Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

16€ θα είσαι καλα. 14,54 θα μείνουν. 
Προσοχή: στο νέο FREE2GO. Στο παλιό χρεώνει 0,30€ επιπλέον άρα θα χρειαστείς 17€ ανανεωση και θα μείνουν 15,15€

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, paanos said:

16€ θα είσαι καλα. 14,54 θα μείνουν. 
Προσοχή: στο νέο FREE2GO. Στο παλιό χρεώνει 0,30€ επιπλέον άρα θα χρειαστείς 17€ ανανεωση και θα μείνουν 15,15€

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Εγώ ακόμα είμαι στο παλιό. Ξέρουμε τι χάνουμε και τι κερδίζουμε αν πάμε στο καινούργιο;

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, karlosamos said:

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Εγώ ακόμα είμαι στο παλιό. Ξέρουμε τι χάνουμε και τι κερδίζουμε αν πάμε στο καινούργιο;

Χειρότερα πακεταα από τη μια αλλά έχεις χρέωση ανά δευτερόλεπτο στην ομιλία. 
Κατα τα αλλά το θεωρώ χειρότερο από το παλιό…

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Quote

Αγαπητέ κύριε HEO,

Σας ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σας. Σε συνέχεια της επικοινωνίας σας με κωδικό XXXXX και μετά από διερεύνηση των στοιχείων σχετικά με την τηλεφωνική σύνδεση XXXXX, σας ενημερώνουμε ότι  για να πραγματοποιηθεί  έλεγχος του αιτήματος σας, θα χρειαστεί να μας προωθήσετε τα παρακάτω.
•    Φωτοτυπία ταυτότητας με το αίτημά σας υπογεγραμμένο, ποιον αριθμό καρτοκινητού θέλετε να ακυρώσετε και για ποιον λόγο, καθώς και το αίτημα επιστροφής του υπολοίπου σας σε τραπεζικό λογαριασμό. Θα πρέπει να αναφέρεται ο αριθμός iban, καθώς και το όνομα/ονόματα δικαιούχου/ων του τραπεζικού λογαριασμού και το τραπεζικό ίδρυμα. 
•    Ένα επιπλέον τηλέφωνο επικοινωνίας σε περίπτωση που χρειαστεί κάποιος να επικοινωνήσει μαζί σας για διευκρινίσεις/λεπτομέρειες


Παρακαλούμε μην απαντάτε στο παρόν e-mail. Για οτιδήποτε χρειαστείτε, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας, με γραπτό αίτημα μέσω της ιστοσελίδας μας www.NOVA.gr, καλέστε μας στο 13800 (από σταθερό με χρέωση 0,25€ ανά κλήση).
Θα χαρούμε  να σας εξυπηρετήσουμε

Mε εκτίμηση,
 

Αλλαξανε λιγο την διαδικασια, θα στειλω τα απαραιτητα το βραδυ

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ενδιαφέρει κάποιους, αλλά θα το γράψω.

Τηλεφώνησε κάποια εκ μέρους της Nova, για προσφορά freetogo σε κάποιο από τα καρτοκινητά που έχω.

Τη ρώτησα για ποιον αριθμό με καλεί και είπε ένα που είναι Q. Της είπα ότι 1) τα δύο καρτοκινητά που έχω είναι της Q και συνέχισε το ποίημά της ότι καταργούνται τα "φοιτητικά" και 2) ότι άλλα 2 καρτοκινητά που έχω τα μετέτρεψα σε συμβόλαια πέρυσι τον ΙΑΝ με 13€ το ένα. Συνέχισε λέγοντας ότι η Nova μου προσφέρει (τι καλή που είναι) 2 νέα με 12€ κλπ και αν δεν τα θέλω να βρω άλλον που να δώσει τους νέους αριθμούς!.

Το συμπέρασμα είναι ότι κυκλοφορούν και αυτές οι προσφορές (όποιος ενδιαφέρεται έχω το τηλέφωνο και το όνομα της κυρίας).

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, makap said:

Δεν ξέρω αν ενδιαφέρει κάποιους, αλλά θα το γράψω.

Τηλεφώνησε κάποια εκ μέρους της Nova, για προσφορά freetogo σε κάποιο από τα καρτοκινητά που έχω.

Τη ρώτησα για ποιον αριθμό με καλεί και είπε ένα που είναι Q. Της είπα ότι 1) τα δύο καρτοκινητά που έχω είναι της Q και συνέχισε το ποίημά της ότι καταργούνται τα "φοιτητικά" και 2) ότι άλλα 2 καρτοκινητά που έχω τα μετέτρεψα σε συμβόλαια πέρυσι τον ΙΑΝ με 13€ το ένα. Συνέχισε λέγοντας ότι η Nova μου προσφέρει (τι καλή που είναι) 2 νέα με 12€ κλπ και αν δεν τα θέλω να βρω άλλον που να δώσει τους νέους αριθμούς!.

Το συμπέρασμα είναι ότι κυκλοφορούν και αυτές οι προσφορές (όποιος ενδιαφέρεται έχω το τηλέφωνο και το όνομα της κυρίας).

Σου είπε τι προσφέρουν επιπλέον αυτά τα καρτοκινητα που ήθελε να πουλήσει???

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, smetcfu said:

Σου είπε τι προσφέρουν επιπλέον αυτά τα καρτοκινητα που ήθελε να πουλήσει???

Σωστή ερώτηση, αλλά δεν ήθελα συνέχιση αυτής της αδιέξοδης για μένα συζήτησης.

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι είναι προσφορά με 12€ αντί 13€ για αντικατάσταση των παλιών φοιτητικών.

Link to comment
Share on other sites

Και ποιες είναι διαθέσιμες όταν ΔΕΝ είναι τελευταία μοντέλα????

IMG_20240129_202741.jpg

IMG_20240129_202725.jpg

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, damianos said:

Και ποιες είναι διαθέσιμες όταν ΔΕΝ είναι τελευταία μοντέλα????

IMG_20240129_202741.jpg

IMG_20240129_202725.jpg

Καλύτερα να συμβουλευόμαστε τον κατασκευαστή του τηλεφώνου. Αν ο κατασκευαστής λέει πως η συσκευή υποστηρίζει esim, άσε τη νόβα να λέει ότι θέλει. Όπως για παράδειγμα, η νόβα λέει πως για να χρησιμοποιήσεις και να λειτουργούν ταυτόχρονα δύο esim στην ίδια συσκευή (χωρίς να χρησιμοποιείς φυσική sim) χρειάζεται iphone 14 ή νεότερο, ενώ αυτό γίνεται και σε iphone 13 ( το έχω κάνει εγώ, λειτουργω ταυτόχρονα δύο esim σε iphone 13, χωρίς να έχω στη συσκευή φυσική esim).

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, costastro said:

Καλύτερα να συμβουλευόμαστε τον κατασκευαστή του τηλεφώνου. Αν ο κατασκευαστής λέει πως η συσκευή υποστηρίζει esim, άσε τη νόβα να λέει ότι θέλει. Όπως για παράδειγμα, η νόβα λέει πως για να χρησιμοποιήσεις και να λειτουργούν ταυτόχρονα δύο esim στην ίδια συσκευή (χωρίς να χρησιμοποιείς φυσική sim) χρειάζεται iphone 14 ή νεότερο, ενώ αυτό γίνεται και σε iphone 13 ( το έχω κάνει εγώ, λειτουργω ταυτόχρονα δύο esim σε iphone 13, χωρίς να έχω στη συσκευή φυσική esim).

Η σειρά S23 δέχεται 2 esim ταυτόχρονα; 

Link to comment
Share on other sites

Στης παρατηρήσεις της αλλαγής προγράμματος υπάρχει το X-Large με το 18,10€

IMG_20240129_210730.jpg

IMG_20240129_211542.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, damianos said:

ΠΆΛΙ Δεν μπαίνει η εφαρμογή 

Όλα καλά σε iPhone 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, damianos said:

ΠΆΛΙ Δεν μπαίνει η εφαρμογή 

Και σε εμένα. Ούτε σε κιου. Εν τω μεταξύ με βόλεψε, γιατί ενεργοποίησα ένα πακέτο κατά λάθος και τους ζήτησα να μου επιστρέψουν τα λεφτά. Το έκαναν, αλλά έμειναν και οι παροχές....🥳🥳🥳🥳

Link to comment
Share on other sites

Και στα 2 apps (F2G+Q) οταν παταω για ανανεωση χρημάτων, μου βγάζει "Ουπς General Error"

Στο F2G app τη μιά φορά μου βγάζει τα πακετα και την άλλη φορά μου βγάζει το παραπάνω μηνυμα.

ΥΓ. Όλα δουλεύουν τωρα, χωρίς καμία αλλαγή. 

Link to comment
Share on other sites

9/2 λήγει το τρίμηνο με τα απεριόριστα MB, ήρθε  στο κινητό του παιδιού το απεριόριστο ίντερνετ και 1000 λεπτα ομιλίας με 5€. Αναφέρει ότι η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί μέχρι  31/01, να το εμπιστευτώ ή να το ενεργοποιήσω σήμερα το βράδυ;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, belial said:

9/2 λήγει το τρίμηνο με τα απεριόριστα MB, ήρθε  στο κινητό του παιδιού το απεριόριστο ίντερνετ και 1000 λεπτα ομιλίας με 5€. Αναφέρει ότι η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί μέχρι  31/01, να το εμπιστευτώ ή να το ενεργοποιήσω σήμερα το βράδυ;

Ενεργοποιήσε το βράδυ για να είσαι σίγουρος 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ο κόσμος δεν βγάνει έξω στα γραφεία της NOVA να διαμαρτοριθουν για αυτό το trick marketing και κάθονται όλοι μέρα στο tiktok σαν ηλιθοι;

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, eridion25 said:

Γιατί ο κόσμος δεν βγάνει έξω στα γραφεία της NOVA να διαμαρτοριθουν για αυτό το trick marketing και κάθονται όλοι μέρα στο tiktok σαν ηλιθοι;

Γιατί είναι κάτι απρόοπτο. Δεν είχε πει ότι θα το κάνει και δεν το έκανε. Οπότε είναι καλοδεχούμενο

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, belial said:

9/2 λήγει το τρίμηνο με τα απεριόριστα MB, ήρθε  στο κινητό του παιδιού το απεριόριστο ίντερνετ και 1000 λεπτα ομιλίας με 5€. Αναφέρει ότι η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί μέχρι  31/01, να το εμπιστευτώ ή να το ενεργοποιήσω σήμερα το βράδυ;

Εγώ θα την αφήσω να δω όσο πάει…

Να μας πεις αν σου παρατείνει την ημερομηνία ανανέωσης. 
( αρκετοί παίρνουν αυτή την προσφορά μέσω μηνύματος)

5 ώρες πριν, damianos said:

ΠΆΛΙ Δεν μπαίνει η εφαρμογή 

Τραβάει κολλήματα που και που…

1 hour ago, eridion25 said:

Γιατί ο κόσμος δεν βγάνει έξω στα γραφεία της NOVA να διαμαρτοριθουν για αυτό το trick marketing και κάθονται όλοι μέρα στο tiktok σαν ηλιθοι;

What? 🤔

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, hercoulis said:

What? 🤔

Για την κατάργηση το πακέτου και των 8€ ενοω ίδια το πακετο των 8€ που δεν το ανακοίνωσε καν

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, eridion25 said:

Για την κατάργηση το πακέτου και των 8€ ενοω ίδια το πακετο των 8€ που δεν το ανακοίνωσε καν

Παραπάνω νόμιζα ότι έλεγε για το 94 που εδινε για τρεις μήνες απεριόριστα όλα. Για την εξαφάνιση του small pack των 7,25 ευρώ έχω ήδη διαμαρτυρηθεί στην εταιρεία,όπως επίσης και άλλοι συμφορουμίτες μέσα στο φόρουμ

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, hercoulis said:

( αρκετοί παίρνουν αυτή την προσφορά μέσω μηνύματος)

Μέσω μηνύματος την είχα ενεργοποιήσει κι εγώ και παρέμεινε στην εφαρμογή. Δηλαδή θα μπορούσα θεωρητικά να την πάρω και δεύτερη φορά

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...