Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό θα είναι στην ουσία το νέο Large...

Πολύ λίγο ίντερνετ για 11,80 στο κατώφλι τού 2024...

Με τα 3,5 γίγας του Tap GetIt πας 5 Giga 

IMG_20231220_144833.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, damierom said:

Για 3 μέρες με 1,5€ απεριόριστα δεδομένα και 150' ομιλία....

Ισχύει?? Δηλαδή η flash talk & data offer είναι σίγουρο ότι δίνει απεριόριστα data για τρεις μέρες; οκ τα 150' ομιλίας είναι κατανοητό, για τα απεριόριστα data ρωτάω αν ισχύει; 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, konakis said:

Ισχύει?? Δηλαδή η flash talk & data offer είναι σίγουρο ότι δίνει απεριόριστα data για τρεις μέρες; οκ τα 150' ομιλίας είναι κατανοητό, για τα απεριόριστα data ρωτάω αν ισχύει; 

https://www.f2g.gr/gr/f2g/prosfores/flash-offers/#/

Link to comment
Share on other sites

Έχω το παλιό app και δεν μου το εμφανιζε έτσι σε ευχαριστώ! 

Εγώ έχω  unlimited απλά με ενδιαφέρει για τα παιδιά, thx again 👌

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, damianos said:

Αυτό θα είναι στην ουσία το νέο Large...

Πολύ λίγο ίντερνετ για 11,80 στο κατώφλι τού 2024...

Με τα 3,5 γίγας του Tap GetIt πας 5 Giga 

IMG_20231220_144833.jpg

Η Vodafone που δίνει τα πιο πολλά GB στα καρτοκινητά δίνει 2.5 GB από το μεσαίο πακέτο(11.50 ευρώ και περισσεύουν και 0,30 ευρώ. Το Free2go θα αφήνει μόνο 0.01 ευρώ υπόλοιπο) και 4.5 GB ως μπόνους ανανέωσης. Δεν κάνω διαφήμιση σε κανέναν,απλά οταν σου δίνει 2.5 GB η Nova μαζί με τα μπόνους είναι για κλωτσιές

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό υπάρχουν οι φορητότητες, αλλάξτε το να διαμαρτυρεστε εδώ μέσα δεν έχει νόημα. Απλό 

Edited by olympios1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, geoponer said:

Πλέον για κάποιον που κάνει μέτρια χρήση σε χρόνο ομιλίας και δεδομένα (όπως εγώ), φαίνεται ότι το Liquid του CU είναι μονόδρομος, καθώς με €13/δίμηνο μιλάς και σερφάρεις αξιοπρεπώς.

13/μήνα δεν είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, jiakomo said:

13/μήνα δεν είναι αυτό;

Ναι.. αλλά μπορείς να τρενάρεις την ανανέωση και να σου βγάλει και δίμηνο.

@p_k δεν μπορείς να συνέλθεις από την ακύρωση του 1€ ανανέωση ε; δεν θα πεις ότι είναι εκτός θέματος και κάνεις "thanks";;; κράξιμο στους άλλους να είναι και ας είναι και στο topic του free2go! 

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, olympios1 said:

Γι αυτό υπάρχουν οι φορητότητες, αλλάξτε το να διαμαρτυρεστε εδώ μέσα δεν έχει νόημα. Απλό 

Δεν έχει νόημα κ η φορητότητα γιατί πας πάλι, σε αυτούς που έφυγες, για την άδικη αύξηση τιμών. 
 

*Ρε νόβα εδώ δεν έχεις σήμα τι αυξήσεις θες *
 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, VIPdriver said:

Όσο δίνει το 5€ απερ.ίντερνετ και 1000 λεπτα, θα αξίζει.

Εγώ το πήρα 3 μήνες σερί αυτό (χωρίς να ανανεώνω υπόλοιπο, επειδή υπήρχε ήδη τεράστιο ποσό), και έκτοτε αγνοείται η προσφορά εδώ και 1.5 μήνα.

Μου είχε δώσει μια διέξοδο με την δωρεάν επέκταση λήξης υπολοίπου ώστε να μειώσω κάπως το υπόλοιπο...

Η ελάχιστη χρήση που κάνω δε δικαιολογεί να πληρώνω πακέτα 10€+ χωρίς λόγο.

 

Edited by termi21
EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, hercoulis said:

Δεν έχει νόημα κ η φορητότητα γιατί πας πάλι, σε αυτούς που έφυγες, για την άδικη αύξηση τιμών. 
 

*Ρε νόβα εδώ δεν έχεις σήμα τι αυξήσεις θες *
 

Η αλήθεια είναι πως το καρτέλ μία ζωή καρτέλ θα είναι κι ας υποστηρίζουν κάποιοι το αντίθετο. Πρέπει να το πάρουμε απόφαση.

Από κει και πέρα, αν θέλουμε το μέγιστο στην οικονομία, πρέπει να παίζουμε με τη φορητότητα. Αλλά είναι μικρό το ώφελος.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Η Vodafone που δίνει τα πιο πολλά GB στα καρτοκινητά δίνει 2.5 GB από το μεσαίο πακέτο(11.50 ευρώ και περισσεύουν και 0,30 ευρώ. Το Free2go θα αφήνει μόνο 0.01 ευρώ υπόλοιπο) και 4.5 GB ως μπόνους ανανέωσης. Δεν κάνω διαφήμιση σε κανέναν,απλά οταν σου δίνει 2.5 GB η Nova μαζί με τα μπόνους είναι για κλωτσιές

Τα 4,5gb από ανανέωση πώς προκύπτει;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, termi21 said:

Εγώ το πήρα 3 μήνες σερί αυτό (χωρίς να ανανεώνω υπόλοιπο, επειδή υπήρχε ήδη τεράστιο ποσό), και έκτοτε αγνοείται η προσφορά εδώ και 1.5 μήνα.

Μου είχε δώσει μια διέξοδο με την δωρεάν επέκταση λήξης υπολοίπου ώστε να μειώσω κάπως το υπόλοιπο...

Η ελάχιστη χρήση που κάνω δε δικαιολογεί να πληρώνω πακέτα 10€+ χωρίς λόγο.

 

Εγώ το έχω πει ξανά.. πρέπει να έχει κανείς 5 κάρτες και να παίρνει την προσφορά εναλλάξ. Αν την πάρεις (την προσφορά) πολλές φορές δύσκολο να σου την ξαναδώσει.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kalitexnis_g said:

Εγώ το έχω πει ξανά.. πρέπει να έχει κανείς 5 κάρτες και να παίρνει την προσφορά εναλλάξ. Αν την πάρεις (την προσφορά) πολλές φορές δύσκολο να σου την ξαναδώσει.

Θα δούμε αν θα επανέλθει τώρα πάλι που θα σταματήσω να βάζω πακέτα

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη αξιοπρεπή λύση που βλέπω είναι φρογκ ανανέωση WiFi Greece και καλύτερο σήμα. 
Σε μαγαζί δεν πατάω. 

Link to comment
Share on other sites

Η μεγαλύτερη πονηριά έβερ,ήταν το επαναλανσάρισμα του F2G και η μετατροπή του σε δήθεν νέο FREE2GO,με κύριο πλεονέκτημα,σε σχέση με τους ανταγωνιστές, τη χαμηλή ανανέωση απο 1 ευρώ.

Αφού μάζεψαν στο "νέο" όσους συνδρομητές μάσησαν, σου λέει "επ φιλαράκο έκανες την μ@κ@κία να με πιστέψεις και είτε ήρθες με φορητότητα είτε παρέμεινες στο δίκτυο μου αλλάζοντας απο F2G σε FREE2GO,τωρα πάρε να ΄χεις ΙΔΙΑ ανανέωση με τους άλλους στα 13 αλλά με ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ πακέτα ΚΑΙ από τους άλλους αλλά KAI απo το ίδιο το δήθεν παλιό F2G "

Η κίνηση αυτή λέει πολλά για τη νοοτροπία και το χαρακτήρα αυτής της εταιρείας, δυστυχώς ή μάλλον ευτυχώς.

 

 

 

Edited by YarnPoochy
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, olympios1 said:

Γι αυτό υπάρχουν οι φορητότητες, αλλάξτε το να διαμαρτυρεστε εδώ μέσα δεν έχει νόημα. Απλό 

Δεν είπε κανείς το αντίθετο. Φυσικά και υπάρχει η φορητότητα. Επίσης δεν διαμαρτυρόμαστε,κριτική κάνουμε. Η εταιρεία απλά αυτοκτόνησε στην καρτοκινητή

1 hour ago, snapp said:

Τα 4,5gb από ανανέωση πώς προκύπτει;

Για Vodafone μιλάω. Τα 4.5 GB προέρχονται από το CU Shake με κάθε ανανέωση 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, olympios1 said:

Γι αυτό υπάρχουν οι φορητότητες, αλλάξτε το να διαμαρτυρεστε εδώ μέσα δεν έχει νόημα. Απλό 

Μα πρακτικά δεν υπάρχει διαφορά ανάμεσα στις εταιρείες. Ο ανταγωνισμός έχει πάψει να λειτουργεί εδώ και καιρό.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, geoponer said:

Αν κατάλαβα καλά, αυτό ισχύει μόνο για νέους χρήστες F2G. Για εμάς που έχουμε ήδη F2G αρκεί να έχουμε κάνει μια οποιαδήποτε ανανέωση το προηγούμενο διάστημα 🙂

30/9 έκανα τελευταία φορά μετά αρχές Νοεμβρίου έκανα εγγραφή στα απεριόριστα Data μέσω sms στο 94 για 3 μήνες και πλέον 6/2/24 έχω καταληκτική ημερομηνία για ανανέωση. 

Άρα κανονικά 8 ευρώ θα κάνω μέσω καταστήμα όταν έρθει η ώρα. 

Προσωπικά μένω wind διότι χρησιμοποιώ τακτικά τα flash offers 2.5 ευρώ για data είτε για 4 ΣΚ ή τα βράδια 10 με 8 είτε τα εβδομαδιαία για 7 ημέρες. 

Η ακόμα και το 0.90 σεντς για 2 η 3(σε flash offer) ημέρες απεριόριστα μου είναι εξίσου χρήσιμα όποτε χρειαστώ. 

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραία δουλειά μου βρήκαν χριστουγεννιάτικα... να ψάχνω να βρω ποια εταιρεία με συμφέρει για τον βασικό αριθμό και για έναν που μόνο λαμβάνει κλήσεις...

Κάνω μικρή χρήση και αν αλλάξω εταιρεία το όφελος θα είναι πολύ μικρό, άντε κάνα τάλιρο το μήνα... αλλά μια ζωή αισθάνομαι σαν να είμαι σε μάχη με τις εταιρείες σταθερής και κινητής, και δεν ευθύνομαι εγώ γι' αυτό, αλλά οι εταιρείες που σου δημιουργούν την αίσθηση ότι συνέχεια μηχανεύονται τρόπους να σου την φέρουν...

Link to comment
Share on other sites

Αν είδα και διάβασα καλά από τα μέσα Γενάρη η Νόβα καταργεί την ανανέωση με 8€ και την ελάχιστη που είχε με ένα ευρώ;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, VIPdriver said:

Πίστευα ότι η νοβα είχε τίμια και διαφορετική πολιτική. Τελικά ακολούθησε το καρτέλ. Πολύ κρίμα. 

Το τάξη πας;

Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη φορά θα προηγηθεί του "καρτέλ".

Εσείς (>95% μας) συνεχίστε: ΜΗ κάνετε ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα.

Και πέςτε ό,τι θέτε: "ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΔΕΙΧΝΕΙ">_

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, elephant said:

Αν είδα και διάβασα καλά από τα μέσα Γενάρη η Νόβα καταργεί την ανανέωση με 8€ και την ελάχιστη που είχε με ένα ευρώ;;;

Εγώ δεν κατάλαβα πάντως τι διάβασα. Θα το δούμε στην πράξη και αν δεν μας κάνει φεύγουμε..

2 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Η αλήθεια είναι πως το καρτέλ μία ζωή καρτέλ θα είναι κι ας υποστηρίζουν κάποιοι το αντίθετο. Πρέπει να το πάρουμε απόφαση.

Από κει και πέρα, αν θέλουμε το μέγιστο στην οικονομία, πρέπει να παίζουμε με τη φορητότητα. Αλλά είναι μικρό το ώφελος.

Εγώ υποστήριξα το αντίθετο. Δεν το περίμενα ότι θα ακολουθήσει το 13Ε.

Και προσέξτε, κάνουν αύξηση και δεν δίνουν τίποτα, όπως πχ, να μην εξαφανίζεται το υπόλοιπο αν δεν ανανεώσει κάποιος για δύο μήνες. Τρεις εταιρείες έκαναν αύξηση και δεν δίνουν τίποτα απολύτως στους καταναλωτές.

Και το θέμα αυτό είναι πολιτικό.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, diamantis_ said:

Ωραία δουλειά μου βρήκαν χριστουγεννιάτικα... να ψάχνω να βρω ποια εταιρεία με συμφέρει για τον βασικό αριθμό και για έναν που μόνο λαμβάνει κλήσεις...

Κάνω μικρή χρήση και αν αλλάξω εταιρεία το όφελος θα είναι πολύ μικρό, άντε κάνα τάλιρο το μήνα... αλλά μια ζωή αισθάνομαι σαν να είμαι σε μάχη με τις εταιρείες σταθερής και κινητής, και δεν ευθύνομαι εγώ γι' αυτό, αλλά οι εταιρείες που σου δημιουργούν την αίσθηση ότι συνέχεια μηχανεύονται τρόπους να σου την φέρουν...

Vodafone CU. Με CU Cashback. Αγοράζεις κάθε τρεις μήνες πχ σάλτσα από το σούπερ μάρκετ(με 1-2 ευρώ) και σκανάρεις την απόδειξη μέσα από το Vodafone app και σου πιστώνουν ένα μικρό υπόλοιπο σαν επιστροφή για την αγορά του προϊόντος το οποίο παρατείνει για τρεις μήνες το υπόλοιπο. Παρόλα αυτά για αυτόν τον αριθμό που λαμβάνει μόνο κλήσεις(επειδή είσαι παλιός συνδρομητής)με μια ανανέωση τον χρόνο λογικά έχεις για έναν χρόνο εισερχόμενες κλήσεις. Για τον βασικό αριθμό αν κάνεις μικρή χρήση τότε πας με κλειστά τα μάτια Frog(δηλαδή γύρω στα 100-200 λεπτά ομιλίας και γύρω στα 10 GB χρήση με 8.90 ευρώ και αν κάνεις μόνο χρήση ομιλίας και σου φτάνουν τα 120 λεπτά ομιλίας χωρίς τίποτα άλλο πας στα 3 ευρώ). Αν κάνεις κανονική χρήση και θέλεις και αρκετά λεπτά ομιλίας και αρκετά ντάτα πας Vodafone CU(όπου έχεις απεριόριστα λεπτά ,2.5 GB και δωρεάν ντάτα από CU Shake γύρω στα 3-4 GB με 11.50 ευρώ)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...