Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

38 minutes ago, kmpatra said:

Καλημέρα. Για κάντε μια (δωρεάν) δοκιμή, μηνυμα 31 στο 12410. Εμενα χτες μου απαντησε:

ΣYΓXAPHTHPIA! EΓΓPAΦHKEΣ ΣTHN ΠPOΣΦOPA ΠOY ΘA ΣOY ΔINEI KAΘE 1H TOY MHNA 600 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 600MB. MOΛIΣ ΠHPEΣ TO ΠPΩTO ΔΩPO KIOΛAΣ!

Προφανώς βολεύει όσους έχουν ανάγκη αρκετή ομιλία. Δοκιμάστηκε σε 2 αριθμούς, νέο και παλιό f2g και το έδωσε και στα δυο,τα οποία έχουν κάνει ανανέωση μέσα στο δίμηνο. Ο κωδικός δοκιμάστηκε τυχαία μεταξύ άλλων, δεν είχε έρθει κάποιο μήνυμα. Φυσικά δεν ξέρω αν θα το πάρουν όλοι και υπό ποιες προϋποθέσεις.

Απο παλιότερα ποστ που έψαξα,επι wind συνήθως ο κωδικός έδινε δωρεάν παροχές για 6 μήνες. Ως είθισται,αν κάποιος το βάλει σήμερα,θα πάρει τα λεπτά τώρα,και ξανά, όπως το γράφει κιόλας, την 1η Μαρτίου. Οπότε αν είναι 6μηνη θεωρητικά θα μπουν 6 δόσεις, 1 τώρα και οι επόμενες 5 καθε πρώτη του μήνα. Άγνωστο μέχρι πότε θα επιτρέπει ενεργοποίηση. Οπως έγινε και σε άλλη περίπτωση μπορεί να την κόψουν οποτεδήποτε. Άγνωστο αν και αυτή είναι για 6 μήνες ή λιγότερο.

Δεν γνωρίζω αν δίνει παράταση υπολοίπου,το πιθανότερο είναι όχι οπως συμβαίνει σε τέτοιες προσφορές. Το δικό μου υπόλοιπο έληγε στις 23/3 οπότε σε αυτό θα ήθελα κάποιο feedback,αν δίνει παράταση τουλάχιστον την πρώτη φορά,σε υπόλοιπα που λήγουν σε λιγότερο από 30 μερες.

Update ΔΕΝ δίνει παράταση με την ενεργοποίηση

Σε ευχαριστώ φίλε!

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε σε 2 νέα f2go και σε 3 Q. Ένα Q μαλιστα είχε και ληγμένο υπόλοιπο από τις 5.2.2024. οπότε μάλλον ισχύει για όλους χωρίς ψιλά γράμματα.

57 minutes ago, kmpatra said:

Καλημέρα. Για κάντε μια (δωρεάν) δοκιμή, μηνυμα 31 στο 12410. Εμενα χτες μου απαντησε:

ΣYΓXAPHTHPIA! EΓΓPAΦHKEΣ ΣTHN ....

Βρε θηρίο, που το πήρες χαμπάρι αυτό το τεφαρικι;😂 Απίστευτο, να δίνει τέτοιο δώρο η WIND στο ξεκουδουνο.

Θενκς για την άμεση ενημέρωση.

 

Να, κάτι τέτοια κάνει και όλο αναβάλλω την φορητότητα στον βάτραχο. 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω οτι στα κινητά με ληγμένο υπόλοιπο αν δουλεύει κατι θα είναι τα λεπτά. Πιθανόν να μη δουλεύει το ίντερνετ με 0 υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kmpatra said:

Καλημέρα. Για κάντε μια (δωρεάν) δοκιμή, μηνυμα 31 στο 12410. Εμενα χτες μου απαντησε:

ΣYΓXAPHTHPIA! EΓΓPAΦHKEΣ ΣTHN ΠPOΣΦOPA ΠOY ΘA ΣOY ΔINEI KAΘE 1H TOY MHNA 600 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 600MB. MOΛIΣ ΠHPEΣ TO ΠPΩTO ΔΩPO KIOΛAΣ!

Προφανώς βολεύει όσους έχουν ανάγκη αρκετή ομιλία. Δοκιμάστηκε σε 2 αριθμούς, νέο και παλιό f2g και το έδωσε και στα δυο,τα οποία έχουν κάνει ανανέωση μέσα στο δίμηνο. Ο κωδικός δοκιμάστηκε τυχαία μεταξύ άλλων, δεν είχε έρθει κάποιο μήνυμα. Φυσικά δεν ξέρω αν θα το πάρουν όλοι και υπό ποιες προϋποθέσεις.

Απο παλιότερα ποστ που έψαξα,επι wind συνήθως ο κωδικός έδινε δωρεάν παροχές για 6 μήνες. Ως είθισται,αν κάποιος το βάλει σήμερα,θα πάρει τα λεπτά τώρα,και ξανά, όπως το γράφει κιόλας, την 1η Μαρτίου. Οπότε αν είναι 6μηνη θεωρητικά θα μπουν 6 δόσεις, 1 τώρα και οι επόμενες 5 καθε πρώτη του μήνα. Άγνωστο μέχρι πότε θα επιτρέπει ενεργοποίηση. Οπως έγινε και σε άλλη περίπτωση μπορεί να την κόψουν οποτεδήποτε. Άγνωστο αν και αυτή είναι για 6 μήνες ή λιγότερο.

Δεν γνωρίζω αν δίνει παράταση υπολοίπου,το πιθανότερο είναι όχι οπως συμβαίνει σε τέτοιες προσφορές. Το δικό μου υπόλοιπο έληγε στις 23/3 οπότε σε αυτό θα ήθελα κάποιο feedback,αν δίνει παράταση τουλάχιστον την πρώτη φορά,σε υπόλοιπα που λήγουν σε λιγότερο από 30 μερες.

Update ΔΕΝ δίνει παράταση με την ενεργοποίηση

Δούλεψε και σε εμένα θενκιου μπραδερ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , έχει κανεις πρόβλημα με το tap & get it . Εκανα ανανεωση υπολοιπου 15 ευρώ και δεν μου επιτρεπει να ενεργοποιήσω την υπηρεσια . Εχουν περάσει 10 μερες και τίποτα. Σε επικοινωνια με την νοβα μου ειπαν υπαρχει τεχνικο προβλημα στο app . 10 μέρες και δεν μπορούν να το φτιάξουν ?

Link to comment
Share on other sites

Έγινε σε 2 Free to Go πάω και στο Q το ληγμένο να το βάλω....

Screenshot_2024-02-19-12-51-10-262_com.android.mms.jpg

Screenshot_2024-02-19-12-56-28-047_co.trebbble.android_wind.q.thumb.jpg.c916e1cbb54354800724acefd0367983.jpgτο Q , τα πήρε αλλά χωρίς παράταση υπολοίπου 

 

Screenshot_2024-02-19-13-09-21-704_co.trebbble.android.wind.q.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kmpatra said:

Καλημέρα. Για κάντε μια (δωρεάν) δοκιμή, μηνυμα 31 στο 12410. Εμενα χτες μου απαντησε:

ΣYΓXAPHTHPIA! EΓΓPAΦHKEΣ ΣTHN ΠPOΣΦOPA ΠOY ΘA ΣOY ΔINEI KAΘE 1H TOY MHNA 600 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 600MB. MOΛIΣ ΠHPEΣ TO ΠPΩTO ΔΩPO KIOΛAΣ!

Σε παλιό f2g δεν δούλεψε, σε νέο δούλεψε.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, makis_man said:

Καλησπέρα , έχει κανεις πρόβλημα με το tap & get it . Εκανα ανανεωση υπολοιπου 15 ευρώ και δεν μου επιτρεπει να ενεργοποιήσω την υπηρεσια . Εχουν περάσει 10 μερες και τίποτα. Σε επικοινωνια με την νοβα μου ειπαν υπαρχει τεχνικο προβλημα στο app . 10 μέρες και δεν μπορούν να το φτιάξουν ?

Καλησπερα 

Ποτε εκανες την ανανεωση ?   θελει μεσα σε 7 μερες να  πας να ζητησεις tap and get it .  Ναι οντως  ειχε θεμα πριν 10 μερες , Αλλα παρα ειναι μεγαλο διαστημα να μην εχει φτιαξει.. 

yg  σε δικο μου app φαινονται κανονικα. Μηπως να τους ενημερωσεις .?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, goldenboy7535 said:

Καλησπερα 

Ποτε εκανες την ανανεωση ?   θελει μεσα σε 7 μερες να  πας να ζητησεις tap and get it .  Ναι οντως  ειχε θεμα πριν 10 μερες , Αλλα παρα ειναι μεγαλο διαστημα να μην εχει φτιαξει.. 

yg  σε δικο μου app φαινονται κανονικα. Μηπως να τους ενημερωσεις .?

εχω επικοινωνήσει τουλαχιστον 5 φορες . η ιδια απάντηση  "τεχνικο προβλημα με το app"

επιβεβαιώνω και γω , σε πολυ παλιο f2g εγγραφηκα στην υπηρεσια με μήνυμα 31 στο 12410 . τι δωρο ανελπιστο ηταν αυτο ,ευχαριστω παιδια

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, σε παλιό F2G δουλεύει σε 2 αριθμούς και τώρα θα βάλω αλλά 3 το ενα είναι νέο. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nikolas14 said:

Λοιπόν, σε παλιό F2G δουλεύει σε 2 αριθμούς και τώρα θα βάλω αλλά 3 το ενα είναι νέο. 

Χμμ θα ξαναδοκιμάσω στο παλιό f2g τι να πω μπορεί να μην πήγε κάτι καλά με την αποστολή sms

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, advantix said:

Χμμ θα ξαναδοκιμάσω στο παλιό f2g τι να πω μπορεί να μην πήγε κάτι καλά με την αποστολή sms

 

Λοιπόν σε 3 παλιά F2G δουλεύει, θα δοκιμάσω το απόγευμα στο δικό μου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Λογικόν...

4 minutes ago, kalitexnis_g said:

Το έκανα σε Q ληγμένο εδώ και 2 μήνες και ενώ μου λέει υπόλοιπο 600 δεν με αφήνει να καλέσω.. 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Το είπα το πρωί μόλις βγήκε το ποστ του φίλου @kmpatra  σε έναν φίλο από την Αθήνα και το έκανε. Παλιό F2G και έπιασε

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, kalitexnis_g said:

Το έκανα σε Q ληγμένο εδώ και 2 μήνες και ενώ μου λέει υπόλοιπο 600 δεν με αφήνει να καλέσω.. 🙂

Ουτε εμενα! Χαχα

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την sim σε άλλη συσκευή και το έστειλε κανονικά. Οπότε το πήρα και στο παλιό F2G να δω τώρα τι παίχτηκε με το άλλο κινητό και δεν στέλνει.
( Μάλλον είναι γενικό το κακό δεν στέλνει και αλλού. ) 🤔

 

Link to comment
Share on other sites

κ μενα με ληξη υπολοιπου 12/2 το πηρε αλλα δε μπορω να καλεσω λεει η συνδεση σας εχει απενεργοποιηθει.

μενει να δουμε αν στα αλλα νουμερα που το πηραν θα λειτουργει οταν ληξει το υπολοιπο τους

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, kmpatra said:

Υποθέτω οτι στα κινητά με ληγμένο υπόλοιπο αν δουλεύει κατι θα είναι τα λεπτά. Πιθανόν να μη δουλεύει το ίντερνετ με 0 υπόλοιπο.

Δεν δουλεύει σε  Q με ληγμένο υπόλοιπο 5 μήνες, όμως εισερχόμενες και ΣΜΣ δέχεται.

Επίσης τα 600' είναι με χρέωση ανά δευτερόλεπτο, πολύ σημαντικό.

Οπότε με μία ανανέωση σε Q με 8€ βγαίνουν 3 μήνες με επέκταση υπολοίπου στον 2ο μήνα αγοράζοντας με 6€ unlimited nights ή 5,30/28 ημέρες για Αλβανία-Βαλκανια που δίνει 200' προς νόβα/q και 500μβ. Όσο κρατήσουν αυτά βέβαια.

Οπότε με ληγμένο αν μπει μια 8ευρη από κσουντνταουν παίρνει μπροστά. Ωραία κίνηση για ενεργοποίηση πεθαμένων αριθμών σε συρτάρια.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dkostas said:

κ μενα με ληξη υπολοιπου 12/2 το πηρε αλλα δε μπορω να καλεσω λεει η συνδεση σας εχει απενεργοποιηθει.

μενει να δουμε αν στα αλλα νουμερα που το πηραν θα λειτουργει οταν ληξει το υπολοιπο τους

Μάλλον όταν βλέπει μηδενικό υπόλοιπο, μπλοκάρει τα πάντα. Άρα για να το έχουμε, θα πρέπει να βάζουμε 13€/2μηνο.

Ξέρει κανείς εάν έχει ελαχ. χρέωση το 3λεπτο;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Μάλλον όταν βλέπει μηδενικό υπόλοιπο, μπλοκάρει τα πάντα. Άρα για να το έχουμε, θα πρέπει να βάζουμε 13€/2μηνο.

Ξέρει κανείς εάν έχει ελαχ. χρέωση το 3λεπτο;

Ελάχιστη 1'.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, kmpatra said:

Καλημέρα. Για κάντε μια (δωρεάν) δοκιμή, μηνυμα 31 στο 12410. Εμενα χτες μου απαντησε:

ΣYΓXAPHTHPIA! EΓΓPAΦHKEΣ ΣTHN ΠPOΣΦOPA ΠOY ΘA ΣOY ΔINEI KAΘE 1H TOY MHNA 600 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 600MB. MOΛIΣ ΠHPEΣ TO ΠPΩTO ΔΩPO KIOΛAΣ!

Προφανώς βολεύει όσους έχουν ανάγκη αρκετή ομιλία. Δοκιμάστηκε σε 2 αριθμούς, νέο και παλιό f2g και το έδωσε και στα δυο,τα οποία έχουν κάνει ανανέωση μέσα στο δίμηνο. Ο κωδικός δοκιμάστηκε τυχαία μεταξύ άλλων, δεν είχε έρθει κάποιο μήνυμα. Φυσικά δεν ξέρω αν θα το πάρουν όλοι και υπό ποιες προϋποθέσεις.

Απο παλιότερα ποστ που έψαξα,επι wind συνήθως ο κωδικός έδινε δωρεάν παροχές για 6 μήνες. Ως είθισται,αν κάποιος το βάλει σήμερα,θα πάρει τα λεπτά τώρα,και ξανά, όπως το γράφει κιόλας, την 1η Μαρτίου. Οπότε αν είναι 6μηνη θεωρητικά θα μπουν 6 δόσεις, 1 τώρα και οι επόμενες 5 καθε πρώτη του μήνα. Άγνωστο μέχρι πότε θα επιτρέπει ενεργοποίηση. Οπως έγινε και σε άλλη περίπτωση μπορεί να την κόψουν οποτεδήποτε. Άγνωστο αν και αυτή είναι για 6 μήνες ή λιγότερο.

Δεν γνωρίζω αν δίνει παράταση υπολοίπου,το πιθανότερο είναι όχι οπως συμβαίνει σε τέτοιες προσφορές. Το δικό μου υπόλοιπο έληγε στις 23/3 οπότε σε αυτό θα ήθελα κάποιο feedback,αν δίνει παράταση τουλάχιστον την πρώτη φορά,σε υπόλοιπα που λήγουν σε λιγότερο από 30 μερες.

Update ΔΕΝ δίνει παράταση με την ενεργοποίηση

Σε ευχαριστώ! Την ενεργοποίησα σε 4 νούμερα. Ο αδερφός μου προσπάθησε τώρα σε άλλα 3 αλλά λέει προσωρινά μη διαθέσιμη. Μάλλον την έκοψαν.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Δεν αποκλείεται να την έκοψαν,οπως και την προηγουμένη φορά.  Αν και το προσωρινά μη διαθέσιμη μπορεί να υποδηλώνει φόρτο στο σύστημα. Δεν αποκλείεται  τετοιες προσφορές να έχουν και όριο στον αριθμό των συνδρομητών που τις λαμβάνουν ή τις ενεργοποιούν.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kmpatra said:

Δεν αποκλείεται να την έκοψαν,οπως και την προηγουμένη φορά.  Αν και το προσωρινά μη διαθέσιμη μπορεί να υποδηλώνει φόρτο στο σύστημα. Δεν αποκλείεται  τετοιες προσφορές να έχουν και όριο στον αριθμό των συνδρομητών που τις λαμβάνουν ή τις ενεργοποιούν.

Λοιπόν, 3 F2G παλια με φοιτητική προσφορά το πήραν και το δικό μου σαν νέο. Από εκεί και πέρα μπορεί να το έκοψαν διότι το ίδιο έγινε και με το 94 που πήρε η μητέρα μου αλλά δεν μπορούσα σε αλλά δυο της οικογένειας.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...