Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

52 minutes ago, mips said:

Τα πνευματικά δικαιώματα ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ όμως ούτε τα σκέφτεται ούτε τα υπολογίζει. 

Δηλαδή;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, p_k said:

Δηλαδή;

Πολύ απλά. Μας δουλεύουν κανονικά και υποτιμούν την νοημοσύνη μας. Πάντα προσωπικη μου αποψη.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

ΑΦΟΥ λέει early summer 50 gigas, τον Ιουνίου που θα είναι summer θα δώσουν παραπάνω γίγας ή τζάμπα ελπίζω...???

Το πακέτο αποτελεί προωθητική ενέργεια και είναι διαθέσιμο για ενεργοποιήσεις έως 31/08/2024.

Το πακέτο έχει διάρκεια 30 ημέρες από την ενεργοποίησή του.

Η τιμή ενεργοποίησης του πακέτου είναι 13,30€.

IMG_20240429_222450.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, damianos said:

ΑΦΟΥ λέει early summer 50 gigas, τον Ιουνίου που θα είναι summer θα δώσουν παραπάνω γίγας ή τζάμπα ελπίζω...???

Το πακέτο αποτελεί προωθητική ενέργεια και είναι διαθέσιμο για ενεργοποιήσεις έως 31/08/2024.

Το πακέτο έχει διάρκεια 30 ημέρες από την ενεργοποίησή του.

Η τιμή ενεργοποίησης του πακέτου είναι 13,30€.

IMG_20240429_222450.jpg

Αν πας με τη λογική του early booking πάντως, το καλοκαίρι τα 50 GB θα κοστίζουν περισσότερο!! 😂😂😂

Edited by user_
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει κανείς να μου στείλει 13€ με PayPal ή Εθνική και να του στείλω τον κωδικό για ανανέωση 15€ ας μου στείλει μήνυμα.

Δεν μου χρειάζεται αυτή η κάρτα.

 

20240430_141429.jpg

Edited by MIKU

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, user_ said:

Αν πας με τη λογική του early booking πάντως, το καλοκαίρι τα 50 GB θα κοστίζουν περισσότερο!! 😂😂😂

Ένα δίκαιο το έχεις. 

Link to comment
Share on other sites

Κάθε Τετάρτη. Και σήμερα έχει με δύο ευρώ απεριόριστα data για 4 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

On 30/4/2024 at 2:16 ΜΜ, MIKU said:

Αν θέλει κανείς να μου στείλει 13€ με PayPal ή Εθνική και να του στείλω τον κωδικό για ανανέωση 15€ ας μου στείλει μήνυμα.

Δεν μου χρειάζεται αυτή η κάρτα.

 

20240430_141429.jpg

Κι εμένα μου ήρθε μία 15άρα Q με φορητότητα αλλά δεν θέλω να τη βάλω γιατί περιμένω την προσφορά των 6€ και σύμφωνα με τις συμβουλές τις δικές σου αν βάλω 15, δεν την βλέπω να έρχεται.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Teiresias_ said:

Κι εμένα μου ήρθε μία 15άρα Q με φορητότητα αλλά δεν θέλω να τη βάλω γιατί περιμένω την προσφορά των 6€ και σύμφωνα με τις συμβουλές τις δικές σου αν βάλω 15, δεν την βλέπω να έρχεται.

Εγώ χρησιμοποιώ Cosmote giga max unlimited, οπότε δεν μου χρειάζεται αυτή 

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MIKU said:

Εγώ χρησιμοποιώ Cosmote giga max unlimited, οπότε δεν μου χρειάζεται αυτή 

Με το μπαρδό, αλλά τις συμβουλές της @dimitroula10εννοούσα.. θα μάθω να τα κάνω καλά τα quote πού θα πάει..

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τα φώτα σας καθώς έχω φύγει από το f2g εδώ και χρόνια σε όσα νούμερα διαχειρίζομαι.
Ένα νούμερο το άφησα και απλά το συντηρώ με μια ανανέωση το χρόνο (τελευταία ανανέωση πριν 6 μήνες).

Είδα τυχαία ότι μου βάλαν 0,01€ (20/3 αν κρίνω από την ημερομηνία λήξης του) και ότι είχα 600' + 600ΜΒ

Σήμερα μου πρόσθεσαν άλλα τόσα. Μάλλον τα βάλαν επειδή άλλαξε ο μήνας.

Μίλησα στο chat και δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη. Μου είπαν ότι είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη ανανέωση και εάν ήθελα να την βγάλω.

Ξέρει κανείς γιατί μπαίνουν αυτές οι παροχές; Αν κάνω 19/5 ανανέωση θα συνεχίσουν να τις βάζουν;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, balkos said:

Μίλησα στο chat και δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη. Μου είπαν ότι είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη ανανέωση και εάν ήθελα να την βγάλω.

Ξέρει κανείς γιατί μπαίνουν αυτές οι παροχές; Αν κάνω 19/5 ανανέωση θα συνεχίσουν να τις βάζουν;

Δηλαδή τους είπες ότι κάνανε λάθος και σου έχουν βάλει δεδομένα και χρόνο ομιλίας? 😀😄Διάβασε αυτά που έχουν γραφτεί.

1 hour ago, Teiresias_ said:

Με το μπαρδό, αλλά τις συμβουλές της @dimitroula10εννοούσα.. θα μάθω να τα κάνω καλά τα quote πού θα πάει..

Δεν έχει τίποτα χρόνο ομιλίας? Δοκίμασε να ενεργοποιήσεις την κάρτα και κάλεσε αυτόν τον αριθμό από ένα άλλο τηλέφωνο μερικές φορές και στείλε και σμσ από το smsbox.gr δωρεάν και Άστον να ξεκουραστεί μέχρι να τσιμπήσει το ψάρι.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dimitroula10 said:

Δεν έχει τίποτα χρόνο ομιλίας? Δοκίμασε να ενεργοποιήσεις την κάρτα και κάλεσε αυτόν τον αριθμό από ένα άλλο τηλέφωνο μερικές φορές και στείλε και σμσ από το smsbox.gr δωρεάν και Άστον να ξεκουραστεί μέχρι να τσιμπήσει το ψάρι.

Όταν ήρθε η σιμ, είχε μαζί την 15€ κάρτα ανανέωσης. Εγώ δεν την άνοιξα καν. Όμως μου βάλανε 1000 λεπτά, 1000sms και 10GB για το καλώς ήρθα!

Λέω να μην το πειράξω και να περιμένω χωρίς καμία ανανέωση. Έχει υπόλοιπο 0,10€. Τι λες;

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Teiresias_ said:

Όταν ήρθε η σιμ, είχε μαζί την 15€ κάρτα ανανέωσης. Εγώ δεν την άνοιξα καν. Όμως μου βάλανε 1000 λεπτά, 1000sms και 10GB για το καλώς ήρθα!

Λέω να μην το πειράξω και να περιμένω χωρίς καμία ανανέωση. Έχει υπόλοιπο 0,10€. Τι λες;

Εννοείται ότι την χρησιμοποιείς μέχρι να αδειάσει και την εγκαταλείπεις μέχρι όσο χρειαστεί να δούνε το δόλωμα του μηδενικού υπόλοιπου.

Θα βάζεις 8€ όταν έλθει η 6ευρη προσφορά και μετά τίποτα. Μέχρι τον επόμενο μήνα που θα λήξει το πακέτο, θα τρως το υπόλοιπο σε ΣΜΣ και τηλέφωνα μέχρι ~0,10€ και θα ξαναβάζεις 8€ κλπ. Δυστυχώς θα σου κοστίζει 8€ το πακέτο αλλά θα το στέλνουν συνεχώς.

Και το πακέτο το αγοράζεις με ΣΜΣ UD στο 12410 , ποτέ από την εφαρμογή.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, balkos said:

Θα ήθελα τα φώτα σας καθώς έχω φύγει από το f2g εδώ και χρόνια σε όσα νούμερα διαχειρίζομαι.
Ένα νούμερο το άφησα και απλά το συντηρώ με μια ανανέωση το χρόνο (τελευταία ανανέωση πριν 6 μήνες).

Είδα τυχαία ότι μου βάλαν 0,01€ (20/3 αν κρίνω από την ημερομηνία λήξης του) και ότι είχα 600' + 600ΜΒ

Σήμερα μου πρόσθεσαν άλλα τόσα. Μάλλον τα βάλαν επειδή άλλαξε ο μήνας.

Μίλησα στο chat και δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη. Μου είπαν ότι είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη ανανέωση και εάν ήθελα να την βγάλω.

Ξέρει κανείς γιατί μπαίνουν αυτές οι παροχές; Αν κάνω 19/5 ανανέωση θα συνεχίσουν να τις βάζουν;

Ηταν η προσφορά του μηνύματος στο 12410 την οποία προφανώς ειχες ενεργοποιήσει καποια στιγμή. Και εισαι απο τους τυχερούς γιατι καποιοι την πήραμε μια φορά και τέλος αντι για κάθε μήνα που θα έπρεπε να μας το δίνουν.

19/2 την είχα ανεβάσει εδω (31 στο 12410)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kmpatra said:

Ηταν η προσφορά του μηνύματος στο 12410 την οποία προφανώς ειχες ενεργοποιήσει καποια στιγμή. Και εισαι απο τους τυχερούς γιατι καποιοι την πήραμε μια φορά και τέλος αντι για κάθε μήνα που θα έπρεπε να μας το δίνουν.

19/2 την είχα ανεβάσει εδω (31 στο 12410)

πιθανο να ειναι ετσι αν κ να του πιστωσουν 0.01€ χωρις να τους το ζητησει λιγο παραξενο. Σε εμας την εκοψαν κιολας οχι να μας βαλουν κ το 1 λεπτο..

Τωρα για την αλλη προσφορα με τα 2,7€ / μηνα απεριοριστα GB μου ειχε ερθει 24 Απριλη το sms. Στελνω σημερα για δοκιμη χωρις να εχω βαλει καρτα και μου απανταει Η προσφορα δεν ειναι διαθεσιμη. Σε αλλο νουμερο που ειχα δοκιμασει παλιοτερα μου εγραφε δεν επαρκει το υπολοιπο.

Αραγε να εληξε οποτε και καρτα να βαλω δεν θα αλλαξει κατι ή να επικοινωνησω με εξυπηρετηση πρωτα? Ειμαι σιγουρος οτι  δε θα ξερουν για την εν λογω προσφορα και θα μου πουν πως φταιει που δεν εχω υπολοιπο κιολας

Edited by dkostas
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως τα απαντητικα sms είναι ακριβή. Αν σου λέει οτι δεν είναι διαθέσιμη,δεν θα αλλάξει κάτι αν βάλεις (άμεσα τουλάχιστον) χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, DITS said:

Είμαι νέος στο f2g. Υπάρχουν κάπου οδηγίες για τις προσφορές και τι παίζει με τις ανανεώσεις;

Το μόνο που αξίζει είναι το small πακέτο που δίνει απεριόριστα για 2 μέρες σχεδόν με 1€. Τα υπόλοιπα δεν αξίζουν σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Πως σου ήλθε να έλθεις στο f2g?

1 ώρα πριν, DITS said:

Έχει την ίδια φιλοσοφία με την Q ?

Όχι. Καμμία σχέση. Ίσως μόνο στο ένα πακέτο με 6 € ως προσωπική προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το πακετο των 3 γιγα με 4,5€ για οποιον δεν θέλει μεγαλη χρήση. Δίνει και παραταση.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, kmpatra said:

Υπάρχει και το πακετο των 3 γιγα με 4,5€ για οποιον δεν θέλει μεγαλη χρήση. Δίνει και παραταση.

Ναι αλλά δεν έχει χρόνο ομιλίας και για διατήρηση αριθμού είναι ακριβό. Καλύτερα στο φρόγκ. Το μόνο ασυναγώνιστο και μακράν είναι το σμολ. Τα υπόλοιπα πακέτα είναι λειψά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...