Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ και τους δύο!
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

υπήρχε και το f2g gamer απο το public με ίδιες παροχές με το φοιτιτικο απλά αγόραζες υποχρεωτικά ενα παιχνίδι για να το πάρεις στο ονομα σου.

έδινες περίπου 50 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

υπήρχε και το f2g gamer απο το public με ίδιες παροχές με το φοιτιτικο απλά αγόραζες υποχρεωτικά ενα παιχνίδι για να το πάρεις στο ονομα σου.

έδινες περίπου 50 ευρω.

 

Πλήρωνες το παιχνίδι στην ουσία με το NBA 2K15 (ήταν και φοβερό παιχνιδάκι το άτιμο).

ck
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στην Πάτρα που είμαι δεν έχει έρθει ακόμη το 4G και το ξέρω, όμως απ' ότι φαίνεται δεν έχουν έρθει ούτε και οι κάρτες SIM. Πήγα σήμερα σε τρία καταστήματα WIND και κανένα δεν είχε SIM 4G κάρτα για να αλλάξω σε F2G που έχω. Θα μου πείτε αφού δεν έχει έρθει ακόμη το 4G στην Πάτρα, τι τη θέλεις την κάρτα SIM; Απλώς ήθελα να εκμεταλλευτώ την ευκαιρία που υπάρχει αυτές τις μέρες και μπορείς να κάνεις την αλλαγή δωρεάν, αν και στο ένα από τα τρία που πήγα, ρώτησα για το κόστος της αλλαγής, για να δω τι θα μου πει και μου είπε 5€.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κάποιος αν γίνεται να μας πουν από εξυπηρέτηση PUK για καρτα που έχει κλειδώσει? Έχω δώσει την κάρτα στη μητέρα μου που είναι κάποιας ηλικίας ξέχασε το pin και την κλείδωσε.. Υπάρχει περίπτωση να μου πουν ή πάω για αλλαγή κάρτας? Ξέρετε πόσο κοστίζει?

 

παίρνει τηλέφωνο ή ίδια το 1260 και τους ζητάει να της δώσουν το puk

Είναι υποχρεωμένοι να της το δώσουν (φυσικά δωρεάν)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κάποιος αν γίνεται να μας πουν από εξυπηρέτηση PUK για καρτα που έχει κλειδώσει? Έχω δώσει την κάρτα στη μητέρα μου που είναι κάποιας ηλικίας ξέχασε το pin και την κλείδωσε.. Υπάρχει περίπτωση να μου πουν ή πάω για αλλαγή κάρτας? Ξέρετε πόσο κοστίζει?

 

Δεν ξερω αν μπορει να γινει τηλεφωνικα, υποθετω οτι μετα απο ελγχο ταυτοπροσωπιας χρηστη γινεται. Στο καταστημα παντως γινεται να στο δωσουν αμεσως

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

To έχουμε αναλύσει αυτό στο σχετικό θέμα. Αυτό που θα πάρεις από το δρόμο δεν θα είναι φοιτητικό, αλλά μια "ειδική προσφορά" και καλά, που έχει τις ίδιες παροχές. Κινδυνεύεις να βρεθείς όμως με μια κάρτα SIM που είναι δηλωμένη στο όνομα κάποιου υπεύθυνου προώθησης ή προωθήτριας κλπ. Άλλοι λένε ότι καταφέρανε να κάνουν μεταβίβαση στο ονομά τους. Γνωστός μου που το πήρε με αυτόν τον τρόπο δεν κατάφερε, με τις γνωστές συνέπειες (αδυναμία αντικατάστασης κάρτας SIM αν τη χάσεις ή αν χρειαστείς αλλαγή γενικότερα).

 

edit: Και αν θυμάμαι καλά και στο δρόμο πάλι πληρώνεις. Ίσως όχι 10, αλλά 6€.

 

Ο "κίνδυνος" που αναφέρεις δεν αφορά στην πλειοψηφία αυτών που πήραν την ειδική προσφορά αλλά σε μεμονωμένες και λίγες περιπτώσεις, όπως αποδείχτηκε στο σχετικό νήμα. Προσωπικά, όταν πήρα τις 2 sim το Γενάρη 2014, από τους νεαρούς της Wind στην Ομόνοια, έψαξα και βρήκα το προωθητικό γραφείο, για το οποίο δούλευαν οι νεαροί, τηλεφώνησα και έδωσα τα στοιχεία μου και σε λίγες μέρες πραγματοποιήθηκε η μεταφορά στο όνομά μου, χωρίς να περιμένω να γίνει η μεταφορά με την αργή διαδικασία που γινόταν. Ο γνωστός σου μπορεί να μάθει το προωθητικό γραφείο και να επικοινωνήσει μαζί τους.

 

Αλλά αυτή η διαδικασία της ειδικής προσφοράς σε μη φοιτητές έχει σταματήσει πλέον, από όσα γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βαρεθεί να σχολιάζω την ίδια ιστορία στα 2 σχετικά topics. Η μεταβίβαση για να πραγματοποιηθεί χρειάζεται και τους 2 εμπλεκόμενους να υπογράψουν. Από τα λεγόμενά σας, μπορεί να ήταν κανονισμένο να το κάνουν αυτό χωρίς να πάρει χαμπάρι ο πελάτης τίποτα, και απλά σε μερικές περιπτώσεις να βαρεθήκανε και να το αφήσανε στο όνομα του πρώτου κατόχου. Θεωρώ απίθανο μετά από τόσο καιρό να μπορεί να βρεθεί το γραφείο που τα προωθούσε (μιλάμε για μια κοπέλα που πέρναγε από καφετέρια που έτυχε να είναι ο γνωστός μου που το πήρε). Και δεν νομίζω να είναι και σφάλμα δικό του που δεν το έψαξε τότε, καθώς φωτογραφίζοντας την ταυτότητά του και λέγοντάς του αυτή πως θα το ενεργοποιούσε στο όνομά του είχε μείνει ήσυχος.

 

Στο θέμα μας τώρα. Έχω 2 φοιτητικά που προμηθεύτηκα κανονικά με παραγγελία μέσω του site. Άραγε αν το ένα το μεταβιβάσω σε κάποιον άλλον και πάω να πάρω ένα ακόμα θα το καταλάβουν ή θα μου το δώσουν κανονικά; Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

1. Μπορείς να μεταβιβάσεις, μαζί με το νέο κύριο, σε ένα κατάστημα, τη sim που είχες πάρει πέρυσι με τον τρόπο που είπες.

2. Δεν μπορείς να πάρεις νέα sim με αυτό το πακέτο (φοιτητικό), εκτός αν είσαι φοιτητής.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο ΕΑΠ και με την ταυτότητά του πανεπιστημίου πήρα αυτά τα 2 που έχω πέρυσι. Έχω την εντύπωση πως οι επιπλέον παροχές του φοιτητικού F2G έρχονται πακέτο με τη γραμμή σε αντίθεση με Vodafone/Cosmote που απλά ενεργοποιείται η δύνατότητα αυτή σε ένα υπάρχον νούμερο, και ως εκ τούτου υπάρχουν πιθανότητες να το μεταβιβάσω και να λειτουργεί ως έχει και να καταφέρω να πάρω και άλλο μετά. Θα το δοκιμάσω μάλλον.
Link to comment
Share on other sites

παίρνει τηλέφωνο ή ίδια το 1260 και τους ζητάει να της δώσουν το puk

Είναι υποχρεωμένοι να της το δώσουν (φυσικά δωρεάν)

 

Δεν ξερω αν μπορει να γινει τηλεφωνικα, υποθετω οτι μετα απο ελγχο ταυτοπροσωπιας χρηστη γινεται. Στο καταστημα παντως γινεται να στο δωσουν αμεσως

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις το νούμερο ήταν στο όνομα μου πήγα σε ένα κατάστημα και όλα καλά..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, μπορώ ακόμα να προμηθευτώ νούμερο της wind με τις παροχές του φοιτητικού χωρίς να είμαι φοιτητής και αν ναι από που? γιατί από κατάστημα wind μου είπαν πως δεν γίνεται αν δεν είμαι φοιτητής.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Απάντησα στο άλλο νήμα, που έβαλες την ίδια ερώτηση.
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά μέχρι και γω που είμαι ήρεμος άνθρωπος με φτάσανε στα όρια μου εκεί στην Wind. Αυθαίρετα και χωρίς κανένα λόγο μου ενεργοποίησαν την δήθεν φοβερή προσφορά του μπόνους διπλασιασμού της πρώτης κάρτας κάθε μήνα, κρατώντας μου χρήματα από το διαθέσιμο μου υπόλοιπο, χωρίς να έχω κάνει καμιά ανανέωση, σε 2 κλειστά μου νούμερα με αποτέλεσμα αν δεν το είχα δει μέσω του wind app να έχανα από 8.69 ευρώ και στα δυο μου νούμερα !!! Προσοχή δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί πιο πάνω, αλλά να το κοιτάξετε όλοι όσοι έχετε κλειστά νούμερα. Επικοινώνησα μαζί τους, μου πήραν το ΑΦΜ και το ονοματεπώνυμο μου και μέσα σε 2-3 εργάσιμες μέρες λεει θα έχω απάντηση...άντε να δούμε !!! Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με πιο σκεπτικό συμβαίνει;

 

Αποφάσισαν να δώσουν μπόνους στον εαυτό τους,τι δε κατάλαβες; Όχι μόνο wind, όλες οι εταιρίες, εμένα το έκανε cosmote με το €1/μέρα ίντερνετ. Σε κάποιο συνέδριο που πήγαν όλες οι εταιρίες,κάποιος τους είπε αυτή τη λύση, και βέβαια μεγάλο μέρος του κόσμου ούτε που θα το καταλάβει, γιατί δεν υπάρχει αναλυτική.

 

Cosmote-Wind-Vodafone: "Μαζί τα φαγαμε".

Τρόπος αντιμετώπισης: όσο το δυνατό μικρότερο υπόλοιπο στο λογαριασμό σου.

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογή στο τηλ μόνο σε μένα δεν λειτουργεί ή είναι γενικό το θέμα ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογή στο τηλ μόνο σε μένα δεν λειτουργεί ή είναι γενικό το θέμα ?

Ουτε και σε μενα λειτουργει...:worry:

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το απόγευμα δεν έμπαινε ούτε στο site από υπολογιστή. Το ίδιο και σε κινητό στο myq.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μόλις έστρωσε σε δύο από τις Τρεις συσκευές μου

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά μέχρι και γω που είμαι ήρεμος άνθρωπος με φτάσανε στα όρια μου εκεί στην Wind. Αυθαίρετα και χωρίς κανένα λόγο μου ενεργοποίησαν την δήθεν φοβερή προσφορά του μπόνους διπλασιασμού της πρώτης κάρτας κάθε μήνα, κρατώντας μου χρήματα από το διαθέσιμο μου υπόλοιπο, χωρίς να έχω κάνει καμιά ανανέωση, σε 2 κλειστά μου νούμερα με αποτέλεσμα αν δεν το είχα δει μέσω του wind app να έχανα από 8.69 ευρώ και στα δυο μου νούμερα !!! Προσοχή δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί πιο πάνω, αλλά να το κοιτάξετε όλοι όσοι έχετε κλειστά νούμερα. Επικοινώνησα μαζί τους, μου πήραν το ΑΦΜ και το ονοματεπώνυμο μου και μέσα σε 2-3 εργάσιμες μέρες λεει θα έχω απάντηση...άντε να δούμε !!!

 

Τα ίδια τράβηξα κι εγώ..http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6028984#post6028984

Πάλι καλά που είδα το myfree2go.

 

Μετά από τόσες μέρες χτες μου το φτιάξανε,αφού επικοινώνησα και δεύτερη φορά μαζί τους αφού την πρώτη με έγραψαν κανονικά!!

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισαν να δώσουν μπόνους στον εαυτό τους,τι δε κατάλαβες; Όχι μόνο wind, όλες οι εταιρίες, εμένα το έκανε cosmote με το €1/μέρα ίντερνετ. Σε κάποιο συνέδριο που πήγαν όλες οι εταιρίες,κάποιος τους είπε αυτή τη λύση, και βέβαια μεγάλο μέρος του κόσμου ούτε που θα το καταλάβει, γιατί δεν υπάρχει αναλυτική.

 

Cosmote-Wind-Vodafone: "Μαζί τα φαγαμε".

Τρόπος αντιμετώπισης: όσο το δυνατό μικρότερο υπόλοιπο στο λογαριασμό σου.

 

καλά ναι εγώ δεν παίζει να μαζέψω μεγάλο υπόλοιπο

αλλά επειδή μου μαζεύεται έτσι κι αλλιώς σιγά σιγά, απλά ένα μήνα που θα έχω ικανοποιητικό πόσο (πχ 15€ για το μεγάλο πακέτο και με log n win θα καλύψω το internet για να φτάσω το GB) απλά δε θα βάλω άλλη κάρτα και θα αδειάσω το υπόλοιπό μου

 

λοιπόν εμένα μου ήρθε η ημ/νια να αλλάξω το πρώτο magic number αλλά ακόμα δε μπορώ να βάλω 2ο, διάβασα τι έγραψαν οι υπόλοιποι αλλά ακόμα δεν έχω καταλάβει πόσες μέρες ακριβώς πρέπει να περάσουν για να προσθέσω 2ο ή αν είναι τεχνικό το θέμα και πρέπει να επικοινωνήσω με την εξυπηρέτηση

 

θα το αφήσω μέχρι τη δευτέρα έτσι και αν είναι βλέπουμε

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...