Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λαθοι γίνονται και πολλοί έχουνε το Buy More από τότε που ήταν 120 λεπτά και ξέρω περίπτωση που έχει καταργηθεί τελείως το σταθερό, έχει αποβιώσει ο ιδιοκτήτης και τα λεπτά 10 χρόνια ΜΕΤΑ μπαίνουν ακόμα 😛

Link to comment
Share on other sites

H προσφορά Buy More συστημικά, μπορεί να αποδοθεί σε όλα τα εμπορικά διαθέσιμα FREE2GO με ενεργοποίηση από 14/03/2023 και έπειτα -Η προσφορά αποδίδεται μόνο σε έναν αριθμό καρτοκινητού ανά συμβόλαιο κινητής/ σταθερής -Το καρτοκινητό πρέπει να είναι ταυτοποιημένο στα ίδια στοιχεία με τη σύνδεση της σταθερής/ κινητής (ΑΦΜ) -Η νέα ταυτοποίηση καρτοκινητής πρέπει απαραίτητα να περιλαμβάνει το στοιχείο του ΑΦΜ -Προϋπόθεση να πραγματοποιηθεί 1η ανανέωση οποιασδήποτε αξίας και στο εξής κάθε 2 μήνες βάσει του ισχύοντος τιμοκαταλόγου καρτοκινητής. -Η δωρεάν αυτόματη παροχή των 1000 λεπτών ομιλίας, ισχύει για όσο διατηρείται ενεργή η σύνδεση σταθερής ή κινητής. -Εκτός της 1ης απόδοσης της προσφοράς, οι επόμενες θα γίνονται στην 1η κάθε ημερολογιακού μήνα.
Υπάρχει και σταθερό και κινητό σε συμβόλαιο άρα υποθετικά μπορεί να γίνει.

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις!!!

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, sakels said:

Κάποιος με παλιό f2g πήρε το buy for more?

Το βάλανε μόνοι τους σε παλιο f2g.Μετα τους ρώτησα αν πάω στο καινούργιο (για να βάζω 1 ευρω) αν θα το χάσω μου είπανε δεν χάνεται το άλλαξα και ισχύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, HEO said:

σωστα, δυστυχως ενα μερος του πλυθυσμου ταλαιπωρειτε χωρις λογο 😞

Μην νομίζεις, υπάρχουν περιπτώσεις σε κάποιες πόλεις, που ενώ υπάρχουν καταστήματα, θα έλεγε κανείς ότι περισσότερο ταλαιπωρούν, παρά εξυπηρετούν τον κόσμο

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, sakels said:

Κάποιος με παλιό f2g πήρε το buy for more?

Ναι, τα 120’ που έδιναν παλιά έγιναν 1000’

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, sakels said:

Κάποιος με παλιό f2g πήρε το buy for more?

Το επιβεβαιώνω κι εγώ. Σε παλιό f2g είχε φύγει το άτομο απο wind σταθερή εδώ και χρόνια. Έπαιρνε κανονικά τα 120' και τον Ιούλιο έγιναν 1000'.

7 ώρες πριν, Fns1 said:

Σου προτείνω να κάνεις το ίδιο δλδ να στείλεις στην φόρμα επικοινωνίας όχι σε chat κλπ αν πιάσει έπιασε 

Κι από την δική μου εμπειρία η φόρμα επικοινωνίας είναι ο καλύτερος τρόπος επικοινωνίας με την Nova.

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/ayto-einai-to-neo-paketo-tis-nova-sto-kartokinito-free2go-apo-to-2024/

Εάν η Νοβα θέλει να έχει την ακριβότερη καρτοκινητή, είναι στο σωστό δρόμο... 

Ελπίζω να μην ακολουθήσει ο ανταγωνισμός. 

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε τελικά (πχ τέλη 2024) , εάν θα βγουν ζημιωμένοι ή κερδισμένοι όσοι δεν αποδέχτηκαν να μεταβούν στο νέο f2go.

Όπως και "τι" θα κάμνει με μας στο παλιό, που δεν υποταχτήκαμε στις σειρήνες, τους επόμενους μήνες.

Πάντως, στην ανακοίνωσή της δεν είδα πουθενά ότι θα μπορεί κανείς από τα καταστήματά της να φορτώνει 8Ε από τέλη Γενάρη, όπως στις άλλες εταιρίες.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Pppe said:

Πάντως, στην ανακοίνωσή της δεν είδα πουθενά ότι θα μπορεί κανείς από τα καταστήματά της να φορτώνει 8Ε από τέλη Γενάρη, όπως στις άλλες εταιρίες.

Νομίζω το λέει πολύ ξεκάθαρα για το νέο. 
Το παλιό θα εχει σε κατάστημα από 15-50€ όπως και πριν 

IMG_4293.jpeg

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

MOΛIΣ ΛABATE 1000 ΔΩPEAN ΛEΠTA ΠPOΣ OΛA TA ΔIKTYA ΓIA 30 MEPEΣ, EΠEIΔH ΣYNΔYAZETE TO KAPTOKINHTO ΣAΣ ME YΠHPEΣIEΣ ΣYMBOΛAIOY NOVA. ΓIA ENHMEPΩΣH YΠOΛOIΠOY MΠEITE ΣTO FREE2GO APP f2g.gr/f2gappdl

Χρόνια ΠΟΛΛΆ σέ όλους 

ergasia-eksoteriko-zwdia-2024_a.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, damianos said:

MOΛIΣ ΛABATE 1000 ΔΩPEAN ΛEΠTA ΠPOΣ OΛA TA ΔIKTYA ΓIA 30 MEPEΣ, EΠEIΔH ΣYNΔYAZETE TO KAPTOKINHTO ΣAΣ ME YΠHPEΣIEΣ ΣYMBOΛAIOY NOVA. ΓIA ENHMEPΩΣH YΠOΛOIΠOY MΠEITE ΣTO FREE2GO APP f2g.gr/f2gappdl

 

Πρώτο μήνυμα του 2024. Χάρηκα μην έστειλε το άτομο αλλά απογοητεύτηκα 😛

Καλή χρονιά 🙂

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ χάρηκα με τα 1000 αλλά 8 ευρώ το δίμηνο δεν την παλεύω

Σκέφτομαι επιλογές εξόδου

1) liquid + Cashback

2) μια ανανέωση τον χρόνο και εισερχόμενες και χάσιμο στα 15 ευρώ που εχω

3) βάζω 8 ευρώ το δίμηνο μαζεύω κουμπάρα και όταν καταργηθουν τα 8 ευρώ (ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΟΥΝ ΣΊΓΟΥΡΑ μέσα στον ΧΡΟΝΟ) κάνω καταγγελία και μαζεύω ότι υπάρχει

Αν κάποιος έχει κάτι άλλο στο μυαλό του ας βοηθήσει :)

Sent from my Power 3 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, HEO said:

Και εγώ χάρηκα με τα 1000 αλλά 8 ευρώ το δίμηνο δεν την παλεύω

Σκέφτομαι επιλογές εξόδου

1) liquid + Cashback

2) μια ανανέωση τον χρόνο και εισερχόμενες και χάσιμο στα 15 ευρώ που εχω

3) βάζω 8 ευρώ το δίμηνο μαζεύω κουμπάρα και όταν καταργηθουν τα 8 ευρώ (ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΟΥΝ ΣΊΓΟΥΡΑ μέσα στον ΧΡΟΝΟ) κάνω καταγγελία και μαζεύω ότι υπάρχει

Αν κάποιος έχει κάτι άλλο στο μυαλό του ας βοηθήσει 🙂

Sent from my Power 3 using Tapatalk


 

Δε νομιζω να μπορείς να κάνεις καταγγελία σε περίπτωση που αλλάξει η ελάχιστη ανανέωση. 

17 Ιανουαρίου ειναι η τελευταία ημέρα ανανέωσης ονλαιν ενός ευρού. Βαλε 1€ στις 16 και θα εχεις 2 μηνες να σκεφτείς τι θα κάνεις. 

Η επιλογή 1 ειναι κατά τη γνώμη μου η πιό συμφέρουσα. Μεχρι να το σταματήσουν. Μετά η μοναδική οικονομική λυση θα ειναι να συντηρουμε μόνο τον κύριο μας αριθμό και να αφήσουμε όλα τα side-numbers στο συρτάρι. 

Το new year's resolution μου είναι να μην πιέζω καταστάσεις και ας γίνει ό,τι ειναι να γίνει. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους.

Το buy more δίνει τα 1000 λεπτα την πρώτη κάθε μήνα ;

Είχε ενεργοποιηθεί αλλά σήμερα δεν είδα κάτι 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται καταγγελία για αλλαγή ελάχιστης ανανέωσης, το έχω κάνει στο παρελθόν

Τα 1000 λεπτά αν έχουν ενεργοποιήθει σωστά μπαίνουν κάθε 1 του μηνός

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk





Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για όσους ξέρουν.

Όταν κάνεις on-line αίτηση φορητότητας στο F2G σου έρχεται eMail επαληθεύσεις???

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω πολύ λάθος , πριν λίγο καιρο που έκανα , δεν ήρθε τπτ , μου έδειξε στο site ότι καταχωρήθηκε εκείνη την ώρα και μετά απο κάνα 2 εργάσιμες με πήρε μια κοπέλα στο τηλ. επαληθεύσης που είχα δηλώσει για να προχωρήσουμε. 

Link to comment
Share on other sites

On 1/1/2024 at 12:54 ΜΜ, HEO said:

Και εγώ χάρηκα με τα 1000 αλλά 8 ευρώ το δίμηνο δεν την παλεύω

Σκέφτομαι επιλογές εξόδου



 

8Ευρώ το δίμηνο, δηλαδή 4ευρω το μήνα και έχεις φουλ τηλέφωνο. Με τα λεφτά που θα μαζευτούνε θα έχεις και ντάτα.

Νομίζω ότι είναι αρκετά καλά, ούτε μάρκετ, ούτε έξτρα εφαρμογές και αποδείξεις.

Ούτε να αλλάζεις εφαρμογές και να μετακινείς μπάρες.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, hercoulis said:

8Ευρώ το δίμηνο, δηλαδή 4ευρω το μήνα και έχεις φουλ τηλέφωνο. Με τα λεφτά που θα μαζευτούνε θα έχεις και ντάτα.

Νομίζω ότι είναι αρκετά καλά, ούτε μάρκετ, ούτε έξτρα εφαρμογές και αποδείξεις.

Ούτε να αλλάζεις εφαρμογές και να μετακινείς μπάρες.

Θα πρέπει όμως να πάει σε κατάστημα

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, hercoulis said:

8Ευρώ το δίμηνο, δηλαδή 4ευρω το μήνα και έχεις φουλ τηλέφωνο. Με τα λεφτά που θα μαζευτούνε θα έχεις και ντάτα.

Από πού προκύπτει πως τον δεύτερο μήνα θα έχει φουλ τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...