Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, spoukos said:

 

1 hour ago, spoukos said:

Ναι το ειδα και εγω. Εχει μεσα την εντολη w nai οποτε δεν πιστευω πως ειναι παλι καποια εντολη που δε θα επρεπε να ξερουμε. Ξερει καποιος η μπορει να ρωτησει στο τσατ τι κανει αυτη η εντολη και να μας ενημερωσει; 

Τα περισσότερα που βλέπω είναι πακέτα πρόσθετα (πχ αυτά τα ΓΕΣ είναι για το project γες του στρατού) ή το DATAROAM είναι για το όριο χρέωσης στα δεδομένα όταν είσαι σε περιαγωγή. Λογικά το W είναι κάποιο πακέτο GB, ίσως να είναι κ από παλιότερα που είχε βγει το πρόγραμμα W και μπορούσες να κανεις μετατροπή δωρεάν από τα μεγάλα Wind to all συμβόλαια 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Kapoios mallon said:

έστειλα W NAI στο 1202 και… δεν ξέρω.

IMG_5968.jpeg

IMG_5966.jpeg

Αλλαγή σε συμβόλαιο μου μυρίζει 🤨

Εκτός αν είναι αλλαγή στο παλιό πρόγραμμα της καρτοκινητής που έχει καταργηθεί πλέον. Απλά θα ξέμεινε η εντολή.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, kmpatra said:

Αλλαγή σε συμβόλαιο μου μυρίζει 🤨

Εκτός αν είναι αλλαγή στο παλιό πρόγραμμα της καρτοκινητής που έχει καταργηθεί πλέον.

Edited by Kapoios mallon
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι μου.

Θέλω να κάνω φορητότητα στο καρτοκινητό της συζύγου από Q σε free2go. Στο ΑΦΜ της έχουμε και το σταθερό στη Nova.

Η φορητότητα θα γίνει σε κατάστημα φυσικά. Τι προβλέπεται για τα 1000' προς όλους σε αυτή την περίπτωση; Επίσης, η πρώτη ενεργοποίηση πακέτου είναι στα 8 ευρώ; Οι επόμενες ανανεώσεις, μπορεί να είναι 1ευρώ εφόσον υποτίθεται ότι καλύπτεται από τα 1000' προς όλους;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχει γραφτεί παλαιότερα εδώ θα πρέπει να ζητήσεις από το κατάστημα να περάσει τα 1.000' στο κινητό της συζύγου. Μπορεί να σου ζητήσουν να κάνεις ανανέωση, μάλλον από 8 ευρώ και στη συγκεκριμένη περίπτωση ίσως ενεργοποιηθεί αυτόματα και το πακέτο ίδιας αξίας. Αν δεν το θέλεις προσπάθησε να τους πείσεις ότι θα βάλεις από το ίντερνετ λεφτά. Αν και ως καινούργια σύνδεση μπορεί να αργήσουν να μπουν τα 1000', ίσως σε συμφέρει σε πρώτη φάση να έχεις πακέτο. Την αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου μετά πρέπει να την απενεργοποιήσεις. Βεβαίως μετά μπορείς να ανανεώνεις με ένα ευρώ online. Έτσι όπως το γράφεις λογικά δεν σε ενδιαφέρουν τα δεδομένα. Αν το θες μόνο για ομιλία είναι μία χαρά με το 1 ευρώ.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Για νέους συνδρομητές καρτοκινητής FREE2GO που εγγράφονται στο Buy More 1000’ από 27/4/2023:

 
-H προσφορά Buy More συστημικά, μπορεί να αποδοθεί σε όλα τα εμπορικά διαθέσιμα FREE2GO με ενεργοποίηση από 14/03/2023 και έπειτα
-Η προσφορά αποδίδεται μόνο σε έναν αριθμό καρτοκινητού ανά συμβόλαιο κινητής/ σταθερής
-Το καρτοκινητό πρέπει να είναι ταυτοποιημένο στα ίδια στοιχεία με τη σύνδεση της σταθερής/ κινητής (ΑΦΜ)
-Η νέα ταυτοποίηση καρτοκινητής πρέπει απαραίτητα να περιλαμβάνει το στοιχείο του ΑΦΜ
-Προϋπόθεση να πραγματοποιηθεί 1η ανανέωση οποιασδήποτε αξίας και στο εξής κάθε 2 μήνες βάσει του ισχύοντος τιμοκαταλόγου καρτοκινητής.
-Η δωρεάν αυτόματη παροχή των 1000 λεπτών ομιλίας, ισχύει για όσο διατηρείται ενεργή η σύνδεση σταθερής ή κινητής.
-Εκτός της 1ης απόδοσης της προσφοράς, οι επόμενες θα γίνονται στην 1η κάθε ημερολογιακού μήνα.
 
Επιτόπου γίνεται η απόδοση των 1000 λεπτών.
3 φορές το έχω κάνει σε 3 σταθερά 
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, damianos said:

Επιτόπου γίνεται η απόδοση των 1000 λεπτών.

Όχι πάντα. Αν το σταθερό είναι σε siebel (forthnet) πρέπει να γίνει συσχέτιση πρώτα που την κάνουν από τα κεντρικά 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, kmpatra said:

Αλλαγή σε συμβόλαιο μου μυρίζει 🤨

Εκτός αν είναι αλλαγή στο παλιό πρόγραμμα της καρτοκινητής που έχει καταργηθεί πλέον. Απλά θα ξέμεινε η εντολή.

δεν θέλω να έχω συμβόλαιο και δεν μου αφίξει να κάνω W OXI

Link to comment
Share on other sites

Καλά για την ακρίβεια πρέπει να είναι πρόσθετα πακέτα συμβολαίων. Αυτόματα να σου ενεργοποιήσουν συμβόλαιο μέσα από αυτή τη διαδικασία δεν έχει γίνει ποτέ. Απλά το αίτημα για ότι και να είναι αυτό προφανώς πέφτει στο κενό από τη στιγμή που έχει γίνει από καρτοκινητό. Από το λεκτικό φαίνεται να είναι τα παλιά w συμβόλαια.

Link to comment
Share on other sites

AΠOKΛEIΣTIKH ΠPOΣΦOPA! UNLIMITED DATA + 1000 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 30 HMEPEΣ MONO ME 5€! ΣTEIΛE UD ΣTO 12410 H ENEPΓOΠOIHΣE TO ΣTO FREE2GO APP f2g.gr/f2gcampn MEXPI KAI 6/12! ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ nvgr.gr/epik 

Ξανά ήρθε το πολυπόθητο 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, paanos said:

Και σε εμένα μόλις. Λες να έχει σχέση με το ότι στείλαμε το 94;

Όχι γιατί Εγώ ΔΕΝ έστειλα από αυτό το νούμερο. Δυστυχώς. Λάθος ΜΟΥ μεγάλο αλλά ΔΕΝ πείρα την προσφορά...🙄

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, damianos said:

Ξανά ήρθε το πολυπόθητο

Και σε μένα αλλά άχρηστο είναι. Μετά από 3 μήνες βλέπουμε.😄

 

12 minutes ago, paanos said:

Και σε εμένα μόλις. Λες να έχει σχέση με το ότι στείλαμε το 94;

Μπα όχι. Έχει έλθει και σε άλλο ένα που δεν έχει τίποτα. Μάλλον τυχαία επιλογή σε αυτούς που έχουν χαμηλό υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, belial said:

στο δικό μου όχι, αλλά με 3 μήνες απεριόριστα data μάλλον θα μου έρθει  τότε 🤣

Ήλθε και στο άλλο που έχω 3 μήνες τζάμπα αλλά χαμηλό υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dimitroula10 said:

Μπα όχι. Έχει έλθει και σε άλλο ένα που δεν έχει τίποτα. Μάλλον τυχαία επιλογή σε αυτούς που έχουν χαμηλό υπόλοιπο.

Καλά αυτό πολύ πιθανό, απλά μου κανει εντύπωση γιατί πάνω από χρόνο δεν το έχω λάβει ποτέ κ ήρθε πρώτη φορά τώρα. Πάντα έπαιζα όμως με χαμηλο υπόλοιπο 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, damianos said:

Για νέους συνδρομητές καρτοκινητής FREE2GO που εγγράφονται στο Buy More 1000’ από 27/4/2023:

 
-H προσφορά Buy More συστημικά, μπορεί να αποδοθεί σε όλα τα εμπορικά διαθέσιμα FREE2GO με ενεργοποίηση από 14/03/2023 και έπειτα
-Η προσφορά αποδίδεται μόνο σε έναν αριθμό καρτοκινητού ανά συμβόλαιο κινητής/ σταθερής
-Το καρτοκινητό πρέπει να είναι ταυτοποιημένο στα ίδια στοιχεία με τη σύνδεση της σταθερής/ κινητής (ΑΦΜ)
-Η νέα ταυτοποίηση καρτοκινητής πρέπει απαραίτητα να περιλαμβάνει το στοιχείο του ΑΦΜ
-Προϋπόθεση να πραγματοποιηθεί 1η ανανέωση οποιασδήποτε αξίας και στο εξής κάθε 2 μήνες βάσει του ισχύοντος τιμοκαταλόγου καρτοκινητής.
-Η δωρεάν αυτόματη παροχή των 1000 λεπτών ομιλίας, ισχύει για όσο διατηρείται ενεργή η σύνδεση σταθερής ή κινητής.
-Εκτός της 1ης απόδοσης της προσφοράς, οι επόμενες θα γίνονται στην 1η κάθε ημερολογιακού μήνα.
 
Επιτόπου γίνεται η απόδοση των 1000 λεπτών.
3 φορές το έχω κάνει σε 3 σταθερά 

Από πού το έχεις βρει το συγκεκριμένο? Ψάχνω εδώ και ώρα στο ίντερνετ και στο site της NOVA και δεν μπορώ να το βρω

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, gpapas640 said:

Από πού το έχεις βρει το συγκεκριμένο? Ψάχνω εδώ και ώρα στο ίντερνετ και στο site της NOVA και δεν μπορώ να το βρω

Είναι 100% αληθινό

Είναι 100% επίσημο

Είναι 100% γνήσιο

Άσχετο εάν Δεν υπάρχουν πηγές.

ΔΕΝ θέλουν να το πολύ διαφημίζουν κανιβαλισμός τής νέες συνδέσεις...

Με αυτό έκανα 3 Buy More το τελευταίο διάστημα... Και 3 πάγια δώρο...

Just now, damianos said:

Είναι 100% αληθινό

Είναι 100% επίσημο

Είναι 100% γνήσιο

Άσχετο εάν Δεν υπάρχουν πηγές.

ΔΕΝ θέλουν να το πολύ διαφημίζουν κανιβαλισμός τής νέες συνδέσεις...

Με αυτό έκανα 3 Buy More το τελευταίο διάστημα... Και 3 πάγια δώρο...

IMG_20231114_171821.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άραγε εάν καλέσεις 13800 να σου μεταφέρει την προσφορά του 94 από ένα καρτοκινητο σε ένα άλλο F2G...

Τι εγκεφαλικό θα πάθει ο υπάλληλος 😝

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, damianos said:

Άραγε εάν καλέσεις 13800 να σου μεταφέρει την προσφορά του 94 από ένα καρτοκινητο σε ένα άλλο F2G...

Τι εγκεφαλικό θα πάθει ο υπάλληλος 😝

Αιμορραγικό; 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, damianos said:

Άραγε εάν καλέσεις 13800 να σου μεταφέρει την προσφορά του 94 από ένα καρτοκινητο σε ένα άλλο F2G...

Τι εγκεφαλικό θα πάθει ο υπάλληλος 😝

Θα πάθει αλλά δεν μεταφέρεται, μόνο ακυρώνεται η αγορά γιατί θεωρείται πακέτο 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, damianos said:

Άραγε εάν καλέσεις 13800 να σου μεταφέρει την προσφορά του 94 από ένα καρτοκινητο σε ένα άλλο F2G...

Τι εγκεφαλικό θα πάθει ο υπάλληλος 😝

Αν καλεσεις και του πεις να στην ενεργοποιησει σε καποιο αλλο νουμερο επειδη δεν προλαβες 😂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...