Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

26 minutes ago, VIPdriver said:

Μίλησα μαζί τους και πλαγίως μου είπαν ότι εάν δεν έχω αγορασμενο πακετο ίντερνετ, θα χρεώνομαι 2 ευρώ καθημερινά. Μεγάλο κοκομπλόκο η φάση. Το συρτάρι ανοίγει και η σιμ μπαίνει μέσα... 

Με απλά λόγια σου είπαν η αγοράζεις πακέτο  ιντερνετ μόνος σου ή θα σου τα παίρνουμε εμείς κάθε μέρα  με το ζόρι. Φοβερή επιλογή σου έδωσαν. Δυστυχώς όσα ονόματα και ιδιοκτητες να αλλάξουν αν δεν αλλάξουν νοοτροπία και να δείξουν τον στοιχειώδη σεβασμό στους πελάτες telestet θα είναι πάντα. Πάντα κατά την ταπεινή μου αποψη. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Μίλησα μαζί τους και πλαγίως μου είπαν ότι εάν δεν έχω αγορασμενο πακετο ίντερνετ, θα χρεώνομαι 2 ευρώ καθημερινά. Μεγάλο κοκομπλόκο η φάση. Το συρτάρι ανοίγει και η σιμ μπαίνει μέσα... 

Καταγγελία στην ΕΕΤΤ(δεν είναι τίποτα, το κάνειςμέσω ίντερνετ)......έτσι μου έκαναν και εμένα και όταν τους έκανα κάνα δυο φορές καταγγελία (και υποχρεωθηκαν να μου στέλνουν συστημένες επιστολές και να μου δικαιολογούνται δήθεν "στα πλαίσια της καλής μας συνεργασίας σας επιστρέφουμε το ποσο"), σταμάτησαν μαχαίρι τις κουτοπονηριες.....πες τους ότι δεν έχεις smartphone αλλά τα παλιά τα τηλέφωνα με το φυσικό πληκτρολόγιο, πως είναι δυνατόν να μπήκα στο ίντερνετ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βλέπουν τι συσκευή έχεις από το imei αν θέλουν και αν κάνεις επίσημη καταγγελία που ισχυρίζεται κάτι που δεν ισχύει εύκολα μπορούν να το αντιπαραβάλλουν στα πλαίσια της διερεύνησης απάντησης που θα δώσουν. Δε χρειάζονται ψέματα.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, VIPdriver said:

Μίλησα μαζί τους και πλαγίως μου είπαν ότι εάν δεν έχω αγορασμενο πακετο ίντερνετ, θα χρεώνομαι 2 ευρώ καθημερινά. Μεγάλο κοκομπλόκο η φάση. Το συρτάρι ανοίγει και η σιμ μπαίνει μέσα... 

Έχει ειπωθεί παλαιότερα ότι αν αλλάξεις το APN θα γλυτώσεις από τη χρέωση αυτή. Έχει αλλάξει κάτι από τότε;

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να ταξιδέψο στην Ολλανδία και Βέλγιο. Διαβάζω πολλά και διάφορα για το roaming ότι αφορά τα Q πακέτα στην εφαρμογή Q. Πιο πακέτο μου προτείνετε να είμαι καλυμμένος για κλήσεις προς Ελλάδα και τα Mb χωρίς να με χρεώνουν προστεθα. Ευχαριστώ! 

3 minutes ago, misa said:

Πρόκειται να ταξιδέψο στην Ολλανδία και Βέλγιο. Διαβάζω πολλά και διάφορα για το roaming ότι αφορά τα Q πακέτα στην εφαρμογή Q. Πιο πακέτο μου προτείνετε να είμαι καλυμμένος για κλήσεις προς Ελλάδα και τα Mb χωρίς να με χρεώνουν προστεθα. Ευχαριστώ! 

Συγνώμη, τώρα είδα ότι έκανα ποστ σε λάθος topic. 

Link to comment
Share on other sites

MOΛIΣ ΛABATE 1000 ΔΩPEAN ΛEΠTA ΠPOΣ OΛA TA ΔIKTYA ΓIA 30 MEPEΣ, EΠEIΔH ΣYNΔYAZETE TO KAPTOKINHTO ΣAΣ ME YΠHPEΣIEΣ ΣYMBOΛAIOY NOVA. ΓIA ENHMEPΩΣH YΠOΛOIΠOY MΠEITE ΣTO FREE2GO APP f2g.gr/f2gappdl

 

Καλό μήνααααααααα σέ όλους 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, advantix said:

Εκείνα τα 600' + 600ΜΒ την 1η του μήνα τελικά δεν μπήκαν ποτέ.

Να μην τηρησει και η Νοβα το εθιμο?...Πρωταπριλια και μας την εκανε νωριτερα αποτι περιμεναμε!

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, advantix said:

Εκείνα τα 600' + 600ΜΒ την 1η του μήνα τελικά δεν μπήκαν ποτέ.

και ειχα σκοπο να βαλω καρτα σε αριθμο με μηδενικο που ειχα ενεργοποιησει αυτη τη προσφορα. αν δε τα δωσει εντος της μερας λογικα το εκοψαν σε ολους.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι και "σε ολους":

 

Screenshot_20240401_020941_myQ.jpg

Καρτα καθε 13 μηνες απο μενα, παντως.

Κι εαν ενδιαμεσως δυναμαι και για 16 η 18 η 20 μηνες, ακομα καλυτερα: Ο,τι της αρμοζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα.

Κρατάω απλά το νούμερο ως δεύτερο στην Κύπρο που μένω και έληξε το υπόλοιπο πριν ένα μήνα. Ξέρει κανείς αν σταματάει να δουλεύει και το roaming;

Φίλος από Αθήνα είπε ότι με παίρνει και δε βγαίνει γραμμή.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Pppe said:

Οχι και "σε ολους":

 

Screenshot_20240401_020941_myQ.jpg

Καρτα καθε 13 μηνες απο μενα, παντως.

Κι εαν ενδιαμεσως δυναμαι και για 16 η 18 η 20 μηνες, ακομα καλυτερα: Ο,τι της αρμοζει.

Για F2G μιλάμε ή για Q ;

 

Link to comment
Share on other sites

Με πήρανε να κάνω το f2go συμβόλαιο και για να με πείσουν είπανε ότι από το Αύγουστο η φραγή θα μπαίνει ανά μήνα αν δεν ανανεώνεις 😂

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Fns1 said:

Με πήρανε να κάνω το f2go συμβόλαιο και για να με πείσουν είπανε ότι από το Αύγουστο η φραγή θα μπαίνει ανά μήνα αν δεν ανανεώνεις 😂

Τραγικοί,αλλά δεν το παίρνω και εντελώς στην πλάκα γιατί σε φίλο εδώ μέσα τον πήραν για συμβόλαιο και του είπαν ότι θα σταματήσει η 8ευρη. Λίγες μέρες αργότερα βγήκε και η σχετική ανακοίνωση

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fns1 said:

Με πήρανε να κάνω το f2go συμβόλαιο και για να με πείσουν είπανε ότι από το Αύγουστο η φραγή θα μπαίνει ανά μήνα αν δεν ανανεώνεις 😂

Τελικά αρχίζω και πιστεύω ότι για την nova κάθε μέρα είναι Πρωταπριλιά. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, junglist said:

Καλό μήνα.

Κρατάω απλά το νούμερο ως δεύτερο στην Κύπρο που μένω και έληξε το υπόλοιπο πριν ένα μήνα. Ξέρει κανείς αν σταματάει να δουλεύει και το roaming;

Φίλος από Αθήνα είπε ότι με παίρνει και δε βγαίνει γραμμή.

Ενημερωτικά, μόλις έβαλα τα 13€ άρχισαν να με παίρνουν κανονικά. 

Άρα βάζουν φραγή μόλις λήξει το υπόλοιπο...

Μπασταρδοι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, junglist said:

Ενημερωτικά, μόλις έβαλα τα 13€ άρχισαν να με παίρνουν κανονικά. 

Άρα βάζουν φραγή μόλις λήξει το υπόλοιπο...

Μπασταρδοι.

Κανονικα θα επρεπε να εχει φραγη 1 μήνα μετά την ληξη του υπολοίπου. Πολλοί παντως έχουν γράψει οτι και μετά το 3μηνο εχουν εισερχόμενες κλήσεις. Ισως σε κατάσταση περιαγωγής να μην το τηρούν. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, VIPdriver said:

Κανονικα θα επρεπε να εχει φραγη 1 μήνα μετά την ληξη του υπολοίπου. Πολλοί παντως έχουν γράψει οτι και μετά το 3μηνο εχουν εισερχόμενες κλήσεις. Ισως σε κατάσταση περιαγωγής να μην το τηρούν. 

Μα οι εισερχόμενες δεν πρέπει να είναι ανοικτές για κανένα εξάμηνο κανονικά;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το roaming στο εξωτερικό με τη nova χρειάζεται υπόλοιπο για να δεχτείς κλήση, την έχω πατήσει και εγώ.

Και με μια επιφύλαξη αν το θυμάμαι σωστά, αν το φας σε κλήση, ενώ στην Ελλάδα σε κόβει στο 0.01 ευρώ για να μένει υπόλοιπο στο εξωτερικό το μηδενίζει όλο και μπλοκάρει.

ΥΓ. Και πάλι με επιφύλαξη γιατί πέρασε καιρός και δε το θυμάμαι με βεβαιότητα, νομίζω ότι αν έχεις vowifi ενεργοποιημένο και συνδεθεί τότε έχεις πάλι εισερχόμενες ακόμα και με μηδέν υπόλοιπο. Με vowifi φέρεται όπως στην Ελλάδα.

ΥΓ2. Μου θύμησες μία φορά κάπου 10 χρόνια πριν που ήμουν στην ΕΕ, έφαγα κατά λάθος το υπόλοιπο κατά τη διάρκεια μίας σημαντικής κλήσης για τη δουλειά (τέλειωσε ο δωρεάν χρόνος και έφαγε από τα λεφτά) και μπλόκαρε και τις εισερχόμενες οπότε δε μπορούσαν να με πάρουν ούτε αυτοί. Προσπάθησα να βάλω νέα κάρτα και είχε πέσει το online σύστημα. Επικοινώνησα με το support, επιβεβαίωσαν ότι υπήρχε πρόβλημα με τις ανανεώσεις online, τους ζήτησα να μου βάλουν έστω και ένα λεπτό του ευρώ για να δέχομαι εισερχόμενες μέχρι να το φτιάξουν, αρνήθηκαν και ο υπάλληλος αντιπρότεινε "δεν έχετε κάποιον στην Ελλάδα να πάει σε περίπτερο να σας πάρει μία κάρτα;". Τελικά 15 λεπτά μετά έφτιαξε τo online και συνέχισα, το είχα ξεχάσει μέχρι τώρα... απαράδεκτοι μία ζωή.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, junglist said:

Μα οι εισερχόμενες δεν πρέπει να είναι ανοικτές για κανένα εξάμηνο κανονικά;

Η wind/q, που ξερω απο προσωπικη εμπειρια, αφηνε εισερχόμενες (εντός Ελλάδος) εως και 12 μηνες απο την τελευταία ανανέωση. Νομιζω και η νοβα το αφηνει (από ότι γραφουν καποιοι εδω μεσα).

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ οτι αγοράζοντας το πακέτο των 3giga 4,5€ εκτός που μου ανανέωσε υπόλοιπο για επιπλέον ένα μήνα μου έδωσε την 1η του μήνα  και τα 1000 λεπτά προς όλους λόγω του σταθερού buy more χωρίς να χρειαστεί να ανανεώσω εκ νέου.Θετικο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fns1 said:

Επιβεβαιώνω και εγώ οτι αγοράζοντας το πακέτο των 3giga 4,5€ εκτός που μου ανανέωσε υπόλοιπο για επιπλέον ένα μήνα μου έδωσε την 1η του μήνα  και τα 1000 λεπτά προς όλους λόγω του σταθερού buy more χωρίς να χρειαστεί να ανανεώσω εκ νέου.Θετικο.

Το πακέτο αυτό είναι στο νέο f2go?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...