Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σίγουρα το wifi calling είναι απο nova ομως? Για κλεισε τη Vodafone να δεις

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, kmpatra said:

Σίγουρα το wifi calling είναι απο nova ομως? Για κλεισε τη Vodafone να δεις

Σιγά ΜΗΝ το κλείσω ΜΕΤΑ πού το βρήκα 

FB_IMG_1708965373018.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, paanos said:

Χωρίς να μπορώ να το βρω, νομίζω ότι είναι 5 σε κάθε εταιρία ή 20 σε μια μόνο εταιρία (κανεις ΥΔ ότι δεν έχεις σε καμία άλλη εταιρία)

Πέρυσι είχα 6 αριθμούς σε cosmote. Φέτος τα έχω μοιράσει λίγο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Θελω να παω απο Q σε f2go και θελω να ρωτησω τα εξής:

1. Θα ισχύουν κανονικά τα 1000 λεπτα καθε μηνα  που εχω τωρα λογω σταθερού;

2. Το πακέτο 4,5€/3G ανανεώνει και τη ληξη του υπολοίπου χρημάτων που θα εχω στον λογαριασμό μου; Για να το παρω θα πρέπει να εχω κάνει ανανεωση 13 ευρώ τις τελευταίες 30 ημέρες;

3. Οταν καταναλωθούν τα mb του πακέτου με κόβει αυτόματα ή θα με χρεωνει με daily internet οπως συμβαινει στην q;

Link to comment
Share on other sites

Ας μου πει κάποιος γνώστης γιατί ΔΕΝ δουλεύει το WiFi calling στην Nova???

IMG_20240311_134727.jpg

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, damianos said:

Ας μου πει κάποιος γνώστης γιατί ΔΕΝ δουλεύει το WiFi calling στην Nova???

IMG_20240311_134727.jpg

Καλησπέρα φίλε, έχεις πάρει στο 13800? Εγώ έτσι το είχα ενεργοποιήσει, παρόλο που ήταν ανοιχτό στη ρύθμιση της συσκευής μου.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, paolostar said:

Καλησπέρα σε όλους.

Θελω να παω απο Q σε f2go και θελω να ρωτησω τα εξής:

1. Θα ισχύουν κανονικά τα 1000 λεπτα καθε μηνα  που εχω τωρα λογω σταθερού;

2. Το πακέτο 4,5€/3G ανανεώνει και τη ληξη του υπολοίπου χρημάτων που θα εχω στον λογαριασμό μου; Για να το παρω θα πρέπει να εχω κάνει ανανεωση 13 ευρώ τις τελευταίες 30 ημέρες;

3. Οταν καταναλωθούν τα mb του πακέτου με κόβει αυτόματα ή θα με χρεωνει με daily internet οπως συμβαινει στην q;

1.  Μετά την αλλαγή θα αντιμετωπίζεται η σύνδεσή σου ως νέα σύνδεση. Επομένως όχι δεν θα τα έχεις θα πρέπει να ξαναδηλωσεις το κινητό για να μπει στο συνδυασμό με το σταθερό εφ'οσον είναι στο ιδιο αφμ. Καλό είναι βέβαια να το ξεκαθαρίσεις από πριν στο κατάστημα.

2. Δεν απαιτείται ανανέωση τις τελευταίες 30 μέρες για να πάρεις αυτό το πακέτο. Για το αν παρατείνει το υπόλοιπο δεν ξέρω να σου απαντήσω.

3. Όχι δεν σε κόβει αυτόματα γίνεται ότι γίνεται και στην q

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kmpatra said:

1.  Μετά την αλλαγή θα αντιμετωπίζεται η σύνδεσή σου ως νέα σύνδεση. Επομένως όχι δεν θα τα έχεις θα πρέπει να ξαναδηλωσεις το κινητό για να μπει στο συνδυασμό με το σταθερό εφ'οσον είναι στο ιδιο αφμ. Καλό είναι βέβαια να το ξεκαθαρίσεις από πριν στο κατάστημα.

2. Δεν απαιτείται ανανέωση τις τελευταίες 30 μέρες για να πάρεις αυτό το πακέτο. Για το αν παρατείνει το υπόλοιπο δεν ξέρω να σου απαντήσω.

3. Όχι δεν σε κόβει αυτόματα γίνεται ότι γίνεται και στην q

Το χρηματικό υπόλοιπο που έχει στην Q θα παραμείνει οταν πάει F2G ή θα χαθεί;

Link to comment
Share on other sites

Θα χαθεί.

@paolostarαν βαλεις παντως το πακέτο του ίντερνετ θα ήθελα να ξέρω κι εγώ αν δίνει παράταση. Ή αν το έχει βάλει κάποιος να μας πει.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, kmpatra said:

Θα χαθεί.

@paolostarαν βαλεις παντως το πακέτο του ίντερνετ θα ήθελα να ξέρω κι εγώ αν δίνει παράταση. Ή αν το έχει βάλει κάποιος να μας πει.

Τα 3 γίγας με τα 4,5€ καρατσεκαρισμένο ότι δίνει παράταση 30 ημέρες.

Το έχω βάλει στην γυναίκα μου 

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα να ενεργοποιήσω tap n get στην εφαρμογή,κι ενω μου βγαζει 2 εικονίδια silver που λενε tap n get,δεν αναφερουν ποιο ειναι για 7 η' 30 μερες...Να σημειώσω οτι ειναι η 1η ανανεωση που εκανα σε f2go και δεν ξερω αν παντα ηταν ετσι.

EDIT:Το βρηκα... έπρεπε να τα αποκαλυψω πρωτα και τα 2 και μετα να επιλεξω ποιο θελω.

Edited by GPOWER
Link to comment
Share on other sites

Τα 1000 λεπτά λόγω σταθερού τα δίνει μόνο αν έχεις κάνει ανανέωση τις τελευταίες 60 ημέρες; Αν βάλεις πακέτο που παρατείνει και την ημερομηνία λήξης των €, θα σου δώσει τα 1000;

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, gpapas640 said:

Τα 1000 λεπτά λόγω σταθερού τα δίνει μόνο αν έχεις κάνει ανανέωση τις τελευταίες 60 ημέρες; Αν βάλεις πακέτο που παρατείνει και την ημερομηνία λήξης των €, θα σου δώσει τα 1000;

Ναι τα δίνει. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, paanos said:

Ναι τα δίνει. 

Τέλεια σε ευχαριστώ.

Έχω παλιό f2g και λέω να μετακομίσω στο νέο.

Από λεπτά τη βγάζω με τα 1000. Βάζοντας μια κάρτα 20€, τον 1ο μήνα θα τη βγάζω με το tap and get it (4,5GB για 30 ημέρες), και τους 4 επόμενους μήνες με το πακέτο 3GB με 4,5€. Μπόμπα.

Το συγκεκριμένο πακέτο είναι μόνιμο σωστά;

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gpapas640 said:

Τέλεια σε ευχαριστώ.

Έχω παλιό f2g και λέω να μετακομίσω στο νέο.

Από λεπτά τη βγάζω με τα 1000. Βάζοντας μια κάρτα 20€, τον 1ο μήνα θα τη βγάζω με το tap and get it (4,5GB για 30 ημέρες), και τους 4 επόμενους μήνες με το πακέτο 3GB με 4,5€. Μπόμπα.

Το συγκεκριμένο πακέτο είναι μόνιμο σωστά;

Είναι, μέχρι να το αλλάξουν. 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, gpapas640 said:

Τέλεια σε ευχαριστώ.

Έχω παλιό f2g και λέω να μετακομίσω στο νέο.

Από λεπτά τη βγάζω με τα 1000. Βάζοντας μια κάρτα 20€, τον 1ο μήνα θα τη βγάζω με το tap and get it (4,5GB για 30 ημέρες), και τους 4 επόμενους μήνες με το πακέτο 3GB με 4,5€. Μπόμπα.

Το συγκεκριμένο πακέτο είναι μόνιμο σωστά;

Πώς θα το κάνεις αυτό αφού τον 3ο μήνα αν δεν ξαναβάλεις κάρτα τα χρήματα που έχεις μέσα χάνονται. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Είναι, μέχρι να το αλλάξουν. 

Ουδέν προσωρινότερον του μόνιμου. Γνωστός νόμος στην ελληνική καρτοκινητη.

26 minutes ago, Fns1 said:

Πώς θα το κάνεις αυτό αφού τον 3ο μήνα αν δεν ξαναβάλεις κάρτα τα χρήματα που έχεις μέσα χάνονται. 

Αναφέρθηκε προηγουμένως ότι το συγκεκριμένο πακέτο επεκτείνει και τη διάρκεια ισχύος των € της κάρτας.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Fns1 said:

Πώς θα το κάνεις αυτό αφού τον 3ο μήνα αν δεν ξαναβάλεις κάρτα τα χρήματα που έχεις μέσα χάνονται. 

Αναφέρθηκε παραπάνω, το πακέτο με τα 3 γιγα δίνει παράταση υπολοίπου.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kmpatra said:

Αναφέρθηκε παραπάνω, το πακέτο με τα 3 γιγα δίνει παράταση υπολοίπου.

Το αναγράφει κάπου στους όρους ?Το έχεις δοκιμάσει?Γιατί μου λύνει τα χέρια κι εμένα αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η δυνατότητα σε όποια πακέτα υπάρχει είναι κρυφή. Δεν έχει ανακοινωθεί ποτέ και προφανώς κάποια στιγμή μπορεί να πάψει και να ισχύει. Διάβασε παραπάνω υπάρχουν άλλοι που το χουν δοκιμάσει και λενε οτι ισχύει για το συγκεκριμένο πακέτο

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

15/02/2024 αγόρασα το πακέτο 3 γίγας 4,5 ευρώ και πήγε η ημερομηνία 15/3/2024

15.02 έληγε το χρηματικό υπόλοιπο.

με την αγορά πήρε και παράταση έναν μήνα και μετάφερε τυχόν υπόλοιπο στον επόμενο μήνα...😉

Messenger_creation_9cda0495-08a9-489c-9fbb-b6bb7f1fc871.jpeg

Edited by damianos
Link to comment
Share on other sites

On 11/3/2024 at 1:48 ΜΜ, damianos said:

Ας μου πει κάποιος γνώστης γιατί ΔΕΝ δουλεύει το WiFi calling στην Nova???

IMG_20240311_134727.jpg

Εγώ με το redmi note 12 pro 5g και συμβόλαιο nova το έχω ενεργοποιήσει εδώ και πολύ καιρό μέσω iPhone 12 Pro φίλου και παίζει κανονικά. Πλέον σύμφωνα με τη nova υποστηρίζεται επίσημα το κινητό. 

Το εικονίδιο vowifi είναι από τη sim της vodafone. Σου βγάζει και την ειδοποίηση από τη vodafone πως οι κλήσεις έκτακτης ανάγκης δεν είναι διαθέσιμες μέσω vowifi. 

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dasnowy said:

Εγώ με το redmi note 12 pro 5g και συμβόλαιο nova το έχω ενεργοποιήσει εδώ και πολύ καιρό μέσω iPhone 12 Pro φίλου και παίζει κανονικά. Πλέον σύμφωνα με τη nova υποστηρίζεται επίσημα το κινητό. 

Το εικονίδιο vowifi είναι από τη sim της vodafone. Σου βγάζει και την ειδοποίηση από τη vodafone πως οι κλήσεις έκτακτης ανάγκης δεν είναι διαθέσιμες μέσω vowifi. 

 

Screenshot_2024-03-12-20-31-29-088_com.android.mms.jpg

Screenshot_2024-03-12-20-31-45-790_com.android.settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...