Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν τους είχα διαβάσει!

350km έχω κάνει!:)

Και μου έχει έρθει και sms που λέει ότι έχω 250mb έως τέλος Ιουλίου!

Δεν εμφανίζονται στο υπόλοιπό μου!Αυτο είναι το θέμα μου!

Τί λες; Sorry δεν το'ξερα...

 

 

 

Διάβασες τους όρους;:

http://i67.tinypic.com/2dig4t0.jpg

 

1. Όταν κάνεις 10km

2. Ως 30/6/2016 (δεν ξέρω αν ισχύει αυτό....you know company :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Όπως πολύ σωστά προέβλεψε ο Jimmiss, δημοσιεύσεις που περιείχαν άσχετα περί ΦΠΑ τροποποιήθηκαν και διαγράφτηκαν. Θα παρακαλέσω πολύ ένα πολύ απλό πράγμα. Γκρίνια για μελοντικές υποθετικές αυξήσεις δεν χρειάζεται. Περιμένετε να ανοκοινωθούν, και κατακρίνετε με το δίκιο σας. Η συνεχής προσπάθεια να τα βλέπουμε όλα μαύρα και να κάνουμε υπολογισμούς για ένα ακόμη πιο μαύρο μέλλον, κουράζει και νομίζω πως δεν είμαι ο μόνος που το βλέπει έτσι. Δημοσιεύσεις τέτοιου χαρακτήρα θα διαγράφονται χωρίς ειδοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να το κάνεις από το Site της Wind, το Myf2g εκεί έχει επιλογή! Θα σου λύσει τα χέρια

Ευχαριστώ. Υπήρχε στο app και δεν το ειχα προσέξει

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κράζουμε για τα πάντα με το παραμικρό και φέρνουμε την καταστροφή, δεν βλέποουμε που παλιά πληρώναμε κατοστάρικα στην κοσμοτε κλπ και τώρα την βγάζουμε με 10€ κάρτα άνετα
Link to comment
Share on other sites

Δεν τους είχα διαβάσει!

350km έχω κάνει!:)

Και μου έχει έρθει και sms που λέει ότι έχω 250mb έως τέλος Ιουλίου!

Δεν εμφανίζονται στο υπόλοιπό μου!Αυτο είναι το θέμα μου!

Πάρε στην ενημέρωση υπολοίπου μήπως τα λέει εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παρακάτω μήνυμα ξέρει κανείς τι ακριβώς σημαίνει?

TO KAΛOKAIPI EΦTAΣE & TO F2G ΣOY ΔINEI 1GB ΓIA NA ΣEPΦAPEIΣ MEΣA K EΞΩ AΠO TO NEPO! EΛA ΣE 1 KAT/MA, ΠAPE TO ΠAKETO 1500Λ ΠPOΣ OΛOYΣ +1.5GB ME 8,57€ & KEPΔIΣE AΛΛO 1GB! IΣXYEI ΓIA OΛO TON IOYΛIO

 

Στο μαγαζί της Σταδίου που ρώτησα μου είπαν ότι είναι το 1 GB που δίνει δωρο με την ανανέωση των 10 Ευρώ αλλά το sms δεν γράφει για ανανέωση κάπου. Άσε που το 1GB της ανανέωσης ισχύει έτσι κι αλλιώς και όχι για ολο τον Ιούλιο. Keep in mind ότι μου το εχουνε στείλει 2 φορές αυτο το sms.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τους είχα διαβάσει!

350km έχω κάνει!:)

Και μου έχει έρθει και sms που λέει ότι έχω 250mb έως τέλος Ιουλίου!

Δεν εμφανίζονται στο υπόλοιπό μου!Αυτο είναι το θέμα μου!

 

Για στείλε BONUS στο 12012, γράφει τπτ;

Αλλιώς επικοινώνησε μαζί τους με fb.

Ή κάλεσε στο 212 2229999 ή στο email support@windchallenge.gr

 

Παιδιά το παρακάτω μήνυμα ξέρει κανείς τι ακριβώς σημαίνει?

TO KAΛOKAIPI EΦTAΣE & TO F2G ΣOY ΔINEI 1GB ΓIA NA ΣEPΦAPEIΣ MEΣA K EΞΩ AΠO TO NEPO! EΛA ΣE 1 KAT/MA, ΠAPE TO ΠAKETO 1500Λ ΠPOΣ OΛOYΣ +1.5GB ME 8,57€ & KEPΔIΣE AΛΛO 1GB! IΣXYEI ΓIA OΛO TON IOYΛIO

 

Στο μαγαζί της Σταδίου που ρώτησα μου είπαν ότι είναι το 1 GB που δίνει δωρο με την ανανέωση των 10 Ευρώ αλλά το sms δεν γράφει για ανανέωση κάπου. Άσε που το 1GB της ανανέωσης ισχύει έτσι κι αλλιώς και όχι για ολο τον Ιούλιο. Keep in mind ότι μου το εχουνε στείλει 2 φορές αυτο το sms.

 

Εννοείται:

1. Ό,τι να΄ναι υπάλληλοι Wind

και

2. Σε ποιόν θα πέσεις.

 

Αν το θες: (1500΄όλους και 2500GB με -8,57€ από το υπόλοιπό σου) στείλε 1000 στο 1264.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση ότι το μαγαζί ήταν franchise οικογενειακή επιχείρηση δηλαδή. Από την εμπειρία μου αυτά είναι τα χειρότερα. Βασικά ευχαριστώ για την απάντηση φίλε γιατι αυτο έχει σημασια. Θα στείλω το 1000 στο 1264 και θα ενημερώσω αν κάτι πάει στραβά.
Link to comment
Share on other sites

Για στείλε BONUS στο 12012, γράφει τπτ;

Αλλιώς επικοινώνησε μαζί τους με fb.

Ή κάλεσε στο 212 2229999 ή στο email support@windchallenge.gr

 

Τζίφος..έστειλα mail..εχω 250 και θα ειδοποιηθώ με sms όταν τελειώσουν.

Ευχαριστώ Πολύ παιδιά

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν δόθηκαν τα Spin&Win δώρα που παίζαμε ως Απρίλη-Μάη 2016 στα καταστήματα με τις οθόνες touch screen που έχουν εκεί;

 

Έχει πάρει κανείς sms για δώρο τα 1 χρόνο δωρεάν επικοινωνία

ή τηλέφωνο απ΄τη Wind ότι κέρδισε 4G smartphone ή drone?

από όταν πήρε το sms συμμετοχής σε τέτοια κλήρωση μόλις συμμετείχε στο κατάστημα;

 

Άλλοι λένε ότι δόθηκαν,

άλλοι ότι θα δοθούν.

 

Ξέρει κανείς έγκυρα;

Και να πάρεις 1260 την τύφλα τους δεν ξέρουν...

 

Ήταν μούφα τελικά;

 

Σαν κι αυτό που μας έχει συνηθίσει η Wind να παίρνει 1 στους 168 κάθε ώρα της βδομάδας;

 

http://i66.tinypic.com/wt69u9.jpg

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, αυτή τη χαζομάρα με το WIND Trivia, πως την σταματάμε; Με έχει πρήξει η WIND κάθε μέρα και στο F2G και στην Q. Με το ζόρι να συμμετάσχω στην @π@τη (γιατί μετά φαντάζομαι θα ζητήσει κι άλλα λεφτά, όχι μόνο 1€). :mad:
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τους όρους δωρεάν μήνυμα στο 19550 με τη λέξη Stop.

 

Edit: Το δοκίμασα και μου απάντησε "Οκ! Δεν θα λάβεις άλλα ενημερωτκά μηνύματα για το παιχνίδι. Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σου!"

Ποια συμμετοχή δεν ξέρω... Ελπίζω απλά να γράφει έτσι σε όλους ως αυτοματοποιημένο μήνυμα...

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τους όρους δωρεάν μήνυμα στο 19550 με τη λέξη Stop.

 

Edit: Το δοκίμασα και μου απάντησε "Οκ! Δεν θα λάβεις άλλα ενημερωτκά μηνύματα για το παιχνίδι. Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σου!"

Ποια συμμετοχή δεν ξέρω... Ελπίζω απλά να γράφει έτσι σε όλους ως αυτοματοποιημένο μήνυμα...

 

Πολλά κορόϊδα θα υπάρξουν να παρασυρθούν.

 

Και μόνο 4 συμμετοχές (sms) κατά μέσο όρο 2.500 συνδρομητών και βγάλαν τα κέρδη (+5.000€ πέρα από το "δώρο").

 

Μα καλά δεν καταλαβαίνουν ότι:

α) Όσοι παίξουν (που ΑΝ είναι 2500 συνδρομητές σε 1 βδομάδα) και ΔΕΝ κερδίσουν (μόνο 1 "δώρο" ίσως και μιλημένο) θα έχουν άσχημη εμπερία που θα τη διαδώσουν για την εταιρεία.

β) Όσοι είναι "ξύπνιοι" και ΔΕΝ στείλουν ούτε 1 sms ( και πιθανόν δεν γνωρίζουν το 19550 και γιατί άλλωστε να το ψάξουν;) τους είναι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ενοχλητικός ο καθημερινός βομβαρδισμός με sms αυτού του τύπου {ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ ΜΟΥΦΑ};

 

Μα τόσο τσιπηδες είναι που "παίζουν" τη φήμη της εταιρείας τους;

 

Εκτός , βέβαια. κάτι που υποψιάζομαι

ΑΝ είναι πολύ περισσότερα τα κορόϊδα (που και "Λεφτά υπάρχουν" sorry Mark μην το σβήσεις αυτό).....

ΑΡΑ και περισσότερα τα κέρδη απ'το windtrivia για να "παίζουν" την εταιρεία τους.

Και πέρσι το καλοκαίρι το ίδιο κάνανε.

 

Αααα και "κοντή η μνήμη μας".....

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν το προσέχω καθώς έχω την κάρτα σε mi-fi και όταν κοιτάξω την οθόνη(σπάνια) βλέπω ειδοποίηση για sms. Αν το είχα σε κινητό και ήταν το κύριο νούμερό μου, ναι θα ήταν πολύ σπαστικό. Δεν ξέρω τι τους πιάνει και κάνουν αυτούς τους "διαγωνισμούς". Λογικά θα έχει αναλάβει κάποια εταιρεία για λογαριασμό τους, και θα βγάζει και αυτή από τα κέρδη. Κατά καιρούς το έχω δει και στις 3 εταιρείες πάντως. Βλακείες....

 

edit: Πιστεύω πως είναι πολλές οι συμμετοχές. Δεν μου αρέσει να τους αποκαλέσω κορόιδα, μου φαίνεται βαρύς χαρακτηρισμός. Αλλά στις εποχές που ζούμε αν βάζεις και ένα χρηματικό έπαθλο δεν είναι δύσκολο αρκετοί να σκεφτούν να συμμετάσχουν, έστω και με 1€. Γιατί το τζόκερ έχει περισσότερες πιθανότητες να "σου κάτσει"; Τέλος το off topic....

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν το προσέχω καθώς έχω την κάρτα σε mi-fi και όταν κοιτάξω την οθόνη(σπάνια) βλέπω ειδοποίηση για sms. Αν το είχα σε κινητό και ήταν το κύριο νούμερό μου, ναι θα ήταν πολύ σπαστικό. Δεν ξέρω τι τους πιάνει και κάνουν αυτούς τους "διαγωνισμούς". Λογικά θα έχει αναλάβει κάποια εταιρεία για λογαριασμό τους, και θα βγάζει και αυτή από τα κέρδη. Κατά καιρούς το έχω δει και στις 3 εταιρείες πάντως. Βλακείες....

 

Και η C-Ote έχει στείλει, αλλά όχι έτσι "καθημερινό βομβαρδισμό"...

 

Όπως έχουν πει και μέλη εδώ , στείλαν STOP αλλά όχι στο 19550 όπως πρέπει , αλλά στο 19199 και παφ το -1€.

Να κι από που μπορεί να τα βγάζουν:

Θέλει να το σταματήσει ο άλλος, ακούει για STOP αλλά το στέλνει σε λάθος νούμερο.

 

Μπορεί κι από κει να βγάζουν.

Εξ'ου και το 20% που όπως το πάνε θα βαίνει μειούμενο...

 

http://i63.tinypic.com/e0329z.jpg

 

 

 

edit: Πιστεύω πως είναι πολλές οι συμμετοχές. Δεν μου αρέσει να τους αποκαλέσω κορόιδα, μου φαίνεται βαρύς χαρακτηρισμός. Αλλά στις εποχές που ζούμε αν βάζεις και ένα χρηματικό έπαθλο δεν είναι δύσκολο αρκετοί να σκεφτούν να συμμετάσχουν, έστω και με 1€. Γιατί το τζόκερ έχει περισσότερες πιθανότητες να "σου κάτσει"; Τέλος το off topic....

 

Με μια απλή αναζήτηση στο windtrivia.gr καταλαβαίνει αμέσως όποιος το ψάχνει ότι όχι με 1sms (-1€) , αλλά ούτε με 30sms (-30€) ΔΕΝ υπάρχει ούτε 1/1000000.

Υποψιάζομαι και "μιλημένο".

 

Κρίμα, εγώ πάντως περίμενα τη μπλε να "σπάσει το καρτέλ".

ΑΠΛΑ nichts. ΑΔΥΝΑΤΟ>.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

...Εκτός , βέβαια. κάτι που υποψιάζομαι

ΑΝ είναι πολύ περισσότερα τα κορόϊδα (που και "Λεφτά υπάρχουν" sorry Mark μην το σβήσεις αυτό).....

ΑΡΑ και περισσότερα τα κέρδη απ'το windtrivia για να "παίζουν" την εταιρεία τους.

Και πέρσι το καλοκαίρι το ίδιο κάνανε.

 

Αααα και "κοντή η μνήμη μας".....

 

Υπάρχουν κάποιοι που έχουν παίξει πάνω από 3250 ευρώ σε μηνύματα διαγωνισμών .

Κατά ρητή σου δήλωση : Λεφτά υπάρχουν.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6571718#post6571718

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τους όρους δωρεάν μήνυμα στο 19550 με τη λέξη Stop.

 

Edit: Το δοκίμασα και μου απάντησε "Οκ! Δεν θα λάβεις άλλα ενημερωτκά μηνύματα για το παιχνίδι. Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σου!"

Ποια συμμετοχή δεν ξέρω... Ελπίζω απλά να γράφει έτσι σε όλους ως αυτοματοποιημένο μήνυμα...

 

Ακριβώς η ίδια απάντηση μου ήρθε και από την Q.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί έλαβα sms στο κινητό αφενός για χρέωση 1€ λόγω χρήσης data αφετέρου ότι η (επί λέξει) "μην ανησυχείς. σου κάνουμε δώρο bonus χρόνο ομιλίας αξίας 1,01€ με διάρκεια 30 ημέρες".

 

Με δεδομένο ότι αφενός τα data είναι πάντα κλειστά και όποτε χρειάζομαι τα ανοίγω, αφετέρου από τη ΔΕ, που έληξε ο χρόνος ομιλίας στη συγκεκριμένη sim, δεν έχω λειτουργήσει τη sim γιατί χρησιμοποιώ στο δίκαρτο άλλη που έχει χρόνο ομιλίας, τηλεφώνησα και διαμαρτυρήθηκα και ο υπάλληλο κατέγραψε το αίτημα για πίστωση στο balance μου του 1€ και για αφαίρεση του "δώρου" που έχει διάρκεια 30 ημερών (!!!).

 

Σε δύο ώρες έλαβα νέο μήνυμα ""έχετε ήδη λάβει πίστωση με τη μορφή bonus". Ξανατηλεφώνησα απαιτώντας να κάνουν στο αυτονόητο, δηλαδή την κοινή λογική, όπως τη ζήτησα με το 1ο αίτημα. Η ευγενέστατη κοπέλα κατέγραψε το αίτημα και περιμένω δικαίωση.

 

ΥΓ

Μόλις έλαβα μήνυμα (μέσα σε 21') ότι έχει γίνει πίστωση 1,01€ στη γραμμή σας".

Έλεγξα το balance και έγινε η πίστωση των 1,01€ χωρίς να αφαιρεθεί το bonus.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Οι αλλοι απλα βαζουν το 19199 στην blacklist και αντε γειααααα.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Αυτό έκανα κι εγώ γιατί ήταν ενοχλητικά αυτά τα sms.

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντως για να λεμε κ τα καλα της wind σε χωριο της αρτας που προ 10 μηνων ειχα ιντερνετ με G τωρα εχω H+.αρα κατι γινεται για καλυτερευση του δικτυου
Link to comment
Share on other sites

Παντως για να λεμε κ τα καλα της wind σε χωριο της αρτας που προ 10 μηνων ειχα ιντερνετ με G τωρα εχω H+.αρα κατι γινεται για καλυτερευση του δικτυου

 

Είναι κάποια χρόνια "πίσω" απ΄τις άλλες.

Να δούμε και τις τιμές της σε 2-3-4 χρόνια αν συνεχίσει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να απενεργοποιησω την υπηρεσια ιντερνετ στο κινητο μου?

εχω σβησει και apn και με χρεωνουν.

δεν εχουν τον θεο τους.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο μήνυμα που πήγε στον makap, ήρθε και σε μένα είς διπλούν. Με κλειστά data και εγώ για αρκετές μέρες. Μετά από σχετικό αίτημα στο 1260 έλαβα ένα μήνυμα οτί το αίτημα μου καταγράφηκε με κωδικό..... και 15 λεπτά αργότερα ήρθε νεο μήνυμα οτι τα 2 ευρώ πιστωθηκαν στο υπόλοιπο μου. Edited by Darkpurple
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να απενεργοποιησω την υπηρεσια ιντερνετ στο κινητο μου?

εχω σβησει και apn και με χρεωνουν.

δεν εχουν τον θεο τους.

 

Τα ίδια είχα κι εγώ... Μίλησα στο chat και ζήτησα απενεργοποίηση υπηρεσίας ίντερνετ για τον αριθμό μου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...