τέτοια κάρτα να κάνει εγγραφή στο site του f2g...?

 

Ευχαριστω!!!

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΥΠ στο 1228 το στελνει απο την sim που ειναι τo 1GB ή απο άλλη sim??

συνηθως αυτο ειναι το λαθος

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΥΠ στο 1228 το στελνει απο την sim που ειναι τo 1GB ή απο άλλη sim??

συνηθως αυτο ειναι το λαθος

Από αυτή της wind πρώτα το ρυθμησαμε σε δυκαρτο από πια θα στέλνει SMS και μετά στειλαμε

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει την broadband sim σε κινητό και στέλνει κανονικά το συγκεκριμένο μήνυμα για ενημέρωση υπολοίπου.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ρωτήσω και εγώ κάτι. Πέρασα από ένα κατάστημα wind σήμερα και έπαιξα το παιχνίδι με τις μπάλες, επειδή γενικώς δεν πάω συχνά από εκεί και έπαιξα γύρω στις 10 φορές κερδίζοντας διαφορά δώρα, μπορώ να τα ενεργοποιήσω ένα ένα οπότε θέλω, ή έχουν ημερομηνία λήξης? Γιατί πχ 1000λεπτα προς όλους κέρδισα τρεις φορές. Λίγο υπερβολικό να τα βάλω όλα με την μια..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει την broadband sim σε κινητό και στέλνει κανονικά το συγκεκριμένο μήνυμα για ενημέρωση υπολοίπου.

 

Sent from my XT1562

Καταρχήν είναι στην θέση ( 2) δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο πριν λίγο κοίταξα εάν δεν έχει το κέντρο μηνυμάτων και το έχει κανονικά . Τι άλλο μπορεί να φταίει???

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Η sim δουλεύει κατά τα άλλα; Σε άλλη συσκευή τη δοκιμάσατε να δείτε αν στέλνει sms;
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν είναι στην θέση ( 2) δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο πριν λίγο κοίταξα εάν δεν έχει το κέντρο μηνυμάτων και το έχει κανονικά . Τι άλλο μπορεί να φταίει???

 

Κι εγώ στη θέση 2 την έχω και στέλνει κανονικά. Μόλις δοκίμασα πάλι και μου ήρθε το υπόλοιπο.

Πρόσεξε στις Ρυθμίσεις>Κάρτες SIM>Μηνύματα SMS> Ερώτηση κάθε φορά.

Αν έχεις επιλεγμένο να στέλνεις SMS μόνο από την SIM 1 δεν θα λειτουργήσει.

 

Υ.Γ. Και με κενό SMS στο 1228 το ίδιο αποτέλεσμα έχει με το ΥΠ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει την broadband sim σε κινητό και στέλνει κανονικά το συγκεκριμένο μήνυμα για ενημέρωση υπολοίπου.

 

Sent from my XT1562

Κι εγω το ιδιο

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο θέμα. Εάν δεν ανανεωνω συχνά ποτέ χάνω το ποσό που έχω στήν κάρτα και πότε σταματάει να λειτουργεί το τηλέφωνο?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στους 3 μήνες μετά την ανανέωση χάνεις το ποσό και έπειτα από άλλους 7(13 συνολικά) το νούμερο.
Link to comment
Share on other sites

Στους 3 μήνες μετά την ανανέωση χάνεις το ποσό και έπειτα από άλλους 7(13 συνολικά) το νούμερο.

 

Στους 3 πια μήνες μετά την τελευταία κάρτα-ανανέωση , χάνεις και πακέτα που είχες ενεργοποιημένα εκείνη τη στιγμή;

Δλδ τα πακέτα ΜΒ, λεπτών ομιλίας κλπ μηδενίζονται στο 3μηνο (αν τυχόν είχες υπόλοιπα ΜΒ, λεπτών ομιλίας κλπ);

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...