Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συγνώμη για την ερώτηση αλλα ξέρει κάποιος να μου πει για καρτοκινητά wind που καλούμε για να μάθουμε το υπόλοιπο;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

καλεσε 1269

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάλουν στην εφαρμογή τους ιστορικό πληρωμών.

 

μόνο έτσι πλέον θα μπορούμε να τσεκάρουμε πότε μας τσίμπησε η wind

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάλουν στην εφαρμογή τους ιστορικό πληρωμών.

 

μόνο έτσι πλέον θα μπορούμε να τσεκάρουμε πότε μας τσίμπησε η wind

 

 

 

Για χαζούς τους περνάς;

Link to comment
Share on other sites

Ιστορικό πληρωμών νομίζω υπάρχει online αλλα αφορά τις online ανανεώσεις (για να μπορείς να κατεβάσεις τις αποδείξεις). Το ιστορικό ενεργοποίησης πακέτων που προφανώς εννοείτε δεν το δίνει καμία εταιρεία,πρακτικά δεν έχει νόημα. Αν το ιστορικό της εκάστοτε κίνησης (πακέτα-κλήσεις κλπ.) μπορούσε να περιληφθεί σε έναν αναλυτικό λογαριασμό τότε οκ. Ο αναλυτικός όμως μόνο τις κλησεις/sms/Internet περιλαμβάνει επι του παρόντος αν δεν κάνω λάθος. Ας τους υποχρεώσει η εεττ να το κάνουν για λόγους διαφάνειας. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα ότι έχω 300 λεπτά προς wind q που λήγουν 24/11 χωρίς ενέργειες δικές μου η λήψη ενημερωτικού sms, επίσης δε κατάλαβα πόσα ευρώ λείπουν γιατί δεν κοίταξα τι έλεγε πριν πατήσω ανανέωση στην εφαρμογή και είδα το τελικό ποσό κατευθείαν (δε θυμάμαι πόσα ακριβώς είχα πριν). Γίνεται χαμός στη σελίδα τους. Πάλι τσιμπανε μπουρμπουαρακι κι όποιος κατάλαβε καλώς. Μια χρεώνουν ίντερνετ μια πακέτα μια υπηρεσία και προσφορές. Μας κούρασαν αλλά έχε χάρη που μας βολεύουν οι χρεώσεις.

 

Για όποιον Την πάτησε πρώτη φορά γράφετε στη σελίδα f2g στο Facebook ένα μήνυμα με τον αριθμό σας πόσα λεφτά σας έφαγαν και τι ενεργοποίησαν. Σε 1 με 2 μέρες συνήθως διορθώνουν την κατάσταση. Μη τρώτε χρόνο βρίζοντας Γράψτε μονο 3 γραμμές τι έγινε. Πλέον δεν έχει σημασία αν θα βρισετε δε παίρνουν χαμπάρι

 

Καλημερα εγω το εκανα αυτο χθες και στην σελιδα f2g στο f/b και στην συνομιλια μεσα απο την εφαρμογη και μου δωσανε και κωδικο για το αιτημα μου που ζητησα επιστροφη των 2€ και μεσα σε λιγες ωρες επιστρεψανε τα € και μου μεινανε και τα 300΄προς wind & Q !!!! Οτι παρουν απο οποιον τους καθησει !!

Edited by powerser
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εγω το εκανα αυτο χθες και στην σελιδα f2g στο f/b και στην συνομιλια μεσα απο την εφαρμογη και μου δωσανε και κωδικο για το αιτημα μου που ζητησα επιστροφη των 2€ και μεσα σε λιγες ωρες επιστρεψανε τα € και μου μεινανε και τα 300΄προς wind & Q !!!! Οτι παρουν απο οποιον τους καθησει !!

Η κομπίνα είναι μελετημένη.

Τσιμπάνε από 100 άτομα 2 ευρώ, διαμαρτύρονται οι 20 (κι αν), τους επιστρέφουμε και στους 20 τα λεφτά (κόστος 0) ενώ από όσους πήραν τηλέφωνο πήραν λεφτά αφού η κλήση χρεώνεται, επομένως έχει βγει ένα τρελό κέρδος για την εταιρεία ενώ όσοι διαμαρτυρήθηκαν πήραν τζάμπα πακετάκι. Όλοι ευχαριστημένοι

Link to comment
Share on other sites

Η κομπίνα είναι μελετημένη.

Τσιμπάνε από 100 άτομα 2 ευρώ, διαμαρτύρονται οι 20 (κι αν), τους επιστρέφουμε και στους 20 τα λεφτά (κόστος 0) ενώ από όσους πήραν τηλέφωνο πήραν λεφτά αφού η κλήση χρεώνεται, επομένως έχει βγει ένα τρελό κέρδος για την εταιρεία ενώ όσοι διαμαρτυρήθηκαν πήραν τζάμπα πακετάκι. Όλοι ευχαριστημένοι

και το χειρότερο είναι ότι δεν είναι η πρώτη φορά που το κανουν.....

 

μπορώ να θυμηθώ τουλάχιστον άλλες δύο.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

και το χειρότερο είναι ότι δεν είναι η πρώτη φορά που το κανουν.....

 

μπορώ να θυμηθώ τουλάχιστον άλλες δύο.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Γι αυτό μιλάμε για κομπίνα. Διότι δοκιμάστηκε, πέτυχε και εφαρμόζεται κατ' εξακολούθηση

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

αφου δεν υπαρχουν καταγγελιες, συνεχιζει ακαθεκτη η wind.

η διαμαρτυρια μεσω avaaz ειναι σα να κραζεις στο facebook. ενα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα αφου δεν υπογραφει ο κοσμος....φαντασου να εστελνα 1 εκ. Υπογραφες!!!!αλλα τι να στειλω 271;;;;;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα αφου δεν υπογραφει ο κοσμος....φαντασου να εστελνα 1 εκ. Υπογραφες!!!!αλλα τι να στειλω 271;;;;;

 

Λες και δεν ξέρεις τι νοοτροπία του Έλληνα. "Κάτι πρέπει να κάνει κάποιος"...

 

Πάντα κάποιος άλλος πρέπει να κάνει κάτι, ακόμα κι αν πρόκειται για τον εαυτό του.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι ξεφτίλα είναι αυτή; πήρα καινούργιο νούμερο πριν 10-15 μέρες και διαβάστε τι μήνυμα μου ήρθε.

 

EYXAPIΣTOYME ΓIA THN EΓΓPAΦH ΣTO RHYDELBABES.AΠEPIOPIΣTA ΣEΞI BINTEO.XP.2,08X3MNM=6,24EBΔ.ΔIAΓPAΦH STOP ΣTO 19015.VEOO

 

Δλδ τη μια διαβάζω που σας κλέβουν με τα 2€ και την αλλη μου έρχεται αυτό το μήνυμα και μόλις πάω να βάλω κάρτα θα τα τραβήξει όλα.

Ε άστα δ~!@#$%α.

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν ειναι θεμα της wind. Επι τόπου στελνεις το στοπ και διαγραφεσαι. Σε κοσμοτε και wind τελευταία υπάρχουν πολλά κρούσματα με τέτοια μηνύματα.Εχεις βαλει το νουμερο σου σε καποια ιστοσελιδα στο ιντερνετ για να λαμβανεις τετοια βιντεο ή σε παιχνιδια, sms με ενημερωσεις κλπ?Μάλλον όχι. Αν οχι εσυ μπορει να το εκανε καποιος τριτος,ή κατι παιζει με τις εταιριες αυτες τελευταια.Τα κρούσματα εχουν γινει παρα πολλά. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι ξεφτίλα είναι αυτή; πήρα καινούργιο νούμερο πριν 10-15 μέρες και διαβάστε τι μήνυμα μου ήρθε.

 

EYXAPIΣTOYME ΓIA THN EΓΓPAΦH ΣTO RHYDELBABES.AΠEPIOPIΣTA ΣEΞI BINTEO.XP.2,08X3MNM=6,24EBΔ.ΔIAΓPAΦH STOP ΣTO 19015.VEOO

 

Δλδ τη μια διαβάζω που σας κλέβουν με τα 2€ και την αλλη μου έρχεται αυτό το μήνυμα και μόλις πάω να βάλω κάρτα θα τα τραβήξει όλα.

Ε άστα δ~!@#$%α.

 

Kαι σε αυτό που φταίει η wind?:O

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι καινούργιο νούμερο για εμένα.

Το 693185ΧΧΧΧ είναι άραγε από τις παλιές σειρές και έγινε η ενεργοποίηση από τον προηγούμενο που το είχε;

Γιατι αν βγαίνει πρώτη φορά το νούμερο τότε σίγουρα έχει ευθύνη η Wind.

 

Kαι σε αυτό που φταίει η wind?:O

 

Ναι αν το νούμερο είναι καινούργιο και κυκλοφορεί πρώτη φορά τότε ποιος φταίει για εσένα;

Edited by billerr
Link to comment
Share on other sites

Παντως ξαναλεω οτι τα περιστατικα τελευταια εχουν γινει παρα πολλά,οπως βγαινει και απο τις αναφορες εδω. Εμπλεκομενοι μπορει να ειναι πολλοι,στις καταχωρησεις αριθμων σε ιστοσελιδες εν αγνοια των χρηστων. Καταλογοι με νουμερα τηλεφωνου (πλην των καταχωρημενων στο μητρωο του αρθρου 11) υπαρχουν σε εταιριες προωθησης προϊοντων,υπηρεσιων και φυσικα και στις ιδιες τις εταιριες κινητης,ειτε κεντρικα ειτε στα καταστήματα.Πολυ ευκολα π.χ. υποψιαζεσαι στην ανωτερω περιπτωση εναν υπαλληλο σε καταστημα ή πλανόδιο που διαθετει νουμερακια οτι θα μπορουσε να τα καταχωρησει σε τετοιες σελιδες. Και ολοι αυτοι που εχουν προσβαση στους αριθμους θα μπορουσαν να κανουν μια τετοια δουλεια με το αζημειωτο απο την κάθε εμπλεκόμενη εταιρία αποστολής sms.

Δεν λέω βέβαια οτι γίνεται έτσι,υποθέσεις κάνω.

/end-of-offtopic :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι είναι καινούργιο νούμερο για εμένα.

Το 693185ΧΧΧΧ είναι άραγε από τις παλιές σειρές και έγινε η ενεργοποίηση από τον προηγούμενο που το είχε;

Γιατι αν βγαίνει πρώτη φορά το νούμερο τότε σίγουρα έχει ευθύνη η Wind.

αυτο παιζει να ειναι και απο τις νεες σειρες,αλλα οπως ειπα η ευθυνη μπορει να βαρυνει την εταιρια αλλα και/ή πολλούς άλλους

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161026/2962971ea97226617bedb9c4e38bf092.jpg

 

Η τελευταία με έχει δελεάσει για να μην βάλω το 10€...

Link to comment
Share on other sites

Εχουν τρελαθει στη wind!!!!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

OK f2g

 

http://i68.tinypic.com/11c7dht.png

 

Δε στέλνεις τα "καλά";;;

 

ΟΚ

Υπάρχουν κι αλλού "πορτοκαλιές"..

 

Άκου 3μηνο διάρκειας € στη Wind.....OK.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να απαντήσει στο ερώτημα τι είναι καλύτερο για κάποιον που δεν μιλάει πολύ f2g ή Q ;

Ευχαριστώ

Q χωρίς σκέψη. Μπορείς να την βγάλεις με λιγότερο σου 50€ τον χρόνο

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαίωση, πλέον τρίμηνο και στην wind

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαίωση, πλέον τρίμηνο και στην wind

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Σύμφωνα με επικοινωνία με chat:

 

Όσοι ανανέωσαν κάρτα από 18/10/2016 (προηγούμενη Τρίτη) ισχύει 3μηνο διάρκειας υπολοίπου.

 

Όσοι ανανέωσαν πιο πριν (και ίσχυε 6μηνο) θα ισχύσει η ημερομηνία που γράφει (πχ για 5/8/2016 ΓΡΑΦΕΙ 3/2/2017) Θα ισχύσει αυτή (ΚΑΙ ΟΧΙ Η 1/12/2016 όπως έλεγε η ανακοίνωση).

 

Αν οι παλιότεροι (πχ ανανέωση κάρτα 5/8/2016) ανανεώσουν από δω και πέρα θα ισχύει η νέα ημερομηνία (πχ ΑΝ ο 5/8/2016 ανανεώσει σήμερα 27/10/2016 ΘΑ ΙΣΧΥΣΕΙ Η νέα ημερομηνία 26/1/2017 ΚΑΙ ΔΙΑΓΡΑΦΕΤΑΙ Η ΠΑΛΙΑ 3/2/2017!!!!)

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Κάποια από τις 2 προσφορές που ενεργοποιήθηκαν αυθαίρετα πρόσφατα:

1500' προς wind-q για 6 μήνες με 3 ευρώ ή

300' προς wind-q για 2 μήνες με 2 ευρώ

δίνεται με sms 17 στο 12410.Όποιος έχει υπόλοιπο και χρειάζεται κάτι τέτοιο ας κάνει μια δοκιμή για να δούμε ποιό από τα 2 είναι και αν δίνεται σε όσους δεν έχουν λάβει το μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...