Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο τα 50 λεπτα του bonus σου ετρωγε τα λεπτα εστω και αν πηρες σε αυτους τους 2 f2g αριθμους. δεν ειναι και το ποιο σωστο αλλα το λεει στο σαιτ της wind. γραφει ξεκαθαρα την σειρα προτεραιοτητας καταναλωσης των λεπτων ομιλιας. θα επρεπε να το διαβασεις για να το γνωριζεις.

 

Δεν διαφωνώ, απλά δε μου φαίνεται λογικό να καταναλώνεται πρώτα ο χρόνος που μου κάνει ΔΩΡΟ η Wind για κλήσεις που έχω ήδη ΠΡΟΠΛΗΡΩΣΕΙ! Εφόσον χρησιμοποιώ το καρτοκινητό για κλήσεις προς αυτούς τους δύο αριθμούς, το δώρο της δεν μου φάνηκε καθόλου χρήσιμο...προκειμένου δλδ να αξιoποιήσω το δώρο της Wind θα έπρεπε να σταματήσω να επικοινωνώ με τους δύο αυτούς αριθμούς!! :mad:

 

Το ότι αναφέρεται στην ιστοσελίδα της δεν σημαίνει ότι είναι και σωστό.

Απλά ας προσέξουν οι επόμενοι και να μην ενθουσιάζονται με τις απάτες της Wind.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση πάντως, τουλάχιστον τώρα ξέρω πού πήγαν τα "δωρεάν" λεπτά... :(

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ, απλά δε μου φαίνεται λογικό να καταναλώνεται πρώτα ο χρόνος που μου κάνει ΔΩΡΟ η Wind για κλήσεις που έχω ήδη ΠΡΟΠΛΗΡΩΣΕΙ! Εφόσον χρησιμοποιώ το καρτοκινητό για κλήσεις προς αυτούς τους δύο αριθμούς, το δώρο της δεν μου φάνηκε καθόλου χρήσιμο...προκειμένου δλδ να αξιoποιήσω το δώρο της Wind θα έπρεπε να σταματήσω να επικοινωνώ με τους δύο αυτούς αριθμούς!! :mad:

 

Το ότι αναφέρεται στην ιστοσελίδα της δεν σημαίνει ότι είναι και σωστό.

Απλά ας προσέξουν οι επόμενοι και να μην ενθουσιάζονται με τις απάτες της Wind.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση πάντως, τουλάχιστον τώρα ξέρω πού πήγαν τα "δωρεάν" λεπτά... :(

 

γιαυτο πρεπει να κοιταζουμε τα μικρα γραμματα πισω απο καθε προσφορα.πολλοι την εχουν πατησει σαν και εσενα και μετα αναρωτιοντουσαν. τουλαχιστον τωρα εμαθες. επαθες αλλα εμαθες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σος!θελω να στειλω λεφτα απο φρι του γκοου σε φριτουγκοου!τι εντολη στελνω?θυμαμαι οτι ειναι καπως '3 ΣΤΟ 69ΧΧΧΧΧ' Κ ΤΟ ΣΤΕΛΝΩ ΣΤΟ 19020!ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΟ ΣΩΣΤΟ
Link to comment
Share on other sites

απο το site της wind

 

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langid=1&pageid=288

 

Να μεταφέρεις χρόνο ομιλίας αξίας από 1 € έως και 30 € (χωρίς δεκαδικά) από το δικό σου αριθμό σε έναν άλλο χρήστη καρτοκινητής τηλεφωνίας WIND.

 

Για τη μεταφορά καλείς στο 1264 ή στέλνεις γραπτό μήνυμα στο 19020 επιλέγοντας ποσό (από 1€ έως και 30€, χωρίς δεκαδικά), τη λέξη ΣΤΟ και τον αριθμό του καρτοκινητού WIND που θέλεις να μεταφερθεί ο χρόνος ομιλίας. Το ημερήσιο όριο μεταφοράς είναι 30€.

 

Παράδειγμα:

23 ΣΤΟ 6931234567

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σος!θελω να στειλω λεφτα απο φρι του γκοου σε φριτουγκοου!τι εντολη στελνω?θυμαμαι οτι ειναι καπως '3 ΣΤΟ 69ΧΧΧΧΧ' Κ ΤΟ ΣΤΕΛΝΩ ΣΤΟ 19020!ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΟ ΣΩΣΤΟ

 

ακριβως οπως το λες ειναι. π.χ 3 στο 69χχχχχχχχ και αποστολη στο 19020

μετα ερχεται ενα μηνυμα που λεει ........ και ξαναστελνεις την λεξη ναι στο 19020 και εγινε η μεταφορα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο τα 50 λεπτα του bonus σου ετρωγε τα λεπτα εστω και αν πηρες σε αυτους τους 2 f2g αριθμους. δεν ειναι και το ποιο σωστο αλλα το λεει στο σαιτ της wind. γραφει ξεκαθαρα την σειρα προτεραιοτητας καταναλωσης των λεπτων ομιλιας. θα επρεπε να το διαβασεις για να το γνωριζεις.

 

Aυτο λέει το site: Η προτεραιότητα κατανάλωσης του δωρεάν χρόνου ομιλίας διαμορφώνεται ως εξής:

 

1.

Δωρεάν λεπτά από την υπηρεσία Free 2009

2.

Δωρεάν λεπτά από το σχήμα bonus με κάθε ανανέωση

3.

Προγράμματα Ομιλίας WIND και Non Stop προς Σταθερά

4.

Non Stop της Παρέας (ή Non Stop 600 ή Non Stop Προς 2)

5.

Δωρεάν λεπτά από το σχήμα bonus με εισερχόμενες κλήσεις / Δωρεάν Λεπτά Ομιλίας από τα Οικογενειακά Προγράμματα WIND

6.

Non Stop Weekend

7.

Non Stop Nights

8.

Non Stop προς Όλους http://www.wind.com.gr/pages.fds?langid=1&pageid=1856

Link to comment
Share on other sites

Κάπως καλύτερα απ' ότι πριν...

 

σε 3 μερες κατι μπορεις να μιλησεις. σε μια τι να κανεις?να παιρνεις ανουσια τηλεφωνα απλα για να ξοδεψεις τον χρονο ομιλιας?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ο τηλεφωνητης μπαινει αρκετα νωρις (νομιζω στον 4ο χτυπο) πως μπορω να το ρυθμισω να μπαινει πιο αργα;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δεν ηξερα που να το βαλω.σας εχει τυχει να λαβετε ενα sms και το κινητο σας να μην μπορει να το ανοιξει και να βγαzει ενα ερωτηματικο ? Δεν νομιzω πως ειναι θεμα συσκευης γιατι 3 χρονια τωρα δεν μου το εχει ξανακανει.εχω f2g και μου το εκανε σημερα 3 φορες σε εισερχομενο απο αριθμο κοσμοτε.παιzει κατι με την γουιντ η την κοσμοτε στην κωδικοποιηση και το κανει ? Ξερει κανεις ?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δεν ηξερα που να το βαλω.σας εχει τυχει να λαβετε ενα sms και το κινητο σας να μην μπορει να το ανοιξει και να βγαzει ενα ερωτηματικο ? Δεν νομιzω πως ειναι θεμα συσκευης γιατι 3 χρονια τωρα δεν μου το εχει ξανακανει.εχω f2g και μου το εκανε σημερα 3 φορες σε εισερχομενο απο αριθμο κοσμοτε.παιzει κατι με την γουιντ η την κοσμοτε στην κωδικοποιηση και το κανει ? Ξερει κανεις ?

 

δεν νομιζω να εχει καποια σχεση η wind. κατα πασα πιθανοτητα ειναι θεμα κινητου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ο τηλεφωνητης μπαινει αρκετα νωρις (νομιζω στον 4ο χτυπο) πως μπορω να το ρυθμισω να μπαινει πιο αργα;

Με τη σειρά πληκτρολογείς:

1) *#61# και σημειώνεις τον αριθμό της προώθησης

2) ##61# και ακυρώνεις την προώθηση

3) **61*νούμερο*δευτερόλεπτα# και την ενεργοποιείς ξανά

όπου "νούμερο" βάζεις τον αριθμό της προώθησης και όπου "δευτερόλεπτα" το πόσα δευτερόλεπτα μετά θες να γίνεται η προώθηση. Δυνατές τιμές είναι οι 05, 10, 15, 20, 25 και 30.

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή Non Stop προς Σταθερά, μπορώ να την ενεργοποιήσω παραπάνω από μια φορά το μήνα? Κάπου είχα ακούσει ότι τα Non stop πακέτα μπορούμε τα ενεργοποιήσουμε 4 φόρες τον μήνα αφού έχουμε τελειώσει τα δωρεάν λεπτά ομιλίας.

 

Τι ισχύει για την επιλογή Non Stop προς Σταθερά?

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή Non Stop προς Σταθερά, μπορώ να την ενεργοποιήσω παραπάνω από μια φορά το μήνα? Κάπου είχα ακούσει ότι τα Non stop πακέτα μπορούμε τα ενεργοποιήσουμε 4 φόρες τον μήνα αφού έχουμε τελειώσει τα δωρεάν λεπτά ομιλίας.

 

Τι ισχύει για την επιλογή Non Stop προς Σταθερά?

 

καλα γνωριζεις. μεχρι 4 φορες τον μηνα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εάν μου κλέψουν το κινητό μου (ή το χάσω) και ζητήσω να μου βγάλουν νέα κάρτα sim με το ίδιο νούμερο από ότι γνωρίζω δεν χάνω τα χρήματα που είχα μέσα στην κάρτα. Αυτός όμως που θα έχει το κινητό που έχασα από την στιγμή που θα έχω βγάλει νέα κάρτα η παλαιά η δική μου θα σταματήσει να δουλεύει;

 

Μπορώ να ζητήσω από την εταιρία να «κλειδώσει» την κάρτα μου και να μην μπορεί κάποιος να κάνει κλήση με το υπόλοιπο μου μέχρι να βγάλω νέα sim;

.
Link to comment
Share on other sites

Εάν μου κλέψουν το κινητό μου (ή το χάσω) και ζητήσω να μου βγάλουν νέα κάρτα sim με το ίδιο νούμερο από ότι γνωρίζω δεν χάνω τα χρήματα που είχα μέσα στην κάρτα. Αυτός όμως που θα έχει το κινητό που έχασα από την στιγμή που θα έχω βγάλει νέα κάρτα η παλαιά η δική μου θα σταματήσει να δουλεύει;

 

Μπορώ να ζητήσω από την εταιρία να «κλειδώσει» την κάρτα μου και να μην μπορεί κάποιος να κάνει κλήση με το υπόλοιπο μου μέχρι να βγάλω νέα sim;

 

με το που δηλωνεις απωλεια αμεσως ακυρωνουν την παλια σιμ που σταματαει να δουλευει και σου δινουν μια καινουρια με ολες τις μοναδες σου την οποια μπορεις να χρησιμοποιησεις αμεσως

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εάν μου κλέψουν το κινητό μου (ή το χάσω) και ζητήσω να μου βγάλουν νέα κάρτα sim με το ίδιο νούμερο από ότι γνωρίζω δεν χάνω τα χρήματα που είχα μέσα στην κάρτα. Αυτός όμως που θα έχει το κινητό που έχασα από την στιγμή που θα έχω βγάλει νέα κάρτα η παλαιά η δική μου θα σταματήσει να δουλεύει;

 

Μπορώ να ζητήσω από την εταιρία να «κλειδώσει» την κάρτα μου και να μην μπορεί κάποιος να κάνει κλήση με το υπόλοιπο μου μέχρι να βγάλω νέα sim;

 

 

Ναι εννοειτε οτι απενεργοποιειται η παλια sim αλλωστε δε γινεται να δουλεουν και οι 2 μαζι!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλα γνωριζεις. μεχρι 4 φορες τον μηνα

 

Τελικα δεν μπορω να ενεργοποιησω το Non stop προς σταθερα 2η φορα στον ιδιο μηνα.Πρεπει να περασουν η 30 μερες....

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

καλα γνωριζεις. μεχρι 4 φορες τον μηνα

 

Δεν ισχύει αυτό για το "non-stop προς Σταθερά". Μόνο μια ενεργοποίηση ανά 30 μέρες.

 

"Η εγγραφή στην υπηρεσία Non Stop Προς Σταθερά πραγματοποιείται καλώντας το 1265, ή στέλνοντας ένα SMS με την εντολή ‘ΣΤΑ’ στο 1255 και ισχύει για μια ενεργοποίηση 30 ημέρες."

http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1609&langID=1

 

Αλλά... υπάρχει λύση ;)

 

Τελικα δεν μπορω να ενεργοποιησω το Non stop προς σταθερα 2η φορα στον ιδιο μηνα.Πρεπει να περασουν η 30 μερες....

 

Έχεις pm.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα δεν γίνετε τίποτα...
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Το bonus εισερχομενων κλησεων πλεον ειναι δωρεαν μεχρι 31/8 (μεχρι τωρα ηταν μεχρι 31/7), οπως φαινεται θα ειναι μονιμα δωρεαν... Και να μην ειναι προσωπικα δεν με πειραζει με 1 Ευρω να εχω 20 λεπτα ομιλιας, ηδη μου εβαλαν το πρωτο 20λεπτο!

 

Η υπηρεσια θελει ανανεωση καθε μηνα με κενο sms στο 1240 (στο ενημερωτικο sms λενε bonus στο 1240 αλλα δεν ισχυει!!! Λολ;; ) .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.

 

Γιατι δεν μπορω να βρω πουθενα στο Site την ηλεκτρονικη αναεωση χρονου ομλιας? :wacko:

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.

 

Γιατι δεν μπορω να βρω πουθενα στο Site την ηλεκτρονικη αναεωση χρονου ομλιας? :wacko:

 

Γιατί εδώ και κάποιο διάστημα έχει απενεργοποιηθεί...βήματα εμπρός!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...