Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Παραπάνω νόμιζα ότι έλεγε για το 94 που εδινε για τρεις μήνες απεριόριστα όλα. Για την εξαφάνιση του small pack των 7,25 ευρώ έχω ήδη διαμαρτυρηθεί στην εταιρεία,όπως επίσης και άλλοι συμφορουμίτες μέσα στο φόρουμ

Ε ναι, αφού τα πακέτα τους είναι large και απευθύνονται σε large καταναλωτές. 
Πέρα από την πλάκα, ένα πρόβλημα που βλέπω στα πακέτα τους, είναι ότι δεν δίνουν ντατα για τα χρήματα που ζητάνε, και επαίτης στα δώρα και στα flash offer δεν νομίζω να γίνει κανείς. 
 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ενεργοποιήσει το tap and get it 25/1 και δεν φαίνεται ούτε στο app, ούτε στο site ούτε στο 1265. Μέχρι να λήξει το προηγούμενο tap and get it (26/1)φαινόταν και το νέο αλλά με άλλη ημερομηνία λήξης καθώς είχαν ενεργοποιηθεί σε διαφορετικές ημερομηνίες. Από τη Nova μου απάντησαν ότι το έχω κανονικά. Εγώ όμως δεν θα έπρεπε να το βλέπω; μήπως λόγω του απεριόριστου που λήγει στις 9/2 δεν φαίνεται και θα φανεί στις 10/2; Τους έστειλα ξανά στη φόρμα επικοινωνίας με screenshot από το site ώστε να το ελέγξουν ξανά και αναμένω.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Αν καλέσετε το 1265 και ακούσετε τις πληροφορίες για τα αυτόματα πακέτα θα διαπιστώσετε ότι αναφέρεται και τρίτο αυτόματο πακέτο με ανανέωση 20€, το οποίο εκτός από τα απεριόριστα λεπτά, δίνει 1000 μηνύματα και 5 giga internet.Ακόμα όμως δεν υπάρχει επιλογή για να το ενεργοποιήσει κάποιος με μη αυτόματο τρόπο. Ουτε στη σελίδα φαίνεται. Εσας που έχετε τα αυτόματα πακέτα, μήπως το δείχνει στην εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kmpatra said:

Αν καλέσετε το 1265 και ακούσετε τις πληροφορίες για τα αυτόματα πακέτα θα διαπιστώσετε ότι αναφέρεται και τρίτο αυτόματο πακέτο με ανανέωση 20€, το οποίο εκτός από τα απεριόριστα λεπτά, δίνει 1000 μηνύματα και 5 giga internet.Ακόμα όμως δεν υπάρχει επιλογή για να το ενεργοποιήσει κάποιος με μη αυτόματο τρόπο. Ουτε στη σελίδα φαίνεται. Εσας που έχετε τα αυτόματα πακέτα, μήπως το δείχνει στην εφαρμογή?

Σε χρειάζεται να τα ενεργοποιήσεις, αν πας στην αλλαγή πακέτων φαίνονται.    Δεν εμφανίζει κάτι άλλο από αυτά τα 2. 

IMG_4983.png

Link to comment
Share on other sites

20 ευρά για 5 ψωρογκίγκα; Το f2g εχει καταντησει το πιο ακριβο καρτοκινητό της αγοράς...

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, haki said:

Αυτήν την ΥΠΟΠΤΗ προσφορά για ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ προς το F2G που με 13 ευρώ τον μήνα δίνει 34 GB κάθε μήνα επί 12 μήνες την ξέρετε; Με διαβεβαίωσε μια γλάστρα στο τηλεφωνικό κέντρο ότι ισχύει όμως μου φάνηκε ότι πήγαινε για κομμωτική αλλά δεν πέρασε και την πήραν στην Nova. Πάντως είναι αναρτημένη αυτήν την στιγμή στην ιστοσελίδα του F2G.

Screenshot_20240130_145638_Chrome.jpg

Δοκίμασε να την κάνεις! Δίνουν δώρο κάθε μήνα GB για ένα χρόνο. 

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, haki said:

Θα μου ενεργοποιήσπυν το Wifi Calling τηλεφωνικά ή μέσω chat ή θα με απορρίπτει μέσω sms επειδή τάχα η συσκευή δεν είναι συμβατή; Οι κρετίνοι δεν συμπεριλαμβάνουν στην λίστα συσκευές που είναι εξώφθαλμα συμβατές, πχ. τα τελευταία μοντέλα της Samsung.

Αν πάρεις στο 13700 ίσως βγάλεις άκρη… 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, haki said:

Ίσως;;;;😭😭😭

Γιατί τους εχω ικανούς να σου πουν στειλε μηνυμα και δεν γίνεται… 

επειδη είναι καρτοκινητο, εμένα δεν είχαν ανοιχτό ούτε 4G και VoLTE. Όποτε αν βλέπεις μόνο Edge στο κινητο παρε άμεσα τηλεφωνο στο 13700 να το φτιάξουν και ζητά μαζί το WiFi Calling.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, haki said:

Θα μου ενεργοποιήσουν το Wifi Calling τηλεφωνικά ή μέσω chat ή θα με απορρίπτει μέσω sms επειδή τάχα η συσκευή δεν είναι συμβατή; Οι κρετίνοι δεν συμπεριλαμβάνουν στην λίστα συσκευές που είναι εξώφθαλμα συμβατές, πχ. τα τελευταία μοντέλα της Samsung.

Μήπως να κάτσω στην χλίδα της πράσινης που εδώ στην Ημαθία βομβαρδίζει παντού με Ν78 και τρελές ταχύτητες ακόμη και μέσα σε μπουντρούμια; Κάτι μου λέει ότι ψάχνω τον μπελά μου. Και κάτι άλλο μου λέει ότι ΘΑ ΤΟΝ ΒΡΩ!😭

Μακροχώρι πώς παίζει; Έχει παντού N78;;

Link to comment
Share on other sites

TEXNIKH YΠOΣTHPIΞH NOVA: EYXAPIΣTOYME ΠOY EΠIKOINΩNHΣEΣ MAZI MAΣ. TO TEXNIKO ΘEMA THΣ ΣYNΔEΣHΣ 2821061ΧΧΧ EΛEΓXETAI HΔH ME KΩΔIKO ANAΦOPAΣ INC0000037XXXX KAI ΣYNTOMA ΘA ΣE ENHMEPΩΣOYME ΓIA THN EΞEΛIΞH TOY.

Όλο το βράδυ κεραυνούς διέλυσε τα ΠΆΝΤΑ...

Ποιός χρεώνεται τώρα το μόντεμ ρούτερ?

Edited by paanos
ΠΡΟΣΟΧΗ: ο αριθμός αναφοράς μας δείχνει και τον τηλεφωνικό μας αριθμό
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, damianos said:

TEXNIKH YΠOΣTHPIΞH NOVA: EYXAPIΣTOYME ΠOY EΠIKOINΩNHΣEΣ MAZI MAΣ. TO TEXNIKO ΘEMA THΣ ΣYNΔEΣHΣ 2821061ΧΧΧ EΛEΓXETAI HΔH ME KΩΔIKO ANAΦOPAΣ INC0000037ΧΧΧΧKAI ΣYNTOMA ΘA ΣE ENHMEPΩΣOYME ΓIA THN EΞEΛIΞH TOY.

Όλο το βράδυ κεραυνούς διέλυσε τα ΠΆΝΤΑ...

Ποιός χρεώνεται τώρα το μόντεμ ρούτερ?

Κανονικά πρέπει να σου στείλουν άλλο με δικιά τους επιβάρυνση. Σε μένα έτσι έγινε πριν ενάμιση χρόνο περίπου έκαναν αντικατασταση και δεν χρεώθηκα τιποτα

Edited by paanos
Απόκρυψη προσωπικών στοιχείων

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, damianos said:

TEXNIKH YΠOΣTHPIΞH NOVA: EYXAPIΣTOYME ΠOY EΠIKOINΩNHΣEΣ MAZI MAΣ. TO TEXNIKO ΘEMA THΣ ΣYNΔEΣHΣ 2821061ΧΧΧ EΛEΓXETAI HΔH ME KΩΔIKO ANAΦOPAΣ INC0000037ΧΧΧΧ KAI ΣYNTOMA ΘA ΣE ENHMEPΩΣOYME ΓIA THN EΞEΛIΞH TOY.

Όλο το βράδυ κεραυνούς διέλυσε τα ΠΆΝΤΑ...

Ποιός χρεώνεται τώρα το μόντεμ ρούτερ?

Και σε εμένα που ετυχε πρόβλημα με το ρουτερ μου αντικατέστησαν δωρεάν στη 100αρα Nova που ειχα στο πατρικο. Εύχομαι να πάρεις το 288Α της ZTE, ότι καλυτερο για vdsl/fiber.

4 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Μακροχώρι πώς παίζει; Έχει παντού N78;;

Στο Αιγινιο πάντως έβαλαν, προς Πλατύ Ημαθιας παίζει με 4G B20 Only.

Edited by paanos
Απόκρυψη προσωπικών στοιχείων

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, haki said:

Ακύρωσα πριν λίγο το αίτημα φορητότητας. Το τι ηλιθιότητες άκουσα, από τρία διαφορετικά τμήματα, για την ενεργοποίηση υπηρεσιών όπως το 5G, το Wifi Calling και το VoLTE δεν περιγράφεται!😡 Το επίπεδο βλακείας στα ίδια κορυφαία επίπεδα όπως όταν τους παράτησα πριν 12 χρόνια. Μπορεί να είναι τελευταίοι στον αριθμό συνδρομητών αλλά είναι πρώτοι στην βλακεία. Επί τριάντα χρόνια κρατάνε αυτήν την πρωτιά και σίγουρα θα τα εκατοστήσουν.😡

Μπορείς να πας σε κατάστημα και να ζητήσεις ενεργοποίηση των παραπάνω υπηρεσιών.

Link to comment
Share on other sites

Με VOW ΝΑΙ στο 1202 ενεργοποιείται στις συμβατες συσκευές το wifi calling. Το volte είναι πιο εύκολο να δουλέψει στις περισσότερες συσκευές (εμφανίζεται ο διακόπτης στο ανάλογο μενού του τηλεφώνου). Από την άλλη δεν πιστεύω ότι ειδικά στην ιστοσελίδα ανανεώνουν πολύ γρήγορα τις συμβατές συσκευές. Οι καινούργιες και ειδικά μεγάλων εταιρειών είναι θέμα χρόνου να υποστηριχτούν. Από εκεί και πέρα είναι θέμα υπομονής και του συνδρομητή. Για το cc να μην πω τίποτα, έχει χιλιοειπωθεί το χάος που επικρατεί κατά καιρούς.

Υ.Γ. προσοχή και στις ενημερώσεις του play store,η εφαρμογή "υπηρεσίες κινητής τηλεφωνίας" είναι αυτή που ανανεώνει συμβατότητες, πρέπει να ναι πάντα ενημερωμένη και να γίνεται και καμιά επανεκκίνηση μετά την εγκατάσταση της τελευταίας έκδοσης.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrischal1908 said:

Μπορείς να πας σε κατάστημα και να ζητήσεις ενεργοποίηση των παραπάνω υπηρεσιών.

Άμα είναι να πάει σε κατάστημα για τετοια ζητηματα, καλύτερα να μην κάνει φορητότητα. Αυτά θα έπρεπε να λύνονται με ενα sms,άντε με ενα τηλεφωνο στο 13700.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, haki said:

Σοβαρα τώρα προτείνετε σε κάποιον να πάει σε κατάστημα για να λύσει τέτοια θέματα και να τον κοιτάνε με το βλέμμα της αγελάδας;;; Σε δέκα καταστήματα αν πας, στα οκτώ δεν θα ξέρουν τι είναι το Wifi Calling και θα σου πούνε να καλέσεις το 13800. Μιλάμε για αξιολύπητο επίπεδο. Δεν είναι τυχαίο το ότι τους ξεπουλάνε ανά πενταετία. Δεν τους θέλει κανείς. Η ηλιθιότητα σ' αυτό το δίκτυο έχει φτάσει στο επίπεδο του DNA και δεν αλλάζει πλέον. Αφού προσπαθούν να πουλήσουν συμβόλαιο με απεριόριστη ομιλία και...2GB με 15 ευρώ εν έτει 2024. Πείτε τους αμέσως ότι ακόμη κι από το ηλίθιο F2G παίρνεις πολύ περισσότερα με 15 ευρώ και προσδεθείτε γιατί θα σας έρθει κατάμουτρα η μεγαλύτερη μ@κ@κία που έχετε δεχτεί.

Παρεμπιπτόντως, από το χαζοπαίδι του 13700 άκουσα την μεγαλύτερη μπούρδα σήμερα. Αφήστε τους, δεν έχουν σωτηρία.

Έχεις δίκαιο… εδώ η απάντηση τους στα προβλήματα που βλέπω στη Θεσσαλονίκη είναι θέμα αναβάθμισης ή βλάβης.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

On 30/1/2024 at 2:11 ΜΜ, belial said:

9/2 λήγει το τρίμηνο με τα απεριόριστα MB, ήρθε  στο κινητό του παιδιού το απεριόριστο ίντερνετ και 1000 λεπτα ομιλίας με 5€. Αναφέρει ότι η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί μέχρι  31/01, να το εμπιστευτώ ή να το ενεργοποιήσω σήμερα το βράδυ;

Την ενεργοποιησα εγω τωρα. Εστειλα μηνυμα. Απο 6-2-24 που εληγε το υπολοιπο μου, τωρα εχει παει 1-3-24.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, orestis28 said:

Την ενεργοποιησα εγω τωρα. Εστειλα μηνυμα. Απο 6-2-24 που εληγε το υπολοιπο μου, τωρα εχει παει 1-3-24.

Πάντα το UD στο 12410 δίνει παράταση υπολοίπου ένα μήνα 

ΠΆΛΙ Δεν μπαίνουν οι εφαρμογές....

IMG_20240131_211508.jpg

IMG_20240131_211454.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πια με το νέο έτος 2024 οι προσωπικές προσφορές ("δωράκια") εμφανίζονται στο app αμέσως με την νέα 1μηνιά τα μεσάνυχτα, όπως και τα 1000΄ προς όλους στα συνδυαστικά με σταθερό εδώ και πολλά χρόνια στο f2go:

 

IMG_20240201_022715004_HDR.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Pppe said:

Πια με το νέο έτος 2024 οι προσωπικές προσφορές ("δωράκια") εμφανίζονται στο app αμέσως με την νέα 1μηνιά τα μεσάνυχτα, όπως και τα 1000΄ προς όλους στα συνδυαστικά με σταθερό εδώ και πολλά χρόνια στο f2go:

 

IMG_20240201_022715004_HDR.jpg

Αυτό ακριβώς πήγα να πω κι εγώ. Και στην κιου το ίδιο. Βρε το f2go. Ευχάριστη έκπληξη

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλές προσφορές, τουλάχιστον σε εμένα οχι τόσο για το ποσό, αλλά για το Ίντερνετ που δίνει απεριόριστο. 
Σε εμένα ήρθε αυτή η προσφορά η οποία δεν δίνει ντάτα. 

IMG_5027.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, από τις 31/1, πήραν 3 μέρες παράταση οι προσωπικές προσφορές 

Link to comment
Share on other sites

Σε ερώτημα για το δικαίωμα επιστροφής χρηματικού υπολοίπου, δεν μου έχουν απαντήσει εδώ και σχεδόν 10 ημέρες.

Υπάρχει κάποιο νόμιμο χρονικό περιθώριο απάντησης, ή κάνουν ότι θέλουν?

Επίσης υπάρχει κάποιο χρονικό περιθώριο μέσα στο οποίο πρέπει να γίνει η διαδικασία?

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...